Zamyslíme sa nad sebou

heros62
18. jún 2013

Čítam tu mnohé príspevky a vidím, že sa tu nájde mnoho rozumných žien, ale aj veľa trápenia s nepodarenými mužmi.
Súčasná doba je poznačená feminizmom a snahou o rovnoprávnosť, len poniektoré si mýlia rovnoprávnosť s anarchiou. Zo žien sa vytratili dámy a diplomacia. Často od mužov chcú, aby sa k nim správal ako ku kvetinke, či mačičke a pritom sa správajú ako besná doga alebo nejaký bodavý hmyz. Správajme sa tak, ako chceme, aby sa k nám správal náš partner. Prečo si mnohé ženy neuvedomujú, že žena robí rodinu a teplo domova, že je pre rodinu dôležitejšia ako muž, že on je jej pomocník ktorého je potrebné usmerniť a dať mu na javo, aký je pre nich dôležitý. Samozrejme, že aj muž sa má správať zodpovedne a byť oporou svojej rodine.
Tak hore hlavu a rozprávajme aj partnerom o tom, čo nás trápi bez osobných invektív /nie len tu/ a partner, čo nechce načúvať nestojí za to.

heros62
autor
19. jún 2013

1. Ano, človek sa nemení a nemôžeme očakávať, že partner bude lepší. často si hovríme, ona, ona nás sklamal-a. Ale to nie je pravda. Vždy sa sklameme sami vo svojom očakávaní, lebo partnera neberieme takého aký je.
2. čítal som, že keď sme zamilovaní, tak nám na na partnerovi nič nevadí, preto sa pozrime na cudzieho človeka a keď nám to na ňom vadí, tá vlastnosť, časom nám bude vadiť aj na partnerovi.
3. často sa stáva, že vec, ktorá nám imponovala a preto sme sa s ním-ňou dali dokopy, nám neskôr začne vadiť.
/napr. imponuje nám zábavná osoba, ktorá sa rada zabáva a keď príde dieťa a ovinnosti, pokračuje vo svojom trende a tomu druhému ostávajú len povinnosti a je na všetko sám - väčšinou na to doplácajú ženy/

aristka
19. jún 2013

@heros62 práve o tom to je ..ľudia sa menia,či muži alebo ženy, berieme si niekoho s tým ,že nie je úplne super,ale treba nájsť cestu ako sa s tým zmieriť a stále vzájomne na sebe pracovať a k tomu patria aj manželské krízy,aby nás upozornili,že niečo nie je v poriadku,ale zas to musí byť riešené z obidvoch strán,nikdy nemôže byť len z jednej .... 😉 Vieš čo nám kedysi povedala psychologička v škole,keď sme sa rozprávali o vzťahoch,že ako nájdeš toho pravého-pravú,keď si ho predstavíš na záchode na veľkej a nie je to z toho na zvracanie je to ten pravý...

heros62
autor
19. jún 2013

aristka Ja som sa zas na vec pozeral tak, že či je to žena, ktorej keď sa niečo stane /ostane ležiacou/, či by som bol schopný sa o ňu postarať, ak áno, je to tá pravá. Lebo nikdy nevieš, čo sa v živote môže stať. Mladý, pekný a zdravý nie je navždy.
Kto chcel, pochopiul, čo som svojím príspevkom myslel, kto nie, jeho smola. Osúdiť je jednoduché, pochopiť ťažké. Každý sám si vyberá cestu.

googlinqa
30. aug 2018

Nepotrebujem aby mi kupoval kvety a tliachal ako ma ľúbi. Potrebujem aby sme boli partneri ktorí sa vzájomne podporujú a podržia jeden druhého keď je ťažko. Chlap musí byť v prvom rade zodpovedný, nebyť sebec a chápať aj potreby svojej ženy a deti. Keď toto v sebe nemá, môže sa žena aj potrhať a vzťah bude o ničom.