• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vzťahy okolo mňa sa rozpadajú

3. decembra 2014 
Tak já se teda nerozváděla kvůli baráku :grinning:
25. júl 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka
Nepis pls sirinka veci typu "rozvod nemame ani v pate". Poznas snad nejaky pripad, zeby par aktualne rozvedeny, niekedy v minulosti v casoch stastia vravel nieco v style "planujeme sa rozviest"? Dovody na rozvod udru ako blesk z jasneho neba a kym si tym neprejdes tak sa mozes iba samoutesovat ze teba sa to nikdy nebude tykat a vzbudzovat skodoradostny uskrn u tych co tak robili tiez. Uprimne zelam vela stastia a radsej o tom nepisat ale konat tak.
6. apr 2011 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@edko22 jeeej, super, ze reagujes na dva a pol roka stary prispevok :slight_smile: ako vidis, medzitym sa nam narodili dalsie dve deti...tak si myslim, ze s odstupom casu moj prispevok je na mieste a este ked sa to tykalo priamej suvislosti medzi stresom zo stavania domu a nasledneho rozpadu manzelstva, kedze nas domcek stoji cca 5 rokov a rozvod este stale nastastie neriesime, dokonca sme v stasti prezili aj pristavbu garaze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja netvrdim, ze sa mi to stat nemoze, ale v tej debatke slo skutocne o konkretnu situaciu... :wink:
6. apr 2011 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka ak su obaja normalni, tak ich spolocne prezivanie starosti okolo stavby posilni. Ak to partneri nemaju v hlave zrovnane tak nepomoze ani dom, ani deti ci ine..
Je fajn ze sa nad tym zamyslas. Predpokladam ze tych 40% rozvedenych parov tu nebude vypisovat svoje skusenosti.
19. nov 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna fascinuje ta famozna teoria, ze "s tebou to neklape, s dalsim to bude OK" a ten dalsi je povedzme, desiaty, desiata..

Fascinuje ma to famozne rozmyslanie a sposob zivota, ze radsej rozvod/rozchod, ako riesenie situacie..

Potreboval by som modelove situacie, aby som sa do nich obul..

U mna je to len jeden mozny dovod - nevera, to neviem ako by som reagoval, nic ine, skutocne nevidim...

PS: necudujem sa, ake famozne geneticke vady maju ludia a deti, ked ludia ziju takym famozne smart modernym zivotom typu, "kazdy s kazdym" a potom ani neviem o tom, ze som povedzme zo zapadu a na vychode na vylete si najdem frajerku a zistim, ze je to moja polosestra, lebo
kazdy s kazdym" ci uz podvod, alebo styri deti z troch manzelstiev. no famozne.. maximalne tak famozny hnus, ked to mam povedat narovinu.
19. nov 2014 o 19:44  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eraserhead

Slib doživotní lásky a věrnosti? Nesmysl. To ti přece nikdy nikdo nemůže slíbit, a pokud ano, tak se podle mě vzdává vlastní svobody a existence ve smyslu dalšího rozvoje a případný změny v myšlení nebo přístupu k životu.

sice je to roky stare a ktovie kolko zien si odvtedy mal, ale nesuhlasim. maximalna tupost, famozna.

ak niekoho mam rad, tak logicky, nemozem ho mat nerad, nie?

ano, "moze" ma "poblaznit" nejaka minisuknicka na ceste, ale logicky, ak si ZVOLIM monogamny zivot, tak ma ta minisukna netrapi (napr aj preto, lebo nemam lacne auto a nechcem ho rozbit, resp az niekoho zabit).

osobne to vnimam asi takto: slubit vernost a lasku = slova, a slova sa daju uchopit rozne, tak ako noz, sekeru, mozem postavit dom, ale aj vyrubat les, alebo odseknut vtaka komukolvek. to je jedno.

slovo. napriklad. vernost - tiez sa da pretocit, do opacneho konca (a to sa inak menil vyznam slov za starocia). niekde som pocul, ze ak podvadzam s koncomom, nie je to sex. zaujimave.

ale spat k tomu mojmu vnimaniu a ponimaniu vernosti a laske do konca zivota.

teoria neteoria - spoznam zenu. paci sa mi, povahovo, fyzicky, vsetko je v takom ideale. chcem s nou byt. a neviem ako to funguje u teba, alebo inych ludi, ale co sa mne paci, tak sa mi paci "navzdy" , od cokolady, cez auto az po zenu. a proste.. zvyknem si na tu jednu.

tak kedze sa mi nechce zacinat odznovu, a nerad sa opakujem, bolo by to hlboko pod moju uroven, balit druhu, tretiu, desiatu zenu s tou istou teoriou a to akoze co.. kazdu z nich by som pozyval na rovnaku postel, chatu, ostrov-dovolenku?

hm, nie. viem ze osud to tak moze zariadit, avsak - ja kaslem cely osud, respektujem len a len smrt. nic ine, ziadne famozne smart moderne teorie.

cize razim tuto teoriu:

jedna zena na jeden zivot.

vies kolko ludi sa mi za nu smialo, smeje a este len bude smiat?

ehm, ale..
spoznal som zenu. paci sa mi povahovo, vyzorovo. to uz si cital hentam vyssie odo mna. a som s nou. a makam inak tvrdo na tom, aby mi to (a ona) zostalo. a po pravde.. uznavam ze mam stastie, ale.. vyberam si, preberam.. do 24/25 som nemal prakticky ani ocny kontakt so zenou. smiali sami, ale ja som VERIL SVOJEJ TEORII. dnes som s nou stale, jasne, zajtra byt nemusim, ani pozajtra a ani popozajtra aani popopopopopopopopopopzajtra.. ale .. verim svojej teorii.a viem cochcem, opakujem, VIEM CO CHCEM. a urobim vsetko pre to.. hm.. ak mi totiz niekto sadne povahovo, neverim, ze by mi sadol niekto povahovo lepsie. a verim na teoriu, nie famoznu, ale skutocnu, ze cim dlhsie som s niekym, tym vyssia je dovera, tym lepsie je rozumenie si, tym viac sa upevnuje (investicia) vztah.

a preto logicky, neverim na famozne smart teorie, ze nie je mozne slubit si vernost. ja dokazem slubit, ze nebudem kradnut, dokam slubit, ze pojdem na ceste opatrne a pomaly. ale slubit vernost na ely zivot je hra so slovami, ktorej sa moze kazdy chytit a preto by som to preformuloval do "Viem, co chcem" a to mi nevyvrati uz ani majster lingvistiky. ani keby vystudoval uberfamoznu smart skolu prava alebo psychologie.

aj matematicky mi vychadza lepsie 1partnerka, (alebo ak nie jedna, tak proste od isteho casu dlhodoba), ako menit ich, bolo by to nakladne :P

tak bud ja mam stastie, ako fras, ale famozny frás, alebo.. je to o povahe a schopnosti pracovat na SEBE. alebo sebauvedomeni si, ze nemozem datn a podvozok fabie karoseriu a motor z ferrari.

PS: no jo, viem ze si to cele pisal skor s pridavnym humorom, ale.. nedalo mi to nereagovat na fakty. :D
19. nov 2014 o 19:59  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
PS: osobne nepoznam rodinu, ktora by bola rozvedena. A nikto ani z mojej. Ehm ehm, kde su tie famozne ubersmart moderne statistiky, to neviem. Ale davova psychoza funguje.

Nie som fundovany, ale predpokladam a na to sa stavim, psychologia, davova psychoza funguje, a ked sa rozvedie jeden, ide dalsi, lebo chce zapadnut do davu.

Staci sa pozriet do supermarketu, ludia su ako stada, ale mne to vyhovuje, lebo som odbaveny pri inej pokladni okamzite, alebo s minimalnym cakanim.

Ale podla man je to nizkym sebavedomim, ked sa rozvadzaju, lebo je to defacto a aasi aj dejure ale aj famozne, prosty utek.. je to take "kaslem na teba, najdem si lepsieho uvidis" alebo.. "viem ze by sa to dalo napravit, orpavit, ale mam svoju famoznu hrdost"

konieckoncov nic ma do toho a je mi to jedno, avsak, zle sa zije v tak skazenej, zabudol som, famoznej, takze tak skazeno famoznej smart dobe. uz len z principu, tazko kupit QWERTY mobil. dotykove su hracky, moj nazor. No a ked by moja partnerka, teda zienka, videla, ze pri 1 hadke sa kazda rozchadza, bud by musela mat sakramensky pevne zasady a triezvost, namiesanu s pricetnostou, alebo ja hypnoticke schopnosti, aby som jej tieto vlastnosti implantoval. lebo je nelogicke, aby sa lduai rozchadzali alebo povadzali "LEN TAK"

PS: mam velmi malo znamych, kamaratov, ale tie vztahy su take pevne, ze dovera a spolahlivost je na 100% , takze , mne to famozne funguje :D

A pre tych, co si myslia, ze vyrpchala iskra, farantujem Vam, vyprsi a vyprcha a odskri to s kazdym. tajomny nemoze byt tajomny, ak zije v 1 domacnosti a vidite, ako sa holi. tajomny je tajomnym preto, ze ho vidite len v tme. Aj James Bond prdi. a grga. Aj Fico a predsa 1 milion ludi, z dva a pol, jasa a klania sa. Mohol by zalozit vlatnu cirkev, navhnite mu to, zarobi(te).. famozne.. preto verim, ze ak sa dvaja V ZAKALDNE daju dokopy lebo si V ZAKALDNE SADNU, povahovo predovsetkym, tak sa na tom da pracovat aj e to praktickejsie a bezpecnejsie vytrvat, makat na tom, ako dufat, ze vyhram loteriu. Lebo kto sa aspon tako tak rozumie do matematiky, zisti, ze idealny partner neexistuje a ak je to o okus omyl, ten musi skoncit skor ci neskor a ten konci u zien vzcsinou v 39, lebo uz tik tak tik tak tam dole.. A nechel by som byt zenou, co strati x rokov prelietavanim a potom ups, rychlo nejakeho lapim. Ono ta kvalita je lapena uz neskoro neskoro.. teda skoro.. skoro.. Skor si myslim, ze vztah je biznis, ty nieco upustis, a ja tiez, a mame fungujuci zlaty stred. treba povolit tam, kde to nestoji nic, to je lahka a kreativna hra.

Obcas, ked pocuvam, co a preco sa hadaju ludia, len sa zasmejem a dakujem BOHU, ze mam co ma, viac nepotrebujem.
19. nov 2014 o 20:09  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ice8 kolko mas rokov?
23. nov 2014 o 03:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podla mna sa rozvadzaju/rozchadzaju skor preto ze je to mozne, cele prostredie je liberalnejsie a zaroven technologicky rozvinutejsie.
Volakedy by to spolocnost neakceptovala a socialne takych vylucila, a aj keby zena od muza nakrasne odisla, tak by casto v tvrsich prirodnych podmienkach bez muzskej sily nemala sancu prezit.
Boli na seba viac odkazani. Tych problemov IMHO nebolo viac ci menej, ale skratka sa tutlali a pretrpeli.
23. nov 2014 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@edko22 aktualny vek mam taky, ak pripocitas k cislu za tvojim menom jeho vlastnu odmocninu :slight_smile:
27. nov 2014 o 11:41  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ice8 priemerny vek muzov pri rozvode v roku 2012 bol 41,8 a zien 39 rokov. Ver mi, ze za tych 15 rokov ziskas na vela veci iny pohlad, tvoji rovestnici zacnu riesit ine problemy pripadne tie potlacene vyplavaju. Nik nejde do svadby s tym ze sa rozvedie, ale ...
1. dec 2014 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
priemerny vek neexistuje :wink:
ale beriem, ako fakt.
neviem, nakolko sa mozem ja zmenit, alebo moja zena, ale..
verim tomu, ze natiem tymto statistikam...
ved niekto musi byt aj na opacnom konci toho priemeru :D

a ano, chapem, ze to budem vidiet inak, budem to vidiet asi takto:
mam 41.8 rokov, mam stastnu rodinku, lebo je zdrava, jedno dieta, mozno dve, ak si to prve objedna surodenca. nejaky ten dom, aj pomocou modrejstrechy.sk, a vela prezitych spolocnych chvil :slight_smile:

ja osobne to beriem ako vyzvu, ak mi niekto (vseobecne), alebo nieco (vseobecne) povie, ze je to 50 na 50 ze sa rozvediem, ze zomriem na infarkt, atd atd.. blabla, tak to beriem ako upozornenie od osudu, ak vidim, ze 1. TOP prva pricina umrtia je srdcovocievne, obehova sustava, tak sakra - pozitivum je, ze viem ze na toto si mam da pozor, dam si na to pozor a citam, ze TOP 2 je nador, potom na tretom je vonkajsie priciny, potom dychadcie atd atd.. tak viem, na co si mam dat pozor a tam kaldiem doraz.

tak si pozriem, preco sa rozvadzaju ludia, tu podvod, tam podvod, tu prachy tam prachy a majetky. intrigy, atd..

a tak isto ako bojujem aktivne aj pasivne, (sport, vitaminove doplnky prirodneho charakteru) a zivotosprava, tak verim, ze to surovo natriem kadeakym infarktom, rakovinam a podobne (jedineho coho sa bojim je mikrospanok kamionistu v pruhu oproti, to uz je nad moje sily a teorie to ovplyvnit), tak isto verim, ze tuto teoriu a strategiu viem aplikvoat vo vztahu, MOJOM vztahu.

viem ze to nemusi fngovat na 100%, ale ak akakolvek prevencia, alebo uvedomenie si, co ublizi druhej strane (zienke), tak mam vyssie sance manazovat funkcny stav. daleko vyssie, ako keby som ignorant zapadajuci do priemeru (tym som nechcel urazit nikoho, ziadny priemer, ani rozvadzajucich, lebo ako bolo napisane, nikto nejde do vztahu ze sa rozide), ale.. predsa.. osobna lenivost, upadok moralky, atd, to je moja volba, ci ho stcim do nejakej kurv* (neviem ci tam ide i alebo y :/ ach jaj slovencina), alebo nestrcim a tym ohrozim vztah, ale aj daleko viac.

bohuzial, viem extremne presne, co chcem od zivota, takze, verim, ze to tym priemerom proste natriem :D len som bohuzial prilis mlady, na takuto obhajobu, ale vratim sa, vratim :D
1. dec 2014 o 20:14  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ice8 hadaj kolko mladych parov to vidi pred svadbou presne ako ty? Je to dovolim si tvrdit takmer 100%. Nemas mat preco iny nazor. Faktom je z 40% sa ich skor ci neskor rozvedie. Poznam veriaci par s detmi co ma krizu a na 90% to skonci rozvodom. Pred par rokmi by stavili zivot rodicov, ze ich to nemoze postretnut.
3. dec 2014 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok