Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

evitkamalicka
16. mar 2010

lumi povolia ti aj zahranicne meno, ale musi byt v nejakom kalendari teda aj v zahranicnom

lucy_lu
16. mar 2010

inak kočky, chcela som sa vás spýtať.... začala som brať tie femi kvapky od valoviča. myslíte že to špinenie by mohla byť reakcia na ne? inak si to už neviem vysvetlit.. 😒

ivanulienka81
16. mar 2010

lumi, vsak dodrziavame antirefluxny rezim, pijem AR mlieko, hustejsiu stravu, vyvyseny madrac, ale ked moj syn dobre ze kotrmelce uz nerobi, z ohradky doma si spravil preliezku
lumi ak nie je v beznom kalendari ale uz je to meno na SK registrovane tak ti ho povolia, ak nie je, tak je to asi viac vybavovaciek, treba sa informovat na MU

ivanulienka81
16. mar 2010

jaj baby, vase deticky uz aj spat idu, ze obedny spanok, moj sa este ani nezobudil 😒
no idem nieco uz aj trocha porobit

edita84
16. mar 2010

ták Bejuka spinká konečne 🙂

lumimi
16. mar 2010

ivka, vsak ja viem ze obcas ani vsetky doporucované naridenia nepomáhajú, ale neboj, raz to skončí.

a my nejake brutalne meno zase nechceme len keby ste videli svokru jak sa ksichtí za kazdé meno a ja mam chut dat to na ktoré ma nakyslejsí výraz tváre 😝, nam furt vnucuje to svoje zoran... ach to je tak nechutné zženštilé meno ...

mam hlad, je cas nieco zdlabnut.

edita84
16. mar 2010

lumi nedaj na to čo hovoria rodičia ani my sme na nich nedali a máme Beatku nikomu sa to meno nepáčilo ale teraz by si ju s iným menom ani nevedeli predstaviť naša kofa Bea 😀 a teraz ked im hovorím že ked raz bude druhé a bude Gréta tak tiež obracajú očami ale no a čo ved nám sa musí páčiť 😉

lumimi
16. mar 2010

no ja mam u druheho pripadneho syna jasno - to bude Bartolomej

no my sme chceli Tim - nie timotej alebo tak. a jeho mama ze nie nie to končí na M a prizvisko ma na N a to sa strasne spodobuje.... blabla - ale to ze ona ma najstarsieho syna martiN tak to je uz ok. budeme mat blbe priezvisko ku ktorému nejde normálne meno takze je jedno ake meno dáme .-) si zvyknu.

edit, gretka je super meno 🙂

edita84
16. mar 2010

lumi presne zvyknú si a iné si už ani nebudú vedieť predstaviť 😉
my musíme vyberať také meno čo pekne znie aj po madarsky aj po slovensky

edita84
16. mar 2010

inak Bartolomej dobré to som už dávno nepočula a aj Tim sa mi páči 🙂

katkamarek
16. mar 2010

lumi, je to len na vas, a ostatni nech sa aj na hlavu postavia, vy si date take, ake sa bude pacit vam 😉
A preco Zoran? Inak podla mna coskoro pridu opat do mody zabudnute mena, presne ako si napisala Bartolomej a tak podobne, teraz je uz dost caste aj Boris, Tibor, take tie klasiky 🙂

lumimi
16. mar 2010

neviem ako hovoria madari gretkam ale prihovaram sa za toto meno - lepsie nevymyslite 🙂

lumimi
16. mar 2010

ja neviem preco sa jej pacio zoran, vsak je to .. blee, si predstavte male chutnučké babetko - to nemoze byt zoran.
inak som rozmýslala preco nedaju prec z kalendára prec mena typu kazimír - kto da v dnesnej dobe dietatu takéto meno? take negativne

edita84
16. mar 2010

lumi dík a Grétka to je u mňa isté a mad. je to Gréti nad tým sme uvažovali aj pri Bejuke ale tam neuspelo ale teraz si to presadím a chlapec bude asi Lacko. ale katka ten Boris sa mi páči len s našim priezviskom mi to nesedí 😵

katkamarek
16. mar 2010

Editka, ved aj mne sa to uz zacina pacit 🙂 Hovorim, ze teraz sa opat vracaju mena, ktore sa uz velmi nepouzivali. Inak keby som ja mala vyhodit mena z kalendara, tak asi 2/3 idu prec 😅
No napr. dnesny Boleslav, to co je za meno? Alebo v nedelu Blahoslav 😀

edita84
16. mar 2010

no veru veľa mien by letelo 😅

lumimi
16. mar 2010

mali by sme spísat peticiu

katkamarek
16. mar 2010

No by ma zaujimalo, ze na zaklade coho sa mena davaju do kalendara a ako casto sa to prehodnocuje. Urcite to ma aj svoj historicky vyznam, ale co z toho, ked napr nemame v kalendari dost caste meno ako je Timea, aj ked je madarske, ale bezne u nas pouzivane 🙂

sophie1981
16. mar 2010

lumi...kamoska dala meno dcere Dragana...... 😕 ...ako pises, take male babo a meno mi zneje negativne....

inac, nestiham citat, stale precitam len par prispevkov.....som doma sama, tak mam behaciek, este aj papierovaciek...deda mame v nemocnici, dnes ide na zakrok, tak trpneme, ako dopadne.....tak mae toho dost...ale dobra sprava je, ze uz juchu zasa snazilkujeme..... 😉

katkamarek
16. mar 2010

sophie ahoj, to je juhoslovanske meno 😉 je to na kazdeho vkuse ake da meno, mne napr. pride este smiesne meno Zlatko 😀

tak nech ta operacia dopadne dobre. Vy ste nesnazilkovali?

sophie1981
16. mar 2010

ale snazilkovali, len ako stale po snazilkovani dosla aj mrcha....tak pevne verim, ze na 6 krat sa uz musi zadarit..... 😉

ja som akurat vcera manzelovi vravela, ze ak dame meno dobromila, budeme ju volat nasa dobrotka.... 😀 😀 😀 ....ale ako pies, mena idu podla rodicov.....a v kazdom mene je nieco pekne....len si clovek musi navyknut.....mne ked manzel oznamil, ze ked bude mat syna bude sa volat Vratko...najprv ma skoro slahlo, a za tych 8 rokov so si na to tak navykla, ze ak mu raz porodim syna, lepsie meno si neviem predstavit.....sme sa tym cela rodina tak stotoznili, ze ak by som dala meno napr. Adam, aj tak by ho vsetci volali Vratko.... 😀

akurat neuznavam, ak niekto da zahranicne meno a potom ho hodi do slovenskej zdrobneniny, a vyzneje to straaaaasne smiesne.....ako jedni maju Jenifer a volaju ju dzenka.....christopher....christopherko....tak ked vyberiem zahranicne, tak volam zahranicnym zdrobnenim, ako napr. jenifer=jen, christopher=chris, elizabeth=beth, a podobne.....

katkamarek
16. mar 2010

Mne sa tiez pacia typicke slovenske mena, a mojmu dietatu by som nedala zahranicne, lebo sa mi to nehodi ani k priezvisku a nechcem ho ochudobnit o meniny 😀

lumimi
16. mar 2010

ja z tých zahraničnýc sdobnenín tiez nemozem, vsak to usi trha. tu u nás maju Sunny - volaju ju sunnynka ..... vsak sunny sama o sebe je zdrobnenina, alle niektore sialene zenske, napr. moja sestra zdrobnuje vsetko - bývaju v cechách tak s malým hovorí cesky a minule zahlasila : " to musis spapat nebo budes nemocinkanej" - hruza, dufam ze az tak sialene zdrobnovat nebudem....

sophie1981
16. mar 2010

ja zdrobneniny pozivam malo...skor detske slova ako papat, havo, kaka,.....no a ked je nieco male, tak klasika, zdrobnenina...ale ked zasa vidim, ako niektore matky vysvetluju detom ze taky riadny 10 metrovy strom ze stromcek.... 😕 😅 ..

ja tiez uznava klasicke slovenske mena....vela ludi si myslelo, ze so zo zahranicia donesieme nejaku jesicu alebo lili rose.... 😅 ...a my klasika Katarina....ak bude druha baba, chceli by sme Terezku, alebo Zuzanku...ak chlapec, tak Vratko....a trapit dieta anglickym menom a slovensko-polskym priezviskom tiez nebudem....

katkamarek
16. mar 2010

sophie, tak Terezka a Zuzanka sa aj mne velmi pacia, aj Hanka, aj Katka, ale ja som Katka, tak nechcem, aby sa aj moje dieta tak volalo 🙂
No a chlapcek bude po mm, to uz je asi jasne, ja v podstate ani neviem ake meno by som chcela pre chlapceka, mam vela pre dievca 😅

sophie1981
16. mar 2010

Katka, mne sa veeelmi paci Bibiana, ale to je moje meno.....a tiez nechcem aby mala dcera meno ako ja......a este sa mi velmi paci Lucia....po mojej sestre..... 😉

lumimi
16. mar 2010

ja budem vyberat tak aby nikto v rodine nemal take meno, keby sa malý nemal narodit v juli tak by bol jednoznacne jakub - ale chcem aby mal meniny daleko od narodenín, lebo to zacnu odbývat jedným darčekom.

katkamarek
16. mar 2010

Lumi, takze uz je jasne, ze to bude chlapcek? Inak dobre rozmyslas 😀
To je tak ako s vianocnym babom, je ukratene o darceky, lebo to sa zvykne spajat 🙂

lumimi
16. mar 2010

tak doktor tam videl toho pindura, tak sa pripravujeme na chlapca - a ak by nahodou dievcatko tak budem najstastnejsia na svete - ale bude to chlapec - som to tusila uz od siedmeho týzdna ☹ ale neva, hlavne ze je zdravý 🙂

sophie1981
16. mar 2010

mne je to jedno, ci je meno blizko datumu narodenia...v rodine sme nikdy nedavali nejake velke dary....zvacsa to boli drobnosti, detom po hracke....ja mam narodky v novembri, meniny december......a stale som dostala nejaku drobnost...k tou vediem aj svoje dieta....nedostava vsetko co chce.....len co potrebuje......plus nieco navyse....uz teraz mam pocit, ze ma strasne vela hraciek.....chcem, aby si veci vazila a nebrala ich ako samozrejmost....