Zips, ktorý nedrží

12. dec 2022

Vedel by mi niekto poradiť, čo urobiť so zipsom na bunde, ktorý nedrží? Resp. ide o to, že na synovi na zimnej bunde nedrží zips keď si ho zapne hore tak sa mu asi 15cm od vrchu rozopne a dosť ho to znervózňuje. Nakoľko som mu na tej bunde menila bežca, keďže ten starý sa mu pokazil a zips sa mu rozchádzal, tak by ma zaujímalo či sa to dá nejako spraviť aby mu ten bežec držal pekne hore keď si ju zapne

veronika33
12. dec 2022

treba ten bežec opatrne stlačiť kliešťami v tých miestach kde je bežec užší, opatrne z oboch stráne, aby si ho nezničila úplne

autor
12. dec 2022

@veronika33 ďakujem za radu, poobede vyskúšam keď syn príde domov

mimi3008
12. dec 2022

Nam to opravili v textilnej galanterii

viestta
12. dec 2022

zober bundu do galanterky, vymenia bezec

aalt
12. dec 2022

Stlacanie bezca moze pomoct, ak zips "nespaja" a rozpaja sa, nie ak nedrzi. Navyse zvykne byt krehky a aj slabsie stlacenie ho zlomi. Ak zips nedrzi, tak nefunguje ten zaistovaci mechanizmus. Vacsina bezcov ma v sebe "hacik", ktory sa do zipsu "zasekne". Asi ste vymenili za nespravny bezec, alebo za nejaky poskodeny. Tiez odporucam galanterku.

autor
12. dec 2022

@aalt
@viestta
@viestta
ďakujem poviem synovi nech sa zastaví v galantérke keď pôjde domov a nech si to dá spraviť, bežec som kupovala podľa toho originálneho ale ten ževraj tiež nedržal dobre ale to som sa dozvedela po 5 rokoch čo tú bundu mal, keď som mu ho vymenila po tom ako sa mu celý rozchádzal