2,5 ročný syn nechce nosiť zimnú čiapku

lus2909
11. dec 2017

Ahojte mamule potrebujem radu alebo nejaku fintu na krpca ma 2,5 a nechce nosit zimnu ciapku len jarnu a nemoze donekonecna chodit v tejto ciapke ked sa chceme dostat von 😂 nejde to ani dohovaranim ani po dobrom ani po zlom vidi ciapku a uz reve, nemam nato nervy 😂😂 dakujem

lindusss2016
11. dec 2017

Skus kuklu 😉

lus2909
autor
11. dec 2017

@lindusss2016 aha nakupime 350 ciapok od vymyslu sveta a aj tak mi ju smari o zem😂 a o kukle ani nevravim to by bola uz cista bezmocnost😂

lindusss2016
11. dec 2017

@lus2909
Kuklu o zem nesmari, ale potom nvm, aku radu cakas 😀 prilepit alebo priklincovat asi nie, tak nvm, ako.inak ho donutis, ak nie niecim, co si dat dolu nevie...

lus2909
autor
11. dec 2017

@lindusss2016 nejde o to ze si ju da dole nedava si dole ide o to ze nechce ziadnu teplejsiu ciapku takze aj keby boli tie ciapky rozpravajuce zlate a este neviem jake tak za boha tu ciapku nechce len jarnu

lindusss2016
11. dec 2017

@lus2909
Pockaj, chce len jednu jarnu oblubenu alebo moze byt hocijaka tensia?

lus2909
autor
11. dec 2017

@lindusss2016 chce len tenku capicu lenze ta nie je do - keby bola tak neriesim som mu dnes kupila tenku a vnutri je kozusinka ze ho obabrem😂 a hadaj co urobil smaril mi ju o zem takze sa mozem aj na hlavu postavit proste chce len tenku ciapku😂

alexhr
11. dec 2017

asi ste skúšali aj s nim vybrat zimnú čiapku? aby mala nejaké jeho obľúbené motívy? ozaj, a kapucne nosí?

lindusss2016
11. dec 2017

@lus2909
No tak potom mi z toho vychadza, ze by si mohla skusit nieco z merino upletu. Je to tenke a hrejive dostatocne.

evittam
11. dec 2017

@lus2909 Ja len poznamocku si dovolim- uz 2.5rocne dieta s tebou "zametá"....Proste dostane ciapku ako treba a hotovo. Ale teraz je môj skromny nazor. 😉

evittam
11. dec 2017

....nie "teraz" ale malo byt "to"...

lus2909
autor
11. dec 2017

@alexhr nosi ;)

lus2909
autor
11. dec 2017

@evittam ano zameta a ked neni po jeho reve ako pavian vid dnesny den polka prerevana koli ciapke

evittam
11. dec 2017

@lus2909 No, a vždy ustúpis, predpokladám.... Nechcem vidieť čo bude za par rokov.

alexhr
11. dec 2017

@lus2909 keď nosí kapucne, tak podľa toho, aká je veľká, by to mohlo dočasne vyriešiť problém s tenkou čiapkou. Mám bratranca, a keď bol malý, tak ťažko prijímal nové veci. Jedného dňa zistili, že musí nosiť okuliare, ale že ešte by s nimi mohli počkať... Skrátka jeho mama mu musela hneď kúpiť okuliare, a nechávať ich vždy v jeho dohľade, aby si na nich zvykol... a pomohlo to

lus2909
autor
11. dec 2017

@alexhr aha no neviem ked bude -10 tak jarnu ciapku a kapucku si neviem predstavit😂a k tomu zamrznuty cenculovy sopel a o rukaviciach ani nehovorim to je druhy boj kde si ich mozem obliect ja haha ziadne sankovacky ani snehuliaci nic😂

lus2909
autor
11. dec 2017

@lindusss2016 myslim ze toto je tiez u nas zbytocne ani pletena ani merino abi zateolena ani ziadna ina teplejsia haha do jari budeme doma sediet😂

lus2909
autor
11. dec 2017

@evittam ustupim musim ked sa chcem dostat dalej ako len po dvere bytu😂 uz som mala take nervy ze som mu povedala ze ho nelubim a nebude chodit von no priliala som olej do vody a rev taky ze konecna neviem akym kompromisom to mam vyriesit

alexhr
11. dec 2017

tak dovtedy si musí zvyknúť :D v 2,5 roka už deti chápu oveľa viac vecí a oveľa viac súvislostí ako si niekedy myslíme. Svojho syna si poznáš najlepšie a musíš vedieť, alebo prísť na to, za akých podmienok bude vedieť robiť kompromis. Ale nemalo by to byť za sladkosti...

alexhr
11. dec 2017

no, ešte sa dá čiapka schovať... trebárs, keď pôjdete spať, tak mu vysvetli, že aj čiapočka ide spať, spolu ju uložte na spánok a povedz mu, že kým sa neoteplí, tak sa čiapka nezobudí... Keď bude spať, tak ju schovaj. Možno jeden deň nepôjdete von, ale kľudne môžeš nástojiť, že si treba obliecť to, čo máte doma. Avšak v tomto prípade nemôžeš ustúpiť a po chvíľke tenkú čiapku vytiahnúť, lebo to si potom drobec zapamätá, že mama nehovorí vždy pravdu a čo povie nedodrží...

panipanka
11. dec 2017

ja by som asi tiez skusila tuto tenku schovat a mozno ist potom s nim vybrat nejaku inu, co by si ju aj v obchode vyskusal a tak 🙂

lindusss2016
11. dec 2017

@lus2909
Merino uplet by nerozoznal od klasickej bavlnenej 😉 nemyslim merino priadzu

evittam
11. dec 2017

Nič v zlom,dievcata, ale nechcete tym detom ešte nahodou aj zatancovat, divadlo zahrať?! Som zvedava co budete robiť keď pojdu do skolky a vy do prace- naťahovať sa rano s dieťaťom kvôli čiapke?! No to urcite-bud v nej pojde a v tej co mu dám alebo nie-pytat sa x-krát nebudem. Môj syn isiel skoro raz aj v pyzame ked sa nechcel obliekať-v živote som nevidela aby sa tak rýchlo obliekol ked videl,ze so mnou "kyvat" nebude. 😁😎 Deti skúšajú a budu skúšať ale len do tej miery aku vy povolíte.😉

lus2909
autor
11. dec 2017

@lindusss2016 ano ja viem aku si myslela pposledny pokus mu dam a dovi dopo neexistuje ze mame 7 zimnych ciapok a nevezme ani jednu😂

lindusss2016
11. dec 2017

@evittam
Tak moja nosi bez problemov vsetko, co jej dam. Ale je pravda, ze klasicka zimna hruba ciapka jej nie je prijemna. Ale nejak to neriesim, my mame merino kuklu a v tom prechodi celu zimu bez problemov. Ja nie som zastanca toho, ze potebujeme na kazdy den inu ciapku. Radsej som investovala do jednej poriadnej (aj ked teda.mame toho viac, co sme dostali, ale ako vravim, nenosi to)

evittam
11. dec 2017

@lindusss2016 A ja niekde pisem,ze treba mat xy ciapok? Moje deti maju 2.

lindusss2016
11. dec 2017

@evittam
No praveze nepises 😉 asi si zle pochopila moj prispevok, nevadi...

deti95060810
11. dec 2017

@evittam malé deti, malé starosti...veľké deti, veľké starosti.
2 ročné decko s maminou kýva ?.... raz dva mu treba vysvetliť čo a ako....ani v Mš sa učiteľka nebude donekonečna s deckom naťahovať....
kolegova dcéra nechcela nosiť v Mš papučky....učiteľky napomenuli raz, dva razy, aj obúvali a ono si zas len vyzulo tak potom dieťa nechali tak - bosé....🙄

lus2909
autor
11. dec 2017

@deti95060810 aha takze poucenie ze ma byt bez ciapky 😂

deti95060810
11. dec 2017

@lus2909 ale kdežéééé....malému zo dve na zadok a bude po probléme....Ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja Janko.....
učiteĺka v Mš si to dovoliť nemôže...tá by ho nechala aj bez čiapky - nech si to rieši maminka....😉

lus2909
autor
11. dec 2017

@deti95060810 ibaze aj ked mu dam na rit to nepomoze poreve a na druhy den si aj tak tu spretu ciapku nevzme 😂