Zima už je za dverami. Ako Vaše dieťatko reaguje na prvú snehovú nádielku?

nutrilon_lucia
7. nov 2014

Prvý kontakt so snehovou vločkou, stopy v snehu, prvé neohrabané zostavovanie snehovej gule a pomáhanie pri tvorbe snehuliaka. Čo robíte so svojimi deťmi v zime? A ako znášajú sneh?

ichbinich
7. nov 2014

@nutrilon_lucia:
Ked bude sneh, tak odpoviem 😉 😀
Syn si nechcel dat rukavice a potom reval, ked mu bola zima 😉 Teraz je uz mudrejsi, a ked bolo nasnezene, tak v skolke drali sneh z kopceka, co tam maju, kazdy mal svoj "podritnik" na symkanie.
Predpokladam, ze dcera a rukavice bude ta ista story ako so synom. Ale ako som uz napisala, ked bude sneh, budem vediet viac 😉

nutrilon_lucia
autor
7. nov 2014

@ichbinich Pekny den. Ano, ci sneh bude alebo nie je kazdy rok väcsia zahada ako Bermudsky trojuholnik 🙂 ale ked nasnezí, tesia velkí aj malí 🙂 dakujeme za vas prispevok

anuska74
7. nov 2014

Aj ja musím zaloviť v mysli,na Slovensku minulý rok sneh nebol, tento rok ak sa Perinbaba posnaží tak sa chystáme postaviť syna 1x na lyže sám sa pýtal už minulý rok, len nebolo veľmi kde.

moni244
7. nov 2014

@nutrilon_lucia ja som sa minulý rok tešila, ako jej postavím snehuliaka, budeme sa gulovať a jediné, čo bolo, bol jemný poprašok, síce sa aj z neho tešila, ale dúfam, že tohto roku sa budeme aj sánkovať, aj stavať snehuliaka, gule, len ten sneh

sense
7. nov 2014

no snhe este nebol ziadny, a minuly rok bola este velmi mala ale snehu tiez nebolo tak uvidime tohto rokou....

stanislavao
7. nov 2014

v roku 2005, ked mal nas prvy syn 1 rok, bolo neuveritelne vela snahu. pred silvestrom napalo tolko, ze ho bolo naviate vyse plota a to sme na zapadnom slovensku. manzel spravil obrovsku kopu do ktorej vydlabal synovi tunel. neskutocne sa z toho tesil. a ked sa postavil do snehu, bolo mu to skoro po pas, nedalo sa mu chodit a to bola najvacsia sranda. od vtedy tolko snehu asi nikdy nebolo a obavam sa, ze ani nebude.

daniela1978
7. nov 2014

@nutrilon_lucia myslím, že každé dieťa je fascinované keď prvý krát uvidí sneh 🙂 môj miloval stavať snehuliakov rôznej veľkosti, ťahanie sa na sánkach, hádzať sa do snehu a robiť v ňom anjela, guľovať sa....... čím viac snehu, tým lepšie 🙂 teraz je už vo veku, keď sa na snehu lyžuje a samozrejme guľuje....to je záááábava

simca06022011
7. nov 2014

No moje dieťa ešte riadne sneh ani nevidelo... pokým sme nevyšli niekde kde sa "zasnežuje". Vyšýcha sa atd... minuly rok nás zachytila zima akurát keď sme šli na "jarný výlet" do tatier a asi to bola prvá aj posledná riadna snehovica v tej sezone tam 🙂) Malej sa to páči, mne len z teplej izby... ale snehuliaka sme stavali iba takého mini pri dome... lebo nebolo z coho

jahodka8
7. nov 2014

My na sneh vždy v zime čakáme a málokedy sa dočkáme. Už hned na dvore a v parku sa deti guľujú, navečer berieme sane a púšťame sa dolu kopcom v parku. Cez voľné dni chodíme občas lyžovať na detskú lúku, my rodičia asistujeme, balíme veci, pomáhame s nosením lyží, palíc, lyžiarok, rukavíc, šálov a podobne. My milujeme zimu so snehom.

m.i.r.i
7. nov 2014

no tak ja dufam, ze uz tohto roku ked ma skoro 5 rokov si nejako zimu aj uzije..u nas je zima nepriatel...prvu zimu ked mal rok prezil bez problemov..zababuseny v kociku, este nechodil, takze sa vozil v kociku alebo na saniach, vo fusaku...bral to normalne...druhy rok, ked mal 2 roky to bolo uz hrozne...celu zimu sme mali problem ho dostat von..sneh neznasal, stavanie snehuliaka mu nic nehovorilo, na sane som ho uz nedostala, na boby ani na nic..bal sa chodit, lebo sa smykalo na ceste..po snehu sa zas chodilo tazko..rukavice si nechcel dat, lebo nevedel potom nic chytit do ruky a ked ich nemal, tak mu bolo zima..v lete si uzival ihrisko, zahradu, behanie po vonku, to sme ho dnu nevedeli dostat ale v zime nevidel zmysel chodenia von, lebo mu vsetko vadilo..a zhodou okolnosti ta zima bola plna snehu, takze to bolo bojovne...3 rocny -- scenar sa opakoval...stavala som mu zo snehu auta aj dinosaury, nieco cim by som ho zaujala, ale nechcel ani nos vonku vystrcit...ku koncu zimy ale potom asi tak v marci ( to bolo pred 2 rokmi, co bola taka velmi tuha zima a stale kopec snehu) sa mi ho podarilo nahovorit na spustanie sa na klzaku...tak sme si este tak koniec zimy uz celkom uzili...zacal sa priatelit...minuly rok mal 4 roky a zimy nebolo🙂 teda sneh sme mali len tyzden..takze prezili sme to v pohode..rukavice uz nosi..ale vonku zas nuda...ani teplo, ani sneh..a len sa tak prechadzat, ked sa neda ani na ihrisko bola velka nuda..v zahrade pri dome tiez sa vela nedalo...tak netrpezlivo cakame co prinesie tato zima..radi by sme ho dali aj na lyze uz,...tiez na korcule..tak uvidime, ci uz dozrel🙂

tichanska1
7. nov 2014

No náš krpček mal 4 mesiace keď prvýkrát videl sneh a musím povedať, že sa mu páčil - usmieval sa. A veru ho aj okoštoval a chutil mu 🙂

nutrilon_lucia
autor
7. nov 2014

@moni244 Pekny den. No tak dufajme, ze tento rok sa im predpoved vyplni 🙂 dakujeme za prispevok

nutrilon_lucia
autor
7. nov 2014

@daniela1978 Pekny den. Ano , to si snad pamätame vsetci, tie nadherne zimy, ked sme prisli z gulovacky mokrí a premrznutí 🙂 dakujeme za prispevok.

nutrilon_lucia
autor
7. nov 2014

@anuska74 Pekny den . No treba dufat, ze sa im tento rok predpovede vyplnia a ta slubovana zima naozaj pride 🙂 dakujeme za prispevok

matricia
7. nov 2014

Minulú zimu mal nas malý rok aj pár mesiackov, vtedy obzeral snehuliaka, čo postavili chlapci na nasom dvore. Ja som snivala o tom, že ho budeme tahat na sankach. Dopriala by som mu, aby sa konečne povozil, veď to je jedna z najlepsich zabaviek v zime. No veď uvidime ako budeje chodit von, keď máme dvoch drobcov🙂

sirep
9. nov 2014

@nutrilon_lucia No, ja ako mama 5 mesačných dvojičiek sa zimy vcelku obávam. Ak čoskoro napadne sneh, tak s kočíkovaním je asi koniec, čo je škoda, pretože naši drobci najlepšie spinkajú v kočíku, vydržia aj dve či tri hodinky. Doma vo vnútri ani za nič, schrupnú na desať minútiek a aj to sa prestriedajú, jeden zaspí, druhý sa zobudí. A ak napadne sneh a bude tuhá zima, mohli by to vyriešiť sánky, ibaže s dvomi päťmesačnými deťmi to bude asi dosť komplikované, pričom na sánkach sa nevyspia, tie sú vhodné tak pre detičky, čo už chcú vnímať okolie a dokážu samé dlhšie obsedieť... Ale náš prvorodený je veľký smejko, a smeje sa úplne na všetkom, takže dúfam, že sa bude rehotať aj na prvých snehových vločkách. Kým jeho brat, je dosť vážny a pravdepodobne si ich bude zamračene obzerať. No teším sa na ich prvú reakciu, aj keď sa ich snažíme pred zimou ochrániť a babušíme ich teplúčko už teraz.

zuzka_puska
10. nov 2014

moja mala bude mat v decembri rocik... sama som zvedava, ci bude ten sneh nejako vnimat, a ci vobec sneh bude 🙂

nutrilon_lucia
autor
10. nov 2014

@sirep Pekny den. Takze vy budete mat dvojnasobnu radost 🙂 dakujeme za prispevok.