Zákaz parkovania na chodníku

27. sep 2023

Od nedele plati zakaz parkovania na chodniku. Uz teraz je parkovanie u nas pri dome komplikovame, je malo miest a teraz nam zoberu dalsich minimalne cca 30 miest pred domom 😡 Preco sa nemohlo parkovat aj dalej, ak bol zachovany odstup 1,5 metra?? Velmi som vytocena. Aky mate na to nazor?

domka222
27. sep 2023

Na jednu stranu fajn. Napr keď idem s kočíkom, niekedy vôbec nie je vidno na cestu,lebo na chodníku nadrbané autá. Samozrejme je tu aj ale...neviem si predstaviť, kde budú tie autá parkovať, keď nie je dostatok miesta na parkoviskách

bublinka1426
27. sep 2023

ja to tiez nechapem, totalne vsetko komplikuju, skor sa mali zamyslat ako dobudovavat verejne parkoviska, mame kopec ploch na vybeh kakania pre psov ale vobec neriesia toto.
minimalne petrzalka ma este kde. hlavne ze kopec pozemkov predavaju developerom a robia elektricku ale kde nechame auta, nik neriesi?

autor
27. sep 2023

@domka222 ked su tie auta zaparkovane pri kraji cesty, tak tiez nevidis na cestu, takze s tymto neargumentuj.

lienka9
27. sep 2023

Budu podla mna parkovat ako doteraz,len sa pridaju znacky s povolenim parkovat..je to uplna hlupost co schvalili,len to vezme peniaze samospravam,ktore musia dat vypracovat novy dopravny projekt,oznacenia kupit a osadit..mozno kozmeticky nejake miesta zrudia,ale nebude sa to dat vsade spravit,lebo co s autami a samospravy to dobre vedia .

lulu0123
27. sep 2023

Vcera som si vsimla,ze zacali davat take prenosne znacky,ze sa moze na chodnikoch parkovat.Tak dufam,ze aj u nas nejaka bude,lebo si to neviem predstavit.

aaaa1111
27. sep 2023

je to totalna hlupost. vela chodnikov je dost sirokych na to, aby sa tam pomestili aj auta, aj chodci, aj cyklisti, aj kociky

domka222
27. sep 2023

Neargumentuj?Si predstav,že u nás na chodníku stálo za sebou 6 dodávok. To si sa mohla aj posrať, aby si niečo videla na cestu. Tak si predplať parkovacie miesto,či to ti tiež nesedí?

milanemila
27. sep 2023

Lebo ludia ziadneho 1,5 metra nerespektovali niekedy ani meter a niekedy som musela ist s kocikom po ceste a to kocik je este maly problem, videla som aj vozickara chudaka ako sa natahoval cez obrubnik lebo hold auta parkovali na chodniku a este aj na moeste, kde bol ten bezbarierovy zraz, tak musel na cestu 🤷🏼‍♀️
Skor by sme sa my mali zamysliet, ci je naozaj nevyhnutne vsade si vyvazat zadok a parkovat najlepsie hned v brane domu 🙈 nadavajte na komunistov, kt na 4 byty naplanovali 1 parkovacie miesto 🤷🏼‍♀️ a tersz su rodiny, kde tie auta su na 1 byt aj 3.

andrea_82
27. sep 2023

@milanemila presne. Ja som vcera s kocikom musela ist po ceste, lebo auta stali na chodniku tak, ze sa po nom nedalo prejst. A kedze toho 1,5 metra nikto nerespektuje, tak dali plosny zakaz parkovania.

trgypadl
27. sep 2023

🤦‍♀️To je koment, preco ma chodec, mamicka s dietatom, atd ohrozovat svoju bezpecnost kvoli odprakovamym autam na chodniku? Velakrat musia prejst na cestu, trosku ohladuplnosti... Ludia su zhyckani, odparkujem aj dalej a prejdem pesi

ibrunova
27. sep 2023

Niektoré obce dávajú prenosné značky alebo narýchlo maľujú parkovacie miesta, ktoré zasahujú aj na chodník, tam, kde je to vhodné.

autor
27. sep 2023

@domka222
@trgypadl odvozila som 2 deti v kočíku, ale nikdy som nemala problém prejsť po chodníku. Veď nech pokutujú tých, čo nedodržujú 1,5 metra. U nás auto dostane papuču, ak nedodrží 1,5 metra a to tam policajti behali aj s metrom. A zhýčaná nie som, už teraz často parkujeme úplne ďaleko od domu, nieže pred bránou 😂

@lulu0123 tiež som myslela, že dajú značenie, ale nič ☹

maranta_leuconeura
27. sep 2023

Pravda je taka, ze svoj sukromny majetok chces parkovat na cudzom pozemku. Jedine co sa stalo, ze teraz ti niekto povedal, ze uz nemozes. Vies ten pozemok chcu vyuzivat aj ini obyvatelia, ak je mestsky/statny tak patri vsetkym a ak je to chodnik, teda bol zriadeny na ucet chodenia po nom a investovali sa nase spolocne peniaze, aby to chodenie bolo pohodlne a bezpecne, je uplny nonsens, ze bolo doteraz povolene, aby ho blokovali a nicili svojou vahou auta. Takze sa stale len vyhadzovali peniaze na jeho opravu a preco? Aby ho nadalej nicili auta a tento kruh pokracoval?

Ja tento navrh vitam. Bohuzial kto chce mat auto bude nuteny platit si bud parkovacie miesto alebo vseobecne parkovanie, nas sa to tyka tiez. Kto ma na auto, musi mat aj benzin, servis, poistky a parkovanie 🤷

lizatko1009
27. sep 2023

Ja som za, u nas pri hlavnej ceste to urobili asi pred 5 rocim a konečne keď od nas od bytoviek sa vychádza z T ulice na hlavnú človek môže vidieť na jednu aj druhú stranu ci moze vyjsť (mame hustú premávku a niekedy stojí v zápche celá ulica a konečne môžu ľudia normálne prejsť po chodníku nie po tráve ani ceste.

nikha2809
27. sep 2023

Znova bol niekto iniciatívny a samozrejme to nedomyslel.Ked už zakázali parkovať na chodníku, v prvom rade mali nájsť riešenie, kde teda parkovať, pretože tie auta nezmiznú

trgypadl
27. sep 2023

Neviem kde byvas kedze si polozila otazku ako anonym.... Ak si problem nemala Ty, to neznamena, ze ho nemaju niekde inde. Zrejme sa kopili staznosti, lebo priznajme si slovaci su casto neohladuplni.. Vidime to aj na beznych parkovacích miestach

sasa1310
27. sep 2023

@nikha2809 kto to nedomyslel sú miestny poslanci, ktorí 1,5 roka nič nerobili. Vyhláška je platná niečo cez 1,5 roka akurát tato vec bude účinná až od 1.10.2023. To znamená, že mali všetky miestne úrady či samosprávy dosť času označiť parkovacie miesta

ibrunova
27. sep 2023

Každá minca má dve strany, veľakrát som videla v telke v správach, ako sa mamičky sťažovali, že sa im zle chodí po chodníkoch, kde parkujú autá. Tak to zmenili a teraz je zase zle, lebo kde budeme parkovať?

autor
27. sep 2023

@ibrunova to tej mamičke nestačí 1,5 metra?

ndrag
27. sep 2023

Som momentalne viac vodic ako chodec a som za! U nas boli casy, ked som ja peso sama nevedela prejst po chodniku, nie to este s kocikom. Stale su miesta, kde sa nezmestim na chodnik ked idem behat, lebo je tam auto. Otras. Ked chces vlastnit auto, tak dopredu mysli aj na parkovanie.

domka222
27. sep 2023

To,že si ty nemala s tým problém, neznamená, že ho nemajú iní. Stále tu kričíš len ja a ja. Pozri sa na to aj z druhej strany. Mamička s kočíkom si ešte poradí, ale si predstav takého vozičkára ako tu bolo spomenuté. Buď neprejde,lebo nemá miesto,poprípade ked sa vyhne autu,vbehne do jamy na našich "super" chodníkoch, nevidí dobre na cestu... bohužiaľ, ľudia budú musieť dlhšie hľadať miesto na parkovanie,alebo si ho zaplatiť.

trgypadl
27. sep 2023

Zabudol vol, ze telatom bol

nikha2809
27. sep 2023

@sasa1310 to je jedno, kto to nedomyslel, ale nedomyslel, ako píšeš, mali na to dosť casu

ibrunova
27. sep 2023

Tak sú ľudia, ktorým vadí všetko..

janinka007
27. sep 2023

Minule som si odfotila tuto jednosmerku a rozmyslala som, kadiaľ prejdú auta, keď hentie budu stať na ceste🤔

autor
27. sep 2023

@trgypadl trochu mimo prirovnanie. Ja som nezabudla, ze som "bola teľa." Veď píšem, že aj ja som behala s kočárom, ale ani ja, ani moje kočíkové známe nemali problém niekde prejsť.
@ibrunova a áno, predstav si, že mi to vadí, keďže už teraz je veľký problém s parkovaním

autor
27. sep 2023

@janinka007 no veď o tom ide, že tie autá na druhej strane už nebudú môcť stáť

trgypadl
27. sep 2023

To, ze si nemala problem Ty a Tvoje zname neznamena, ze ten problém nie je. Predpokladam, ze si si statistiku nerobila. Ale Tvoje zmyslanie mi pride sebecke

sasa1310
27. sep 2023

@janinka007 na ceste nemôžu stáť

sasa1310
27. sep 2023

Tak neviem si predstaviť ženu s dvojickovym širokým kočíkom kľučkovať medzi autami na chodníku. Nehovoriac o invalidovi na vozíčku