Živý kliešť v posteli. Odkiaľ sa tam mohol vziať?

gucz
25. jún 2008

Našla som dnes ráno poriadneho kliešťa v posteli na plachte pri ustielaní. Bol tmavý, bruško asi 2x2mm. A on bol živý!!!!, netuším ako sa tam dostal, jedine ak tak z pozvešávaného prádla. Normálne som zhrozená, keďže po posteli nám často lozí malá. A aj sa čudujem, čo sa nezahryzol MM do nohy, teda nieže by som to chcela. Chytila som ho servítkou, je v sáčku, a chodí si tam. Stalo sa Vám už dačo také?

lyongirl
25. jún 2008

ahojky, ja som tak zvesila prádlo, prevesila len cez gauč a zrazu pozerám a na uteráku kliešť, skoro ma šlahlo! Drzáň krpatý, normálne sa bojím vešať prádlo z okna a to bývame na 3. poschodí, ále nemáme bálkón, tak mi nič iné nezostáva ☹ 😠

gucz
autor
25. jún 2008

no ani mi nemáme balkón a bývame na prízemí, takže tiež vešiam cez okno na šnúry. Takže si tam môžu pokojne povyskakovať, som riadne znechutená. A to včera pokosili trávu. Teraz normálne rozmýšľam či mám malú striekať repelentom, keď pôjde spať do spálne. Zdá sa mi to padnuté na hlavu.....

lyongirl
25. jún 2008

....no, to aj mne.... 😀 , človek je bezradný a nevie, čo robiť ☹ . Ja sa bojím, aj keď malý behá po tráve..... aby niečo nechytil.

moncika15
25. jún 2008

ahojte no my sice klieste v posteli nemame ale zato sme uz cela rodina tento rok mali aspon 3 😒 ( byvame pri lese) a vsade naokolo pocuvam ako ix je tento rok vela... tak si drzme navzajom palce aby sme od nix nic nexytili 😅

gucz
autor
25. jún 2008

diky moncika15. Ja som kliešťara videla naposledy naživo asi 6 rokov dozadu, tak ma to dosť prekvapilo. O mňa MM ani tak nejde, len sa bojím o malú, ale to asi každá mamina, nie?

lyongirl
25. jún 2008

ja sa tiež bojím, nakoľko som v živote kliešťa nemala a ani neviem, ako zistím, že ho mám 😝 , alebo že ho má malý, ale snáď na ňom by som si to nejak všimla....

moncika15
25. jún 2008

lyongirl, ked mas kliesta tak ta to svrbi a scernena ti to okolo.

lyongirl
25. jún 2008

díkes 😉

duskaf
25. jún 2008

ahojte, ono to môže byť aj tak, že ten kliešť bol na človeku a hľadal si miesto, vraj niekedy putujú po nás aj 3 hodiny kým si na tele nájdu pre nich dobré miestečko- za uchom, v slabinách, pod pazuchou, pod kolenom, na bruchu.
Minulý týždeň som si našla kliešťa ako sa ešte len snažil zavrtať do môjho brucha a bolo to v noci po kojení. V ten deň sme boli v prírode doobeda.

alififi
25. jún 2008

gucz a co s nim teraz budes robit ? nechas ho v tom sacku ? 😉 - spal ho zapalovacom
inak neviem ci je to pravda, ale do 24 h po zavrtani by sa nemalo nic stat. treba malu casto kukat.

ja mam tiez jedneho kliesta v posteli - uz 7 mesiacov 😎

duskaf
25. jún 2008

alififi- to bolo pekné aj mojim kliešťom sa najviac páči v našej posteli a to sú už poriadne klieštiky.

cicushka
25. jún 2008

ja nasla minuly tyzden na koberci doma..si len tak lozil...tiez nechapem, co tam robil, ci sa mu nepodarilo na nikom zahriznut, tak si zliezol.

gucz
autor
25. jún 2008

no ja som ho spláchla do záchoda, krpca vlezlého, samozrejme bez toho sáčku, keďže zapaľovač doma nemám. Najviac zauj´mavé je, že my sme ani v prírode neboli, akurát MM bol na bicykli v práci a to je asi všetko.

mimkao
25. jún 2008

My máme kliešte doma na dvore a v priebehu dvoch týždňov mala moja najstaršia dcéra štyroch. Mangel jej ich zakaždým vybral. Jedného dokonca mala v hlave. B-komplex ani repelent nepomáhajú, červené to nikdy zatiaľ nemála, zakaždým to mala vydezinfikované. Podľa dr. u nás neni zóna infikovaných kliešťov, tak sa nemám znepokojovať. 😒

tilly
25. jún 2008

a nebol to len taký ten zvierací kliešť?
a čo robil na balkóne? resp. na okne? veď kliešte nelietajú, nie?

gucz
autor
25. jún 2008

no my nemáme žiadne zvieratko. Okno máme nízko, teda aj šnúry a vešiam tam uteráky, tie sú takmer po zem. Inak si toho kliešťa neviem vysvetliť ako sa dostal do bytu, jedine ak s uschnutým prádlom.

expertka8
25. jún 2008

..tilly.... posledna otazka za 100 bodov 😀 😀 😀

expertka8
25. jún 2008

...Ako odstranit kliesta..... 😉
http://www.svssr.sk/sk/chovatelia/kliest.asp

bubba
25. jún 2008

klieste su vsade boli by ste prekvapene ako daleko od hory sa da taky kliest chatit.napr.v centre mesta kamoskin syn sa hral na trave a doma mu medzi vajkami vyhrabala kliesta 😅 😅 inde nebol len v skole 😅

expertka8
25. jún 2008

...vsetko o kliestox...+ foto ukazky postipania a pod.=UPOZORNENIE pre slabe povahy 😅 😀
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kliešťovité

expertka8
25. jún 2008

...na traumatologiu prislo dievcatko..ktore malo kliesta na klitorise....takze baxa babule na "uxylnyx" kliestov... 😅 😀

monkula
25. jún 2008

expi, že úchylný kliešť...
My sme boli pred dvomi mesiacmi vo Valticiach a Jarko mi odtrhol trávičku, a ovoňaj, ovoňaj tak som si chcela privoňat a zo stebla na mňa civel kliešť 😅 😅 Neznášam chrobákov.. takže mne expi úplne stačilo, otvoriť Tvoj odkaz a pozrieť na kliešťa na pol stranu, fuuuuj 😝 😲 😲

expertka8
25. jún 2008

...monkula....kukiiiiiiiiiiiiiiiiii...kuuuuuuuuuuuuuuuuuk..... 😅 😀 ...jmenuji se "kliest" a budu tady bydlet... 😀
...ja som parkrat bola "poctena" navstevou tyxto nesympatickyx tvorov...a priznam sa..ze to bola pre mna trauma na cely zivot... 🙄

jarka007
25. jún 2008

Kliesta mozes naozaj dostat vsade. A aj ten v posteli mohol zliezt napr. aj z manzela alebo z teba a hladat druhu obet. Ked sme boli niekde pri trave (aj meste), v lese alebo aj na ihrisku, skontrolujem vzdy deti ci sa im nejaky neprisal. Dcera ma 4roky a mala uz minimalne 10-tich.
Teraz chodi cely tyzden do lesa zo skolky a nic. Davam jej preventivne homeopatika Ledum C30 10 globuli a samozrejme striekam. Nohy, ruky, krk. Ale uz sme sa napr. 2krat vratili z ihriska s kliestom. Je tam piesok a len trosku za nim trava. Takze odvtedy sa musi vyzliekat pred dverami, hodim veci do tasky a rychlo skontrolujem, ci sa na nu nejaky neprisal. Nie je o paranoidne, je to proste ochrana, lebo tento rok sa ich vyskytuje naozaj vela.
A najlepsie je ak ich vytiahnes do 10 hodin. Tu som citala uz rozne casy, niekde pisu aj do 24h, ale urcite plati, ze cim skor, tym lepsie.

danielala
25. jún 2008

Je ich tento rok fakt hojne. Každý deň oberáme psov od kliešťov, ale nájdeme ich až keď sú riadne napití, takí 9 milimetroví fúúúj 😝. A aj keď piknikujeme ozaj často, ešte sme nič nechytili, len tí psi a to sú pritom nastriekaní protiparazitným sprejom. Všimla som si, že takým tým s oranžovým bruškom ľudia vôbec nechutia, možno preto sa na vás v posteli neprichytil 😀 . Lekárka nám povedala, že ak sa do 24 hodín kliešť odstráni, človek by sa nemal nakaziť, nákaza sa vraj vždy prejaví (teda aspoň pri borelióze) vačším červeným fľakom okolo miesta uhryznutia. Ak sa hneď napochoduje k lekárovi a záhaji liečba, tak tá boreĺióza vraj nie je taká nebezpečná. Proti kliešťovému zápalu mozgových blán jedine zaočkovať. Ale to tuším až od dvoch rokov veku? Či dá sa aj skôr?

roasha
25. jún 2008

babule,je to neuveritelné,ale minule leto nam vletela do bytu mucha,vystartovala som po nej mucholapkou,a z nej padlo asi 9kliestov..... 😲 ste mi to teraz pripomenuli,takze to nemusi byt pradlom,,ale staci,ak ci nejaka blba mucha sadne do "hniezda kliestov". 😝 😝 😝 😝 😝

skolara
25. jún 2008

roasha ja odpadnem faaaaaaaaaakt 😖 😅 😨

roasha
25. jún 2008

fakt,a bolo to nechutneeeeeee,este teraz ked si to predstavim... 😝 😝 😝
presne ma vtedy napadlo"este ze nezaparkovala v posteli"-to by boli ine soky mat klieste,a nevediet odkial... 🙄 🙄 🙄
aj MM krutil hlavou. 🙄

gucz
autor
25. jún 2008

roasha fúha, tuším hermeticky uzavriem celý barák... a ten kliešť bol tmavý, nie oranžovo hnedý, skôr do čierna, brrrrŕŕŕ, ja tiež hmyz nejak nemusím 😝

snehulienka
26. jún 2008

ty koxo, jak sa tam tie svinske klieste dostanu??? zevraj su v trave...