Zásielky spodného prádla - podvodnícka firma?

susanh
1. feb 2008

Neviem ci sa tu moze spomenut nazov firmy, ale ak s tym niekto ma skusenost, vie o ktoru ide.
Objednala som si velmi vyhodne spodne pradlo. Tato firma to robi tak, ze mi aj dalej budu posielat nove modely, ak chcem. Pre pripad, ze niektoru zasielku nechcem, treba im to vopred oznamit. Lenze cez internet to nejde, stale mi vypisuju ze zadavam nespravne zakaznicke cislo, co je volovina, a neda sa im vobec ani dovolat. Mate s touto firmou skusenost?

chrobaak
1. feb 2008

susanh, kuk IP 🙂

emjee
1. feb 2008

susanh nazov firmy mozes spomenut, zakazane su kontaktne udaje 😉

susanh
autor
1. feb 2008

Aha, dakujem. Tak je to Miriale a Tono, zastresene pod firmou Provea. Poznate?

lul
1. feb 2008

pocula som o tom. a nebolo to veru najlepsie 😒

susanh
autor
1. feb 2008

Lul, fiha to si ma nepotesila, nemate niekto osobnu skusenost?
Chrobaak, napisala som ti IP dvakrat ale vobec to nemam v odoslanej poste tak neviem ci ti to prislo, neviem kde je chyba

dupinka
1. feb 2008

no, ja som ten letak citala aj s tymi pismenami pod.... a radsej som si to neobjednala. Pretoze je to sice pekne, ale co potom, ked Ti dojde zasielka, ty ju nechces a nemas ju ako vratit, lebo nie je kde? Resp. nestihnes? A potom po niekolkych tyzdnoch ti pride faktura za vec, ktoru vlastne ani nechces? No teeda, radsej nechcem nic. treba si pozorne citat tie male poznamky pod ciarou a premyslat, "co tym chcel basnik povedat"

susanh
autor
1. feb 2008

Dupinka, ved som to citala, a bolo tam napisane, ze ked nebudem chciet nasledujuci balicek, vopred im to ozamim. Lenze to som netusila, ze su to taki klamari. A ze vobec este existuju, to ich este nikto nezažaloval?

chrobaak
1. feb 2008

susanh, upokoj sa, existuju 🙂

chrobaak
1. feb 2008

ja s nimi problem nemam. urcite sa to nejako da vyriesit 😉

susanh
autor
1. feb 2008

Uz je to v poriadku, dakujem ! No to boli stresy, uz som si predstavovala, ako si budem zhanat pravnika 🙂
Konecne som sa dovolala.
Esteze si tu ty, chrobaak!

kukona1
1. feb 2008

ja tiež s tou firmou nemám žiadny problém a ku podivu velkost ktorú som si objednala mi aj sedela,vačšinou mi nesedí

susanh
autor
1. feb 2008

Ja tiez, v obchode skusam aj 10 podprseniek a ziadna slava to nie je. A od nich mi hned sadla 🙂

avanka
2. feb 2008

Aj ja som si od nich objednala spodne pradlo, ale nesadlo mi, tak som ho vratila na adresu, ktora bola na obalke a prilozila listok, ze si neprajem dalsie zasielanie a v pohode...

otrivinkajanka
2. feb 2008

no caute baby tak ja som si z tejto firmy este v lete objednala pradlo nic mi nedoslo a posielaju mi seky,źe im mam zaplatit za neho nechapem to ako vam to pradlo domov doslo?doporucene?dik

denik
3. feb 2008

miriale - super, napíšem moju skúsenosť.. keďže som ešte asipred mesiacom kvôli nim takmer zrušila nervy.. a síce.. ešte pred rokom som sa nechala zlákať a objednala si ich tovar - nohavičky,podprsenku a košieľku.. jednak to vyzeralo otrasne, vôbec nie ako na foto a jednak mi vôbec nesedela veľkosť.. do nohavičiek som sa nevtrepala, podprsenka mi bola veľká, košieľka ok, ale čo z toho.. celú objednávku som vrátila späť na slovenskú adresu v Turanoch (emjee prepáč, mesto snáď môžem, má tosvoje opodstatnenie).. toto sa odohralo vo februári.. v apríli mi prišla 1.upomienka, že som nezaplatila za tovar, s podtextom, že ak som ho medzitým vyplatila, či vrátila, mám ju považovať za bezpredmetnú, čo som aj urobila.. mesiac na to druhá upomienka,že imje ľúto, ale peniažky stále nedošli.. odpísala som im doporučene, s kópiou o doručenke, že som tovar vrátila ešte vo februári.. dva mesiace bolo ticho.. v júli tretia upomienka s vyhrážkou, že ak nezaplatím, posunú to právnikovi.. zľakla som sa.. napísala list na slovenskú aj francúzsku adresu, mail, telefonovala.. poistila som sa.. ´mailom mi odpísali, že je to preverené a že je to v poriadku.. ok, považovala somtoza vybavené.. lenže v októbri štvrtá upomienka, že ma dajú na exekúciu.. skoro ma hodilo.. naštvala som sa,napísala maily na dve adresy a poslala doporučené listy tri adresy, každá v inom štáte.. preplatila som to poriadne, ale napísala som im, že ak ma neprestanú obťažovať,posuniem celú záležitosť môjmu právnikovi.. zatiaľ je kľud.. som zvedavá do kedy..

otrivijanka - podobnú skúsenosť má moja teta.. poslala im podobný list ako ja a čaká..

susanh
autor
15. feb 2008

To prádlo bolo len vo veľkej obálke, a keďže sa nezmestilo do schránky, poštárka mi to položila na náš smetiak ... takže keby bol silný vietor, pravdepodobne som tiež bez prádla a s upomienkami... V obálke bola aj priložená faktúra so šekom.

maaja
15. feb 2008

no ja od nich objednavam a zatial vsetko oki v pohodke ,,, ale uz ai prestanem, bo sa mi to akosi prestalo pacit ☹

vanila
17. feb 2008

Ahojte. tak ja som si stoho objednala a bola som spokojna. vyzeralo to take ake to bolo nafotene. ale ostatne objednavky som zrusila ato telefonicky. po zadani cisla dalsej objednavky mi to zrusili.

kamajka
17. feb 2008

No parada.
Aj ja mam s touto firmou zle skusenosti. Pred rokom som si objednala nohavičky a podrdu - komplet za 300sk,
dlllho dllho mi nič nechodilo, a asi po pol roku mi prišiel baliček s troma nohavičkami. Ja som uplne zabudla na to, že som si volaco aj objednavala.. Ten balicek mi prisiel normalne do schranky, nie doporucene, boli v nom len tie nohavicky. O dva tyzdne mi prišiel sek na 900 sk. 😠
No na nervy 😀
Som sa na to vykaslala, už mi prišlo 6 upomienok, pisala som tam aj mail, že čo to ma byt a že či to mam vratit alebo čo, lebo ja som taky tovar nechcela, ale neodpisali mi, maju ma v paži. Takže idem pisat list doporučene 😠

zoffka
28. apr 2008

baby, potrebovala by som nejaky telefon na tu firmu. chodia mi upomienky aj ked som im vsetko poslala naspat. poslala som im naposledy aj podaci listok ako dokaz, ze som im to poslala a dnes mi prisla dalsia! ide ma z toho porazit. volala som na informacie a tu firmu vobec nemaju v databaze, tak teraz neviem... prosim poslite mi IP. dakujem

kapooo
2. máj 2008

Ahoj, vidím že riešiš rovnaký problém ako ja ☹ na internete je veľa sťažností na firmu Provea. Zatiaľ mi prišla len jedna pripomienka o zaplatení, ale chcem to riešiť čo najskôr.

mirkanr
30. jún 2008

Ahojte. Aj mna prave ojekabatili, spinosi svajciarsky!!!!!

suzuki989
23. júl 2008

čaute, aj Vás tie svine otravujú? Aj mňa, posielajú mi upomienky za niečo čo ani nevlastním. Keď som im napísala, že čo to má byť tak oni, že prečo som zrušila u nich členstvo a keď som im dôvod napísala, že ma nebavilo im posielať späť poštu, že to nechcem ta vôbec nič neodpísali. A mne už prišla 3 upomienka, že ak nezaplatím, dajú to právnickému oddeleniu. Len aby sme my ich nedali, že nás obťažujú he he....Veď to nasilu nútia ľudí platiť za niečo čo nechcú alebo čo ani nevlkastnia.Mne nič neprišlo,žiaden balík len upomienky

danielitka26
23. júl 2008

mne sa stalo podobné s kozmetikou fleur de santé

objednala som si balček za 189sk prišiel ami ako dobierka že kým som nezaplatila mi ho nevydali bolo to super...po dvoch týždňoch došiel katalóg a po ďalších dvoch znova balík čomu som sa čudovala lebo som si nič neobjednávala ..hned som poštárku na pošte uzemnila že som si nič neobjednala a že to nechcem na čo mi ona oponovala že za to nič neplatím tak som si ho prevzala. vo vnútri bola akási toaletná voda a telové mlieko nič viac....asi týždeň na to mi prišla upomienka že som balík nevyplatila že stojí 749sk !! podotýkam v krabici boli iba tie dve veci a nič viac ani od koho ani nič. tak som im odpísala že to nechcem že im to vrátim ...oni mi na to že môžem vrátiť ale len celý neotvorený balík 😠 zase ma nasrali lebo už nepýtali 749 ale 991sk vraj za oneskorenú platbu. znova som odpísala a poslala kozmetiku no došla mi nazad s účtom 1021sk ...na čo som už nereagovala ...po dvoch mesiacoch prišla prvá upomienka už od vymáhačskej firmy že ak nezaplatím posunú ma na právne nezaplatila som prišla druhá znova z vyhrážkou o právnom tiež som nezaplatila a ked došla tretia že na druhý deň od prevzatia dopisu dojde ku mne exekútor tak som jednoducho už musela platiť ale už nie 749 1021 ale 2091sk takže tolko moje skúsenosti ...mám voňavku a mlieko po zaruke za skvelých viac ako 2000sk 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

danielitka26
23. júl 2008

akože sorry som mimo tému o prádle ale podvodov sa to týka tak ma hádam admini nezmažú

sasenka
23. júl 2008

No sa velmi čudujem, že na takéto "obchody" ešte niekto skočí... ved to je stará vec, rozne firmy skúšali to skúšali aj na mna - najskor s receptami do zbierky, potom nejaké knižky, potom mi prišla ponuka na albumy izb. rastlín, koní.... Neviem odkial vobec berú moju adresu! Prádielko mi zatial neprišlo, ale aj tak by som sa nedela nahovoriť na nejaké "seriálove" zasielanie akehokolvek tovaru, už vobec nie za nejaké super-výhodné ceny - za tým je vždy nejaký trik.
Fleur de Santé sa mi tiež nezdá... neviem, ale známa si objednáva, zatial je spokojná.

Objednávam iba z velkých katalogových spoločností ako Quelle, Neckermann ... tým ide aj o obchodné meno. Posielaju zasadne na dobierky (alebo dobierkove karty) a nikdy nebol problem s komunikáciou, spňtným zaslaním, vrátením peňazí 🙂
Davajte pozor na ja spol. Magner Blanche Potre - slubene darčeky nikdy nepošlú to čo je v letáku, alebo pride nejaká blbina, podradnej kvality ☹

sstefi
23. júl 2008

tak tiež trošku od temy, ale suhlasim so sasenkou ohl. Magnetu. darček - kedy ako, ale tá kvalita oblečenia 😒 😖 🙄 nikdy viac.
a z objednaných 10 vecí prídu tak 2-3 a hotovo 😠

emily333
23. júl 2008

ahojte babenky vy ste ma riadne nastrasili ja som si asi pred tyzdnom objednala spodnu bielizen a uz to asi lutujem.no dufam ze to bude v poriadku.

monca301
23. júl 2008

ahojte
Ja si objednavam spodne pradlo z Fleur de sante a som spokojna. Ked nechcem aby mi poslali objednavku,tak im len napisem mail,ze odmietam a oni mi ju neposlu.

titkovamiriam
23. júl 2008

magnet je hruuza s kvalitou-nohavice ala teplaky a tricka horor a tie darceky nestoja za to -poucila som sa na vlastnej chybe,a katalogi posielaju dalej ako divy 🙂