Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
17. júl 2008

Dufam, ze aj Robko sa otoci dolu hlavickou. Nam sa nedari setrit uz teraz... Resp. odkedy staviame. Ale snazim sa, nekupujem si uz nic na seba, iba pre babatko.

katarinkad
17. júl 2008

mouse, ja si uz veru tiez nic do porodu kupovat neplanujem. Na taku tucibombu to nema vyznam. Dufam ze si vystacim s tymi vecami co mam.
Akurat som si kupila vceru dojcensku nocnu koselu do porodnice, no este asi jednu mi bude treba, nie maminky?
A vlastne co treba maminke do porodnice?

zuzanat
17. júl 2008

katka ja som mala dve nocne kosele, ale bolo mi treba este jednu, lebo som sa strasne potila. inak som este mala poporodne vlozky (tri baliky), tie su vtedy najlepsie, sietovane nohavicky, to je super vec, lebo nikde netlacia, rychlo uschnu (mala som dvoje na vymenu), vlozky pod seba na postel, asi 4ks, potom klasika drogeria, toaletak, zupan, prezuvky a pre maleho som mala plienky a deku, lebo tam bola zima. proste som mala velikansku tasku, ale nic tam zbytocne veru nebolo 😉

katarinkad
17. júl 2008

zuzi, a tie poporodne vlozky to ake si mam kupit? To su nejake original v drogerke? A tie sietovane nohavicky si kde kupila?
Budem si to uz musiet niekedy vsetko pokupit nech mam pokoj.

zuzanat
17. júl 2008

katka to kupis vsetko v lekarni, staci ak povies, ze chces poporodne vlozky, sietovane nohavicky....su aj jednorazove nohavicky, ale tie neviem ake su.

katarinkad
17. júl 2008

aha, diky zuzi. 😉

anamor
autor
17. júl 2008

s porodnymi vecami suhlasim so zuzkou. Dve kosele minimalne - ja som mala dve svoje + kamoska mi pozicala a veru vyuzila som ich, tiez som sa strasne v porodnici potila, no des... stale sprcha bola treba 🙂
zuzi deku? nam bolo horuco, mala bola v kratkych rukavoch a mala dva dni 😠 na izbe sme mali 30stupnov, na porodnej sale este viac, na narodenie si vybrala velmi horuci termin 😉

zuzanat
17. júl 2008

my sme mali taku provizornu izbu, lebo bolo strasne plno a nesli nam poriadne otvorit ani zatvorit okna, tak som ho zakryvala dekou.

mouse
17. júl 2008

V Trencine davaju nocne kosele nemocnicne. Kedy ste zacali chystat veci do porodnice? Mame este s Katkou cas, vsak?

anamor
autor
17. júl 2008

ja som bola zbalena v 28tt lebo ma starsili predcasnym porodom 😉 ale mala som čas 😎 našťastie

katarinkad
17. júl 2008

mouse, nestras s balenim. Este mame dufam cas. Boze, aj tak to rychlo leti. Ja este nemam nakupene veci co treba do porodnice.
A dufam ze koncom septembra a v oktobri uz nebude horuco a nebudeme sa parit v porodnici. 😀

zuzanat
17. júl 2008

miska ja si myslim, ze je lepsie mat svoju koselu, aspon pre mna 😉
ani neviem kedy som sa balila, ale tusim az nejako koncom 8 mesiaca

anamor
autor
18. júl 2008

fu my sme dnes mali noc, normalne ma boli hlava a uz neviem spat, snad 5x sme boli hore a medzitym sa mrvila a pri papani driemala ako by som ju ja nutila jest 😅 sranda s tymi detmi ozaj.

katka, mouse kde budete rodit?

lilly
18. júl 2008

romi, ty si teda ranne vtaca 🙂
ja som mala tiez super noc - 3x som bola cikat, raz ma chytil hrozny krc do lytka, ze som nevedela, ci lezat, sadnut, alebo vstat, este aj teraz ma to tam boli a rano mi sla este aj krv z nosa.. no uzas toto 😠 😀 ale pohodaaaaa
dnes je fajne chladno u nas, celkom dobre sa dycha 🙂

anamor
autor
18. júl 2008

lilly to uz clovek o takom case nevie zaspat, mozno v zime, ked bude tma. Hlavne ze malinka este zalahla 😉
vidim, ze si mala skvelu noc aj ty. U nas pocasie podobne, takze super, ak nebude prsat bude prijemne na prechadzke 😉

zuzanat
18. júl 2008

ahojte, tak my sme mali pravy opak romi, o 20.30 som mu dala papat, zaspinkal a zobudil sa az o 3hod, potom po 6hod a vstavali sme nieco pred 8hod. kiez by bolo viac takych super noci 😵

katarinkad
18. júl 2008

Ahojte 😉
tak neviem co sa to v noci dialo, no my sme mali tiez otras noc. 😒 Tiez som bola cikat 3x, stale som sa budila, boleli ma hrozne klby, a od 04:00 som uz bola definitivne hore. Doteraz som dospavala.

anamor, ja este neviem kde budem rodit. Este uvazujem nad nemockou v PO kde som teraz lezala a nemockou v Krompachoch. Ale tam sa este len chystame ist pozriet.

anamor
autor
18. júl 2008

ahojte, po dlhych utrapach trosku spinka, unava na neuverenie 😉 ale problem so zaspatim na dlhsie ako 5 minut pretrvava.

zuzanat
18. júl 2008

my sme prave dorobili dalsi marhulovy dzem a este aj zavarame marhule 🙂 skusali sme so segrou aj margotkovy kolac v pekarnicke, ale bolo to vela oleja,inak je dobry. pobede pride muz z roboty a ideme domov, hadam pojdeme potom aj trosku von. a zajtra nas caka uvitanie 🙂
nas malicky si inak drzi flasku ked mu dam pit cajik, dam mu na nu ruky a pekne drzi 😵

anamor
autor
18. júl 2008

zuzi sikulka mas doma. Pridala som par fotiek tak mrknite, konecne som sa k tomu dostala. My sa chystame na navstevu k bratovi, prisli zo svadobnej cesty, tak idem malu pobalit a trosku upratat byt.
zajtra si zuzi uzi to uvitanie 🙂

pekny vikend prajem vsetkym. A sup domov z roboty, tie co makate 😉

zuzanat
18. júl 2008

uz som videla fotky, ukazovala som filipkovi kamosku 😉
m sme prave porobili par fotiek ako krasne drzi hlavicku 😵

anamor
autor
18. júl 2008

zuzi ja malej ukazem kamosa ked vstane, ona mi dnes spinka cez den jupi 😵 taka bola unavena

katarinkad
18. júl 2008

anamor, Natalke sa ale fajne spinka vonku. Mat dvor je asi pri dietati na nezaplatenie.

zuzi, pridaj aj ty potom nejake foto Filipkove, davno si nepridala. 😵
A marhulky si kupovala, ci mate doma? Aj ja by som scela marhulkovy dzemik 😝 😝 😝

U nas hrozne prsi cely den. Tak ja len lezim a kukam Sex v meste, co mi muzik ponahraval ked som bola v nemocke.

zuzanat
18. júl 2008

filipko dnes spal len hodinu, ako obyc, mohlo by aj viac spavat 😅
marhule som mala aj v zahrade, ale len trochu, ale dnes mama kupila 13kg, tak sme makali.
tu je dnes celkom dobre pocasie, ani neprsi, dufam, ze aj zajtra bude takto 🙂

anamor
autor
20. júl 2008

ahojte, sobotu to tu zivalo prazdntou.... zuzi ako dopadlo uvitanie do zivota?
dnes sa nam schladilo, len keby neprsalo 😅 pekny zvysok vikendu 🙂

katarinkad
21. júl 2008

Dobre ranko 😉
Ako sa mete po vikende?
Nasa tema uz bola zapadnuta prachom 😀

mouse
21. júl 2008

Ahojte, ja budem rodit v nemocnici v Trencine.
Zuzka, daju sa este tam u Vas alebo v okoli NMesta kupit marhule? Ja som bola vcera u nasich, tiedili sme s mamou detske vecicky

lilly
21. júl 2008

ahojte,
dnes som doma, boli nam zamerat okna a dostali sme novy vysavac 😵 Musela som ho rychlo pretestovat a povysavat postel a cely byt 😀 Paci sa mi 😵 Lepsi ako nas terajsi 😎
Vcera som zavarala broskynovy kompot, predvcerom marhulovy kompot... no mam toho dost uz teda. Hlavne tie broskyne boli o drzku, cistit ich, potom sa nechceli oddelovat od kostky, uz pri prvej som poslala vsetkych do .... 😅 🤐 ale inac su mnam 🙂

katarinkad
21. júl 2008

aj my sme chceli kupit marhule v sobotu a trosku zavarit ale nikde sme uz pekne nezohnali ☹ Nevadi, tak budeme tento rok bez marhul, ja aj tak velmi nemam rada kompoty, ale taky marhulkovy dzemik, ten by som si dala 😝 😝 😝 .
lilly, ja idem tiez povysavat cely byt, lebo mame riadny svincik vsade. Ale so starym vysavacom. Ja nechapem kto nam stale robi vsade taky neporiadok. 🙄 🙄 🙄

katarinkad
21. júl 2008

my sme mali dost pestry a pekny vikend. Trosku sme slavili mangelove narodky a nase 2. vyrocie svadby, aj sme trosku boli na nakupoch, aj na ture aj zopar navstev sme vcera stihli....dnes mozem uz len oddychovat. Aj navarene mam od vcera. 😝