Závojnatka a korytnačka

summersunny94
20. sep 2021

Ahojte žienky prosím vás mám rybku zavojnatku, má nové väčšie akvárium s filtráciou a všetko čo k tomu potrebuje, len sa vás chcem spýtať či je možné mať pri nej úplne malinku korytnačku pismenkovu, alebo nie? Lebo korytnačka nepotrebuje toľko vody asi však, keďže ona môže ísť aj na kamienok, kdežto rybka potrebuje vodu zase viac. Asi jediné kúpiť ešte jedno akvárium pre korytnačku ak by som sa rozhodla kúpiť, však? 🙂

dbs2014
20. sep 2021

@summersunny94 zatiaľ môžu byť spolu my sme tak mali a v pohode aj keď sme jej kùpili iné rybky na papanie nikdy ich nezjedla...len korytnačka dosť špiný vodu tak odporúčam ju kŕmiť mimo akva.a taktiež zaleži aj od teploty vody

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
20. sep 2021

@summersunny94 tak ako píše @viestta - kúpu písmenkovej korytnačky si 100x rozmysli. Žijú strašne dlho, desiatky rokov. A samozrejme rastú, takže jej bude treba postupne väčšie akvarko, ktoré treba aspoň raz za čas vyčistiť. A nie sú to domáci miláčikovia, ktorých si vycvičíš a budeš ich mojkať. Ľudia potom nevedia čo s nimi a vypustia ich hocikde do jazera, čo nie je najlepší nápad. A ver mi, nechceš, aby sa ti taká 30 ročná korytnačka zahryzla do palca na nohe 😀
Ono ani rybičky nie sú podľa mňa úplne ideálne zvieratko, musí ťa vyslovene baviť akvaristika a v podstate len pcháš prachy do dekorácie, ale aspoň sa rybičky nedožívajú 50 rokov.
Závojnatka a maličká korytnačka v jednom akvarku nie je úplne dobrý nápad, síce pri malinkej korytnačke rybka prežije, ale potrebuje podstatne viac vody ako korytnačka. A keď zas korytnačka podrastie a bude potrebovať väčšie akvárko a viac vody, tak ti závojnatku zožerie. My sme našu kŕmili gupkami, ktoré sa nám premnožili, normálne sme ich nahádzali ku korytnačke, podľa chuti z nich ujedala 😀

simca06022011
20. sep 2021

no ak chces zavojnatku ako potravu pre tu korytnacku... tak kludne. Je mala pravdepodobnost ze budu veselo vedla seba spolunazivat, plus korytnacka potebuje trosku ine podmienky, pre nu je lepsie nizke akvarium, s ostrovcekom. Plus o korytka sa trosku inak stara, maju svoje choroby.. umyva sa im cele akvarium, meni cela voda.. to rybke nesvedci. Teda podla mna. Obe som mala :D
A ano, korytko som mala od malicka, ked som isla na VS, hladala som jej novy domov..cize ziadna sranda. mne pismenkova velmi malo narastla.. mohla byt trochu vacsia ako dlan, ked som ju davala prec

petkasaurus
20. sep 2021

@summersunny94 ujo takto pridal malu korytnacku pismenkovu do hlbokeho akvaria k rybkam a vysledok bol, že rybky ustvane s chvostami na franforce.. No a korka sa tiez ustvala z hlbokej vody.. Ale to bolo skoro 30 rokov dozadu, vtedy sme to nemali nikto nastudovane a tak..