Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
20. nov 2008

Ahojte,
anamor, super ze nozicky su OK. My ideme bud. tyzden prvy krat, tak som zvedava. 😕

Lilly, je teda uz nejaka fit, ked uz sedi 😀 😀 😀 , super ze malicka je dobrucka a ze uz papka. U mna bola prva kakanica az na 4. den po porode, aj to mi museli dat v porodnici cipok. 😀 😀 😀

U nas je tak skaredo 😒 akoby nestacilo ze tma je uz o stvrtej poobede, tak u nas je dnes tma cely den 😢
Maleho som vystrcila na balkon aby si pospal. Uz spokojne odfukuje asi 40 minut. 😵

jankazaba
20. nov 2008

katka, my balkon nemame ☹, takze my zrovna vyrazame do ulic... ☹ ☹ ☹

katarinkad
20. nov 2008

jani, tak prijemnu vychadzku 🙂

ja idem zehlit 😒

jankazaba
20. nov 2008

dakujem....

ja som zehlila vcera 😒 - podla "ksichtiku" mas zehlenie veeeelmi rada 😉 , no tato cinnost tiez nepatri k mojim oblubenym...., tak sa zatial maj 😉

anamor
autor
20. nov 2008

ahojte,
neviem ci sa mi tu foto podari dat, lebo som zabudla ze mam uz iny telefon, uvidime ci rozchodim simkartu v tom drhuhom... tak aby ste sa zbytocne netesili. Mozno jarko nejake fotecky prida./tusim napisem lilly nech mu to da na starost 😉 /
fu zehlenie, nenavidim, zehlim co je nutne a co stihnem 😅

janka v kolko vody varis prikrmy, lebo ked pozeram na recepty /z mama a ja vyziva/tak pisu 3-5lyzic kojeneckej vody, ja by som urcite dala viac.

katarinka treba verit, ze klbiky budu v poriadku, nase nastastie boli 😉

u nas tiez prsi, dnes sme boli vonku iba cestou na klbiky, keby nefukalo supnem malu na dvor v kociku, ale je tak hnusne, ze spi v postielke, no a ja idem robit pizzu na veceru /cesto sa mi uz miesi/ a asi rascovu polievku, tu mam celkom rada. A este podlahy mi treba umyt... neverim ze to stihnem kym mala vstane, ale pokusim sa 😉

zuzanat
20. nov 2008

ahojte, my sme este u nasich, tak nemam ani cas na pocitac...
mame asi 6.chorobu, sice si zo mna nasi robia srandu, ze kde som na to prisla, ale mal 3 horucky a teraz ked klesli tak je vyhadzany od vcera, je to dost skarede. inak ako touto chorobou si to vysvetlit neviem.
uz tretiu noc sme kazdu hodinu hore, takze som ohromne vyspata, ale co uz.teda on spi, ale place zo sna a mrvi sa.

romi ja som prvu mrkvu varila ako pisu v mame a ja, dala som 5lyzic vody a mrkva mi zhorela 😀
takze ja dam vzdy tolko vody, aby boal zelenina zakryta. a potom do prikrmu dam tolko kolko treba, aby to nebolo moc huste ani riedke...

zuzanat
20. nov 2008

a este som chcela, vcera sme boli na kontrole s tym ekzemom, tak dokina mi povedala, ze to ze sa mu to zlepsuje este neznamena, ze to nie je atopicky ekzem, treba to sledvat a podla toho sa uvidi. nemam ho casto kupat, predpisala mi olej, ktory mu mam davat do vody. musi nosit len bavlnene veci, nepouzivat avivaz, nesmie tropicke ovocie ako mandarinky a pomarance, dalej orechy a mak a ja musim obmedzit cokoladu, co je momentalne pre mna dost tazke, lebo momentalne som zavisla, ale tak sanzim sa.
takze uvidime ako sa to vyvinie 😔

anamor
autor
20. nov 2008

zuzi filipkovi vsetko naj k siedmym mesiacikom 😵
mrknu pokrajas na kusky a zemiak ked varis? 😉 mozno blbe otazky, ale uz sa mi to blizi, tak mam tremu 😀
s ekzemom drzim palce 😔
dufam, ze pominie a nebude to nic vazne. Ja verim, ze mal siestu chorobu, ak nie si si ista, chod s tym k lekarke /aj ked kamoske to dve lekarky nediagnistikovali, az v nedelu na pohotovosti na Kramaroch v Detskej fakultnej nemocnici... takze asi tak.../

fotku lilusky nepridam, lebo mi nejde nijako ulozit a to som poziadala muzika, vraj potrebuje stiahnut nejaky krek na to, ale to potrva... takze asi skor prida foto jarko alebo samotna lilly 😉

lilly
20. nov 2008

Anamor,takto tu na verejnom fore kreky preberat 😕 😀 😀 😀 Akosi nic nestiham, ale aspon jednu fotocku som pred chvilkou pridal do albumu, ostatne skusim zajta z prace...

anamor
autor
21. nov 2008

jarko to len kvoli tvojej dcerke 😅 😀

dakujeme za fotecku, nieco take som mala v plane pridat aj ja. Je krasnulinka 😵 😵 😵 juj take malinkate babatenko 😵 😉

katarinkad
21. nov 2008

Jej, aka je Liluska nadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! 🙂 🙂 🙂
Jarko, dakujeme za fotecku a tesime sa na dalsie. 😅

Ozaj, ako sa ti pacilo byt pri narodeni vasej dcerky?

katarinkad
21. nov 2008

Zase tu nikto nie je ☹ ☹ ☹

zuzi, nezavidim ti take noci. Byt hore kazdu hodinu, tak to musi byt zabijak 😖 😖 😖
Ja musim poklopkat, nam sa predlzil interval medzi jednotlivymi papaniami z dvoch hodin na 3 - 3,5 hod., takze je to podstatne lepsie. Akurat nadranom je Borko vzdy taky nespokojny, prebudi sa na papnie tak okolo 05:30 a puci sa, trochu poplacka ale potom nastastie opat zaspi a spime do 08:30 hod.

Ufff, keby mne kazali obmedzit cokoladu, tak to by bolo veeeeeeeeeeeeeelmi tazke
😵
maminky, prosim vas, cvicili ste s babetkami od malicka tak, ze ked babo lezi na chrbatiku, tak ho tahate hore za rucicky aby dvihalo hlavku?

anamor
autor
21. nov 2008

katarinka uzivaj si tie noci, lebo my mame momentalne obdobie, ze vecer nevie zaspat a do polnoci je tak 2-3x hore, od polnoci to nepocitam, ale tiez 3x a viac urcite ☹ asi zubky bolia, lebo aj teraz vonku v kociku mrnci, bola aj hore, ale zalomila, musi dospat noc, momentalne spi 2,5hodinky 🙂 aspon si oddychne, vstane docurana a hlavne hladna ako vlk.
ja som cvicila s Natalkou od malicka, chytila za rucky /predlaktia/ a prevalovala ju zo strany na stranu, nozicky pritahovala k brusku a pritom s nou santim a spievam, mala to miluje, vzdy som ju dala na chrbatik a niekedy aj tahala hore za rucky /to nie vzdy/ - robime to dodnes pred kupanim a mala to vyslovene miluje 😵 😵 😵 😵

ja som nebola prilis na sladke, ale teraz bez cokolady, asi zosaliem 😅 takze zuzi, pevne nervy. Inak katarinka, ja som prve dva mesiace malej nejedla nic co bolo v "zozname nevhodnych potravin" - takze som mala dost obmedzeny jedalnicek, ale potom som postupne pridavala veci a dnes jem takmer vsetko /strukoviny velmi obmedzene a kapustu stale este nie/.

anamor
autor
21. nov 2008

jo a katarinka krasne fotečky Borka 😉 myslis, ze sa na teba nepodoba, spodna tvar tvaricky, brada a licka dole by som povedala ze aj ano, ale to treba na zivo vidiet 😉

katarinkad
21. nov 2008

romi, ved ja viem, ze zase pridu aj prebdene noci 😒 , takto to asi dlho nebude. No je to fajn teraz. 😵

Pytam sa na to tahanie za rucky hore, lebo ja to tiez robim s Borkom a dnes som citala, ze sa to nesmie. 😕 😕 😕 Vraj sa to moze az ked dieta vie samo drzat hlavicku medzi ramienkami.

Ja papam sladke este viac ako pocas tehu 😝 😝 😝 Som hrozna v tomto, neviem si odopriet cokoladu. Kedze my nekojime, tak ja sa nemusim obmedzovat. No aspon trochu by mi nezaskodilo, aby som zhodila nejake kilecko. 😀 😀 😀
Nas Borko sa puci o 106, snazi sa vykakat 😀 😀 😀 . Napapame sa a pojdem s nim asi na prechadzku.

anamor
autor
21. nov 2008

katarinka vy nekojite? som nevedela, odkedy? a preco? mliecko nebolo, ci nestacilo, ci ako? som myslela ze ano.

ja som malu zdvihala, aj ked uplne nedrzala hlavku, tiez som citala ze sa to nesmie, ale neviem sama ci ano ci nie.... robili sme to aj my

katarinkad
21. nov 2008

romi, kazdy mi hovori, ze Borko je cisty tato 🙂 🙂 🙂 No aspon si moze byt isty ze je jeho 😀 😀 😀
Po mne ma snad len ten rozcapeny nostek. 😵

My nekojime od zaciatku, si nevedela? Este v porodnici sme sa tak rozhodli s lekarkou, kvoli tomu ze ja som zacala brat lieky kvoli zdr. problemom co som mala, takze preto papame Nutrilon. No ved nie sme prvy ani posledny. 😒

anamor
autor
21. nov 2008

katarinka nejako som to nepostrehla, neviem akym nedopatrenim, lebo tuto temu citam poctivo 😅 Ale ved v poho, tym sa netrap, ze nekojis, ak na to bol dovod tvoj zdravotny, tak na to netreba ani pomysliet 😉 a tym padom sa neobmedzuj 🙂
len akurat minule som sa ta chcela opytat, ze ako mozes poslat muza s malym a este niekym niekam a nemusis tam byt... len som zabudla 😉 a uz mi je to jasne.

katarinkad
21. nov 2008

no ma to svoje vyhody. 😉 Obcas ked sa citim unavena - vacsinou teda cez vikend, tak ja idem spinkat do hostovskej a Borko spi s tatom. Kedze z flase mu moze dat hocikto, tak ja si aspon pospinkam. 😵 Ale vacsinou som v noci s mojimi chlapmi, lebo bez nich mi je smutno. 😢 😢 😢

anamor
autor
21. nov 2008

to ti verim 😉 aj mne by bolo smutno, ono sa uz s dietatom neda velmi odosobnit 😉 ja aj ked ju dam na chvilu k nasim, ze si potrebujem nieco porobit, aj tak sa ponahlam ako o zivot a myslim stale na malu 🙂

jankazaba
21. nov 2008

ahojte - bola som cely den bez internetu ☹
takze som si va musela docitat...

anamor, ja som od zaciatku dvala vody podla oka, a normalnej vody z vodovodu..., teraz som si to uz tak odpozorovala, ze ked dam cca 3dc vody, 2mrkvy, 1zemiak, kustik petrzlenu, kusok brokolice a kusok masa je z toho polievky na dvakrat a je taka hustejsia... ale niekedy mi to vyjde na raz... nedavam presne... od oka 😉

katka -ani ja som nepostrehla ze nekojite 😔 ...

zuzka - terezka ma tiez nieco na rucicke, dr hovori ze je to detska dermatitida..alebo take cosi... tiez mame na to masticky, mame mastit a o dva tyzdne na kontrolu...

este idem kuk albumiky.... 😉

jankazaba
21. nov 2008

mala liluska je krasnaaaa 😵 😵 😵

katka, terezka bola cely tatino, ked sa narodila, teraz zacina byt poriadny mix, ale uz ma viac z nasej strany... ale brada je stale tatinova 😀

lilly
21. nov 2008

Vsetkym vam dakujeme, co ste na nas mysleli,velmi nam to pomohlo 🙂
anamor - tak to je potom vsetko OK 😀
katarinkad - byt pri porode bol /aspon pre mna/ nepredstavitelny a strasne emotivny zazitok. Aj napriek EPI si zienka porod poriadne vytrpela, a ku koncu sme mali slzicky v ociach obaja - ona od bolesti a ja od lutosti nad tym, ze jej nemozem nijako pomoct, akokolvek by som chcel... Ked tusim ze po piatich tlaceniach prisla dcerenka na svet, boli sme obaja strasne stastniiii, ani popisat to neviem. Taka kombinacia obrovskej ulavy a este obrovskejsieho stastia 😀 Liluska vobec neplakala, to skor ja som sa musel premahat a utierat si slzicky z oci, ked ma doktor, co ju rodil, zavolal, nech pridem prestrihnut pupocnu snuru. Ked som mal noznice v ruke a videl som, ako sa na mna dcerka pozera dvoma malinkymi nadhernymi modrymi ockami, mal som co robit teda... A ked som ju strihal, mal som na chvilku pocit, ze nicim spojenie medzi matkou a dietatom a bolo mi to aj trochu luto/to bola taka chvila, ked som si uvedomil, ze sa nam zacina nieco ine ,nove a krasne, taky nezabudnutelny-neopakovatelny okamih, ktory mi zostane navzdy v pamati/ Myslim, ze kym som sa tam ja zamestnaval takymito uvahami, tak Zuzka mala zavrete oci,oddychovala a bola rada, ze to ma za sebou. 🙂 Doktor Lendak co ju rodil bol strasne zlaty, ukazal nam potom este placentu na ktorej bol zbytok pupocnej snury a vak v ktorom bola plodova voda a nase dietatko. Takze doporucujem kazdemu muzovi - je to uzasny, nepredstavitelny zazitok 🙂 Aj ked mi to dalo poriadne zabrat, je to nic oproti tomu co pri porode zazivate vy-zeny. Nezavidim vam a som strasne rad, ze som chlap 😀 To mate taky muzsky pohlad na porod 😀 😀 😀 Moje dve zlatinka by mali prist domov v sobotu ak nebudu ziadne kompikacie.Tak dufam, ze nebudu a uz nech su so mnou, lebo mi chybaju. Nooooo,nejako som sa rozpisal, idem este nejake fotocky radsej popridavat 🙂

katarinkad
22. nov 2008

Jarko, pekne si nam to popisal. Porod je fakt krasny, nezabudnutelny, aj ked bolestivy zazitok. 🙂 🙂 🙂
Hlavne, ze su tvoje kocky v poriadku, to je podstatne a na tu bolest Lilly urcite coskoro zabudne.
Takze dnes si ich uz privezies domkov....super. 😉

Malicka je na fotkach zlatucka, meni sa z hodiny na hodinu. Aj nas Borko vyzeral cerstvo po porode uplne inak, ako na druhy, treti, stvrty den......

lasenka
22. nov 2008

dobre ranko 😉

Jarko, pri tvojom opise mi vysli slzicky 😵 kiezby moj muzik prisiel k porodu 😔

...a hoci je to velmi velmi bolestivy zazitok, nebudete mi verit, ale na svoj dalsi porod sa neskutocne tesim 😅

zuzanat
22. nov 2008

Jarko rozplakal si ma 😔

zuzanat
22. nov 2008

ahojte, mi uz sme od nasich doma, ale len na vikend, muz robi stale tam, tak budeme u nich v tyzdni. co mi aj celkom vyhovuje 😀 konecne som sa v noci ako tak vyspala, lebo to vstavanie kazdu hodinu uz ma zabija a este ked sa nemozem nadopovat cokoladou, je to strasne 😅
mam pocit, akoby mi niekto vymenil dieta, lebo Filip stale place, ked je v postielke, na deke, je to uz na nervy. dnes spal do obeda len pol hodinu, zacala som odmrazovat mrazak a uz bol hore, tak som mu dala postielku do dveri nech ma vidi, ale aj tak plakal 😖
tie vyrazky po celom tele zmizli na treti den, takze som si ista, ze to bola siesta choroba.

katka tiez som akosi nepostrehla, ze nekojis...
ja som s filipom tiez tak cvicila, tahala mu ruky do stran, aby vedel, ze sa moze aj pretocit a potom neskor aj za rucicky tahala, ci udrzi hlavicku a pod. teraz uz ho len nahanam, lebo beha kade tade 😀 a uz pekne sam sedi 😵
romi ja uz jem uplne vsetko, a zda sa, ze to malemu nevadi.

uz mam konecne vsetko upratane, este urbim plnene rezne a idem konecne obedovat. tatina mame na fuske - tazko povedat ci je to spravny vyraz, kedze robi zadarmo 😀
vonku cely den snezi, tak hadam este pojdeme aj von, uvidime...

pekny vikend 😉

anamor
autor
22. nov 2008

ahojte kočky,
dufam ze jarkove kocky su uz v pokoji doma a uzivate si prve dni rodinnej pohody /moj prichod domov bol zvlastny, zrazu sme boli traja a ja som plakala ako male dieta, zdalo sa mi to neskutocne priniest si domov tento balicek 😔 /
jarko krasne si to opisal, pohlad z druhej strany je zaujimave precitat, bolo to mile a pripomenulo mi to nase spolocne prve minuty s Natalkou.... krasne spomienky, aj ked uz tak davne, co mi je kazdnym dnom viac luto 😔 😢 ale taky je zivot... Fotky su prekrasne a Liluska je rozkosna, velmi sa mi paci, ze ma take fajn licka - aj my sme take mali a to je take zlatučke na babetkach malickych a ta rucka, nozka z roztahanymi prstekmi na vsetky strany, juj fakt moooooooc emotivne tie fotečky, ved sme to aj psychicky so zuzkou odrodili 😉 🙂 😎 a mas pravdu, epi neznamena neuzit si porod na plno 😉 a som rada, ze si ju lily dala 😉

my sme dnes stravili den u brata, bolo fajn, aj ked mna priserne boli hlava - mala vecer priserne zle zaspava a v noci zle spi a ja to uz prestavam zvladat a je to na mne citit, som unavena, vycerpana, demotivovana, podrazdena a na vsetko okolo prskam 🤐 ale fakt by som sa strasne potrebovala vyspat a bolo by mi lepsie, spat maximalne 1,5hodiny v kuse uz nezvladam ☹ takze ja mam momentalne problem sama so sebou, leziem si na nervy 😠

katarinkad
23. nov 2008

Dobre ranko 🙂
u nas v noci napadol sniezik 🙂

zuzi, som rada ze Filipkovi je uz lepsie a zi sa aj ty fajn vyspala. 😵
Mangel ma dobru fusku, len tak dalej, o chvilu budete milionari 😀 😀 😀

romi, ja som posledne dni tiez veeeelmi unavena, ale neviem z coho, kedze my spime fajn. Lezie mi to na nervy, ze som unavena, a uplne bez energie. Akoby sa mi vybili baterky. 😖 😖 😖

My sme vcera boli na nakupoch. Nakupili sme zopar darkov, aj vianocne ozdoby, no prisli sme domov totalne zniceny. 😒 Isli sme spal asi o pol deviatej vecer. 😀

anamor
autor
23. nov 2008

ahojte,
zuzi inak gratulujeme k sedkaniu 😵
katka aj ja mam vybyte baterky, dnes v noci mala mrncala a plakala a asi pojde druhy zubok, uz ho vidno... som z toho vycerpana ozaj. Inak dufaj, ze Borko bude v noci pekne spinkat, ked papa natrac 😉 treba v to verit 🙂
u teba je pochopitelne ze si unavena, to je kratko po sestonedeli, to je take obdobie, spominam si na neho aj ja.
u nas nasnezilo, ale aj vcera bolo nasnezene, takze prvy sniezik natalka uz videla a dnes druhy 🙂 ale zda sa ze ustupuje vietor a vychadza slniecko, poobede by som chcela ist von, tak snad 😉 vcera nam inak odpadla jedna tycka na kociku 😠 tak hadam sa to opravi a dnes by sa patrilo asi vytiahnut fusak, ze by sme mali premieru so sportakom? 😲