Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

sirinka
12. nov 2008

moj mm mal byt ucitelom... 😕 ale kvoli platovym podmienkam robi nieco celkom ine...
inac sorry, ale napisat o vlastnom dietati, ze nech sa akokolvek snazim vychovat ho, ked je raz grazel tak to nic nezmeni je riadny blud.
kazde dieta skusa, aj ja som skusala, ale narozdiel od tych nevychovanych, naozaj grazlov na ktorych rodicia bud kaslali, alebo naopak im vzdy vsetko preslo, ja som si uvedomila, co som urobila a bola som mojou mamou aj patricne potrestana a to neznamena len fyzicky trest.
obdobie puberty je velmi specificke, ale prave tu treba byt velmi obozretny, ako sa k svojim detom budeme spravat 😉

slnieckova
12. nov 2008

viem v akej teme mam hladat ucitelov 😀 len mi pride dost odveci hodnotit pracu ucitelov, a rozpravat co vsetko by mali zvladat, ked ste si tuto profesiu neskusili 🙂 Staci jeden nezvladatelny ziak v triede a cela hodina je v pr...li... 🙂

melory
12. nov 2008

slnieckova ak si ucitelka tak sama dobre vies, ze kazde zlo z niecoho prameni....ci uz dieta sikanuju, alebo ma rodicov alkoholikov co ho doma tlcu a pekne slovbo nepovedia, alebo je to dobry chlapec, co ho rodicia doma drzia pod pokrievkov a v skole si to vynahradza...ale aj tak si stojim za tym, ze ucitel-ka ma mat dostatocne vzdelanie aj na to ako zvladnut kazde dieta - a to nie bitkou

slnieckova
12. nov 2008

aj sofer autobusu ma mat dostatocne "vzdelanie a prax" na to, aby nehavaroval, aj lekar ma mat dostatocne vzdelanie, aby sa nikdy nesekol v diagnoze, aj pravnik ma mat dostatocne vzdelanie na to, aby poznal zakony a vedel vzdy poradit... 🙂

Tak ako rodic si niekedy nevie rady so svojim dietatom, tak to niekedy nevedia ani ucitelia, hold su len ludia 🙂

melory
12. nov 2008

su, su..klobuk dole pred niektorymi...snad sa im bude ich praca vykonavat tak isto dobre aj bez telesneho trestu.......aaaaa este dotaz....ako ma ucitel zvladnut dieta, ktore nezvlada rodic? to asi nejde. tam treba uz riesit!!!

kocurik16
12. nov 2008

ten grázel neni moj ,ale majú spolužiakov čo s nimi nevládzu ani rodičia ani v škole.Ten grázel bol v pôvodnom texte v úvodzovkách. je to kratšie ako nezvládnuteľný napr.Je fakt že som neskúsila ale aj teraz sme pred venčekom má byť dozor učiteľský aj rodičia.učiteľka povie že on sa nebude rozčuľovať a odíde deti sa nespracú do kože a ked ich upozorní rodič aby majster toľko nekričal tak počujte iba urážky ako moja mama alebo otec príde a tomu vášmu nabije hubu tak sa radšej nikto naozve,lebo výkvetu triedy rodičia prídu iba kričať.Pozrieť ako sa ich deti správajú sa neprišiel za celé dva mesiace ani jeden.

slnieckova
12. nov 2008

melory ved o tom tu cely cas pisem 🙂 ze su deti, ktore su proste nezvladnutelne... a ak si s nimi nevedia (reps. nechcu) dat rady vlastni rodicia, tak ucitel sa moze aj potrhat... takze nehadzte vsetko na ucitelov... ked nema dieta dostatok vychovy a ucty k autoritam z domu, v skole ich uz tazko ziska....

melory
12. nov 2008

take aktualne.....moj sa dnes nechcel v skolke ucit basnicku na vianocny vecierok.....predlzoval pisanie do pracovneho zosita a podobne....ucitelka mi to povedala....a tak synu....rozpravku uvidis, ked mi povies basnicku.....

sirinka
12. nov 2008

ucitel je snad na to aby nieco nase deti naucil....na vychovavanie je tu niekto iny...rodic

melory
12. nov 2008

aj tak sa cudujem, ze v dnesnej dobe....kedy su plne ulice psychologickych poradni sa clovek stretne s nazvladnutelnym dietatom....samozrejme, ze zalezi od zaujmu rodicov, ale dako by sa to malo zharmonizovat...dobre....zakaz telesnych trestov....ale za "trest" pojde k psychologicke.

maruschka
12. nov 2008

moja segra je učiteľka..Bola triedna jednemu veľmi vydarenému žiakovi..Chalan ukradol jednej pani učiteľke 5 tis určených na výlet/boli vyzbierané od detí/...Všetci ho videli, jednoducho to bola jasná vec-krádež..Tá stará pani učiteľka sa z toho skoro zrútila-aj na tej škole skončila-jednoducho radšej išla do dôchodku..chalan ďalej sekal machra, samozrejme dostal 3 z chovania..Rodičia to považovali za urážku na ich rodinnej cti-vybúrili sa na učiteľkách, chalana zobrali do inej školy-kde má tiež problémy v kolektíve...A moja segra-hoci si ho zastala,hoci sa snažila situáciu vyriešiť bez zbytočného útočenia rodičov na školu z toho vyšla ako najväčšia chudera na svete..Chalan je už pol roka zo školy preč a dodnes na ňu jeho rodina útočí verejným ohováraním, "kydajú" na ňu špinu kade chodia....A pritom moja segra je učiteľka celou dušou-podarili sa jej neuveriteľné veci s jej triedou, decká za za ňou vracajú zo stredných škôl,chodia ju pozerať,chodia na výlety,bez najmenších námietok jej idú pomôcť, keď niečo potrebuje v škole, v dedine-hocikde...A vždy celá trieda-a to sa len tak nevidí....

To je tiež jeden pohľad na vec...Je až divné, s akou opičou láskou sa snažia rodičia obhajovať hlúposť svojich detí..Preto si niekedy myslím, tie buchnáty od našej bývalej triednej aj od rodičov nikdy neuškodili..Decká aspoň vedeli, kde sú hranice slušného správania.... 😕 😕 a uznávali aspoň nejakú autoritu... 😠

kocurik16
12. nov 2008

ja nechcem hádzať na učiteľov nič ale oni sú s dieťaťom v škole a tak by si problémy školské mali riešiť tam a nie ked vám šikanujú dieťa to nepočujú len aby škola mala dobré meno ale akonáhle niečo vyvedie akúkoľvek maličkosť tak blbci podte a riešte - to sú moje skúsenosti.Neviem ako by ste sa tvárili,keby ste mali dieťa disgrafika a dislektika ako ja a vami tak obdivovaná učiteľka by ho volala idiotom,debilom a podobne. potom sa môžme rozprávať ked bude vaše dieťa chodiť plačom domov deň čo deň.Sú učitelia čo si vedia získať deti,ich úctu a autoritu,ale sú aj taky čo by v škole nemali ani podlahu umývať

melory
12. nov 2008

nasilie plodi nasilie, ked ma chlapec v krvy, ze bude kradnut ani buchnat mu nepomoze.....

slnieckova
12. nov 2008

psychologicka poradna? No to je pekne, lenze... 🙂 rodicia na vysokych postoch tam nepojdu, lebo to beru ako zlyhanie, hanbu... rodicia nizsej vrstvy (nechcem nikoho urazit) maju dost roboty s tym, aby uzivili rodinu a nie aby behali s detmi po psychologickych poradniach.... vzdy su tu dve strany mince, takze ono sa to tak jednoducho riesit neda, ako jednoduche sa to mozno zda

maruschka absolutny suhlas 🙂 dnes deti nemaju ziadnu uctu k autoritam

melory
12. nov 2008

autorita nie je len to, ze ja to dietatu poviem, autoritu si ucitel musi sam vyslapat a nie je to lahke, ale je to na nom samom.
slnieckova tak potom v kazdej skole mat odbornika na vychovu a na odchylky ucenia.

slnieckova
12. nov 2008

melory mali sme na skole odbornika na vychovu 🙂 ziak si jeho "kazanie" vypocul, pritakaval, tvaril sa, ze rozumie, ze si vstupil do svedomia... "sekal dobrotu" dva dni a potom sa vratil do starych kolaji 🙂

melory
12. nov 2008

pekne.....

bibinka
13. nov 2008

ahojte, mám dilemu, čo sa môže stať,ak mestská kamera zachytila ako rodič cápe svojmu dieťaťu 4 po zadku- po zimnej vetrovke? 😲 😕

maruschka
14. nov 2008

nič bibinka...pokiaľ ho nejako telesne netýra, alebo bitka po zadku nepresahuje medze mierneho telesného trestu, tak nič.. 😉

melory
14. nov 2008

cest tejto teme

bibinka
15. nov 2008

maruschka- díky, odovzdám 😉

lyongirl
16. nov 2008

takže ak to dobre chápem, po zadku môžem dať dieťaťu aj na ulici a nikto mi nič nemôže? Som myslela, že dieťaťa sa vonku človek nemože ani "dotknúť", aby ho náhodou neobvinili......