Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

jonki
22. júl 2009

co sa tyka liekov....nie som za bezhlave hltanie piluliek 😉 ...ostala vo mne taka pochybnost ci budem robit dost...to asi tym ze doki do mna v kuse hustil dake jeho preparaty...sice som ignorovala ale niekde vo mne to ostalo

a jedlo to je uplne jedno...zaidne obmedzenia? az potom v tehotenstve? a manzel...povedal ze urobi vsetko preto aby sa nam tehotenska liecba endometriozy vydarila 😀 tak nech aj jeho dako zapojim do priprav 😀

lilix
22. júl 2009

ahojte. fuuha tu tolko prispevkov! ci mu dali daco na tie spermose?oni nie, ze si mame kupit vitaminy. D, slen, zinok.. zacal pit aloe. jaj a este vysadil lecitin.. vraj, ale to nie je uplne potvrdene, ze zabija spermie..

lilix
22. júl 2009

a co mam pekne napisat ja o tom svojom, este zatial nie mangelovi? my sme sa zoznamili cez internet. na pokeci zoznamka. prve rande sme mali po par dnoch chatovania.. hned som sa do neho, do foto zamilovala.. pozval ma na obed k vodnikovi v blave. potom do kika a tam bola vodna postel. ako sme na nu lahli tak sme az do zaverecnej spolu lezali v tej posteli, ani sa nedotkli a iba sa rozpravali. ludia chodili, zavideli nam, lebo si ju tiez chceli vyskusat, no my sme nikoho nepustili.. hehe
potom nas jeho kamarat zavolal na pivo do nejakeho podniku. tam sme boli do 23h. a potom ma siel odviest domov..
a od vtedy sme boli spolu takmer kazducky den.. az na par vikendov, ked som sla k rodicom. a potom som uz chodila aj s nim../nasi si ho oblubili/ za 5 mes. som sa k nemu prestahovala, a hned sme skusali aj babo, lebo sme proste citili, ze sme si sudeni.. a teraz sme spolu rok a pol.
a s tym zenacom som mala tiez pekne zoznamenie..
to som sedela sama na lavicke na namesti, kde hrala voj. dych hudba.. medzi oddych. prestavkami sa na mna usmieval, vyskieral, hadzal xichty. a drgal kamsov okolo.. mne to bolo smiesne, tak som sa usmievala aj ja.. a krutila hlavou, ze co im sibe? 😵
potom prisla za mnou kamoska, a ta poznala jedneho z tych hudobnikov.. na konci koncertu prisiel za nami a on si to vsimol, tak mu volal na mobil, ze ma chce k telefonu. ja som ani nevedela ktory to je.. ze kedy ma uvidi.. bola som zvedava, tak som povedala, kedy chces. vecer mi prisla sms, doholi sme sa. netrpezilivo som cakala, ze kto to vlastne pride.. dosiel starsi muz. /o 10 rokov/ no nevadilo mi to. 😅 stale mi sklanal poklony.. potom sme sa stretavali nadalej. ale on nikdy nemal cas. to mi casom prislo podozrive.. a prisnil sa mi taky sen, ze je zenaty.. a ked som sa pytala toho kamoskynho znameho, co bol jeho kolega, ze ci je on zenaty, povedal, iba ze nevie.. a to mi stacilo. lebo samozrejme, ze vedel, len ho nechcel zradit..
tak som sa ho to na rovinu spytala.. a potvrdil.. chcelo sa mi revat, /a asi som aj revala/ dat mu facku alebo mu naplut do xichtu.. ale potom sme sa zacali bozkavat.. dala som mu viackrat zbohom, vzdy ked sa ozval- zakazdym som podlahla..mal neskutocne pritazlivy hlas.. o boze!
az kym som nenabrala silu to ukoncit.. lebo som sa iba trapila.. ☹ 😀

lilix
22. júl 2009

ej ale som sa rozpisala a padim na obed

sabik
22. júl 2009

teda baby, aj Vam tie romanticke stretnutia trosicku zavidim.. ja som sa s mojim milovanym zoznamila 5 rokov dozadu v praci.. a moje predsavzatie nikdy s nikym z prace padlo, ked sme po sebe zacali pokukovat ;) a ked sme boli tak 2 mesiace spolu, musela som odist pracovat na projekt do Svedska, kedze to bolo dohodnute uz dlho.. tak sme sa asi rok vidavali len kazdy druhy, treti vikend, ked som priletela na 1,5 dna domov.. esteze existuje internet 😀
my sme mali zasa celkom zabavne poziadanie o ruku.. ked som jeden vikend prisla v noci domov z letiska, isla som do sprchy, no a ked som si tak zmyvala sampon z vlasov, tak som zistila, ze pri vani niekto klaci s prstienkom v ruke.. 😀 strasne zlatucky bol 🙂
dobru chut k obediku vsetkym!

janirea
22. júl 2009

jonki, to som aj ja taka,,,obava, stres, ze ci budem mat vsetko co je potrebne a nic nebude navyse,,,vitaminy atd...zdrava strava,,,uz sa mi asi nic nezda zdrave 😀 😅 ,,,ale ked som kamosku videla v stvrtom mesiaci na opekačke ako šupala jednu špekacku a slaninku za druhou,,,a do toho feferony 🙂 ,,tak ziadny problem,,,a pred tehu fajcila a o zdravom zivotnom style sa nedalo tiez povedat,,,

janirea
22. júl 2009

baby,,to su pekne zazitky,,,na to si spomenie clovek vzdy ako keby to bolo vcera 🙂

slibby
22. júl 2009

baby, co sa tyka, veci co by sa malo a nemalo, to vsetko staci riesit az ked je to tak daleko, netreba sa zbytocne stresovat. Ja som pri malom zacala brat listovku az ked som bola tehotna, ale to kvoli tomu ze nevol na plane, zlaticko moje. Ale listivka sa doporucuje lebo je velmi dolezita na vyvoj nervovej sustavy, ktora sa vyvija uz skor ako testom zistite ci ste v tom. A dolezita je aj psychicka pohoda, takze nie sa moc upinat nato ze teraz to musi vyjst, treba si uzivat snazenia a potom sa tesit z krasnych vedlajsich ucinkov snazilkovania 😀

janirea
22. júl 2009

idem aj ja na obed,,,tak vam zelam pekny dnik

janirea
22. júl 2009

slibby,,,presne mas pravdu,,,ja som stresovala od cca zaciatku roka, ci sa podari babo, ci nie,,,,a ako co robit, co ste tu uz aj pisali, co jest, atd,,,,a nic, nedarilo sa,,,,teraz som si povedala, ze leto chcem v klude, pokoj, ziadny stres,,,,v septembri mame v plane dovolenku, zmena prostredia,,,a dufam, ze sa podari

slibby
22. júl 2009

janirea, to ti drzim palce aby ti to vyslo, mozno sa zadari uz pocas dovolenky 😉

lilix
22. júl 2009

slibby teraz ti musim oponovat. lebo babo s matkou nie je prepojene hned od zaciatku, ale az od nejakeho 6tt, a to uz urcite vies, ze si tehotna.. takze ak potrebuje kys. listovu, tak ju cerpa zo zltkoveho vaku.. ale to sa nebudem hadat, ci ten zltkovy vak ju obsahuje.. hadam obsahuje vsetko co mu treba.. idem to vygooglit 😕

slibby
22. júl 2009

lilix ja som len hovorila , ze sa odporuca uz predtym, kvoli nervovej sustave, ktora sa vyvija uz predtym ako to vobec zistis, tak mi to vysvetlil vtedy moj gynekolog 😉 ale ako som hovorila ja som ju brala az potom a maly je zdravy valibuk, moj nazor je , ze v poslednej dobe sa okolo tehotenstva robi dost velky biznis, pokial sa clovek ako tak zdravo stravuje tak ziadne doplnkove vitaminy nepotrebuje

slibby
22. júl 2009

preto tochcem urobit teraz lepsie a zacnem ju brat hned ako doberem HAK, ale to len pre pokoj duse

jonki
22. júl 2009

dakujem za rady 😉 som si vedoma ze farmaceuticke firmy si uz aj s tehotenstva urobili biznis a tomu presne sa chcem vyhnut aby som ich v tom zbytocne podporovala...

na mna je toho teraz dost vela...sedem tazkych skusok v skole (uspesne za mnou 😉), pripravy svadby(nie prave bezproblemove) a prerabka bytu. Do toho moje zdravotne problemy...takze u mna ak budem fyzicky OK bude najdolezitejsie snazit sa o tu psychycku pohodu a pokoj.

vsetkym Vam prajem vela uspechov v coskorom snazilkovani 😉

slibby
22. júl 2009

lilix, prave som to googlila aje to tak ze min. 4 tyzdne pred pocatim sa ma zacat s listovkou, aby si mala dostatocne zasoby, pretoze mozok a nervova sustava sa vyvija skor ako zistis ze si tehotna a znizuje sa tym aj riziko razstepu chrbtice

lilix
22. júl 2009

nic moc som nezistila, iba, ze vajcia obsahuju kys. listovu.. ale teraz neviem ci zltok, ci bielok, tak zrejme zltok, lebo z toho je zivene aj kuriatko, a u cloveka to bude asi podobne..
a nase mamy nejedli ziadne vitaminove doplnky a boli sme zdravy. najedli sa na co mali chut, telo si vypyta co mu treba..
vidis gynekolog povie daco ine, a daco ine sa pise tu na nete.. tak sa z toho vysomar.. vyber si..
teraz jedna znama, jej rezali nohu. jej doktorka kazala si to umyvat antibakterialnym mydlom. zle sa jej to hodi, stale to hnisa..
😖
ja som jej poradila, nech si to mydlom neumyva, darmo ze antibakterialne. bohvie co v tom mydle je! tak ma posluchla a vraj od vtedy to ma lepsie.. a vobec jej neporadili, ze nech si to umyva radsej harmancekom, alebo nechtikom, ci repikom.. co uz 1000 rokov ludia poznaju. a pomaha.. iba ked sa po mesiaci, co sa to nehoji, ze ci moze harmancekom, ze jasne.. a doktorka sama priznala, ze tam spravila daku chybu.. pri rezani. no sila taky pristup.. niektory lekari sa neseru..
😠

lilix
22. júl 2009

chcela som napisat hoji nie hodi.. sory..
slibby hod mi link. rada si to prestudujem 😉
ako by clovek zistil, ake ma zasoby listovky? z krvi? blbost?

slibby
22. júl 2009

ved o tom to je, volakedysi sa deti ani nerobili takto planovane jednoducho to prislo a ziadny humbuk okolo toho, ja mam tiez dojem ze sa na tom firmy snazia aj dost nabalit. tiez som vcera pozerala zaujimavu reportaz o prenatalnej diagnostike, hlavne co s atyka downovho syndromu a tiz to tam dost vytykali ze kolko zien si da to dieta zobrat pricom tie vysetrenia nie su stoprcentne a vo vela pripadoch sa aj po zhorsenych vysledkoch narodia uplne zdrave deti, ale tlak spolocnosti je velky, tkaze asi tak

slibby
22. júl 2009

no odkial to zistis neviem, ja mam tie info v nemcine ale mozem ti hodit link

sophie1981
22. júl 2009

cauteee, uz sme domaa......von je horuuucoooooo 😎 😎 😎 ...pustila som dalsiu pracku, pozbierala pradlo, Katku vyzliekla do plienocky a nechala som ju vyvalovat sa na nasej posteli oblozenu vankusmi...hodila na nu hrazdicku..(ona totizto nema rada, ked tie hracky nad nou visia......ona to stale strhne na seba a potom to dviha celu konstrukciu nohami a rukami na hor a to je ta najlepsia sranda...)....a teraz konikujem...obed nam navaril dedko....jupii.....zeirem cokoladu a citam kolko novych prispevkov......

vitam babenky...a jonki....najdolezitejsie je tutumutu,...... 😀 😀 😀 😀 😀 ..

ja som kys. listovu zacala brat az ked som mala potvrdene od gynekologa tehu...aj duphaston a babyplan.....duphaston som brala do 2 mesiaca 3xdenne, potom uz len 2x do 4 mesiaca.......kys. listovu len prve 2 mesiace....babyplan do ukonceneho 4...potom calibrum mami.,.....pred tehu som jedla uplne normalne, ziadna zmena, ale kedze sme zili v Londyne tam sme sa aj vazne velmi zdravo stravovali...prepadli sme tomu stylu.....ale aj McDonald sa pritrafil....hlavne ked uz som bola tehula.... 😀

sophie1981
22. júl 2009

a to ze som tehula som uz pred rokom vedela..joooj, ten pocit strachu, radosti a tuzba to hned niekomu povedat..... 😀

slibby
22. júl 2009

ja som brala listovku cele tehu a aj pocas kojenia, prve tri mesiace 800µmg a potom 400µmg

slibby
22. júl 2009

lilix, keby si mala velmi malo kyseliny listovej malo by sa to ukazat aj na krvnom obraze, vedie to dokonca ku chudokrvnosti, joj ale som mudra ked googlim 😀

sophie1981
22. júl 2009

mne bolo povedane, ze do 6tt plod neodobera zivino od matky ale z vacku.....kedze nie kazda zena vie, ze je tehu hned.....tak tym je babo chranene od pripadneho uzitia alkoholu alebo nejakych liekov....zvacsa od toho 5 tt uz zena vie co je vo veci, vtedy vacok ide mimo a nastupuje placenta....to uz je vsetko cez mamicku....ale nervova sustava sa vyvije hned od zaciatku...ci to nejako ovplyvni ta kyselina netusim...moja ju nemala od zaciatku, ale nervikov ma habadej...hlavne ked je hladna.... 😀

sophie1981
22. júl 2009

slibby...uuufff....tod moc vela informacii...... 😀

slibby
22. júl 2009

u mna to bolo takisto, ze som zacala az ked som bola tehu, ale moja zivotosprava nebola zrovna najlepsia ale aj tak mojmu nic nechyba

slibby
22. júl 2009

esteze sa da vsetko vygooglit to je potom clovek mudry, aj ked to viacej cloveka zmätie
😎

sophie1981
22. júl 2009

no ved to...aj ten internet nieje vzdy to naklepsie...ja som sa nacitala o vsakovatych testoch, potom o raztepoch, chorobach, rizikach...uff...od urciteho casu uz neriesim..... 😅