Zle vybratý kliešť u mačky

naty666
15. apr 2022

Ahojte , naša macka mala kliešťa pri hlave . Išla som ho vytiahnuť a taký čierny kúsok ostal dnu 🤦 skúšala som to aj trosku ihlov povytiahnuť ale je to take tvrdé a vôbec to nejde von . Dezinfikovala som to , len sa bojím že dostane niečo . Čo mám robiť ?

zuzana2299
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
15. apr 2022

@naty666 Nepanikáriť a počkať, kým to vypadne samé.

jaja20
15. apr 2022

Netreba ísť nutne k veterinárovi,aj nám sa stávalo,že sme kliešťa nevybrali celého,a nič sa im nestalo. Potom sme si kúpili takú pomôcku v lekárni a odvtedy sa vždy dali vybrať celé,aj tie malé.

0silvia0
15. apr 2022

@naty666 kup si dobuducna specialnu pinzetu na klieste, s pinzetou vytiahnes kliesta celeho.

savanna
15. apr 2022

Toto sa nam stalo u psika, veterinar povedal, ze s tym nic, ono to vylezie, treba to len vydezinfikovat a potom sledovat, ci sa to nezapalilo.

jana_eyre_2
15. apr 2022

Tak isto sa mi stalo, nás pes mal tesne pri oku a ako som mu ho vyberala trhol sebou a ostal mu kúsok v koži.. veterinár pozrel a povedal že to treba nechať tak, že to telo samé vylúči, treba len vydezinfikovat a sledovať ak by sa to zapálilo.. ale bolo to vporiadku, normálne sa mu to zahojilo a je ok..

naty666
autor
15. apr 2022

@jana_eyre_2 Dakujem pekne za rady , nechala som to tak dezinfikujem to a budem sledovať . A tie kliešťiky rozhodne kupim lebo pinzeta je na nič úplne .

0silvia0
15. apr 2022

@naty666 ja mam tuto pinzetu, maju v lekarni

naty666
autor
16. apr 2022

@0silvia0 dakujem za tip;)