Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Záplaty - návrhy, nápady, inšpirácie, fotočky

maca_p
14. máj 2013

hned na uvod musim napisat, ze absolutne neznasam ihlu a nit a radsej by som isla trhat zelinu v zahrade ako nieco zasivat... deravu pancuchu odstrihnem a kamuflujem do ponozky, ponozky rovno vyhadzujem. ale nie som taka bohata, aby som vyhadzovala teplaky...
preto babo rad!!!
potrebujem rady a napady ako nasit peknu originalnu zaplatu hlavne na kolena.

takze kocky, ak mate nieco v nejakom pocitacovom suflicku, nieco jednoduche, pekne a lacne, sem s tym. som ochotna prekonat svoju averziu voci situ, lebo sa mi tu zacalo kopit pradlo na obsitie... minule som dokonca kupila 3 nazehlovacky, ale som sa nemohla dokopat ani k nazehleniu, lebo nezehlim, tak niekde zapadli, dodnes neviem kde su...

som priserna, ja viem... na matku roka to tento rok nevyzera, ale ved kto by sutazil 😀 , ze ano...

maca_p
autor
15. máj 2013

to tu nikto nezasiva, neobsiva, neplata?

mirecnl
10. aug 2013

@maca_p
Ale pravda že zašíva, obšíva aj zapláta. Ja konkrétne sa teraz pasujem z trošku obhorením matracom. Po menšom ohnivom incidente po ktorom z matraca trčala pena som si musel poradiť. A verte či nie ale kus obyčajnej látky z iného druhu oblečenia (rifle,tričko) samozrejme farby toho čo je pripravene na obšivku kľudne stačí . 😀
Nažehľovačky su síce pekne ale aj tie pokiaľ je na nich nejaký motív veľmi rýchľo vyblednu alebo oslabnú. Po pár vypraniach stratia kunšt a decuľo nebude spokojné. Ako je známe riflovina tá lepšia je materiál silný no naším deťom nie odolný ale uplne blažene postačuje 🙂 .... Zober ihlu ( z vačším okom) lebo do toho maličkého sa neviem trafiť ani ja, kus látky z iných nepoužitelních spotrebičov a paráda ide sa na to. Ošívať odporúčam z vnútornej strany a kľudne možeš robiť aj hmm neviem ako sa to volá ale prepletané vrkoče ? 😝 pri tom ako sa ti spraví pri prešívani očko ihlu prevedieš cez to kukadľo a tým to aj slušne spevníš. Malo by to stačiť. Pokiaľ udržiš rovnakú vzdialenosť medzi očkami bude to aj pekne vypadať. Tak vela zdaru k obšívaniu. 🙂

silvapokorna
10. aug 2013

A čo z toho urobiť kraťasy? Odstihni nad dierou a máš hotovo. 😀 A miesto šitia záplat si skús zasúťažiť o náplasti. Až sa to toho pustíš, tak sa ti leukoplasty budú hodiť. 😀 https://www.facebook.com/naplasticosmos.sk/app_...

A teraz vážne. Záleží aké to sú tepláky. Ak len tak na záhradu, tak to by som ani neplátala, možno tú nažehlovačku, aby sa to zbytočne ďalej netrhalo. Ale ak sú to lepšie tepláky, tak podľa mňa lepšie ako záplata na koleni by vyzeralo našit dokola pruh z ladiacej látky, ab to vyzeralo ako originál zámer. Takto nejak. http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=997 😉

lubabu
15. aug 2013

ja mám dobrú skúsenosť s nažehľovacou látkou. kúpila som to ešte kedysi dávnejšie v galantérke v MT, ale videla som to aj inde. Je to kus látky cca 0,5 x 0,3m, v mojom prípade to bola taká tenšia riflovina, ktorá je zo spodnej strany potiahnutá nažehľovacím lepidlom. stačí vystrihnúť ľubovoľný motív (ja mám dcéru, čiže to boli srdiečka na kolená legín), umiestniť a nažehliť. už sa to x-krát pralo a aj bez obšitia sa to nestrapká ani neodliepa 🙂