Za aký čas je reálne predať dom?

26. jan 2023

Chcem sa spýtať kto predával v poslednom období nehnuteľnosť, viete mi povedať za aký čas je reálne predať dom? ( Nájsť kupcu, vybaviť úver).

Predávam zatiaľ cez inzertné portály, ponuku som dala včera, zaujíma ma aký časový horizont mám očakávať, nakoľko mám vyhliadnuty byt a ide o to , že majitelia chcú predať rýchlo ( kto prv príde ). Lokalita Stredné Slovensko, komplet prerobený dom v meste v dobrej ulici zo 60 tých rokov.

Váš názor?

ivuska027
26. jan 2023

Hlavne si porovnaj svoju ponuku s už existujucimi inzerátmi, aby Tvoja cena bola primeraná. Zase aby si mala inzerát celé mesiace na nete, to tiež nie je dobre, lebo sa to okuká a potom ani zníženie ceny nepomože.

ivuska027
26. jan 2023

*závislá - oprava (moje nervy)🙈

zuzubb007
26. jan 2023

Ak je dobra vyhodna cena a vsetko, preda sa dom ihned, my sme tak predali byt do 24 hodin

matkahelka
26. jan 2023

prudko individualne. ja mam kolegynu, ktora predava dom od augusta minuleho roku. uz 4x znizovala cenu. kazdemu zaujemcovi nieco prekaza. lokalita aj dom moze byt fajn, ale su detaily, ktore tiez zavazia, resp. odradia. to, ci je pekny pozemok, to ci to nie je rohovy dom, to, ci to nie je rusna ulica, to ci netreba este vrazat do rekonstrukcie, atd. cize dom mozes predat do tyzdna a nemusis ho predat ani o rok.

aurinia
26. jan 2023

My sme predávali minulý rok (novostavba), predali sme za tyzden. Staré domy s vyssou cenou sa horsie predávajú, môžete predávať pol roka aj viac....

zuzinabila
26. jan 2023

Tak keby si bola byvala majitelka nasho domu,trvalo by ti to rok😁presne tolko ,resp.mozno 11 mesiacov nam to trvalo od 1.obhliadky po real kúpu.dovody ?dlho sa tahala znalkyna s posudkom, potom sa nieco muselo opravovat na katastri ,cize oprava posudku,potom covid na strane predajcu,covid na strane kupujucich ,vybavovanie hypoteky,atd,atd az z toho bol rok.nastastie,cenu udrzala rovnaku

mk1111111111
26. jan 2023

Dnes je nie moc vhodna doba na predaj. Moze to byt zajtra, aj nikdy Rok dozadu sa predalo aj vsetko a okamzite. Dnes plati skor, vyborna cena= snad sa kupec rychlejsie najde

autor
26. jan 2023

@zuzinabila tak to je naozaj dlhá doba..ja som zatiaľ optimista , inzerát má veľa pozretí čo značí že ľudia chcú kupovať domy..aj keď byty asi viac.

eeffka
26. jan 2023

Vela pozreti a ziaden kontakt signalizuje problem. Cena,miesto, dispozicia, susedia...?

bessie12
26. jan 2023

v priebehu tohto roku sa chceme odstahovat do vacsieho mesta s tym, ze tento dom sa preda. Som zvedava ako to vsetko dopadne.

mirka438
26. jan 2023

My sme predavali byt minuly rok. V juli sme ho hodili na internet v septembri sme odovzdavali kluce. Predavali sme prizemny byt, preto to v tej dobe trvalo az dva mesiace. Podla maklerky ak by ten byt nebol prizemny, bol by predany za tyzden. Co mam info z decembra bol nas byt (september) posledny, ktory sa jej podaril predat. Potom to uz islo strasne rychlo z kopca. Ked sme predavali, boli v ponuke 3 2izbove byty. Teraz ich je cca 35 v ponuke. Ceny su vysoko, ani sa tomu necudujem no🤷

bavlnka92
26. jan 2023

ak cez realitku tak aj taká ktorá vie komunikovať. hľadáme v jednej lokalite a z inzerátu nikto neodpovedá ani na maily, ani mail na makléra ani telefón.

autor
26. jan 2023

@eeffka určite cena, lebo je to mesto nie bungalov na dedine, takže treba väčší buget. A áno dispozícia nie je tak moderná ako teraz sa projektuju.

ingush616
26. jan 2023

Kazdy predaj nehnutelnosti je individualny. U nas v dedine minimalne 3 domy uz viac ako rok nevedia predat.
Zalezi to od vela okolnosti.
Ked je to lukrativna oblast s dobrou vybavenostou moze sa to rychlo predat.

nada1326
26. jan 2023

My sme predali min.rok v marci, za tyzden.

autor
26. jan 2023

@nada1326 wauu a mali ste realitku?

eeffka
26. jan 2023

Minuly rok sa predala aj psia buda, posledny polrok sa nepredava skoro nic , alebo len s velkymi ustupkami. Situacia sa za 6m uplne zmenila a realitky s tym nemaju nic.

marsmykkok
26. jan 2023

@ivuska027 Tak ale nemôžeš porovnávať byt a dom. Byt to je taká "škatuľa" len a je jedno človeku či kúpi na 3 alebo 5 poschodí, v jednom vchode alebo vedľa alebo o ulici dalej. Ak dáš cenu a 2000 eur napríklad nižšiu ako iné, predáš rýchlo. Ale dom, tam sú potencionálni kupcovia náročnejší a majú často nereálne predstavy a hľadajú dlho. Lebo vždy má dom nejaké mínusy, je pri hlavnej ceste, nie je pri hlavnej ceste, ale je cesta úzka, je na samote a dalej od mesta, blízko mesta, ale zase hustá zástavba a tak.

lulu1321
26. jan 2023

Prosím do SS link na inzerát. Vďaka

aduskatt
26. jan 2023

Závisí aj o okolností. Ja som predala nehnuteľnosť klientke do týždňa od zverejnenia a idenj predávam už tretí mesiac, lebo si nastavila vysokú sumu a nechce spustiť........vybavenie úveru sa dá dnes relatívne rýchlo

tumira
26. jan 2023

zalezi aky je to dom, aka je cena. Kamaratka predala do tyzdna bez problemov. A mam znameho ktory uz skoro rok predava a vobec nic. Nema nejako snahu, respektive nechce davat dolu cenu, cize nejako zaujemci ho obchadzaju.

nada1326
26. jan 2023

Ano. Realitku. Podpisali sme exkluzivitu - iba jedna realitka to mala. Spravili nam fotky, 3D video. Dokonca to kupil clovek z nemecka, ktory to naživo videl az pri podpise rezervacnej zmluvy. Ale to bolo min.rok. Teraz je situacia ina

nepic
26. jan 2023

Je rozdiel či danú vec len chceš alebo aj potrebuješ predať. Vždy je rozhodujúca cena. Ja som raz kupoval byt, ktorý bol cca 2 hodiny na predaj,mal som cash a samozrejme bola zaujímavá cena. Zas keď som predával komerčný priestor,potreboval som peniaze,zavolal som známemu či to chce a za koľko a ešte v ten deň sa podpísala zmluva a previedli sa peniaze.
Susedia predávali dom hádam rok,kde bol problém v cene,ja by som dal zaň cca polovicu,ale zas keby som peniaze nepotreboval tak čakám tiež aj rok či sa nejaký blb chytí.
Všetko záleží len od vás ako rýchlo to bude.

nada1326
26. jan 2023

A byt som chcela predat tak tak 6 mesiacov. Čiže som sa neponahlala, sama som bola prekvapena tou rychlostou.

ivuska027
26. jan 2023

@marsmykkok obratom sme kupovali dom, takže viem, čo zavážilo u nás. Každopádne ponuka bola celkom ok, ale pomer ceny a toho, čo za to dostaneme bol neúmerný. Co sa nasho bytu týka, tu je veľmi špecifický trh, takže tak celkom škatuľa to nebola, keďže takých bytov ako máme my je tu tolko, že spocitas na 2 rukách.
Každopádne vždy je to o ponuke a dopyte.

ibajaanikiny
26. jan 2023

Ak ti pisu,ze predali minuly rok za tyzden,tak treba napisat aj to,v ktorej casti roka. My sme prvykrat vyhodili inzerat na byt na jar a tam vkuse zvonil mobil,obhliadky a zaujemcovia boli. Ale pred predajom nam padla kupa domu,dovody nebudem rozpisovat,tak sme to stopli a pockali,kym nieco najdeme ine. Nasli sme v septembri a v tej dobe to uz bola neporovnatelna situacia. Videnia boli,ale po 3 tyzdnoch bola prva obhliadka,o den neskor druha a ta to aj kupila. Realitak bol “zufaly”,lebo vedel,ze nam to suri,no proste predaje zacali klesat. Po mne predavali dalsi susedia a este v decembri nemali predany byt plus o niekolko 1000 znizili cenu v porovnani s mojim bytom…teraz sa situacia na trhu meni a videnia nic este neznamenaju,obcas si aj ja pozriem inzercie a dom uz mam,proste len zvedavost…

aduskatt
26. jan 2023

@ibajaanikiny ja som predala na začiatku decembra

marsmykkok
27. jan 2023

@ivuska027 chápem, tá "škatuľa" nebolo myslené úražlivo, len že tam veľa nenavymýšľaš, byty sú podobné. Ak nesedia kachličky vymenis za 1000 eur a máš pokoj. Dom je každý iný a každý má svoje špecifické plusy a aj mínusy a človek oveľa viac rieši aj lokalitu a umiestnenie.

autor
27. jan 2023

Samozrejme že je to najmä o cene, ako to býva kupujúci chce kúpiť najlacnejšie a predávajúci najdrahšie. Dobrý obchod je keď sú obe strany spoko.
Pozretí je veľa aj keď to nič neznamená telefonát zatiaľ žiadny...snad

obonova7
27. jan 2023

No aj my budeme predávať dom tiež som zvedavá že ako to dopadne ,dom je starší treba počítať s prerabkou uvidíme