Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zamyslíme sa nad sebou

heros62
18. jún 2013
Čítam tu mnohé príspevky a vidím, že sa tu nájde mnoho rozumných žien, ale aj veľa trápenia s nepodarenými mužmi.
Súčasná doba je poznačená feminizmom a snahou o rovnoprávnosť, len poniektoré si mýlia rovnoprávnosť s anarchiou. Zo žien sa vytratili dámy a diplomacia. Často od mužov chcú, aby sa k nim správal ako ku kvetinke, či mačičke a pritom sa správajú ako besná doga alebo nejaký bodavý hmyz. Správajme sa tak, ako chceme, aby sa k nám správal náš partner. Prečo si mnohé ženy neuvedomujú, že žena robí rodinu a teplo domova, že je pre rodinu dôležitejšia ako muž, že on je jej pomocník ktorého je potrebné usmerniť a dať mu na javo, aký je pre nich dôležitý. Samozrejme, že aj muž sa má správať zodpovedne a byť oporou svojej rodine.
Tak hore hlavu a rozprávajme aj partnerom o tom, čo nás trápi bez osobných invektív /nie len tu/ a partner, čo nechce načúvať nestojí za to.
cerez
18. jún 2013
Ja si svojho manžela nesmierne vážim, ale zaujala ma veta, v ktorej píšeš: "on je jej pomocník, ktorého je potrebné usmerniť.....". A nás ženy kto má usmerňovať? Materská dovolenka nie je dovolenkou a som presvedčená, že tento názov dal "muž". Každá matka-žena sa snaží postarať o svoje deti a rodinu, ale fakt to niekedy všetko okolo toho jej prerastá vyše hlavy. Dostáva sa do stavu, že nerobí nič iné, len robí. Zabudla kým bola, zabudla žiť. Nepíšem o sebe, ale niekedy už mám aj ja toho dosť. A mať všetko pod kontrolou, variť, prať, žehliť, upratovať, obriadiť deti, vychovávať deti a ešte "MUŽA usmerňovať a myslieť na jeho veci, tak to chce mať v hlave počítač. Aj my sme len ženy. Citlivé, unavené.
terezka1947
18. jún 2013
@heros62 no ja nemam pocit,ze som k manzelovi nevrla.....normalne sa k nemu spravam...ano,aj usmernim...ked nestiham nieco-rozdelim robotu...prip.nejako inak usmernim...ale zase manzel aj sam vidi,ze nie som na "dovolenke"a tak aj sam od seba veci zariadeje,kupuje,vie uvarit,poupratovat...bez toho,ze by som ja nieco prikazala....
ano,su muzi,co cakaju,ze ich manzelky sa k nim budu spravat ako predtym,ked deti neboli...ale to nejde...aspon zo zaciatku-ked su deti malicke je potrebna trpezlivost...z oboch stran a vzajomna pomoc.....
@cerez a presne ako si pisala,aj ja mam dobre muza...ale tiez uz niekedy nevladzem....jednoducho,zena sa predsa len vzdava urcitym sposobom vlastneho zivota a zaujmov viac ako muz...a tak sa muzi nemozu cudovat,ze nenachadzaju po prichode domov vzdy usmiatu a vzdy trendy manzelku 😃
a mali by si tiez uvedomit,ze stastna a usmievava manzelka je aj ich vizitkou 😉
cerez
18. jún 2013
@terezka1947 Výstižne si to napísala.
aristka
18. jún 2013
toto možno platilo v minulom storočí,kedy povedšinou len muž chodil do práce a žena bola gazdiná v domácnosti,ale na poli pracovali spolu,aká hierarchia ,teraz aj žena musí chodiť do práce a doma si ju počká a príde domov a ide sa makať a ešte aj mužovi musí povedať čo treba spraviť....už sa nechodí na pole,preto sadnú na vajcia a čumia do telky,česť výnimkám,ktorým dopáli aj samým ,že treba niečo robiť....už bolo dávno aj na odbornej pôde povedané,že chlap už nie je ten chlap,,,,a je to spôsobom života...ak nie je pole treba pomáhať žene a potom bude čas na romantiku ,ženskú krásu a sex ak aj žena bude trošku odbremenená....takže tieto reči si nechaj pre seba ,ženy budte hrdé osobnosti a nenechajte sa ponižovať chlapmi,ktorý si sadnú po práci do šenku alebo s pivom k telke a vy máte držať papulu,nie ste nič menejcennné ako tý úžasný hnilý chlapi 😉
terezka1947
18. jún 2013
@aristka vies,bohuzial je este jedna smutna pravda-zeny uz pocas chodenia "asi "vedia,koho si beru...ale maju tendenciu mzsliet si,ze sa nieco zmeni,resp.ze ich zmenia....aaaaale to je hluuuupost.....jednoducho,uz pocas randenia sa da vela vytusit a neviazat si take nieco na krk...
autor temy to mozno myslel dobre,ano,mame s muzmi viac komunikovat a vyjadrovat svoje pocity,aj povedat mile slovo....ale manzelia,druhovia,priatelia nam musia pomoct,aby smei im to mohli povedat,ked si zelaxovane pijeme v klude kavu...za ten cas,co oni urobia niektore veci za nas 😉
heros62
autor
18. jún 2013
Tiež si myslím, že muž musí prispieť ku chodu rodiny. Upratujem umývam riad. Keď ženu boli nohy či chrbát, tak jej ich s radosťou pomasírujem. Tým usmernením som myslel to, aby sa žena k veci, činnosti muža vyjadrila napr. "to sa mi nepáči, to mi ubližuje, to ma trápi", a pod., miesto toho, pichania do osieho hniezda a rýpania. Lebo to si človek skôr uvedomí svoju chybu a zamyslí sa nad ňou. Keď do chlapa zlostne nabreše, tak sa postaví len do opozície anič sa nerieši. Ide len o spôsob vyjadrenia veci.
cerez
18. jún 2013
Ono je to celkom iné počas chodenia. Len partneri, žiadne starosti, dovolenka, vstávať keď sa im chce, jesť keď sú hladní. Keď sa chcelo upratať, tak sa upratalo. No potom sa všetko mení. Jesť sa musí, aby sme náhodou nezapadli prachom a neporiadkom, tak sa musí upratať. Aby s dieťaťa bolo niekto, treba ho vychovávať. A x ďalších povinností. A nie sme v romantickom filme, kde väčšinou príde polovička domov a s úsmevom povie manželke, sadkaj si, vylož si nožičky, sprav si pauzu. To tak fakt nefunguje. A ak si pozorne čítal tie bodavé príspevky, tak si si mohol povšimnúť, kde je problém. Nejednotnosť výchovy, podvádzanie, bitie, ponižovanie, nezáujem o ženu a deti a podobne. Modrý koník je pre ženy, maminy, ale prečo jej brať aj to posledné sa vyrozprávať, posťažovať si, popýtať o radu. Ver, že aj jej sa dostane uštipačných odpovedí práve od žien. Len je smutné, že to nečítajú práve muži. A ak to čítajú, tak v tom vidia skôr feminizmus, bodavý hmyz, besné dogy.
heros62
autor
18. jún 2013
terezka1947 ma pochopila. Ja hovorím z vlastných skúseností a posudzujem veci, podľa toho, ako ich cítim. Viem, čo mi chýba a vidím, že podobné chyby ako tá moja robí mnoho iných žien. Neraz som jej povedal, že jej spôsob "môjho naštartovania" ako ona tomu hovorí má na mňa opačný efekt, ako si ona myslí, že tým dosiahne. Chlap potrebuje cítiť, že je na neho žena hrdá, že je pre ňu oporou. Samozrejme, že aj žena potrebuje pohladiť dušu a pocítiť, že pre svojho partnera je tá najlepšia žena na svete.
aristka
18. jún 2013
@heros62 ja mám skôr pocit,že chlapi nepočúvajú ženy ,robia sa hluchými,len aby mali pokoj a samozrejme ak prídu deti celé sa to zhorší....mali by si skúsiť pol roka aspoň trikrát v noci každú noc vstávať k dieťaťu...už len to je veľká záťaž a kto tú ženu pochváli....musí to byť obojstranné,ak bude žena odbremenená ,stačia maličkosti,povysávať,umyť riad alebo len deti zobrať von ,aby si ona v kľude porobila ..potom je tu priestor na úsmev....,ale dievčatá tu majú obrovské problémy s mužmi a všetko je to o tom ,že nie sú im ženami ,ale služkami a ľudská dôstojnosť je úplne vymiznutá...
aristka
18. jún 2013
@heros62 ak jej kúpiš sem tam kvetinku a povieš jej ,že ju ľúbiš a nebudeš čakať nato ,aby ťa naštartovala určite sa to zlepší...
bubelko
18. jún 2013
@heros62 no pravda je, ze zeny maju obcas od muzov nerealne ocakavania. ale taktiez muzi maju obcas nerealne ocakavania od zien. dolezite je najst nejaky kompromis. plus - muzi, ale ani zeny, sa vekom nemenia. je neralne cakat od muza, ktory je odjakziva "bordelar", ze po sobasi z neho bude poriadku milovny clovek. alebo od puntickara, ze prestane bazirovat na malickostiach. ale to iste plati o zenach - ak je zena pred sobasom ziva, spolocenska, po sobasi sa z nej nestane zrazu "ticha zienka domaca". a tieto vlastnosti vidno uz pri chodeni. ak mi vadi uz pred tym, ze muz nosi k sandalom ponozky (banalita), tak o 20 rokov mi to bude vadit stale a stane sa z toho nenavidena vec, ktora mi znici manzelstvo. (bol to len priklad).

dalsi problem je, ze po prichode deti, sa my zeny casto staviame do pozicie "ja som matka, kto je viac". a aj muz dokaze byt pre nas nepriatel, lebo robi veci inak a my mu to predsa musime vysvetlit, ze to ako to robi, robi zle. muz sa potom zasekne a necha to tak, sadne na gauc a cumi do telky. castokrat nedokazeme prekusnut, ze to, ze to robi inak, vobec nemusi byt zle a ze to tym detom moze prospiet. a clovek je tvor pohodlny, takze ked muz nemusi, tak nerobi a svojim sposobom zneuziva situaciu. a tak sa potom zeny stavaju sluzkami a otrokmi vo vlastnej domacnosti.
terezka1947
18. jún 2013
@aristka
@heros62 su muzi a muzi////a zeny a zeny 😃
pozri,ked ma raz niekto akcnu a rypaciu povahu,tam si nikto nepomoze 😃
fakt ide podla man o to,ze treba si navzajm vychadzat v ustrety...samozrejme su situacie,kedy viac zatahuje jeden z partnerov...ale ked maju normalny vztah a navzajom si vazia jeden druheho,da sa vsetko zvladnut.....nechapem,preco niektore mamicky nenechaju manzela vstat aspon parkrat v noci k babatku?preco?iba tak si muz vie predstavit,aka unavena rano vstava...ako to je byt s babom cely den a popritom aj navarit,upratat a co ja viem,co este?
nie,muzi sa vystahuju zo spolocnej spalne,lebo musia rano do prace...
ano,jasne,ze potrebuju oddych...ale je potrebne im ukazat,ze zenu caka tiez "praca"na druhy den a tiez potrebuje byt fit...
ono je to komlikovana tema...
andrejka1974
18. jún 2013
u nas manzelsky zivot bezi uz 21 rok, ja sa staram o deti, domacnost a manzel o financnu stranku 🙂 🙂 🙂 🙂 a ked muz je od rana od 5.30 do 18.30 vkuse na nohach tak vecer po nom naozaj uz nic nemozem chciet 🙂 🙂 🙂 🙂 ja si obstaram deti, vsetkym dam veceru, ulozim deti spinkat, cez vikendy sa on venuje detom aj ranajky mi spravi do postele 🙂 🙂 🙂 🙂 je to o kompromisoch 🙂 🙂 🙂 🙂
heros62
autor
18. jún 2013
Aristka, ale ty píšeš o parazitovaní a nie o partnerskom živote. Chodil som s deťmi von, aby si mohla porobiť. Cez víkend som ich brával do lesa a tam sme si opekali a pospali si na čerstvom vzduchu. Učím sa s malým alebo mu kontrolujem tašku, či je pripravený do školy. Skoro každý mesiac po výplate dostala kvietok, ako poďakovanie, aj slová ako ľúbim ťa, si pre mňa všetkým, som rád, že ťa mám nechýbajú. Snažím sa byť chápavým partnerom, aj keď občas urobím nejakú tú chybu, ale kto je bez chyby.
aristka
18. jún 2013
@heros62 tak nepíš ako my ženy máme byť milé na chlapov,ale napíš svoj problém,lebo by si neveril aj v mojom okolí majú veľké problémy z mužmi,tak ako si napísal ,parazitujú...napíš čo ťa trápi a možno pomôžeme...
mima4
18. jún 2013
@heros62

myslim si, ze si mylis feminizmus s neuctivym a skaredym a rypacnym spravanim 😉

Ja sa hlasim k feminizmu, ale vzivote by som si nedovolila to, co vidim u mnohych zien. V zivote by som svojho manzela nezosmiesnovala, uz vobec nie na verejnosti, ani neohovarala... a toto robia zeny, ktore oslovenie "feministka" povazuju za hanobenie zenstva, za vulgarizmus a podobne.. takze asi tak 😉 Feminizmus nie je o tom, ze sa budem k muzovi spravat ako k handre, ani ako k debilovi (veľmi časté u žien), k malému dieťatu, ale som mu rovnocenou partnerkou, nie jeho matkou, sluzkou... vážim si seba ako ženu a z môjho pozorovania vidím, že keď žena pozná svoju hodnotu, obyčajne nájde muža, ktorý ju skutočne ocení 🙂

My nastastie nedelime prace na zenske a muzske, nakoľko sme obaja pracujúci... na veľa veciach participujeme spoločne a vyhovuje nám to.
dada1212
18. jún 2013
ja súhlasím s @mima4
často tu čítam statusy aký je muž jeb... alebo deb.l preto že napríklad kúpil nesprávny jogurt alebo urobil nejakú drobnosť inak. vždy ma to zarazí a rozmýšlam, že či ho aspoň trocha milujú a vážia si ho, ked kvôli banalite použijú také škaredé slovo.
takisto aj mnohé ženy chcú mať muža absolútne pod kontrolou, hoci muž zarába, všetky financie zhrabnú oni a nediskutujú s ním ani o väčších výdavkoch, chcú mu riadiť celý život, zakazovať s kým sa môže stýkať a s kým nie a to aj z rodiny atd...
ale to nie je o fenimizme, ale o tom, že také ženy si nevážia druhého človek a a len ho využívajú.
len by som mala potom otázku na teba aj ostatných mužov, že prečo vás práve také "mrchy" priťahujú a potom sa sťažujete? lebo takmer každá taká žena si nájde partnera, ktorého má namiesto bábky a naopak ženy čo si vážia partnera bud žijú s tyranom alebo sú bez partnera.
haslerka27
18. jún 2013
feminizmus je zivotny styl a to ak manzelka a manzel sa vzajomne podporuju a doplnaju,su si rovnocennymi partnermi pri vychode deti ci starostlivosti o domacnosti to je o hodnotach a mysleni.feminizmus je to ako zena vnima seba,svoje ja....ja som zastanca tohto prudu,myslim,ze aj napr.v politike sa jednoducho musia presadit aj zeny a vniest do nej trosku zenskosti a takej vznesenosti...takisto si myslim,ze zena ktora je normalna,ktora vnima seba konstruktivnu osobnost nie ako destruktivny clanok spolocnosti ci domacnosti,musi vediet ocenit aj kvality muza ktoreho ma po boku.zvacsa taketo typy zien potrebuju skutocnych chlapov,osobnosti na prvy pohlad viditelne,lebo taketo zeny su si vedome svojich kvalit a to iste ocakavaju od polovicky.nechcem tu uz prejst do teorie kastovania,ci tried...Marx by odsudil tuto nasu diskusiu,zeny by poslal kdessi do tramptarie a nastolil triedne boje...ja ale vravim,za kazdym uspesnym muzom stoji uspesna zena a preco nie naopak?
maca_p
18. jún 2013
@haslerka27 a skoro kazdy uspesny muz sa vykasle na zenu, ktora ho potlacila na vyslnie, ktora mu zabzpecovala karieru z křoví a najde si inu pipusku. mladsiu, krajsiu, reprezentativnejsiu, menej papulnatu... 😃
topolanek, paroubek, clinton, havel tiez necakal na koniec smutku - preco asi? - a aj v dasinom podani mal pomer so spisovatelkou..., dalej tu mame takeho Vitteka a kooopec inych 😃
haslerka27
18. jún 2013
@maca_p no zas ziadna z tychto zien neutrpela vaznejsiu ujmu a je o ne dobre postarane😉dovolim si tvrdit do zivotne
maca_p
18. jún 2013
@heros62 myslim, ze si si nastudoval prirucku z predminuleho storocia, manual pre novomanzelku.... a pritom zabudas, ze to teplo domova robi manzelka pocas nalozenia pracky, varenia vecere, obstaravania deti-hygiena + ucenie, pripadne pracuje v zahrade, aktualne zavara, alebo vysava, alebo sa stara o domace zvierata, podotykam, ze prave dosala z prace, zatial co jej partner filozofuje na gauci, ci sa mu oplatiz neho dnes vecera podvecer vôbec vstat, ci nie je dostatocne unaveny... :-o
chlape zlaty, teba by som ja pohnala 😃 ...
maca_p
18. jún 2013
@haslerka27 taaak to je pravda 😃 . pozerala si dnes dobre rano na markize? 😉 tusim dnes to davali, tak ma to tak napadlo...
ale co nase ubehe zeny, partnerky, chudobne devy slovenska? tak tie sa mozu akurat vyzalovat na MK, lebo nemaju pristup k uctu, vydeluje ich podareny manzel, nemozu otvorit usta, lebo hned po nej vyfasuju... no a tie mudrejsie nazvyme ich podla @heros62 feministky tak tieto najdu sposob, ako sa prizivnika, tyrana a niktosa zbavia. pridala by som sa v SOS pripade na ich stranu 😉
haslerka27
18. jún 2013
@maca_p no ale potom su tu zeny ako ja-spokojne ktore maju ambicie a maju po boku uspesnych muzov😉
nepozerala som dobre rano na markize,teraz fungujem v rezime cely den pesnicky alebo rozpravy jim jam😉
terezka1947
18. jún 2013
@maca_p vies co?on ma do istej miery pravdu....lebo je tu naozaj dost zien,kt. muza maju za ....a nic pekne o nom nepovedia,aj ked by dovod mali....priznajme si,ze zopar takych harpii tu je 😃 ...aj keby im modre z neba zniesol a aj za ne porodil,aj tak by nebol dost dobry....
no stale ostava pravdou,ze naozaj muzi ocakavaju od zien casto taku starostlivost aku mali pri mamke...akurat zabudli,ze su uz oni 'hlavami"rodin a ze uz oni maju mamku svojich deti.....a starat sa maju tak o nu ako aj o deti....
ako som uz pisala vyssie-uz pocas randenia vidime aky ma nas buduci partner vztah k domacim pracam-ci s nimi pomaha trebars svojej mame..alebo s ovladacom v ruke nahnevane dviha nohy pri pozerani futbalu,kym mama vysava 😃 ..atd...zena muza nezmeni,ak je raz lenivy...takeho bude mat aj v manzelstve....jednoducho moj nazor 😉
maca_p
18. jún 2013
@haslerka27 mod JIM JAMu mam nahodeny aj ja, ale pri rannej kavicke si vyhradzujem pravo prepnutia i za cenu, ze musim pouzit donucovacie prostriedky a nasilie na detoch 🙂

ale ano, su aj spokojne manzelky a kupodiv aj spokojni manzelia a to je parada a super 🙂
haslerka27
18. jún 2013
@maca_p ssi vezmi ze ja a moj manzel sme rovnako narodeni,rovnake znamenie a normalne si citame myslienky.on ssa na mna nikdy nehneva lebo vie ze by reagoval bud rovnako alebo by ho to aspon urcite napadlo.a ja tiez.zijeme si v symbioze😉
maca_p
18. jún 2013
@terezka1947 tomuto hovorim zivot pred detmi a zivot s detmi 🙂
ano a su aj manzelia, ktori su potajmo plne podporovani svojimi huckavo-krvilacnymi mamami aj po odideni z rodneho domova a v horsom pripade, ked sa uboha nevesta nastahuje k takejto svokruse 🙂
terezka1947
18. jún 2013
@maca_p 😃 😃 😃 😃 veeeeru...
maca_p
18. jún 2013
dievcence, dala by som vam aj lajk za vase prispevky, len mi nefunguje to tlacitko a asmira team hovori, ze je problem na mojej strane...
terezka1947
18. jún 2013
@maca_p 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli