Zápach z koženkovej bundy

baska_t
1. máj 2022

Ahojte baby, kúpila som si koženku v Sinsayi. Problém je, ze po prvom nosení začala strašne zapáchať zvnútra. Taky akoby rybací zápach. Nemôžem si ju ani obliecť lebo hneď z nej smrdim.
Viete mi poradiť ako ten smrad odstrániť? Je písané ze sa nesmie prať.
Ďakujem

basska_b
1. máj 2022

No ja som prala veru... lebo v tom sa clovek spoti... ale precitam si rada rady skusenejsich

tessa2299
1. máj 2022

@baska_t zaujimave. Ja mam kozenku tiez zo sinsay a nesmrdi z vnutra. Len trosku takou umelinou ale to je pri kozenkach normalne

baska_t
autor
1. máj 2022

@tessa2299 veď práveže mne sa to nikdy nestalo. Neviem co sa to stalo

baska_t
autor
1. máj 2022

@basska_b a ako to dopadlo? Prežila v pohode?

basska_b
1. máj 2022

@baska_t Ale hej 😀 sak daj taky program ze jemne... ale rukavy sa tusim zacali trochu drat po par opratiach... bola zo Zary. Mna ani netrklo, ze sa to nema prat... proste smrdelo to, tak to slo do pracky. Dlho som ju nenosila, lebo som 4.25 roka na materskej, ale tie rukavy uz neboli ok

janai1
1. máj 2022

Koženkovu bundu normálne periem a nič jej nie je 😀 z tesca a mam ju 3 roky a stále dobra ani osuchana nie je

baska_t
autor
1. máj 2022

No dievčatá asi to budem musieť skúsiť lebo to sa nedá inak

simsalabim
1. máj 2022

@baska_t aj dcerina zo Sinsay smrdela rybacinou, prve dni. Vetrala som ju na terase. Ale zaujimave, ze smrdela ken mne. Ostatnym to nevadilo.

baska_t
autor
1. máj 2022

@simsalabim tak toto už je úplne zvalstne 😂

lindusss2016
1. máj 2022

@baska_t mozno by som ju skusila na dva dni zavriet do igelitky so silikagelovou podstielkou pre macky, ta skvele nasava pachy a vlhkost. Podobne by mohla posluzit aj soda bikarbona, zvnutra zasypat, nechat aspon jeden dena a povysavat no a na zaver by som nastriekala nejake esencialne oleje 😊 napr.levadnulu v alkohole a do rozprasovaca

baska_t
autor
2. máj 2022

@lindusss2016 vidíš ten kočkolit je dobrý nápad

kornelies
3. máj 2022

@baska_t Ja by som bundu vratila. Hadam nebudes nosit zdraviu skodlive oblecenie. Podla mna tam bola pouzita nekvalitna farba na zafarbenie latky-podsivky. Mam jednu zasadu-neobleciem, neobujem smradlave veci od vyroby. Napr. cisty smrad z cinskeho obchodu znamena NIE.

baska_t
autor
3. máj 2022

@kornelies keď som ju kúpila nezapachala…hádam nebudem kupovať smradľavé oblečenie.

helmic
1. feb 2023

@baska_t ahoj, ako to dopadlo s tou bundou, podarilo sa ti odstrániť ten zápach? Ja som si teraz kúpil novú bundu na lyžovačku a po druhom dni lyžovania bunda smrdí presne ako popisuješ. Je to bunda za vyše 200€ takže som celkom šokovaný a naviac jediné čo tak smrdí je tá bunda, všetko ostatné čo som mal oblečené pod ňou je úplne bez zápachu. Za odpoveď ďakujem 🙂