Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

bibula
12. okt 2008

mne sa asi upchal mlieckovod jeden ma strasne boli cecok,ale maly ho pekne odsaje a ostane tam len ta bolava hrcaaaaa- boli to jak slak. asi skusim trocha premasirovat a ked nepomoze,ideme na bylinkovu terapiu- teda si nasadim 😅

venonna
12. okt 2008

😀 valka, mas mozno pravdu, citala som ju zvacsa po veceroch v posteli, vedla v "balkonovej" postielke spala mala 😉
ale je to takto len 2 dni, takze mozno este stuham frajera predcasne... 😕
priznam sa, odrazu mi to aj prislo luto, ze uz ma k uspavaniu nepotrbuje, ale citim, ze pre nu samu je to lepsie, ved vyvoj sa zastavit neda, vsak... zda sa, ze je tak spokojna... a vsak ja si ju este cez den zvykem supnut aspon na chvilu do satky, kde sa pritulime 😉
jaj, este ma napadlo, ze vcera, ked sa otocila na chrbat, este sa obzrela a dala mi "pa pa pa" 😀 😵

valka
autor
12. okt 2008

bibula, teda ja neviem, ci to nehrozi mastitida (tak sa to vola, ak ostane dlhsie upchaty, ze?) ale ak ano, tak potom vraj je na to super origos slivkovy lekvar natierat...a jasan, ze riadne tepla voda a este som pocula aj o kapuste a pomletom lanovom semiacku...vsetko natierat...tak hadam to prejde rychlo 🙂

vennon, ta tvoja kocka to uz je velky clovek...😉 nasa mala dnes hadam prvy alebo druhykrat v zivote vecer zaspavala v manduce...doteraz sme dosledne dodrziavali, ze vecer sa zaspava v posteli...no dnes akonahle bola v polohe lezmo, pustila obrovsky plac a nedala sa utisit...

venonna
12. okt 2008

vali, zuby su zuby, aj my sme mavali vynimky potvrdzujuce pravidlo 😉 a aj teraz je to cez den so zaspavanim hroza 😠

valka
autor
12. okt 2008

ale nerozumiem tomu, preco place iba poleziacky? ked sa dvihla, tak plac prestal...ono mozno bolo aj nieco so zaludkom, lebo parkrat grcla, ale to robievala do teraz casto a nebol z toho taky plac...chudatko moje...
cez den das do kolisky alebo nosis? nasa zaspi v pohode v manduce, ked hopsam na lopte - potom ju prelozim a spi...ale mam pocit, ze si zacina uvedomovat, ze sa nezobudila tam, kde zaspala a potom sa rozplace, ked sa zobudi...neviem si ale predstavit, ako ju inak uspim...alebo ju budem nosit, kym sa nezobudi...a potom jedneho dna prestane chciet spat cez den 😉 😅

sirinka
12. okt 2008

bibula ak mas bolest iba v casti prsnika, bude to upchaty mliekovod. treba to nahrievat, masirovat smerom k bradavke a co najviac kojit z toho prsnika. najvhodnejsia je poloha ked bradicka babatka smeruje k bolavemu miestu. vtedy najucinnejsie saje z toho mliekovoda a uvolni ho....

venonna
12. okt 2008

vali, doma nosim zvacsa len ked potrebujem navarit alebo nieco ine porobit a ona mi "visi na nohe" 😅
na prechadzke striedam chodzu s nosenim...
vecer sme donedavna zaspavali v polohe "na lyzicky" - ked som nakojila, otocila som si ju chrbtom a pritulila k sebe 😵 ale to bolo len cca 2 mesiace, lebo do roka zaspavala ochotne sama
teraz cez den zaspavame kadejako, ale najcastejsie v kociku vonku alebo vnutri v koliske nad postielkou... ale teda s riadnym revom, napriek evidentnej unave... 😖

bibula
13. okt 2008

sirinka- skusim ho tak nasmerovat-jemu je to jedno,on papa aj postojacky-postavim ho na gauc a akurat ma hlavicku vo vyske bradaviek-inac myslim,ze uz to je trochu lepsie-uvidddim co dovecera.

inac neviem ako sa to mohlo stat,ved mam vzdy len supky z prsnikov ,ked docuckuje. 😔 😕 asi by som mala aj tekutiny zvysit.

u nas je hmla ako slak a to este n a postu ideme. 🙂

ondrik zaspava,ze pusti z hubocky prsnik, ale neodtiahne sa a tak zaspava...alebo ked este nespim 😀 ,tak si tricko stiahnem,on sa prekotula na svoj vankus-vacsinou nam spava nad hlavami a tam zaspi-to ma taky svoj kutik plny vankusov na nasej veeelkej posteli 😀 😉 😉

sirinka
13. okt 2008

bibula iste to bude ok, ja som mavala upchaty mliekovod pred par mesiacmi, asi tri krat v kratkej dobe za sebou, tiez neviem preco, ale nastastie to nepreslo do zapalu.

venonna
13. okt 2008

baby, dieta mi prave zaspalo SAMO v posteli, bez protestov 😲 to sa cez den uz daaavno nestalo... 😕 😵

julia225
13. okt 2008

ahoj nadherna tema 😵 mozem semtam nakuknut???
my sme uz vacsi ale furt sa nosime, kocik sme tiez pouzivali, ale iba na spinkanie vonku, dnu mi mala spavala do roka na rukach, no to dojcenie,... ja som velmi chcela, ale nepodarilo sa...psychicky som nebola v pohode, velmi ulutostena a nemala som podporu, kedze malu vychovavam sama...
no a ja mam kristalove dietatko, velke individuum... 😵 ale moje...mavali sme aj afektivne zachvaty a nieje pokojna ako vacsina deticiek vychovavanych APgom...zili sme v UK a asi z toho stahovania jej nebolo dobre...
no kazdopadne vela sa stiskame a nosime este stale, esteze ma len 14kil... 😀
tak to sme my v skratke..

valka
autor
13. okt 2008

julia, jasne, ze mozes 😉
vennon, super...nasa zase to co vcera vecer - v lahu huritonsky plac, dala som do manduci a o 5 minut kaput...ale noc bola super - iba 4 krat za 12 hodin hore...a napila sa a uhojdali sme ju na posteli a spala dalej bez prsnika...

venonna
13. okt 2008

vali super, ked jej take zaspavanie teraz vyhovuje, treba to asi respektovat. Ved keby manducy nebolo hontrlala by si na rukach a to je unavne 😉
julia vita 🙂

valka
autor
13. okt 2008

vennon, dik za tip ohladne obalenia dekou v koliske...mala je v teplucku a istena proti vylezeniu aj vypadnutiu a este je aj v "tesnej schranke", tak ked ju tam dam spiacu,vydrzi dost dlho spat 😅

julia225
13. okt 2008

ja som mala miracle blanket od red castle ked spominatre to tesne balenie a veru v tom spavala do pol roka, asi jej to pripominalo naruc...

venonna
13. okt 2008

vali, to sa tesim 🙂 takze hajaniu zdar 😀 a nech to tak vydrzi co najdlhsie 😉 hod foto, ak mas cas...

valka
autor
13. okt 2008

radsej nefotim - co ak sa znova zobudi ako naposledy 😉 ale ked uz bude mat vstat a jej sa nebude chciet, tak urcite odfotim...dnes ideme do poradne, tak ju budem musiet zobudit, ak nevstane...

valka
autor
13. okt 2008

julia, ako to vyzera? nemas foto?

lubii
13. okt 2008

A náš malý už niekoľko mesiacov nezaspí pri cicaní. A mne to tak vyhovovalo. Zaspáva iba v šatke alebo v ergu. Nezaspí ani keď som s ním v posteli a hladkám ho. Minule ho tak chcel uspať tata a po 15 minútovom prevaľovaní ukázal na ergo a tam zaspal okamžite 😉

julia225
13. okt 2008

valka foto tej blanket mam v albume snivam... 😉

weroni
13. okt 2008

valka dobry napad 🙂 urcite sa tu stretneme z nosenia deti hlavne 😀

zienky viete co je na AP fakt super? ze ono je to vlastne podla mna kazdej mamicke prirodzene - myslim si ze kazda normalna mamicka ked jej dieta place tak ide zistit preco sa snazi sa uspokojit jeho potrebu, jaj by som si teda fakt nevedela predstavit ze by som malu mala nechat v postielke plakat az kym sa neuplace k spanku (ako to niektore mamy robia 😒 )

valka
autor
13. okt 2008

weroni, prave uspavam malu...chcela som ju ukolisat, aby zaspala v koliske alebo na perine...a strasny plac...a znova v manduce ticho...ja tiez nemam na to nervy, ale som z toho mimo, ze co sa robi... ☹
ale fakt mas pravdu s tym nechanim dieta vyplakat...ved je to strasne... 😠 😠 😠

weroni
13. okt 2008

valka az teraz som spätne precitala tie tri strany co sa tu uz zapisali takze suhlasim ze asi zubky - ono neviem kedy sa zacnu Esterke prerezavat ale v kazdom pripade sa uz asi v tych dasnach hybu lebo ona sa aj v noci zobudi a so zavretymi ockami si masiruje dvoma prstekami dasienka mojenko malicke, a ked sa uz Lucinke chystaju prerezat tak vies, bude to chvilu tazke. Sak ked si len ja predstavim ako sa mi ta hnusna osmicka tlaci von uz asi tri roky tak ze tyzden ide a potom polroka nic, potom zase tyzden- tak vtedy ten tyzden idem zblaznit takze ked to dospelak tak blbo znasa co take male drobciatko... 😒

verulka
13. okt 2008

babulky, ja nemam problem s uspavanim krpca 🙂 ked sme doma, tak sa mi zacne phat pod pazuchu, ideme si lahnut na ansu postell. am ak ma hlad sa napapa, vypyta si cumel, chytime sa za rucku a do par minut spi...vecer mu spievam alebo ho hladkam po hlavke..trva to fakt par minut. On mi na prsniku zaspi fakt melokedy...tomu sa dost tesim..proste on si to tak zariadil. vonku pospi v satke, ale uz je to ovela menej ako pred mesiacom..

weroni
13. okt 2008

my inac tiez zaspavame podobne ako ty verul, cez den: v satke, obcas v lehatku polohovatelnom ak varim a nechcem ju mat pri sebe v satke kvoli pare alebo tak - potom v tej koliske co som jej urobila zo satky a ak obcas ideme s kocikom tak niekedy aj v kociku (lebo ved co uz v nom ma ine robi ked z neho nic nevidi 😅 ). Inac presne ako venona pisala - niekedy podnety a malej zvedavost vitazia nad unavou a vtedy jednoznacne - satka alebo ponad nu prevesit satku aby mala tmu ak je v postielke 🙂
No a vecer mi skoro vzdy zaspi na prsniku a ak nie tak sa k nej pritulim kedze uz zaspava s nami na velkej posteli, tiezsa drzime za rucky a do 5 minut spinka, uz to je dlho 🙂 😵

valka
autor
14. okt 2008

aby to nebolo len o spinkani, tak mam otazku...ap je aj o rovnovahe...stihate sa venovat aj sebe a svojim zalubam? ja zacinam od soboty 2 hodiny tyzdenne ucit fyziku...to som studovala a to ma aj dost bavi...a kedze to bude v sobotu, tak o malu sa postara na chvilu tato...co vy? 😉

eriqe
14. okt 2008

tak ja robim vacsinou s malou na chrbte, teda ked spi, tak upravujem fotky pre manzela a robim aj na svojich veciach, ale teda pri vsetkom co som do teraz robila bola mala pri mne aj na vystupeniach. Takze v tomto sa mi celkom dari 🙂

eriqe
14. okt 2008

ale teda moja praca je na ukor nasej domacnosti 😅 vyriadene mame malo kedy

valka
autor
14. okt 2008

eriqe, chapem 🙂 u nas rovnake...😉 ake vystupenia robis?

gangulienka
14. okt 2008

ahojte no nikdy som nic o ap nepocula ale zjavne sa tym riadim 😉 ...mala vie zaspat len na ceciku....spi v nasej velkej posteli aj ked ma svoju vlastnu postielku vedla nasej manzelskej...mliecko dostane kedy si zapyta ci sme vonku alebo na navsteve ....a tiez sa nosime skoro stale..aj ked len na rukach ale ked bola mala pouzivali sme babyvak 😉