Žiadosť o zrušenie trvalého pobytu

deltaa
10. nov 2017

Zdravim , rada by som sa spytala niekokoho kto uz vybavoval alebo pozna niekoho kto posielal ziadost o zrusenie trvaleho pobytu pre osobu, od ktorej kupoval byt a ta si ani po 4 rokoch tento trvaly pobyt nezmenila. Na internete som citala ze cim viac dokladov a potvrdeni poslem tym lepsie ale nic okrem vypisu nemam a na internete som citala ze mi okresny urad nemusi vyhoviet a potom s tym budem musiet ist len na policiu.

zalka
10. nov 2017

@deltaa ak si vlastník nehnuteľnosti, tak na základe LV zrušíš trvalý pobyt akejkoľvek osobe.

wetsel
10. nov 2017

Ak si napísaná ako vlastník na liste vlastníctva tak nepotrebuješ žiadny iný papier, stačí ísť na mestský alebo obecný úrad a tam dotyčného normálne môžeš odhlásiť ty...

deltaa
autor
10. nov 2017

som vlastnik ale iba 1 bytu a nie celeho vchodu kde je nahlaseny pobyt, lebo v obcianskom sa udava cislo domu / cislo vchodu a ja som vlastnikom iba 1 z dalsich bytov nevie ci to nebude malo

vroni
10. nov 2017

@deltaa, policajti/mestsky urad maju zaznamy vratane cisla bytu. Ak si chces byt uplne ista, zober si kupnopredajnu zmluvu a vypis z katastra. A trvaly pobyt sa prihlasuje/odhlasuje, neziada sa on, takze ti nemozu vyhoviet co nevyhoviet.

1bambinko1
10. nov 2017

To vôbec nevadí, daná osoba musí mať nahlásený trvalý pobyt na byt nie na číslo domu alebo vchod. Takže treba ísť pekne na úrad a tam dotyčného odhlásiť a hotovo..

deltaa
autor
11. nov 2017

@1bambinko1 v obcinaskom preukaze je uvedena ulica za ulicou je cislo domu a za nim lomeno a za lomenom je cislo vchodu, takto je to pisane ak byvam v panelaku. Takto to ma uvedene aj ta osoba ulica s popisnym cislom/cislo vchodoveho domu. Cisto bytu sa nikde neuvadza

ppucherko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz