Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Záujem o politiku a veci verejné

janinah
20. jún 2012

Zaujímalo by ma,nakoľko sa mamičky zaujímajú o politiku a veci verejné,či sa angažujú,či nechávajú tieto veci na iných /a koho?/.Ja som v tomto taký bežný občan,ale niektoré veci ma už vedia zobudiť napr. toto,čo mi dnes došlo mailom....čo my dnes "vybavíme",to budú naše deti žiť.....

Pomôžte nám vytvoriť tlak na politikov a zastaviť tak prijatie zmluvy o ESM.

Róbert Fico nám po voľbách sľubil, že vláda čo najskôr prijme zmluvu o ESM (Európsky Stabilizačný Mechanizmus), známu tiež ako trvalý euroval.

Dnes, 20.6.2012, začalo v NR SR rokovanie o prijatí tohto absurdného zákona. Paška prislúbil, že ESM by chcel prijať najneskôr do štvrtka.

Ako viete, ide o veľmi nevýhodnú zmluvu pre Slovensko. Táto zmluva extrémne zadlží Slovensko a nezvrate zmení celý politický charakter krajiny. ESM spraví zo Slovenska krajinu v područí nikým nevolených uradníkov v Bruseli, ktorí budú mať moc zadlžovať Slovensko podla ich uváženia. Na oplátku budeme musieť zarábať na Grékov, Španielov, Talianov... a na odstupné manažérom v krachujúcich bankách. Ak sa ESM prijme, Slovensko túto nevýhodnú zmluvu nebude môcť vypovedať - zmluva nič také neumožňuje.

Píšem Vám, lebo naše úsilie varovať verejnosť ostalo odignorované politikmi.
Včera sme v mene ekonomických odborníkov, profesorov a svetových autorít zastrešených v Iniciatíve pre Slobodnú a Prosperujúcu Európu (www.ifpe.sk) vyzvali slovenských politikov ESM neprijať. Tlačovú správu o výzve nájdete tu:
http://www.tasr.sk/23.axd?k=20120618TBB00504
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-56200620-ekonom...

Politici neprejavili záujem o odporúčania ekonómov. Keďže je málo času, tak sa musíme obrátiť o pomoc aj na Vás. Potrebujem, aby ste nám pomohli zmobilizovať čo najviac ľudí vo vašom okolí.

Potrebujem od vás nasledovné kroky:
•1) Podpíšte výzvu www.stopeuroval.sk, ak ste tak ešte nespravili.
•2) Napíšte politikom krátky protestný email, aby nehlasovali za ESM. Email odošlite na dole uvedené adresy.*
•3) Rozošlite tento email všetkým svojím známym, aby tiež vedeli ako sa zapojiť.

*Pošlite protestný email na týchto 6 adries:
urad@vlada.gov.sk, info@nrsr.sk, informacie@prezident.sk, halaszova@strana-smer.sk, jana_lassakova@nrsr.sk, pavol_paska@nrsr.sk

Ide o (v poradí): Úrad Vlády SR, Národná rada SR, Kancelária Prezidenta SR, Sekretariát predsedu strany Smer, Predsedkyňa poslaneckého klubu strany Smer, Predseda Parlamentu SR.

Stačí, ak politikom napíšete krátku vetu.

"Neželám si, aby ste prijali zmluvu o ESM. Neželám si aby ste odovzdali rozpočtovú zvrchovanosť Slovenska cudzej inštitúcii.".

Ak podobnú správu pošle iba 5 ľudí z vašeho okolia, tak spolu dostanú tisíce emailov ktoré im zaplnia schránky!
Takýto jasný odmietavý postoj od občanov odovzdá jasné posolstvo. My budeme zatiaľ kontaktovať média, aby o tejto akcii informovali.

Stále je ešte šanca zabrániť politikom prijatie ESM. Treba ale konať!

Budem Vás informovať o ďalšom vývoji,

Ing. Robert Mátéffy

www.instituteofleoxiii.org
www.stopeuroval.sk
www.ifpe.sk

P.S.
VIDEO o hrozbe ESM :
https://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4

Analýza znenia zmluvy o ESM:
http://gazovic.blog.sme.sk/c/276882/Europsky-st...

Viac argumentov proti ESM najdete na www.ifpe.sk

Tu začni písať odpoveď...

Odošli