Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
5. feb 2009

zuzi, romi, no si viem predstavit, ako vam take poznamky od manzov zle padnu.. ☹ moj ma zatial takymi velmi neobstastnuje, skor sa snazi mi pomoct.. nedovoli mi ani zehlit,radsej vyzehli on, ked pride unaveny z prace, nech mam ja menej a nech sa ja staram len o dcerusku.. 🙂 v poslednejj dobe mi nosi este aj navareny obed od nich z jedalne, lebo im uz nedavaju stravne listky, len 5 ks a zbytok maju ako kredit na jedla v ich jedalni a sam to nevie minut, tak si objednavam aj ja a velmi dobre tam varia.. takze ja vacsinou varim doma len polievku a obcas daco upeciem. Dnes som piekla take syrove zavinute trojuholnicky 😝 😵
inac my s lilkou sme so vsetkym po starom.. 🙂

zuzanat
5. feb 2009

Romi tak to teda bola blba poznamka, by som ho asi .... 🙄 Zuzi toho tvojho manzela ti zavidim teda 😔 Mario sice obcas uvari obed, ale to je asi tak vsetko a nie je to zase tak casto...inak je vsetko na mne, ani ho nenapadne,ze by povysaval, umyl riad alebo spratal kupanie po malom. niekedy mam pocit, ze ked nie je doma tak stiham s malym viac ako ked doma je. Tiez mi to uz ide riadne na nervy, taketo poznamky...si ani nevedia ti chlapi predstavit ake to je, byt cely den doma s dietatom, venovat sa mu a este aj domacnost nech slape ako ma 😔

My sme boli na prechadzke uz druhy krat dnes a kupila som Filipkovi prve topanky, stali 480sk, tak som spokojna, je to znacka Peddy a su velmi pekne, dufam, ze budu aj dobre

jankazaba
5. feb 2009

no, hodinu pisem prispevok a ked ho konecne poslem tak ma odhlasi z konika 😠 😠 😠 ,

takze v skratke: u nas tiez boli ake take naznaky, ale vzdy sa to obratilo na srandu... ja tiez nestiham mat navarene kazdy den, upratane, poprate, povysavane, pozehlene... a este k tomu aj spkone a usmiate dieta stale, a som aj unavena niekedy... tak to uz chodi pri detoch a manzelia by to mali chapat, alebo aspon by sa mali snazit to pochopit...
moj muz aj navari, aj umyje riad, niekedy aj povysava... ale niekedy ho treba k tomu "dokopat" aby mi pomohol... viem , aj oni su z prace unaveni, otraveni... chceli by mat klud...ale treba to vydrzat...

romi - no bude to asi tymi zubami, teda dufam, lebo zatial sa dalsie netlacia... buduci tyzden idem na poradnu, tak uvidim co dr. povie...

jankazaba
5. feb 2009

a k tym veciam na predaj - ja zatial este nepredavam, my sme chceli mat deti po sebe, no neviem teraz s tym odchodom... uvidime ...

zuzi - filipko uz chodi sam?, teda snazi sa?

zuzanat
5. feb 2009

Jani este nechodi sam ani zdaleka...chodi len za dve ruky a okolo stola, sedacky a pod...aj ked ho drzim len jednou rukou, tak sa boji...

Filipko mi konecne vypil kasu z flase, uz viem, preco nechcel z nej pit, sak ja truba som mu dala iny dudel, vacsiu dierku a asi si nemoze na to zvyknut, ze rychlejsie tecie. tak som mu vytlacila na prst kasu, dala na jazyk zopar krat a potom zacal aj z flase, ale som zarobila len zo 150ml vody a bolo mu malo, tak som mu dala este mliecka a potom pekne zaspinkal 🙂

anamor
autor
5. feb 2009

zuzi /lily/ vaz si co mas, hadam sa to casom nezmeni... aj takych manzelov treba.
ale aby som ja tomu mojmu nekrivdila, tak uprace, kupanie a pripravy kupania malej su jeho zalezitost a ked je niekedy doma /co je velmi malo/ tak sa s nou hra a venuje sa jej, proste si ju uziva. Po tomto incidente to bolo chvilocku lepsie u nas 😲 normalne ze ziarovka vymenena okamzite a aj dofukane pneumatiky na kociku /mesiac som to chcela uz mat 😉 /. Kazdy mame lepsi, kazdy horsi den. Ale pravda je taka, ze chlapovi to treba povedat /odprac, umy, oprav... sice zafrfle ale skor ci neskor spravi/
Ja uz tiez chcem malej kupit papucky, na doma, lebo uz ju vodime za rucky, bavi ju to /mamin chrbat vsak nie 😀 /

jankazaba
5. feb 2009

ja tiez terezku sem -tam vodim za ruky, ale nechcem aby si moc zvykla, mam znamu a ta vodila malu za ruky straaasne dlho, lebo si tak zvykla a bala sa chodit sama.. a ona skoro prisla o chrbat...
dr mi povedal, ze sem tam je v pohodke..., tiez sa sama postavi v postielke, pri stoliku v obyvke... len este nema doru stabilitu

jankazaba
5. feb 2009

no babulky moje idem co-to poupratovat... riady umyt, hracky poskladat... a asi zalomim, lebo tuto noc som toho moc nenaspala... a rano idem do fitka...

mouse
6. feb 2009

Ahojte,
Zuzka, ja kupim z Tvojich veciciek, daj mi prosim link, nech viem, co ponukas, ale sa stretneme, mozeme tentoraz aj u nas a rozoberieme to 😵 . Zajtra mam tu tazku skusku, tak nocujem nad knizkami, Robko ma potesil ked zaspinkal nocnym spankom uz o pol siedmej a zatial sa iba raz vyskereny zobudil, ozuzlaval svojho plysoveho potkana a nieco mu blabotal. Dala som mu papat, prebalila som - uplne mokra plienka a hned tvrdo zaspinkal.
Moj manzel mi pomaha velmi, aj zabavi maleho ked treba, ked som mala seknute v krizoch - cez sviatky, tak prebral komplet celu starostlivost, kupal, prebaloval. Skor ja sa obcas citim uplne neschopna, ked mi viazne domacnost, hlavne teraz pri tom stahovani, este aj tie skusky k tomu. Som z toho trosku podrazdena. A on sa ma vzdy snazi presvadcit, ze vsetko je ok, ze je nase byvanie prijemne aj so psacimi chlpami na zemi - ked nestihneme povysavat. Ked nestihnem navarit, tak bud navari on, ked je dlho v praci, tak mi donesie z mesta pizzu. Nakupy neriesim vobec.

mouse
6. feb 2009

Este aj na tie skusky so mnou chodi a kocikuje maleho, kym nevyjdem zo skoly. Moc som mu vdacna za to vsetko.

mouse
6. feb 2009

Zuzka, ta kocka ma Phil&teds. Velmi pekny a hlavne funkcny kocik. Ale ja by som to riesila inak - babo v satke a dvojrocne dieta v lahkej buginke, alebo nech uz beha po svojich 😵. Ta kocka totiz vravela, ze ten kocik ma 30kg...

zuzanat
6. feb 2009

ahojte, my sme mali strasnu noc, kazdu chvilu bol Filip hore, prehadzoval sa, mrncal, tie zubky ho asi bolia. vidiet, ze sa tlacie, ale prerezane este nie su.
Miska drzim palce na skuske 🙂
neviem ci si nieco vyberies pre maleho, lebo tam mam vacsinou mensie vecicky, ale sak mrkni. pozriem este doma, co by som mohla z vasej velkosti dat prec. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=30021 alebo ako som hovorila, ked budes nieco potrebovat , kludne poziciam 😉
Mne sa v tom kociku zdalo to mensie babo akesi utlacane, ked to vacsie na nom sedelo, by som sa bala, ze nemoze dychat.

anamor
autor
6. feb 2009

ahojte,
tak ja dnes upratujem, varim a tak, zienka domaca 😉 ale celkom sa mi chce, lebo vykuka slnko. Mala sa budila v noci, ale bez placu 🙂 takze asi uz zubok az tak nebolel, zuzi isto su to u Filipka zubky... podla mna, aj ja som myslela, ze blbost, ale boli, ja vsak mam podozrenie, ze sme nateraz neskoncili 😉
mne sa surodenecke kociky moc pacia, ale alternativa dvojrocne v buginke, mensie v satke ako miska napisala sa mi paci tiez, kedze ja by som rada dietky s nie velkym rozdielom, akurat to zavisi vsetko od domu...
neschopna si pripadam denne, ale ine mamicky ma utesuju, ze aj oni su, ja nestiham domacnost aj preto, lebo mam aj robotu /peniazky potesia, lebo sa nemusim ponahlat do tej svojej trvalej prace..../ a este si vymyslam kadeco /patchwork/... takze tak...

zuzanat
6. feb 2009

Ja mu vidim dva vrchne a tusim aj ocne, tak som zvedava...
Romi ja kedze som u nasich, tak sa ma domacnost netyka, teda tiez tu varim, upratujem, ale sme tu na to dve, takze je to v pohode.a doma upratujem ked mam cas, lebo radsej som s Filipom a hrame sa, pocuvame pesnicky, toho teraz velmi bavi a tancuje na to. mne naopak mario skor povie, ze naco stale vysavam a pod. akosi nechape, ze ked maly chodi po zemi a vsetko dava do ust, tak treba aj vysavat a umyvat. preto ho ani nenapadne, ze aj on by mohol nieco urobit. Chapem, ze je unaveny z prace, ale ja tiez nesedim doma na riti s vylozenymi nohami 😒
Som sa mami pytala, ci mi neviem zohnat pracu na 4hod, ale v tejto situacii aka je momentalne s pracou asi tazko.
no ale koncim s tymto vylievanim 😀

Ja druhe babo este vobec neplanujem, mozno ked splatime uvery, tak sa dam nahovorit, ale skor isto nie, to uz by bolo na maslu 😝 😀

Idem sa konecne rozhybat, varit obed, dnes si dame rybu na masle so zemiakmi a dam aj Filipovi a potom pojdeme von. dufam, ze bude v kociku spat.
Sa tak neviem dockat jari, lebo toto obliekanie mi ide na nervy.

anamor
autor
6. feb 2009

zuzi ani ja sa jari dockat neviem, aj ked uz nebudeme mat male babatka ☹ co mi aj luto je

No u nas je to s upratovanim tak, ze moj mily, chce aby bol poriadok, ale ma pravdu a kvoli malej upratujem teraz casto, nech je v cistom prostredi - v ramci moznosti, aj ked popri praci mi to velmi nevychadza uz....
idem dovarit obed.

zuzanat
6. feb 2009

Romi ja si teraz skoro kazdy den poviem, ze jeemine, sak Filipko uz bude mat rok, strasne rychlo to ubehlo 😅 😔
budeme mat veselo na jar, ked budu chodit, nebude za nimi stacit 😀

ved Mario ma tiez rad poriadok, ale podla neho to obcas prehanam, ale tak napr. obyvku mame tmavu, takze tam je prach vidiet stale. som bola v pondelok u susedy (ta co ma rovnako stareho Simona) a ta mi hovori, ze prach neutierala asi mesiac a ani dnes to nestihne, lebo musi varit palacinky, tak nebude mat kedy. som skoro umrela od uzasu 😅 😀

anamor
autor
6. feb 2009

juj moja to vies niektore mamy z toho nerobia vedu /nielen mamy/. Ja mam rada poriadok, ale som stale z toho nervozna, ze nestiham vsetko - poriadok, mala a tak... a navyse som dost unavena stale, bo co je to vyspat sa uz netusim, ale fungujem na skratenom rezime 😕
keby naty prespala celu noc, tak ja asi o tretej vstanem a som vyspata 😉

zuzanat
6. feb 2009

Romi mne maly vcera vypil 150ml kase, mal malo, tak som mu dala este mliecko v domnienke, ze bude lepsie spat a velke prd. papal o pol druhej a potom o 6h a medzitym bol milion krat hore, teda ani nie hore, ale prehadzoval sa. ale nastastie to nie je tak casto ako natalka. ja vstavam tak dva kraz za noc, ale aj to je na mna moc. viem si predstavit, aka si unavena, je mi to velmi luto, dufam, ze bude lepsie 😔

anamor
autor
6. feb 2009

zuzi ja si teraz myslim, ze su to stale este odozvy zubov, mali sme aj my/obcas/ taku noc ze dve budenia, to hej, ale teraz dlhsie nebolo, mne teraz staci, ze zaspi cca o 20,00 a zobudi sa az po polnoci, alebo okolo, to je prijatelne.
katka je dnes asi vonku, ked je tak krasne na februar, aj my pojdeme, uz sa tesim, slniecko juj 😵

lilly
6. feb 2009

ahojte, no lilly bola vcera v divnom stave vecer, nie a nie zaspat, potom zalomila o pol deviatej, no asi len na pol hodinu a potom bola taka cerstva ze az.. zaspala az o jedenastej, predtym som ju hodinu nahovarala na cumel, miestami zaspavala a zas bola hore, pred jedenastou som ju prelozila na druhy bok a dala jej prso, lebo uz zacala aj plakat a potom zalomila.. ach jaj, uz som nervna bola... 🙄 a aj v noci som nejak nedobre spala, lilly sa zacina dost roztahovat na posteli a ked jej nechcem prilahnut ruku, tak lezim na 30 cm postele..a v poslednej dobe zacina aj cestovat, stale sa nejak presuva ku mne, je ako taky cervik a ja som bud nalepena na muzovi, alebo na kraji postele... 😅
teraz mi spi v postielke uz dve hodiny a to som chcela ist von o tretej.. este kym ju nakojim, prebalim, obleciem.. neviem ci stihneme aj ocka ist pockat k vlaku.. 😨

jankazaba
6. feb 2009

Ahojte, u nas bolo dnes krasne a teplo🙂, boli sme dvakrat vonku... Super
K tomu kocaru- samotny kocar Neni tazky, ale verim, ze ked tam budu dve deti, tak ma mamicka co robit...
Mne staci ked idem na nakup, nahadzem to do kosika a idem dole/hore podchodom... Uf, uf...

zuzanat
7. feb 2009

ahojte, kde sa vsetky flakate? ja som zacala trochu upratovat, doteraz sme mali veget 😀 Mario isiel pozriet kamaratov, tak som mu pekne nabalila maleho 😀 Filipko mal opat blbu noc, som ho nechala spat s nami, lebo by som v noci viac vstavala k nemu ako spala. hnusne zuby, cely zivot s nimi ma clovek problemy 🙄
Zuzi to spanie na 30cm postele velmi doverne poznam, kolkokrat si ozaj nemam kde lahnut, ale tak co uz, zatial to beriem sportovo.
Dnes je krasne vonu, sice trosku pod mrakom a pofukuje, ale je pekne. tak sa tesiim na jar.
Vcera som v majovkach citala, ze ak pojdeme do prace, tak dostaneme cely RP, lebo na nas sa novy zakon nevztahuje, aspon nejake potesenie. len netusim ci ma do prace vezmu a ak ano, je mozne, ze ma velmi rychlo aj vyhodia, tak teraz mam dilemu, co robit, lebo peniaze ozaj potrebujeme 😔

Krasny vikend 😵

lilly
7. feb 2009

ahojte, no my sme sa vyvalovali dnes do desiatej, pozreli sme si dvd, potom muz odisiel zas k tomu ujkovi robit notebook, co aj minuly vikend, tak dufam, ze tam zas stravi 4 hodky 🙄 takze ja som sa pustila do prania, vysavania, zmyvania a varenia a stihla som akurat dat prat a povysavat a uz aj tak mala revala.. este pozmyvam a uvarim polievku, dufam, ze to nebudem robit 3 hodiny a mala sa pohra aj sama..
u nas je konecne krasne slnecno, najradsej by som sla von, no aj s muzom, no ten ktovie kedy pride..
zuzi a prepustali od vas z toho podniku? No keby ta aj prepustili, tak dostanes odstupne.. a na rodicovskom potom nemozes byt aj nadalej? A zatial by si si hladala inu pracu..

anamor
autor
7. feb 2009

ahojte. K spaniu na 30cm sa chcem vyjadrit aj ja, odporucam praktizovat co najmenej, lebo som furt nevyspata - zo vstavania a aj dolamana z tych 30cm a navyse postel sa nam tam uz prevaluje, teda matrac, nebol ten kraj na zataz zvyknuty 😎 😀 dievcata blby zvyk, ale ked ja nechcem vstak 6x priemrne v noci, bohuzial jedine riesenie 😔 😅 zuby - galiba celozivotna a pockaj zuzi ked zacne skripat! to je des 😲 😲 😲 😲 ma z toho zubka vrchne sotva milimeter a ten skripot, brrrrrr striasa ma len co pisem o tom!

zuzi ano v majovkach sa to pisalo, otazne je ci ozaj je to tak... ale hadam je, kedze tej kocky sa to bytostne tyka. uvidime. Ty do roboty nastup, ak ti medzitym nerzusia miesto a nedaju odstupne /co na par mesiacov situaciu poriesi/ + potom najdes inu, ine ti nezostane, alebo sa vratis ako lilus pise spat na rodicak - to sa da. Takze nemaj dilemu tvar sa ze sa vratis, neviem ako to treba dat dopredu vediet, ale este mozno chvilu vyckaj /vies vyhra lotta - aj ked mensia by to poriesila/
druhe babo ja chcem velmi, ked budeme byvat v dome, lebo keby som sla do prace /mam aj svoj vek uz/ neviem kedy by bol ten spravny cas ist spat na matersku a ako vidim na kamoskach, tak ked uz mas okolo 30 /zuzi ty casu dost/ tak nie je velmi nad cim spekulovat. navrat do prace, kym viem zarobit aj z domu /vdaka za to/ nemusim /zatial/ riesiet... vsetko ukaze cas.

ideme aj my von. Liluska dufam, ze aj vy ste sli. My keby sme na tatina cakali, tak sme tam neni nikdy ☹ vonku ako rodinka - to je take vynimocne, ze mama to zapisuje do kalendara ! /nezapisuje, lebo nestiha, ale chcela 🙂 /

zuzanat
7. feb 2009

Zuzi zatial tam neprepustali, ale pisala mi kolegyna, ze prepustili riaditela a ked bude novym talian, tak nasu diviziu zrusia. ja uz sa na svoje povodne miesto nedostanem, tak neviem kam by ma dali. a tazko povedat, ci si budem mat kde zohnat druhu pracu. ale je pravda, ze by mi dali odstupne, aj ked som tam nepracovala dlho, po 2rokoch som isla na MD,ale som rada, ze sa da vratit spat na RD,aspon nieco. este mozno pockam mesiac, dva a pojdem im povedat, ze by som chcela spat..
Ja som tak premyslala nad druhym a asi by som chcela skor ako pojdeme stavat, lebo to na tom nebudeme o nic lepsie ako teraz. za dva roky splatime dva uvery, tak hadam by to slo a ked tak, stavat az potom.cize druhe ked tak o 2-3 roky, to uz mi bude tahat na 30 😲

Filipko mi az teraz zaspal! najskor bol ako mala duracelka a potom uz by aj spal, ale nemohol sa ulozit, aj som mu dasna natrela, ale nic...ani pri tatovi nechcel byt, len pri mne. teraz uz som si snim opat lahla a zaspal, tak ja idem konecne dojest obed a umyt rychlo zem. a dufam, ze potom pojdeme spolu vsetci von. tiez moc spolu nechodime, lebo Mariovi sa nechce

jankazaba
7. feb 2009

ahojte, terezka mi zaspala... Ja dorabam obed-manzel bol sportovat... A potom by som ties isla von, bola som doobeda-bolo krasne teplucko a slniecko, uz tak jarne, aj prvosienky su uz rozkvitnute

mouse
7. feb 2009

Ahojte,
pocuvajte stareny / myslim Zuzku a Romi, Vam taha alebo este ani netaha na 30, ja uz 30 mam, v maji 31 a nejak to neriesim, vobec sa necitim byt stara alebo za horizontom, alebo ze by som nieco zmeskala. Ba prave naopak. 😵 😵
Janka ten Tvoj kocik sa da prerobit na surodenecky?

Skusku som spravila, tentokrat boli moji chlapi so mnou priamo na skuske. Robko na stole pasol koniky a ja som pri vedlajsom robila skusku 😵 . Ta pani doktorka, co ma skusala, ocakavala, ze ked mam male dieta, nebudem nic vediet, hned mi z fleku povedala -prosim Vas povedzte mi aspon nieco ak nieco viete- skoro ma vystrelo, ucila som sa niekolko noci... Tak som na nu ostala pozerat a povedala som jej, ze to by som jej mohla rozpravat najmenej dva dni a tolko casu nemam 😵 . Tak mi dala normalne otazky a potom mi povedala, ze musela jednu taku mamicku vyrazit, lebo aj ked sa jej snazila pomoct, skusala z kazdeho konca, vobec nezareagovala. Ze ako sa dokazala tak naucit pri malom. Tak som jej povedala, ze po nociach a ze skor si nemozem dovolit vlacit ho na opravne skusky. Inak bola velmi mila. V podstate sme aj zaspali, prisli sme namiesto o osmej az o deviatej. Vlastne aj termin mi dala extra, oficialny bol predminuly tyzden, ale to sme sa stahovali.

mouse
7. feb 2009

Este mam jednu skusku v utorok, taku ovela lahsiu..

anamor
autor
8. feb 2009

ahoj miska, si sikulka a z coho si mala tu tazku skusku /inak je smutne ako ta hned chcela zlozit 😝 len preto ze si mamicka/ - inak ku skuskam mas pristup ako ja /zodpovedny/ mne slo vzdy o to neopakovat a nemusiet sa to este raz ucit 😉 ale poviem ti mas vsetok moj obdiv, neviem ci by som to s dietatom zvladla 😒
a ja sa necitim stara! aby sme uviedli veci na pravu mieru 😵 ja len ze vratit sa na najakych 5 rokov do prace a potom dalsie, no to uz asi nie... ale ved uvidime ako bude, momentalne mame ine starosti no nie.

jani fakt sa zjarieva, co je super, aj ked vcera veceru uz bola zasa poriadna kosa, teda popoludni, ked sme boli vonku, v piatok bolo uzasne. 😉

este som vam zabudla povedat, ze posledne dni Naty iba tlieska, teda capka ruckami, strasne ju to bavi a dvdcko o znakovni strasne žere, ako by tomu rozumela /zeby?/

mouse
8. feb 2009

Romi, jasne, ze tomu rozumie 😵 .
Robko vcera prvy krat v zivote vkuse plackal asi pol hodinu.. nebolo ho mozne utisit, chrustika maleho... Moja kamaratka mala vcera pohreb, nebola som tam, ale aj tak ma dost vzalo, asi som svoj zial preniesla na dieta... Teda urcite, male deti su zrkadlom matkinej duse.
Romi bola to prakticka skuska z liecebnej rehabilitacie a zahrnala vsetky mobilizacne techniky, svalove funcne testy, merania pohyblivosti v klboch a pod... Mala som to o to tazsie, ze som tento semester nebola na praxi a nevidela som vela veci na zivo, vsetko som sa musela naucit z knih. Prax mi odpustili, kedze som o to poziadala dekana, kvoli Robkovi. Vo stvrtok som uz bola na konci so silami, hlavne, ked som sa dozvedela to o tej kamoske, uz mi nechcelo nic liezt do hlavy