Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lenki33
6. jan 2009

bergamot je citrus, nim sa aromatizuje cierny caj, ked sa vyraba Earl grey, inak ma dost sladku vonu, na to ze je citrus, ale prijemnu, a velmi siroke spektrum pouzitia, latinsky Citrus aurantium 😉

kili
6. jan 2009

teraz som tak jedným okom videla dokument, že ako zvieratá vychovávajú svoje mláďatá a jedna opica držala svoje dieťa za chvost. No tak keď sme už tou evolúciou o ten chvost prišli, môžem nahradiť vodítkom, nie? 😀 😀 😀

venonna
6. jan 2009

kili 😀 😀 😀
babenky dik za podporu aj za rady, MM sa melej uzasne venuje, takze mam relativny klud 🙂 eriqe, dufam, ze to u mna nebude mat taky hrozny priebeh 😒
zuzi, poskrabok sa u nas (na Kysuciach) sem tam pouziva, ale myslim, ze nie hanlivo, je to len narecovy vyraz, ale pouziva sa aj pomenovanie "benjamin" 🙂
wandi, ja sa citim podobne uz niekolko mesiacov, ale mam pocit, ze mala ma vystavuje prave preto, ze je sama, jasne,, ze prvych par mesiacov to bude s dvoma urcite pekne huste, ale my satkarky mame velku vyhodu, no nie? 😵

wanda007
6. jan 2009

dnes sme boli na prechadzke a sankovat sa. mala som aj voditko-popruhy. zistila som, ze su len nato, aby som dieta zachytila, keby nahodou spadlo, a ked spadne tak ho aj zan zvihnem a nemusim sa krcit furt. ale malej sa to akosi zazdalo, ze tak visi, tak sa schvalne hadzala... ale dobre to bolo.

valka
autor
6. jan 2009

a mozno to take huste nebude 🙂 ja si verim 😀
lenki, neporadis nieco aj na bradavice? vianocna vybava aromaolejov zabrala na nadchu, tak hadam by mohla aj na toto...
co by ste poradili na hnacku? mala zatial kaka klasicky 2 krat denne, ale teraz je to uz moc riedke...dala som jej na obed cucoriedky s bananom a teraz na vecer (po 6 hodinach !!!) ich vykakala...okrem toho nechce nic papat iba mliecko...
ja mam brata mladsieho o rok a pol a myslim, ze sme tak rovnako priebojni...a myslim, ze je to super vyhoda, mat niekoho v podobnom veku...dost sme sa hadali, ale aj spolu hrali...a mali sme rovnakych kamaratov...juj, tak by som sa isla hrat na ulicu schovky alebo stavat bunker do vrbin...(chyba mi smile s vyrazom psich prosiacich oci)

lenki33
6. jan 2009

valka podla mna je pri akejkolvek chorobe najlepsie vylucne kojit, organizmus sa nezatazuje travenim (okrem travenia mm, co je najmenej zatazove) a moze sustredit vsetky svoje sily na boj s chorobou
inak ja odkedy som zacala prikrmovat, tak ma Danu taky nepatrny povlak na jazyku, a to este skoro nic neje, to je podla tradicnej cinskej mediciny zanesene hrube crevo, tak si ani nechcem predstavit kolko bordelu je v nas dospelych 😝 a musim napisat ze teda kaka pravidelne aj 2krat denne
na bradavice nic neviem, ale pamatam sa ze ked som bola mala tak sa vyrezal kusok citronovej kory, tou zltou castou sa to poriadne prilepilo na bradavicu (aj ked neviem co presne mysli, toto boli asi skor kurie oka 😕 ) a nechalo sa 24hod a bradavica potom odpadla resp dala sa tak vylupnut

valka
autor
6. jan 2009

lenki, zltu cast myslis akoze korku z vrchu alebo z vnutornej strany...? ale mohlo by to byt nieco take...take kurie oka...

lenki33
6. jan 2009

zvrchu, z cerstveho citronu a treba to tam poriadne prilepit, hermeticky 🙂

valka
autor
6. jan 2009

no este musim ho asi vydrhnut od tej chemie..alebo to posobi ona? 😕

lenki33
6. jan 2009

chemia nie, to robia asi tie latky v tej supke, ale teda neviem presne ake
ale som si spomenula ze v lekarnach sa predavaju aj origos naplaste na bradavice, stoji to par korun a je tam myslim iba kyselina salicylova (acylpyrin) teda neviem pre koho to chces, ale predpokladam ze to si moze dat aj kojaca matka a asi aj dieta
jo a v tescu predavaju bio citrony, ja ich tam stale kupujem

valka
autor
6. jan 2009

chcem to pre mna...a mam aj taku origos kvapky s kys. salicilovou na to, ale nejak to nepomaha 😠 tak som cchcela vyskusat nieco ine...no skusim pre istotu aj ten citron....
pozeram na tabulku pouzitia, co som dostala od hanusu...a tam sa uvadzaju vyrazne protiplesnove,antiviroticke a antibakterialne ucinky cajovnika...co ty na to?

verulka
6. jan 2009

babulky, 2. ditko je super 😉 a tretie tiez 😀 a stvrte tak isto 😅 mna vzdy okolo roka pochytila tuzba po dalsom miminku- ako mi zacalo starsie chodit..no a u nas staci moja tuzba a hned bolo dalsie v brusku 😅 po Radkovi som zacala rozmyslat o dalsom az ked mal 2r, ale moj muz bol uplne proti...tak som neriesila, ze po skole..no a ron je uz tu...Ono to tak zlozito len vyzera. vsetky maminynakoniec 2 deti s cca 2r rozdielom zvladli 😉 mne osobne vyhovoval rozdiel 1 a 3/4 viac ako 2 r a2mes 😉 no a podotykam, ze vsetky moje deti maju od kludnych, dobruckych a spinkajucich deti veeelmi daleko 😉 takze uz sa tesim, kto sa prida k tehulke fibi 😵

smary
6. jan 2009

ahojte
boli sme na chate,tak mi trvalo kym som vas docitala 😉

venona kamoska mala teraz v novembri pasovy opar a jej mala (19m) dostala z neho kiahne,vraj by dieta (alebo teda hocikto iny,kto este kiahne nemal) nemal prist do styku s obsahom tych pluzgierikov co su na tom opare,lebo tie obsahuju tie iste virusy,ktore sposobuju kiahne 😕 ....pevne verim,ze ten opar bude mat u teba len nejaky lahsi priebeh....vraj to strasne boli 😒 ....inak ja som este kiahne nemala,celkom sa teda desim co bude ak ich niekde schyta jurko 😅

verulka je mi strasne luto,ze sa na vas vsetko vali,ale dufam,ze uz to bude len lepsie a lepsie 😔 ....len som nepostrehla,co sa ti stalo s laktom? 😕

lenki33
6. jan 2009

neviem, tiez som rozmyslala nad tymi EO ale nic som o bradaviciach nenasla, protiplesnovve atd ucinky ma strasne vela EO, a lisi sa aj ich ucinnost na jednotlive plesne, kvasinky a tak, skusit to mozes ale myslim ze to skor nepojde
ten citron ako aj tie naplaste ti spravia to ze sa to uzavrie, chudera bradavica ( 😀 ) nema vzduch a je vystavena len kyseline a nejakym agresivnym latkam a zmakne, vylupnes to cele, myslim ze ten virus ti v tele ostane, proste sa vylieci len symptom, ale je velka pravdepodobnost ze tvoje telo nad chuderou bradavicou nakoniec zvitazi uplne 😉

valka
autor
6. jan 2009

ako dietatu mi ich vyrezali...dlho nic a teraz su znova tu..ale vyrezat ich dat nedam...strasne to bolelo 😝 uvidime...prave som niekde citala, ze ich treba zacarovat..teda riadne im dat najavo, ze ich nechcem ...tak idem skusit 😀 😀 😀

certica
6. jan 2009

aj moja mama mala v lete pasovy opar na pleci, resp. krku a takisto mala zakaz prist do styku s tehotnou + deti, resp. ti, co neprekonali ovcie kiahne boli riz. skupina. ten pasovy opar je vraj trochu horsia forma virusu, ktory ma za nasledok aj ovcie kiahne a prave ho zvyknu schytat v dospelosti ti, ktori ovcie kiahne doteraz neprekonali. mala na to nejaku specialnu masticku, viem, ze to bolo dost bolestive. nasi chalani sa nenakazili

smary
6. jan 2009

valka ja som mala asi milion bradavic na chodidle,vypalili mi ich dusikom na niekolko krat a odvtedy pokoj,preco si ich nedas vypalit?

certi ja som bola vtedy v kontakte s tou kamoskou a tiez som nic neschytala,ale jej dcerka doslova na nej spava,cize tam ten kontakt bol doooost tesny....no ale aspon maju kiahne za sebou...

lenki33
6. jan 2009

valka tak tomu verim, ze im treba dat najavo kto je tu pan, pretoze ja som ich niekedy v puberte, tiez prakrat mala a vzdy mi sami zmizli po nejakom povzbudzujucom zazitku, napr ked som zacala v 14tke byvat na intraku a este po bungee jumpingu
tak si chod skocit, to mozes aj pri kojeni 😀

certica
6. jan 2009

no a k bradaviciam - opat moja mama s tym ma bohate skusenosti, uz viackrat jej to vypalovali, vyrezavali a neviem co este, navyse to mala na chodidle (ani neviem ako teraz) a stale sa jej to objavovalo znova a znova, dokonca sa tie hnusoby aj rozmnozili. neviem, ci to nie je aj prejav oslabenej imunity alebo nejakeho ineho problemu, mozno ani nie fyzickeho.
ja som este straaasne davno (este ako -nastka) mala tiez na nohe v medziprstovej oblasti a tiez som sa toho nevedela zbavit roky, stale som si to rypala. no a jedneho dna ani neviem ako, som zistila, ze mi to zmizlo. a pointa bola v tom, ze som si ten problem jednoducho prestala vsimat, mala som uplne ine myslienky (zamilovana 😀 ) a potom som raz pri kupani uvedomila, ze ved mam uplne hladku nozku a po bradavicke ani stopy a uz sa mi to nastastie (klop klop) nikdy nevratilo

certica
6. jan 2009

lenki, tak to asi naozaj bude tymi zazitkami, skratka v psychike 😉

certica
6. jan 2009

dusevno znie asi vystiznejsie

bambusko
6. jan 2009

jeeej, tu sa cosi pecie 🙂 druhorodene deti 😉 zavidim vam v dobrom, je to krasne obdobie to planovanie, vyrabanie a ocakavanie dalsieho, mensieho zazraku 😵 aj ked druhykrat to uz az taky zazrak nie je ako na prvykrat 🤐

certica
6. jan 2009

bambus, a co tretikrat? 😅 😀

bambusko
6. jan 2009

zas bol zazrak, ale mensi ako prvykrat a vecsi ako druhy 😕 😎

lenki33
6. jan 2009

ja si praveze myslim ze druhykrat to bude tiez super,lebo kazde dieta je uplne ine (teda to si myslim 😅 )
u mna to zacina byt realne lebo som presne rok po prepusteni z porodnice dostala mrchu 🙂 😉 🙄 😕 😝 😀

bambusko
6. jan 2009

len co zazraky z toho vyrastu 😀 moja babka pouzivala ako nadavku take, ze "ty zazraku jeden!" 🙄

certica
6. jan 2009

ja mozem za seba povedat, ze teraz si to uzivam viac a ovela lepsie vnimam martina, ako ked sa viki narodil a to bol viki este menej narocne dieta nez martino, hlavne co sa jedenia a mnozstva spanku tyka. inak boli obidvaja ako babatka pohodaci

bambusko
6. jan 2009

ja som to myslela tak, ze vsetko prezivas prvykrat - nevolnosti, pohyby, nemotornost, porod, kojenie. druhykrat uz to poznas, aj ked vzdy je to ine, ale zase nie uplne nove , chapete?

lenki, drzim palce 😉

valka
autor
6. jan 2009

no s tymi zazitkami zacnem uvazovat...ten bungee znie dobre...😉

bambu 😀 😀 😀

lenki33
6. jan 2009

bambu diky 🙂
ty pises skor o tehu a tych praktickych veciach a my s certou porad len to duchovno 😀
ja som dlho nevedela ze som tehu a keby som nemala brucho ani neviem, takze to som vobec nejako speci neprezivala a take kojenie uz mam dufam zmaknute tak ze tam nejake extra problemy nebudu 😝
a porod si 2.krat urcite chcem zariadit a "vychutnat" inak