Značka obchodného reťazca

15. sep 2022

Baby, keď kupujem potraviny, vždy je značka obchodného reťazca lacnejší ako normálna , ale výrobca je ten istý . Napr jogurt Coop hodnôt značky vyjde lacnejšie ako Tami jogurt,a pritom aj Coop jednotu vyraba Tami a chuť je rovnaká. Prípadne bryndza a iné. Myslíte že je tam rozdielna kvalita a preto je to lacnejšie ,alebo tam sa priplaca za značku len ?

patka06
15. sep 2022

Kvalita úplne rovnaká - tiež kupujem veľa rôznych Coop výrobkov

autor
15. sep 2022

@patka06 aj Kaufland. Lidl značky ?

nelca84
15. sep 2022

Je to lacnejsie preto, ze to retazce nakupuju vo velkom. Cize maju lepsie ceny.

janetinka27
15. sep 2022

kedysi mala billa clever cotagge od raja. ale podla mna bol uplne iny ako vyrabal rajo pod svojou znackou

hiro
15. sep 2022

Nie je to pravidlo. Casto tieto retazcove maju o kusok mensiu hmotnost ci osidene zlozenie - napriklad jogurt je menej smotanovy. Ale co pozeram zlozenie Tami a Coop tak to je naopak 🙂 Coop je viac smotanovy (10% vs 8,5%) a ma vyssiu hmotnost (150g Coop vs 125g Tami Žilinský smotanový jogurt 135g Tami Prominent smotanový jogurt 150g Tami Nitrianský smotanový jogurt).

patka06
15. sep 2022

Kaufland áno - ale tam nakupujem menej ich značku a v Lidli vôbec nekupujem potraviny, tak to neviem

lilke
15. sep 2022

@janetinka27 cottage od raja je úplne rovnaký pre billu aj Tesco. Dokonca rovnakú príchuť robia naraz, len zmenia obal.

janetinka27
15. sep 2022

@lilke bolo to pred 13 rokmi a chutil urcite inak ako od raja

lilke
15. sep 2022

@janetinka27 je možné, že v minulosti to tak bolo. Ale teraz pár rokov je to už totožné.

evinku
15. sep 2022

Niektoré výrobky robí jedna firma, len použije obal daného reťazca... Napr. Pilos, Billa a podobne... Ale obsah je úplne rovnaký..

janetinka27
15. sep 2022

@lilke uz nekupujem, nie som v obraze (prejedla som sa ich pri dukanovej diete😀)
ale je pravda, ze teraz su uz ovela drahsie, vtedy okolo 0,59 - 0.69 stali, boli ovela lacnejsie ako rajo. teraz uz ten rozdiel v cene nie je taky vyrazny