Zlá skúsenosť s pani Bujdovou

kullovaja
28. máj 2013

ahoj poradi niekto? zaplatila som 30e za detsky bicykel istej pani bujdovej -dunajska streda ,pani sa neozyva a nemam ani peniaze ani bicykel mate niekto skusenosti ,ako dalej ? ☹ ☹ ☹

cerez
28. máj 2013

Boli ste v banke? Zistite ste si, či došlo k prevodu peňazí?
@kullovaja

kullovaja
autor
28. máj 2013

platila som cez IB,ale pani prestala sa ozyvat už ma aj všetky inzeraty čo tam mala vymazane ☹ ☹ ☹

cerez
28. máj 2013

@kullovaja Dať ju na čiernu listinu. V banke môžte vyžiadať, aby urobili výzvu na vrátenie peňazí z dôvodu omylu do 30 dní. Obávam sa, že asi tým nedocielite nič, lebo peniaze boli prevedené dobrovoľne. Mne sa nevrátili. Môžte podať trestné oznámenie a zistite si, či ste bola jediná podvedená v najbližšej dobe. Môžte podať spoločne trestné oznámenie na dotyčnú osobu.

cicamica1980
28. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

peniaze na zaklade ziadosti v banke budu vratene iba vtedy, ak s tym neopravneny prijemca suhlasi - banka prijemcu vzdy kontaktuje prijemcu, ak prijemca nesuhlasi s vratenim penazi, peniaze sa nevratia , ale banka vam poskytne udaje - meno, adresa prijemcu a mozete to riesit sudnou cestou

cerez
28. máj 2013

@cicamica1980 áno, je to na dobrovoľnosti príjemcu
Len sa obávam a to pochybujem, že banka poskytne údaje o príjemcovi. Sestra mi robí v banke a sama mi informácie nemohla poskytnúť. Takže neviem.

traktor
28. máj 2013

@kullovaja obrat sa na admina mariosmykal a opis mu svoj problem, mozno je vas tu viac oklamanych

cicamica1980
28. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@cerez robim tiez v banke. ked poziadas o vratenie platby, postup je takyto: ty das v svojej banke ziadost o vratenie platby. tvoja banka bude kontaktovat banku prijemcu. banka prijemcu vyzve pisomne prijemcu, ci suhlasi s vratenim platby. ak nesuhlasi, posle tvojej banke info o nesuhlase a da udaje prijemcu. tvoja banka ti tieto info posunie. takto to funguje v banke, kde pracujem ja a verim tomu, ze to tak musi fungovat vo vsetkych bankach /zakon, smernice, nariadenia - neviem, kde sa to presne upravuje/.

ak sestra pracuje v banke, kde ma prijemca ucet, tak je mozne, ze ma zablokovany pristup k ostatnym uctom, ako k uctom s ktorymi pracuje. a ak by aj mala k tomu uctu pristup, nemoze ti dat info, lebno porusi bankove tajomstvo. ak robi v inej banke, ako jebanka prijemcu, tak tie info nevie zistit.

dalsia vec je, ze ked ziskas kontakt na prijemcu platby, co s tym budes robit? oplati sa ti koli 30 eur sudit?
najprv by som toto zvazila...

cerez
28. máj 2013

@cicamica1980 Je to jedna s možností. To je na zváženie pisateľky. Ja som jej na to len odpovedala. Taký som mala postup ja. 30 eur možno nie je podľa teba peniaz, ale "možno" nie je jediná. Takže euro k euru a suma nakoniec môže byť aj väčšia. Ale hypotézy tu písať nebudem.

kullovaja
autor
28. máj 2013

to je jasne ,ale dcera je sama s dcerkou a 30 eur nenajde na ceste, a len tak ich darovat takym darebakom nemienim a ktovie kolko ns je o ten bicykel bolo viac zaujemcov aspon tak ukazovalo 😠 😠 😠 😠

traktor
28. máj 2013

@kullovaja preto pis admin..mozno je vas fakt dost a podate trestne oznamenie...a mozno ani nebude treba..uz sa tu viacej veci riesilo a baby nakoniec peniazky vratili