Závislosť na tablete u 12-ročného brata.

28. nov 2019

Dobrý deň môj mladší 12 ročný brat je závislý na tablete a plné podporovaný rodičmi obom je jedno že na tablete trávi všetok svoj voľný čas jediná osoba ktorej to vadí som ja no čokoľvek poviem som najhoršia rodičia mi vynádajú že sa starám tam kde netreba a brat má berie za nepriateľa lebo oni dovolia a ja zakazujem aj keď nato právo nemám ale mne ide o to že na jedno ucho vôbec nepočuje a na druhej slabo a má slúchadlo lenze to nemá celý deň v uchu lebo ma slúchadlá k tabletu takže si to ucho jedno len zaťažuje a bojím sa že takýmto prístupom nebude onedlho počuť ani nato...navyše pozerá seriály a iné,, omáčky" čo mu nič dobré do života nedajú na tablete je od rána do cca 9tej večera pozerá seriály nevhodné pre neho ,,omáčky" čo mu nič nedajú,hra hry samozrejmé keď sa nabíja je tiež na ňom... Ako píšem našim to je úplne jedno žiadne nároky na neho povinnosti nič len urobiť si úlohu v nedeľu na pondelok keďže sa učí zo zdravotných dôvodov doma a chodí mu učiteľka každý utorok celkovo je nervózny a výbušný myslím že aj kvôli tabletu
Veľmi sa hnevám na našich že takto sa k tomu stávajú už len zo zdravotného princípu to ucho jedno treba chrániť veď týmto spôsobom do 18ky nebude už vôbec počuť a to mu už slúchadlo nepomôže operovať sa to tiež nedá...som úplne bezmocná pomôcť mu keďže som tá najhoršia ktorá kričí a zakazuje a rodičia povoľujú trápi ma to ja viem že len zmieriť sa s tým ale potrebovala som to zo seba niekam napísať

jankabenji
28. nov 2019

Rodičia by sa mali spamätať a to čím skôr...Ja mám 3 deti,ale teda väčšie sú len 2 z nich a majú aplikáciu, cez ktorú im ja určujem čas strávený na mobile a tablete. Majú 3 hodiny denne,potom ich vypne a hotovo. Zrazu majú kopec času aj na iné veci 😆. Aj môj syn tam pozerá hlúposti, podľa toho čo tam vidí ma pocit,že zachráni aj padajúce lietadlo, no otras 🤦‍♀️

korunka1
28. nov 2019

Nepomôžem, ale nauč sa písať čiarky a bodky

autor
28. nov 2019

@korunka1 viem ich písať ale toto bolo na rýchlo a vôbec to teraz nie je podstatné

laska201
28. nov 2019

No u nas deti len sobotu maju dovolene,uz dokonca vypiname aj na wifinu lebo su stale len na you to be a ziadne rozpravky v telke nepozeraju len youtoberov co tam doslova skriekaju a nadavaju.takze uz ani internet v telke nemaju.

korunka1
28. nov 2019

Tak ti poviem, stratila som sa po treťom riadku. Až také súrne to určite nebolo, že si ich nemohla napísať. Rozbi mu ho a máš vyriešené 😉

autor
28. nov 2019

@korunka1 to riešenie nie je nebol najlacnejší a dostal by tak či tak druhý

stela01
28. nov 2019

Evidentne brat nemá veľa možnosti .
Prečo nechodí normálne do školy ? Aký má problém ?
Nudí sa preto je na tablete stále .

autor
28. nov 2019

@stela01 tak ma problém so sluchom, s pohybom teda vie sa hýbať normálne ale jednu nohu ma takú že keď dlhšie ide bolí ho a teda zakopava a padá a v škole mal problém s kolektívom bili ho tam nadávali mu...tak ho odtiaľ naši vzali a odvtedy to je takto ja viem že nemá veľa možností ale napríklad máme psíka tak môže ísť za ním na dvor hrať sa s ním keď ho volám alebo viac sa učiť alebo telku nech pozerá ide mi o to že týmto spôsobom príde o sluch aj na druhom uchu a potom už riešenie nebude...

maggy555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinea
28. nov 2019

Tak veru toto je starost rodicov, je super, ze sa zaujimas, ale ak s nimi nedokazes pohnut tak co chces viac robit? Predsa len.. oni by mali hlavne nieco s nim robit..

h2
28. nov 2019

@jankabenji Mne sa aj tie 3 hodiny denne zdajú strašne veľa... ☹️

autor
28. nov 2019

@h2 veď toto a predstavte si že on je tam od cca ôsmej ráno do deviatej s prestávkami kedy obedujem, večeria, raňajkuje ani keď sa nabíja mu nedá oddych..

h2
28. nov 2019

Tak to je mi ľúto, poradiť ale, bohužiaľ, neviem. Myslím, že rodičom to aj vyhovuje, syn má zábavu a neotravuje ich a oni sú tí dobrí, čo mu to dovolia. ☹️

saskia_98
28. nov 2019

Ja mam tiez takych bratov ale s tym ze mamka mi da stale za pravdu. Inac ked uz su dlho na tablete/mobile vypnem wifi a neriesim dalej.

autor
28. nov 2019

@saskia_98 je fajn že ti dá za pravdu u nás som ja tá najhoršia aj u rodičov aj u brata

jankabenji
28. nov 2019

@h2 je aj to dosť, ale ono to je všetko v tom,tak keď si vyčerpá 3 hodiny mu nejde nič okrem hovorov a sms. Takže ak ma ulohu,kde si potrebuje pomôcť internetom, tak si nesmie minút na hlúposti ten čas.

autor
28. nov 2019

@h2 áno naozaj nemá žiadne povinnosti jediná jediná povinnosť je urobiť si v nedeľu úlohu naozaj nič viac žiadne také že vyniesť kôš,urobiť si posteľ alebo upratať izbu nič také všetko mu robí mama a on len na tablete...

martinajurkechova
28. nov 2019

Skús aspoň keď si ty doma vymyslieť nejakú hru. Taká nenáročná hra čo naše decká celkom baví je napr. Dobble. Treba mu ponúknuť niečo zaujímavejšie ako je tablet. Takého deti si ešte moc nevedia vymyslieť nejaké činnosti a samých ich to nebaví. Skús zobrať lego a spolu si skladajte. Ak nemá nejakého kamaráta tak je to určite preňho ťažké.

h2
28. nov 2019

@martinajurkechova Ahoj, určite to myslíš dobre, ale už vidím 12 ročného, ako odloží tablet a s nadšením si pôjde so staršou sestrou skladať lego. Hm, asi nepôjde.

martinajurkechova
28. nov 2019

@h2 prečo nie, môj syn má desať. A tiež je na tablete len z nudy. Keď má na výber tak si vyberie niečo iné, ale nerád sa hrá sám. Zároveň aj chápem keď má jej brat aj nejaké postihnutia.

eliska13
28. nov 2019

Nic s tym nespravis, ked rodicom to nevadi.Uplne mu z toho prepne s prepacenim.Zit sa ma aj normalny zivot a komunikovat, mat povinnosti mama sa spamata o 5, 10 rokov.

flientica
28. nov 2019

Je pekne, ze sa o brata bojis a zaujimas ale ty nie si jeho rodic. Ak to rodicov nezaujima a nechcu s tym nic robit tak ty im to mozes aj tak iba navrhnut. Bratovi mozes skusit dohovorit ale predpokloadam, ze ta nema za nejaku autoritu

saluda
28. nov 2019

@jankabenji Prosím ťa ako sa volá ta apka? To by sa nám zišlo, moji si nastavujú čas sami, ale nie vždy hneď vypnú, keď zvoní budik a ja tiež nie som vždy pri nich a už má nebaví kontrolovať ich stále ako policajt. Alebo prídu s prosikom, že ešte 5 minút, aby dohrali a podobne vyjednavaju, už má to fakt nebaví

2veronka7
28. nov 2019

Odporucam rodicom ako darcek knihu Krotitelia displejov 🙂

saluda
28. nov 2019

Je to naozaj príliš veľa, aj na psychiku človeka, aj to unavuje, otupuje modzog. Len žiaľ, ty sama s tým nemôžeš urobiť nič, každý je zodpovedný za svoje deti sam. Zober si z toho to dobre, že vidíš, čo to dokáže s človekom urobiť a pri svojich deťoch to nedopustis 🙂 . Moje deti majú hry povolené pol hodinu denne cez školu a hodinu cez víkendy a prázdniny. Plus si môžu pozrieť niečo v telke, alebo na YouTube, ale vždy sa musia opýtať, inak skončili na celý deň. Mali sme aj my obdobie, že sme to až tak nekontrolovali a teda vieme, čo to s dieťaťom dokáže urobit

jankabenji
28. nov 2019

@saluda family link sa volá tá aplikácia

ivett311
29. nov 2019

@jankabenji môžem sa spýtať ako sa vola tá aplikácia? Dakujem

lintu
29. nov 2019

Predstav si opačnú situáciu. Ty chceš niečo veľmi robiť, tvojim rodičom to nevadí, ale zakazovať ti to príde niekto tretí. Poslúchla by si? Pochybujem. Tobôž ak by si mala oporu v rodičoch. Rovnako je to aj s bratom. Ak mu rodičia nechávajú slobodu, neurobíš s tým nič. Brata navyše čakajú zaujímavé roky puberty... Nuž je tu malá šanca, že rodičia sa ešte spamätajú, keď už to s ním bude naozaj na nevydržanie.
Nepíšeš o svojom veku, ale asi by si to fakt mala nechať tak a sústrediť sa radšej na seba.

@ivett311 názov appky je hneď nad tvojím príspevkom 🙂