Ženy vo vrcholovej politike

15. sep 2023

Dokázali by ste (hypoteticky) poskladať vládu, v ktorej by bolo 50 - či viacpercentné zastúpenie žien z aktuálne aktívnych /kandidujúcich političiek? Ktoré ministerstvá by mali byť nimi obsadené?

pkgirl30
15. sep 2023

nemám absolútne nič proti tomu aby bola žena v politike, ale z aktuálnych? možno tak jedno percento. to čo tam je teraz je katastrofa

ivka225
15. sep 2023

Zalezi na postojoch a hodnotach. To, ci ma byt na ministerskej pozicii muz alebo zena, je pre mna asi tak dolezite, ako ze ci tam ma byt osoba s krvnou skupinou A alebo B.

mogaa
15. sep 2023

na prvom mieste by mala byť odbornosť....nie to či je to žena alebo muž... z aktuálnych političiek to je absolútne nereálne....

lujza123
15. sep 2023

Ak myslíš komplet všetky ženy aktuálne kandidujúce do parlamentu v najbližších voľbách tak určite áno, našlo by sa tam dosť šikovných žien.

Ja som presvedčená ze keby je povinne zloženie parlamentu 50 % zeny a 50%muži tak by bol život na Slovensku oveľa lepší. Aj v pracovných kolektívoch je príjenejsia atmosféra a lepšia spolupráca keď sú zmiešané obidve pohlavia.
Myslím si že ženy v politike prinášajú ovela viac sociálnych tém a sú menej egocentrické ako muži, u nich je to častokrát aj o tom že nepodporia dobrý návrh len preto lebo ho priniesol konkurent.

Ja by som bola dokonca za povinne kvóty aj čo sa týka veku. Aby v parlamente boli zastúpené všetky generácie…
Keď nie v parlamente minimálne kandidátne listiny by mali byt v tomto striktne a ľudia by si sami zvolili

Len toto je utopia a nikdy sa to nestane. Celkovo svetu vládnu muži nad 50 rokov a tí sa moci nevzdajú

deti95060810
15. sep 2023

ešte som ani nevidela kandidátnu listinu jednotlivých strán... 😉
ale asi pochybujem že 50 perc. by som zložila - odhadujem 10 perc.

deti95060810
15. sep 2023

@lujza123 áno máš pravdu
Len toto je utopia a nikdy sa to nestane. Celkovo svetu vládnu muži nad 50 rokov a tí sa moci nevzdajú
chlapi nad 50 r milujú FUNKCIE a s tým spojené výhody....hlavne kamarátky a milenky. 😀
poznám také hovädáááá

bluka2
15. sep 2023

Ja myslím, že keby zoberies náhodných 50 žien s VS tak by situácia nebola o nič horšia než momentálne

deti95060810
15. sep 2023

@bluka2 pravda...len nech majú požadované vzdelanie resp. v danom odbore. určite by to nebolo o nič horšie...

viestta
15. sep 2023

Kvoty k nicomu nevedu, ani co sa tyka pohlavia, ani veku. Pretoze do funkcii treba vyberat tych najlepsich bez ohladu na pohlavie a vek. Ano, je mi jasne, ze u nas je cista utopia aby sa u nas niekedy do politiky dostal ten najlepsi, dostanu sa tam ludia kadajeki a ich motivacia je viac ako katastrofalna

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

ale veď vláda sa neskladá len z poslancov, čiže budúca ministerka teraz ani nemusí nikde kandidovať, možno ju ani nepoznáš alebo možno ju poznáš ale vôbec nekandiduje do národnej rady 😉

scila
15. sep 2023

Jeeej krásna téma. Hneď som si spomunala na Romanu Tabák. Takých ešte zo 10 a to by som sa už z tohoto štátu odsťahovala aj ja.
Ale odpoveď na tvoju otázku je nie.

queen_mary
15. sep 2023

Vladimira Marcinko - ministerka prace, soc veci..
Andrea Letanovska alebo Kalavska - ministerka zdravotnictva
Kolikova - spravodlivost

Nikto ini mi nenapada, ale necham sa inspirovat 🙂