Zmiešané manželstvá. Máte manžela cudzinca?

afry
23. feb 2009

ste aj vy niektora manzelkou cudzinca...??nezijuceho na slovensku....???

nippa
25. feb 2009

ahoj afry...vobec sa nedaj vytocit. v nigerii to nerobia inak ako tu. Ver mi bola som tam par krat. Manzelka je manzelka a v nigerii by ta manzelka mala sluzku ktora by jej poprala, uvarila a co by manzelka robila by bolo akurat ze to jedlo prinesie manzelovi na stol a potom spolu jedia. Oni niektory rozpravaju ze oni to tak a tak ale prirovnavaju to svojim rodicom, aj nasi rodicia sa inak spravali ked boli mlady ale ked to porovnas ku mladym ludom tak aj ty chodia von, zabavaju sa. Aj u nas sa o domacnost prevazne stara zena tak ako aj inde na svete ale nie je to nejaky extrem.Zeny pracuju a maju volnost tak ako aj tu, ver mi. Prvy krat ked som isla tak drahy hovoril ze kratke sukne sa tam nenosia, alebo ze nohavice uzke sa nehodia...no tak to si mala vidiet, Moj drahy odisiel ked bol este velmi mlady tak si to tak nepamata alebo si pamata veci z pred 100 rokov. Zeny nosia krasne saty, maju radi zlato a drahe oblecenie a kabelky. Samozrejeme znackove okuliare to musia doplnit. Tyto nasi chlapi maju stastie lebo keby sme cernosky tak uz davno by boli na mizine...lol...ak ti povie co a ako robia doma tak povedz ze si to zistis od jeho mamy..najprv povie zisti ale potom uvidis ze to tak asi ani nie je....
Ale ked budete s manzelmi roky tak uvidite ze ich kultura sa od nasej ani velmi nelisi. Mam vela kamosiek vydatych za nigerijcanov a su uz roky stastne spolu....samozrejme netreba zabudat na tych co si vymyslaju a oblbuju baby...ale to sa taky najdu v kazdom narode ...

jankando
25. feb 2009

Nippa
suhlas
a Afry, i moj ma obcas reci, ze tak a tak..ale absolutne si to nevsimam..a este take hefty na mna hadze..ze takto sa to robi na slovensku hej, som nevedel..ale to mame za srandicku.. 😀
ja si myslim, ze zalezi ako vyrastal dotycny tam a tak, ale ako hovorim, maju toho vela ronvakeho ako i my
i v jedle ani nehovorim a kto by to povedal nie>
ked nieco urobim a dam ochutnat johnovi, tak hned , ze i my tak robime, ale napr s masom, co mi jeme na sladko.. 😝 😝

nippa
25. feb 2009

no janka moj drahy nemusi nase jedla...a perkelt to uz vobec..ze ako mozeme jest smotanu s masom ale to sa je aj v inych kuchyniiach napr v indskej ale tam to ma vela spice takze to ma chut(ako to on povie)...no co dnes som robila spagety zo zeleninou v rajcinovej omacke tak neviem ci to bude jest alebo si zje irish stew co sme varili vcera. Malej prisla kamoska tak sa hore hraju a ja tu mam kamosku....uz sme prekavickovane a prekapucinovane a precajickovane...rano som tu mala este jednu kamosku s dcerkou takze dnes som sa vobec nenudila...co vy? aky ste mali den?

afry
autor
25. feb 2009

weeeeeeeeeeeeeeeeej ani moj nemusi perkelt 😀 on ma len huste reci....a vzdy sa mu aj tak vyhrazam a ked ma nasere hned volam ,londyn....jeho sister ta mu vola naspat povie mu shut up a je to 😀 😀 😀

afry
autor
25. feb 2009

baby a co obriezka a nazor vas.....moj to vyzaduje....ale ja nie.....a viem ze oni si potrpia nato...ale mozem ho...

mirka414
25. feb 2009

afry vy uz ste spolu?

jankando
25. feb 2009

Afry
tak o obriezke porozpravam svoje
pocas tehu to chcel ten moj, pre synka samozrejma, a ja vlastne zielam nazor, ze je to krajise, 😝 a cistejsie a tak,ale kedze sme nevedeli dopredu pohlavie, tak som normalne radsej chcela dievcatko.. ☹ pretoze i ked som za obriezku, som len mama... 😢 a nechcem aby bolo ublizovane mojmu synovi....no ublizovane..bolest..a zvlast ked mi hovoril ten moj ako ho to bolelo
V den narodenia mi povedal, ze nechce ani on ,aby bol obrezany, asi na neho dolahlo to iste,ze nechce aby aby citil bolest..odvtedy sme o tom vobec nekecali, az kym nedosla jeho svagrina z francuzska.. 😠
a ta nacrtla obriezku.. 😠 😠 a on, ze chce opat a ja ze nie.. 😢
tak, ale sa zabudlo na to ...
v tehu som ale skusala zistovat a myslim, ze Bluebell12sr ma informovala, ze sa to da i bezbolestne, ale len do 3 mesiacov od narodenia....takym kruzkom....ale my sme uz prepasli a som rada, ze sa o tom uz nebavime..uvidim ako dlho ho to udrzi...

jankando
25. feb 2009

Nippa, Afry
ani moj nelubi nase jedlla...halusky vobec nie.. 😖
ale ked chcel potesit moju mamcu alebo niekoho , kto navaril a cakal, ze to zje, tak zjedol..moj vsezravec.. 😵 ale jeho stiplava omacka nemoze chybat
no ale chuti mu velmi kapustnica, to som sa musela naucit od mamci a ma obdobie ked dokaze jest jedno jedlo dlho..i kapusticove uz mame za sebou.. 😀 😝

jankando
25. feb 2009

Tak kde ste kto? 😕

afry
autor
26. feb 2009

cauko jankando...ja ale ani neviem ci na sk nieco take robia..... ☹

bubba
26. feb 2009

jankado aj som sa ta chcela opytat ze ako ste dopadli s tou obriezkou...myslis ze tym kruzkom je to bezbolestne?ja som videla video na internete a mne to bezbolestne nepripadalo..vies co baby hodili v teme 😉 inac som si kukala malinkeho je nadherny ako rastie 😵 drzim vam palce...aj afre.cao

nippa
26. feb 2009

no babizne tak asi nebudete so mnou suhlasit ale ja som za obriezku. Co to som si o tom zistovala a zda sa mi to lepsie. Dokonca aj manzel kamosky(slovak)chce ze ked budu mat chlapca tak chce obriezku pre neho. Ja urcite mojmu synovy dam. Jeho otec ma tak bude mat aj on. Kamosky davali vsetky synom obriezky a ani som nevedela kedy lebo sa to tak rychlo hoji. 🙂 Aky otec taky syn...no nie? Ked vy mate prepychnute usi urcite date aj dcerkam. Moja mala vrestala ako besna ked som jej davala prepichovat....to si ju drahy tulil a upokojoval ..no neviem co bude robit pri obriezke syna....no ale prezijeme to...

jankando
26. feb 2009

Baby, dobry den

Bubba
no ja neviem, mne to len jedna holka povedala, ale my sme nikam nepochodili, a som velmi rada
ziadna obriezka sa nekonala a dufam, ze to zase nebudeme musiet riesit..lebo ja nechcem

afry
autor
26. feb 2009

baby budem tu vecer okolo 7

nippa
26. feb 2009

ok..ja uz asi nie, ale zajtra pozriem co ste preberali... 😀

jankando
26. feb 2009

Baby
ja som tu skoro stale.. 😀
ale vecer spim , samozrejme. 😉

zuzu1980
16. jún 2009

jankando, my mame podobny problem, cakame chlapceka. Ja som bola zmierena s obriezkou, lebo z dlhodobeho hladiska je to lepsie aj zdravotne (skus najst tu temu kde pisu mamicky chlapcekov o zapaloch, vacsinou to riesia obriezkou v neskorsom veky, bleeee). Moja kamoska rodila v tej nemocke co ja budem, chlapcekovi spravili obriezku v den narodenia, do 24 hod bolo vsetko zahojene, skor ako pupok. Ze na druhy den uz nic nebolo vidiet, pipik ako novy 😀 Takze aj ja to tak poriesim, nech mame raz a navzdy pokoj.

zuzu1980
16. jún 2009

jej, ani som si nevsimla ze tu od februara nikto nebol, len ma sem hodilo z inej temy, tak som si precitala... no co, mozno zase niekto napise 😀

zanulienka
16. jún 2009

ahoj,aj my mame zmiesane manzelstvo.ja som slovenka a manzo spaniel

matusik83
23. aug 2012

@nippa
@jankando
@afry ahojte baby, aj ja mam manzela z nigerie, konkretne z igbo z enugu state 🙂 aj nas maly ma obriezku, lebo ved aj otec ma tak musi mat aj syn 🙂 africku kuchynu mam rada, moj maly sa ide potrhat za fufu a okro soup 🙂 neviem, ci ste tu este aktivne, ak ano kludne sa mi ozvite, budem rada. ahojte

mariuskaa
27. sep 2013

Prepisujem z inej temy...
Na objasnenie problematiky "deticky inej pleti" sluzi
Krasna knizka v anglictine je
I am mixed (na obrazku) ...
ale aj ostatne..
objednajte ak mozete a krasne sa da vsetko detickam vysvetlit.
https://www.google.com/search?newwindow=1&tbm=s...

dana8426
12. nov 2023

dobry den prajem, chcela by som sa opytat,.. ano manzel z nigerie... ako ste riesily papiere ohladom manzelstva na slovensku.. co vsetko treba na vyplnenie, a aby sa mohol volne hybat..my sme zily spolu 3 roky v ita, ale potom pracovne povolenie mu nepredlzily, takze sa budeme brat v nigerie, a chcela by som vediet ako ho dostat na slovensko, a co vsetko k tomu treba a ako dlho...dakujem