Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

olinka6226
8. jan 2009

my mame trvalo vypnuty radiator v kuchyni, detsku kedze pouzivam len ako sklad len temperujem na 2ke a obyvku a spalnu mam na 3ke z 5tich. cize my vseobecne dost nekurime. no a varim raz za 2-3dni cize toho plynu nejak velmi nespalim.

verulka
8. jan 2009

cafte,
len zbezne som mrkla..plynu sa nebojim ,nakoniec sa dohodnu, ide o prachy 😉 a tie zvitazia...
ja si mylsim, ze male dieta nie je schopne spravne sa rozhodnut, jemu je dolezite vsetko vysvetlit a potom to uz bude jasne 😀 presne oddelit povinnosti od hier a volna, i ked aj to volno prinasa problemy 😀
napr na nas druhi rodicia vzdy zazeraju ,lebo ked maju deti "volno" tak poriadne...na zeleznej sme vzdy vsetci v potoku a pocujem: mamiiii aj ja sa chcem ist hrat k vode!!!, maminka: nemozes, lebo tam spadnes...no a oni mooozu? oni tam maju aj rodicooov 😝 no a vysvetluj..Moji tam uz nie raz clupli,, no ked sa to stane, tak sa ide domov, ziadna tragedia, ale ta radost s hradzi, mlynov a pod je uzasna...Proste uz vedia, ze ked sa da, tak nerozkazujem a nevydavam pokyny a ked to uz robim, tak musim..pisem ako tatar, ale snad chapete co chcem vyjadrit 😅

kili
8. jan 2009

verul, presne, si môj človek 😵

venonna
8. jan 2009

smary, u nas capnutie funguje asi na 80%, myslim, ze mala si uz zvykla, ze o niektorych veciach sa nediskutuje (ulohu zohrava napr. nedostatok casu alebo mojej energie) 😅 A zvysnych 20% je velky vzdor az ignor, ktory nastava iba raz za dlhsie obdobie a to uz je zrele na metodu pevneho objatia - po nom nastane akysi reset a ideme odznova (u nas zatial asi 3x). Okrem toho dietatu len prospieva, ked ho naucime popasovat sa aj s odriekanim a prisposobovanim (ako investicia do skolky a skoly) a to maju myslim problem najma prvorodene deti, bez surodencov (alobo potom ti posledni - poskrabkovia 😀 ). Ja si vzdy pri takychto temach spomeniem na svokrinu vychovu - ona sa s chalanmi teda fakt neparala, tam panovala vyslovene autoritarska vychova. Ale teraz ako nevesta som jej vdacna, ze MM je taky vycepovany. A smary, hadam aj Ty raz budes svokra 😉 😀

smary
8. jan 2009

venon no toho sa desim,ze raz budem svokra 😀 ....pockaj...kolko ma tvoja Helenka? 😀 ...no, vekovo by to sadlo 😕 😀 ...nie,neboj 😉

jasne baby som na jurka strasne precitlivela,a ze po kom je taky cintlavko,ze? 😀

verul ano to sa mi paci,ja sa tiez tesim na take veci ako si popisala...ked volnost,tak volnost 😎

venonna
8. jan 2009

no smary, prave som dokukala v telke Bicianku z doliny, tak mi este vypis do IP vsetky vase majetky, ci sa mi oplati s vami "grunty spojit" 😀 😀 😀

smary
8. jan 2009

venon no to ti ani do IP pisat nemusim 😀 vela toho nie je,ale mozem ti slubit,ze mu pribalime nasu skodu favorit do manzelskeho vienka 😀 ...ale nemala by vlasnte veno mat nevesta? 😕

audreyd
8. jan 2009

ej, čo tu jaký biznis kujete 😎
venonik, už ste maľovali? 😵 mangel sympoš 😉
náš adam maľuje ostošesť 🙂 kúpila som mu také kresliace zotieracie zošity a fixky na board a obťahuje, vyfarbuje, doplňuje... no paráda 🙂

kili
8. jan 2009

veno má mať nevesta, ale majetok muž, nie?

dnes sme boli vonku a rozprávala som sa z jednou a tá sa divila, že keď spadnú, vôbec neplačú 😀

venonna
8. jan 2009

vidis, na rok asi zacnem chovat husi, nech mam co dat do perin pre nu 😲 zimy su dlhe, usporiadame drapacky 😀

smary
8. jan 2009

kili ahaaaaaa,no vidis,ja neznala 🤐 ....ved som este nezenila syna,tak ani neviem co a ako 😔 😅 😀

venonna
8. jan 2009

smary, mame sa co ucit, kili bude zbehla svokrusa 😀

audreyd
8. jan 2009

smary, netráp sa... môj išiel z domu len s tým, na čo si sám zarobil... 😀 časy sa menia 😅

kili
8. jan 2009

jo, aj môj, a ja som dostala veno byt a teraz dom 😅 😀

audreyd
8. jan 2009

venon, nedráp... z peria sú alergie 😀
kili 🙂 ten tvoj sa dobre oženil 😀

smary
8. jan 2009

kili u nas podobne 😀

olinka6226
8. jan 2009

smary, jurko nie je cintlavko. len zistil ze ked place tak ho lutujes a mas tendenciu ustupit 🙂

teeeda baby tu sa ake pikle kuju, ze sa veno chysta 😀 😀

kili
8. jan 2009

ale teda aj on má dostať byt po starých rodičoch, ale jeden ešte žije

smary
8. jan 2009

oli ja ho praveze vobec nelutujem,ked napriklad spadne a vidim,ze netecie krv,tak ani nereagujem,nemojkam a pod....on sice pride urevany za mnou,ze spadol,ale ja si ho max. tak posadim na kolena a cakam kedy doplace,aj dnes rano,jedine co som riesila bolo,aby som mu poriadne poutierala tie slzy,nepouzivam pri tom taky ten lutostivy ton,prave pre to,ze som si uvedomila,ze je to taka mala cintlavka,tak samu seba vedome cvicim,ze sa nesmiem tvarit,ze sa nieco deje,ked place...ine je uz moj muz,ten zhykne vzdy ked jurko sebou plesti o zem a ked si vcera vyrobil modrinu na cele (co podla mna je uplne bezny jav pri dietati tohto veku) tak ma podroboval vysluchu,ze co? ako? kde? preco? a premyslal,ako predist dalsim jurkovim modrinam 😅

len pre vysvetlenie nie som tyran,ktory si nevsimne dieta,ktore ma uraz,ale jurko srdcervuco zaplace uz v momente ako strati balanc a to nemusi ani spadnut pri tom 🙄

kili
8. jan 2009

samry, tak to je teda riadne precitlivelý 😕 . O našich bežne furt zakopávam, oni neudržia rovnováhu ani keď fúkne, čiže furt padajú, to by plakali od rána do večera 😕 Mne sa dokonca stane, že keď nesiem dieťa, tak mu trepnem hlavu o zárubňu ☹ , ja na ďalší rozmer proste nie som zvyknutá, neviem sa naučiť myslieť aj za niekoho, ktorého nesiem. Ja som do nedávna mala problémy sama zo sebou, vlaste aj teraz, ale už to nie je tak strašné, proste furt som sa o niečo búchala, zakopla... samá modrina, lebo ja si fakt neviem dávať pozor a všímať si veci okolo seba. No a ako som buchla so S., tak ani neplakal, len si chytil hlavičku, no a bola to teda riadna rana ☹ 😔

verulka
9. jan 2009

no co sa urazov tyka, pri temperamente mojich deti su fakt bezne...ked boli mensi a padli, tak nasleduje( aj doteraz) otazka: boli? a oni popravde povedia, ze ano , nie trosku..okrem toho, aj ked tec ekrv, tak mam zazracny leukoplast a fuc( pofukanie)...ale oni padnu a nic, lebo kedze to mozu porovnat s fakt velkymi urazmi 😅 niekedy je ale super, ked kvoli banalnemu padu mozu uvolnit emocie- tazky den, taka precitlivenost a vtedy, ked sa padne uplen bez nasledkov, tak to su potoky slz 😉 ale to je o inom, to pekne pritulim a necham to vyjst von 😉

janula203
9. jan 2009

kili, som sa zasmiala...s tou zarubnou, a spomenula na seba.....boze, kolkokrat sa mi to tiez stalo.
Smary, nase deti tiez poplacu kvoli nehode, nie vzdy....majusko vzdy ked ho niekto vidi, tak zaplace, ale my ssa tvarime, ze nevidiiiiime, samo, ak to bolo len tuk.....kolkokrat sa mi stalo, ze som si vsimla nejakej modriny, tipla, a ani som nevedla, kedy a kde sa buchli :o)))...ale ako pisala verulka, su chvile, kedy mojkame, placeme.....
a majusko, ten maval, odkedy v 10.mesiaci sam chodil, same modriny na cele, a hlavne vtedy, ked sme sli k lekarovi :o))) ja som uz uvazovala o prilbe, chi
V strehu som iba vtedy, ak si udru pusinku, vtedy kontrolujem zuby....som vtedy na prasky.
Ale s jankou som si uz uzila chirurgie, ked som majuska cakala :o)) na oboci ma jeden štich....

valka
autor
9. jan 2009

janula, myslim, ze to s tymi padmi bude u nas podobne...lucku som uz parkrat obuchala, ona parkrat spadla...ked padne a moc place, tiez ju pritulim a pockame, kym to preboli...a ked vidim, ze to nie je nic vazne, tak len pohladim a ideme dalej 🙂

juj, prisli sme po takmer 2 tyzdnoch domov a lucka bola uplne zlaticko...take poslusne a tichucke dieta by som mohla stale...no teraz sa to nejak vracia do normalu, musime uspavat v manduce alebo na rukach...vcera ju aj ockovali, tak je chudatko trosku mrzuta...
a o mesiac ideme na kontrolu na ocne, lebo stale skuli...tak som zvedava..nemate s tym skusenost, ze co sa u takych malych deti robi pri vysetreni? 😨

eriqe
9. jan 2009

Vali, my sme boli na vysetreni kvoli skuleniu ale dr. ju len prezrela zbezne a ze to sa moze este upravit, tak nic dalsie nerobila, ale aj tak sa mi zda, ze pokial ju nieco zaujme tak obcas sa jej zbehnu oci. Ale inak v pohode. Len Peto ma nejaku ocnu vadu, ze tiez mu tak kusok zbieha oko - volnym okom to nevidno

eriqe
9. jan 2009

tak to moze mat Rut po nom. Ved uvidime, asi sa tam zase vyberiem, my sme tam boli ked mala Rut asi 4 mesiace

valka
autor
9. jan 2009

eriqe, a boli ste aj na ocnom? lebo ja som sa bola objednat a sestricka mi hovorila, ze to vysetrenie trva cca 3/4 hodiny...budu jej kvapkat do oci a potom pozerat...ja som to uz absolvovala u seba, ale to som bola skolacka...
ja mam tiez ocnu vadu a vyzera, ze je to dedicne...tak nechcem nic zanedbat...mne to vidiet nie je, iba zle vidim na to oko, ale lucka dost skuli...tak ak sa tomu da predist, tak by som radsej teraz ako neskor...

eriqe
9. jan 2009

no my sme boli na detskom ocnom, ale asi bola na to este malicka. Ja to tiez nechcem zanedbat, tak sa tam budem asi zase pytat. Lebo jej vazne vtedy len kvapli do ocka pozrela len tak doktorka bez nejakych pristrojov a jedine jej dali nejake kvapky ale to bolo aj kvoli zanesenym kanalikom. To skulenie vobec neriesila a ani nekazala kedy prist 😒

janula203
9. jan 2009

valka...nasa janulka tiez skuli...od jedneho roka, na ocnom na kramaroch to cele trva aj dve hodiny, aj tri....dlhe cakanie a pod....nakvapkanie, potom tam pozoruju ocko, pripadne idu este vysetrit ocka z hladiska dioptrii, lebo skulenie sa casto spaja prave s dalekozrakostou..janka ma tak +5 dioptrie...je uz aj po operacii oci, lebo sa to nelepsilo....na jedno uz vobec neskuli a na druhe jej len obcas ocko zabehne, ale uz to nie je to co predtym....nadalej ocka striedavo prelepujeme a nosime okuliare poctivo.... 🙂

valka
autor
9. jan 2009

janula, dik...ja idem k doktorke na mytnej...su tam tiez dve detske ocne doktorky, tak som zvedava...sestricka bola moc mila a objednala nas presne tak, ako mi vyhovoval cas..aj ked musim dlhsie cakat (mesiac)..ale v cakarni bolo prazdno, tak som optimiskta ohladne cakania...
eriqe, tak ak nahodou budu nase dve babule na tom rovnako, aspon sa budeme navzajom podporovat...dufam, ze na operaciu ist nebudeme musiet 😨

saudi
9. jan 2009

valka - ja chodim s malou na tu Mytnu (upchaty kanalik), konkretne k Daningerovej. zvacsa su tam 2-3 ludia v cakarni, nebyva tam husto. Ona je vraj dobry odbornik, aspon tak mi tvrdil primar novorodeneckeho z Antolskej.