Zmena priezviska po rozvode. Čo si o to mmyslíte?

tajga
31. jan 2010

Potrebujem poradiť, som asi rok po rozvode , ponechala som si priezvisko po ex, teraz uvažujem že si ho zmením na svoje dievčenské. Samozrejme viem že ma to bude niečo stáť ale neviem sa s tým stotožniť že syn bude mať iné priezvisko ako ja , je to z mojej strany aj taká psychologická očista oslobodenia sa od muža ktorý ma dosť zradil, opakovane. Aké máte s tým skúsenosti? vrátili ste sa k dievčenskému menu, dík 😎 😎 😎

adusaa
31. jan 2010

Neviem ti poradiť ako a kde sa to dá vybaviť... ale absolútne ťa chápem. Po rozvode by som si tiež chcela zmeniť svoje meno na svoje rodné priezvisko.

drobcek2210
3. feb 2010

Mne sa zdá., že sa to dá len 30 dní po rozvode...teda javí sa mi, že to bolo na rozvodovom rozsudku niekde vzadu napísané

najjulinka
4. feb 2010

Do nejakej lehoty je to zadara alebo z anejaký manipulatívny poplatok. Neskor je to už klasická zmena priezviska, ktorá stála myslím 3000 Sk 😉 kedykolvek si človek može zmeniť priezvisko.

ukulelembo
4. feb 2010

AHOJ Tak moja mamina si menila priezvisko na to co mala za slobodna, ale to uz bola tusim 14 rokov po rozvode, ale tusim tych 30dni po rozvode je to zadara, ale ona si to vtedy nedala kvoli nam zmenit ,aj ked mne by to vobec nevadilo, skor ako nosit priezvisko takeho jeba jak je moj otec- sorry za vyraz. PLatila tiez 3000sk priblizne a musela napisat aj vyjadrenie na A4, ze z akeho dovodu ziada o zmenu a preco, a este OP a RL potrebovala, ale mozno to zavisi aj od prislusneho obecneho ci mestskeho uradu. Tak si to skus vyzistit. Nech sa ti to vyjde

misi33
4. feb 2010

tajga ja som si tiez ponechala priezvisko po byvalom,nemala som sily na to menit hned po rozvode
3 mesiace rychlo ubehli a ked som sa z toho pozbierala tak mi coraz viac vadilo ze mam priezvisko po ex

no zivot to zariadil trosku sam,stretla super cloveka mojho druheho manzela takze zmenu priezviska som uz nemusela vybavovat cez urady za poplatok

som rada,ze sa uz nemusim volat po ex

myslim,ze sa ti ulavi ked si zmenis priezvisko na dievcenske

diddi
4. feb 2010

a nemozes zmenit aj synovi priezvisko?...aby ste mali obaja rovnake-tvoje dievcenske....neviem,ci to zakony umoznuju,opytaj sa na matrike.....a ak to pojde,potom vybavis aj novy rodny list pre syna

tajga
autor
4. feb 2010

dík za radu, zmena u syna nie je potrebná a ani by som to neurobila, len som o svojej zmene dlhodobo uvažovala . Môj ex je dosť veľký klamár a nemal mi odvahu povedať že má ešte pomimo dieťa tak to rozhodlo. Nechápem čo si myslel však môj syn potrebuje vedieť že má nevlastného súrodenca , dokedy mu to ešte chce tajiť? to je taký vták a pritom som to ako keby tušila a sama som mu povedala , že ak by sa také niečo niekedy stalo tak by som o tom rada vedela, dieťa si urobil pred rozpadom manželstva, ked sme už spolu viac menej nefungovali a samozrejme s tou dotyčnou nežije ale má nejakú inú mladú frajerku... 😎 asi si myslí že je B. Kolár 😀

kukucka26
10. feb 2010

ja som sa vydavala druhy krat chce dat meno dietatu z prveho manzestva ako sa volam teraz ako sa to da dieta ptom velmi tuzi trapi ho to ze sa volam inak aj ono chce takto a cakame babo aby sa voalli rovnak

zitaje
10. feb 2010

K zmene priezviska dietata je potrebny suhlas otca dietata. S tym byva problem.

le_to
27. feb 2014

rada by som si po rozvode zmenila priezvisko naspäť na rodné, treba ísť kvôli tomu iba na matriku a zobrať rozhodnutie súdu o rozvode? či?

selby22222
25. apr 2014

ahojte chcela by som sa spytat ci ma niekdo skusenosti ze ked sa vydam a chcem si nechat aj svoje aj manzelovo priezvisko tak kolko to stoji a co vsetko je potrebne vybavit ????

le_to
26. apr 2014

@selby22222 tak pokiaľ viem tak neplatíš nič, dajú ti vyplniť tlačivo a tam proste uvedieš, že chceš aj svoje priezvisko aj jeho priezvisko, a presné poradie a tvar, či chceš na konci ová alebo nie

smol_ka
29. apr 2014

ahojte, viem ze po rozvode si mozem zmenit priezvisko do troch mesiacov zadarmo, ale jedna sa to len na OP, alebo na vsetky doklady? dik za info

le_to
30. apr 2014

@smol_ka všetky

smol_ka
30. apr 2014

všetky všetky.... to fakt?

smol_ka
30. apr 2014

a keď mám poistky, určite aj tam treba zmeniť priezvisko .... ako postupovať