Život v Rakúsku s deťmi

julianax
12. jan 2015

Bola by som velmi rada, ak by mi niekto vedel povedat, aky je zivot v rakusku, ci je niekto kto sa prestahoval s detmi do Rakuska...
Manzel by tam pracoval v IT, ja by som zo zaciatku bola len doma, lebo po nemecky velmi neviem. Zatial by sme to chceli vyskusat len na rok, len ci sa oplati?? Predsa kolko stoji najom a veci okolo toho..? Ma niekto podobnu skusenost?

slniecko682
12. jan 2015

kamaratka s manzelom a detmi sa asi pred rokom odstahovali do Meidling pri Viedni a su spokojni. jej muz pracuje na manazerskej pozicii v IT, takze zaraba dost. kamaradka je na materskej dovolenke, ale ucia sa nemecky, aby tam potom nasla pracu. rikala ze zivotna uroven sa so Slovenskom vobec neda porovnat, ale jej manzel zaraba fakt vela, takze urcite vzdy zalezi na praci. inak skolky a skoly su tam na vynikajuej urovni. a Rakuania sa vraj k nim vzdy spravali slusne .... no neviem ci mi len nechcela povedat tie negativne veci, kazdopadne zni to vsecko skvele 😀 😀

micusa2222
23. apr 2023

@julianax kdekoľvek žiť v cudzine je hlavne o dvoch základných bodoch: vedieť jazyk , mať dobré zamestnanie, / hlavne finančne/ a potom je život v cudzine super...inak by som do toho nešla...