Žlté bodky na farebnom oblečení

dada1212
19. máj 2012

na veľa kusoch oblečenia mám žlté malé bodky. pravdepodobne je to z vlhkosti a zlého uskladnenia. ide o farebné oblečenie, takže bielidlo použiť nemôžem. skúšala som aj ariel na škvrny, ale nepomohol. ide síce o staršie veci, ale značkové, v dobrom stave a na doma som ich mohla ešte dlho nosiť. nemáte niektorá skúsenosť, čo by zabralo?

koniarova
19. máj 2012

@dada1212 Nič. Ak myslíme rovnaké bodky, tak je to už vyžraté v látke. Tomu už nijak nepomôžeš. Skús ofotiť. 😉

dada1212
autor
19. máj 2012

@koniarova no teraz sa mi to odfotiť nedá, lebo niektoré som nechala odmočiť vo vode a mám suché len žlté alebo oranžové a to by nebolo vidno.
ale myslím, že myslíme na to rovnaké, lebo to fakt ničím nejde.

katrinka8
19. máj 2012

@dada1212 - mne na vela veci zabera aj obycajne jadrove mydlo 😉 Za vyskusanie nic nedas.

danyelituska2
21. máj 2012

ja viem čo to je!!!! mne sa to robilo na bielych veciach a boli to také hrdzavé botky a nedá sa to už odprať, pozri sa do toho zásobníka na spodku práčky to sa dá otvoriť a tam ostavajú nejaké drobnosti a bordel z toho čo sa operie a my sme tam našli nejaké centy a sponky a tie boli hrdzavé a ked sa pralo tak sa mi ta hrdza dostávala na prádlo 😢

lucas1988
7. sep 2013

Ahojte, prepacte, ze vam tu prispievam ale mam podobny problem s oblecenim a neviem z coho mam tie zlte skvrny akurat nie na farebnom ale na bielych trickach. Manzelka mi perie tricka vacsinou v rukach nie v pracke ciste tricko mi zlozi do skrine a po nejakom case tricko vyberiem a na niektorych miestach sa mi spravia zlte skvrny ktore po oprati na tricku neboli. Vie mi niekto povedat z coho sa to vlastne robi a cim sa daju odstranit? Skusali sme na to aj zlcove mydlo ale nepomohlo, vsetko sa jedna o znackove oblecenie takze sa nejedna o nejaku tretotriednu kvalitu som uz z toho normalne bezradny ☹ za kazdu radu vopred dakujem s pozdravom Lukas

P.S:Moze sa naozaj jednat o vlhkost a zle uskladnenie?

lubmar
8. sep 2013

Ahojte, aj ja to obcas najdem na obleceni, ci uz na farebnom, ale aj na bielom, povodne som myslela, ze to robi pracka, kupili sme novu, ale obcas sa to spravilo tiez, vobec neviem z coho ☹ Niekedy periem 10 varok za sebou a nic, a potom naraz objavim na veciach, ale nie uplne na vsetkych v jednej varke, co je divne. Ja som myslela, ci to nie je napr. zo susiaka, na ktorom susim pradlo, ze by bol niekde poskodeny lak, a ze by to bolo na kusku hrdzave a tak poskodilo pradlo, ale bolo to aj na castiach, ktore viseli, a nedotykali sa susiaka. Potom som myslela, ci mi susedia niecim neoprskali pradlo na balkone, ale bolo to aj na veciach co boli vzadu, a na prednych nie. Niekde som citala, ze by to mohol robit praci prach, tak neviem. Ale viem, ze sa uz nedaju nijakovsky odstranit...nicim ☹

lucas1988
8. sep 2013

Pre mna je to tiez velka zahada 😒 fakt posledne dni skumam cim to moze byt lebo ako som pisal veci sa peru rucne plus vysia na ramienku pri suseni co sa tiez nedotykaju susiaka 🙂 praci prach pouzivame Ariel ale ked nad tym tak rozmyslam je to asi jedina vec z coho to moze byt v mojom pripade, skusim este veci v skrini davat na ramienka nie skaldat na kopu lebo som rozmyslal uz aj nad tym ci to nie je prelezanim ked veci stoja na sebe dlho a nenosia sa, musim povedat ze zatial to na veciach nie je az tak vyrazne vidiet a daju sa este nosit ale vazne by ma zaujimalo, ze z coho to moze byt aby sa do buducna neposkodzovali dalsie veci...,este do uvahy pride ta vlhkost fakt neviem kto ma s tymto istym skusenosti prosim npaiste dost ma to zaujima 😉

andy7x
21. nov 2013

Aj ja som mala problem zo zltymi skvrnami na pradle. Znicili mi zopar fakt peknych veci. Hladala som na nete a nenasla som nic, co by vyriesilo tento problem. Zdoverila som sa mame. Ta mi poradila aby som nepouzivala prostriedok na odstranovanie vodneho kamena, ked periem pri nizkych teplotach. Pomohlo to. Teraz pouzivam calgon len ked periem nad 60 stupnov. Odvtedy sa skvrny na pradle neobjavili.

sis313
3. feb 2014

Skuste pokvapkat citronovou štavou🙂

jana43
11. sep 2014

Ahojte, mám presne taký istý problém ako lucas1988. košele periem výhradne v rukách, v prášku Ariel, nepoužívam žiadnu inú chémiu. Napriek tomu sa nepravidelne fľaky objavujú. Nik nedokáže poradiť?
Lucas1988, ak si na niečo prišiel, poraď prosím. Manžel ešte uvažoval, či by to nemohlo byť z hrdzavých rúrok z rozvodu TUV. ale to by sa asi fľaky objavovali pravidelne, nie raz za čas. Ďakujem .....

cocasse
21. mar 2015

@jana43 Dobry den, nejaky cas mam rovnaky problem, zlte skvrny sa mi objavuju na bielom obleceni, ktore nosim v nemocnici, velmi ma to hneva, no dnes som vyskusala na cerstvo vzniknute zlte skvrny nastriekat savo a zda sa ze to pomohlo. Z vody to zrejme nebude, kedze je makka, skusim zmenit prasok (ktory obsahuje miestami oranzove granulky, ktore sa asi dokonale nerozpustia, tak mozno to je z toho) ak zistim nove skutocnosti, podelim sa o novinky 😀

zapi17
26. júl 2016

Zdravim vas,mam rovnaky problem kupim.košeľu (bielu) zoberiem na svadbu raz nič ,po vyprati krasne biela,zoberiem na druhu svadbu a už pred vypranim su na nej žlte bodky uplne malinke ale je ich tam plno,po vyprani sa to nezmeni niekto kto vie poradiť?

homealzbeta
25. sep 2016

Tiež sa mi to stalo na tmavom tričku akoby oranžové škvrny akoby od antuky alebo hrdza, nevieme, zopár krát na prádle boli po pratí. 😠 Nejdú ale ničím dole.
Ďakujem za pomoc, ak niekto prišiel na koreň tejto veci.

ammellia
26. sep 2016

Neviem poradiť ale aspoň vidím, ze v tom nie som sama