Znásilnené dievčatá v reedukačnom centre a štát nekoná

inka04
10. sep 2016

Je toto vobec mozne? Precitajte si blog Natalie Blahovej, poslankyne NR SR, co sa deje v nemenovanom reedukacnom centre v tychto chvilach na Slovensku ☹ Len pre silne povahy 😒

https://dennikn.sk/blog/requiem-pre-znasilnene-...

lucia78
10. sep 2016

Bola to prvá vec, ktorú som dnes ráno čítala A tiež mi je dosť zle. Film Requiem pro panenku mal ale so skutočnosťou malo spoločné, toto vyzerá horšie. Aj keby bola len 10% pravda, je to na lyncovanie.

satkovca
10. sep 2016

Tiez som zhrozena. A je tragicke, ze s tym nikto nic nerobi.a znicia tolke zivoty.

ivec16
10. sep 2016

to je horsie ako v hocijakom horore... mozno by to chcelo zorganizovat velky protest, vela ludi dat dokopy a brany ustavu jednoducho zrutit a deti si vziat domov... ked nepomaha stat a urady, netreba si nechat srat na hlavu... toto nie je normalne... ludia nech sa daju dokpy, pribuzny, priatelia pribuznych a ich priatelia, toto sa nesmie diat..,

petulda333
10. sep 2016

Vsetkych tych smradov by som postrielala...hnus a my si vravime ludia a nadradujeme sa nad zvierata,este aj tie sa soravaju lepsie nez my!!!fuuuj...boze

sara07
10. sep 2016

a toto platíme ešte aj z našich daní, súdy čo majú veget, "ludí" čo majú pomáhať platíme z našich daní....veget pohoda 😠

majaxy
10. sep 2016

Ja chápem že účastníci sú anonymný, ale nechápem, prečo nenapíšu názov tohoto centra, prečo tam nejdú rodičia s kriminálkou...Ved nie je možné aby sa v dnešnej dobe konali takéto skutky podložené dôkazmi a všetko ostávalo zatvorené, ktovie čo tam s tými deťmi robia v tomto momente...som taká zmätená a šokovaná že to ani vyjadriť neviem

sara07
10. sep 2016

@majaxy musíš mať dôkazy aby mohli zasiahnuť, tie sa úpracú, dôkaz dieta je zavreté tam , a nikto tým detom neverí

majaxy
10. sep 2016

Zdravotna dokumentácie nie je dostatočný dôkaz ? Čo budú potrebovať úmrtný list ???????

sara07
10. sep 2016

@majaxy však policia ju tam odviezla naspät tak zrejme nie

lucia78
10. sep 2016

Nevieme kde pravda, ale článok má už teraz obrovskú čítanosť, tlak verejnosti by mal zabezpečiť, aby ju konečne niekto začal hľadať.
Inak takéto veci sa dejú, napr. Anglická herečka Samantha Morton si tiež odžila svoje V anglických sociálnych inštitúciách. Proste ľudia sú svine, vždy boli.

sam2
10. sep 2016

Katastrofa, cele zle. ALE nech sa na mna nikto nehneva, zlyhala aj matka. Najde je v moci THC a hned ju ide umiestnit do ustavu? Este aj na zaklade sudneho rozhodnutia??? Cize sa viac menej vzdala prav na rozhodovanie? Namiesto dennych dochadzani na terapiu, dovernych rozhovorov, sprisnenia vychovy?
A ked jej dcera povie, ze bola znasilnena, tak ju tam vrati? A da na slova riaditela?? Leb pride vyplakavat?? Akoze sorry, ak by mne dieta povedalo, ze bolo znasilnene, NIKDY by som ho nevratila na take miesto a vyhrabala by som aj certa diabla aby povodne nariadenie sudu zrusil. A riaditel by len vtedy mohol zacat vyplakavat!!!!
To ze sa deje nieco co sa ani pomenovat neda, je jedna vec. To ze matka konala tak ako konala, je vsak tiez do neba volajuce

charity
10. sep 2016

@inka04 Verim tomu. Nedeje sa to len v jednom centre.

lubkavargova1
10. sep 2016

Je to hnus....takze pani poslankyna nech tiez kona! Take halo spravit v mediach vsade ze sa z toho pan riaditel v ustave pototo! Na to sme ju zvolili, je hlas obcanov. Prosim, moze sa cinit!

lucialau
10. sep 2016

Tak hneď som si aj poplakala. To čo je pre boha! Ani sa mi nechce verit, že takéto niečo sa môže stať vo vyspelej krajine! Aj keď veľa takýchto vecí, sa zametie pod koberec. Čistý hnus. Malo by sa to začať riešiť. A tým parchantom by som po jednom odrezala k....! Na takéto veci, by sa mal obnoviť trest smrti!!!! Žiadne zľutovanie! 😠

moni244
10. sep 2016

A co poslankyna nieco nerobi? Naco tam sedi a berie plat? Aby robila zo seba chutnu na svojom blogu? A k matke sa nevyjadrim, lebo by som ju nazvala vybranymi slovami

mawka
10. sep 2016

@sam2 ano, tiez ma to zarazilo, tiez by som nesuhlasila, aby sa taka vec riesila sudom, pretoze je xy pripadov, preco sudnictvu neverim a uz vobec nie socialke. ale na druhej strane, matka mozno vtedy soc. prac. doverovala a myslela si, ze pre dceru robi dobre. ak dovtedy nemala nacitane ako to u nas chodi alebo to bol uplne prvy kontakt so socialkou, tak mala ruzove okuliare.
ja osobne by som sa nezverila socialke. najskor by som to riesila sama, poradila by som sa inde.
je mi luto, ze sa toto stalo. je mi luto, ze sa tento pripad neriesi a aj napriek dokazom sa to zameta pod koberec. je to hnus, az cloveka z toho nadrapuje. obcania sa maju na policiu a sudy obracat s doverou a potom zistia, ze im nemozno doverovat vobec.
kolko je takych pripadov? znama v jednom kuse davala trestne oznamenia na exa, ktory ju fyzicky napadal a vzdy odisiel so 100 e pokutou. rozumies? niekto ti obucha hlavu o kapotu auta a dostane pokutu za priestupok... a ako moze obycajny clovek pomoct? nemoze nic, nemoze zverejnit ani mena, ani nazvy zariadeni, nemoze nic, nemoze verejne varovat.
velmi rada by som pomohla, ale absolutne netusim ako.

@inka04

majaxy
10. sep 2016

@moni244 To ma tiež udivilo...Blog môžem napísať ja, ty, ale poslankyna by mala urobiť určité kroky, a nie vypisovať na blogoch....

sam2
10. sep 2016

@mawka vies, ja tiez nemam nic nastudovane. So socialkou neprichadzam do kontaktu ale NIKDY NIKDY by som svoje dieta nezverila cudzej osobe stylom, ze sa vzdam naroku, resp.moznosti o nom rozhodovat. Ako dobre, stalo sa. Verila jej. Okej. Este to som schopna ako tak akceptovat, ved chcela pre dceru len to najlepsie. Ale kurnik, decko mi povie, ze bolo v zariadeni znasilnene a ja ho tam vratim???? A ked pride niaky posluhovac plakat, tak to necham plavat??? Lebo mi place v obyvacke chudak riaditelik???? NIE NIE NIE toto neakceptujem v ziadnom pripade.... Takze velky podiel viny ma aj matka,
To ze sa deju taketo zverstva je samozrejme nehorazne, to beriem. Placem s ludmi, ktori to prezivaju, prezili. Ale ked ma kazdy rodic takyto pristup, tak sa to nezmeni. To ze nasa krajina je v mnohych smeroch tam kde je (aj ked nevtrdim, ze vo "vyspelych" krajinach to je ruzove) je hlavne vina nas!!! Lebo drzime hubu a krok a nechame sa opit rozkom. Aj pani poslankina, dobry priklad. Plna huba lutosti a co s tym ide robit???? Vypisovat siahodlhe clanky

mawka
10. sep 2016

@sam2 ano ano, suhlasim. uz keby sa toto stalo, prve co urobim okrem trestneho oznamenia aj to, ze si najmem pravnika, aby expresne rychlo zrusil vychovne opatrenie a aby sa tam dieta nemuselo vratit.
vlastne by ma zaujimalo, ci to mamicka riesi aj cez rpavnika alebo na vlastnu past.

sam2
10. sep 2016

@mawka tak tak. Celu armadu pravnikov.... Aj keby som mala byt zadlzena na cely zivot a zrat (s prepacenim) len suchy chleba...

lubkavargova1
10. sep 2016

Za 3500 eur mesacne aj ja budem pisat blogy...to jak 2 dni rokoval vybor o rodovej rovnosti...no bohovske veci zistil fakt...

Jediny poslanec co tam ako-tak aj nieco robi je Lipsic. Ten sa nesere, poda trestne aj na dabla.

mawka
10. sep 2016

@lubkavargova1 aj beblavy tusim. zda sa mi z tych aktivnejsich.

@sam2 ale ved keby ukazala pravnikovi dokazy, vsetky papiere, vypovede aj inych rodicov, atd., tak sa pravnik toho chyti hned a v takychto situaciach si beru len nejaku zalohu. zase nie vsetci su hovada, co cloveka osklbu este len klucku stisnu na kancelarii. a je kopec pravnikov cez rodinu, deti. staci len googlit. alebo sa pytat na socialnych sietach na odporucania. boze ved tolko moznosti je....

sardinka336
10. sep 2016

Cele je to nejake divne nezda sa vam? prečo nezverejnila aspon nazov zariadenia? Ved tým to kryje..aj iny rodičia tam maju deti. Je kludne mozné ze cele je to len bublina na poštvávanie ludi. Prečo si to myslím? Ved uvazujme spolu....
Píše, ze riaditel prisiel matke znasilnenej dievčiny plakat domov aby nepodavala trestne oznamenie. Ehm...ktorý riaditel by si koli neznamej dievčine pokazil karieru takouto hlupostou? a okrem toho nelogickým krokom? Akonahle sa prevali ze nepodal trestne oznamenie tak ma velky problém.
Po druhé....dievčina bola vyšetrena gynekologom a ten ak ma jasne indicie ze islo o znasilnenie, tak je povinny upovedomit policiu! Prečo by to neurobil? Ved tým riskuje karieru!!! cele je to divne...

lucia78
10. sep 2016

Baby čo riešite matku, prečo neriešite aj otca? Rodičom treba dať pokoj teraz. Co sa tyka poslankyne, ja som to tak pochopila (a prečítala som si aj jej príspevky k diskusii), že to rieši predsa.

sardinka336
10. sep 2016

@lucia78 a ako to rieši???? Napísaním blogu na fejsbuk? A plkaním o tom ako ma dokazy ale chrani zaujmy maloleteho dietata? Neni ti to divne?
Otca som si v tom nejako nevšimla, proste x zien ma dieta ,,bez otca,, takze si nemyslím, ze riešiť otca je problém čislo jedna ale budiš.

ludka77
10. sep 2016

A co robí lékar? Nieje jeho povinnostou po zisteni že boli dieťaťu (aj dospelej osobe) ublíženie (a duplom zneuzite) nahlásit to ako trestný čin? ??? Já fakt neviem čo si mám o tomto blogu myslieť. Verim tomu ze nieco také sa deje (ľudia majú choré hlavy) ale nejak neverím tomu že tak ako je to opisovane pani v blogu

lubkavargova1
10. sep 2016

@sardinka336 tiez som vedela ze ked daco tak lekar ma povinnost hlasit na policiu, ci?

sardinka336
10. sep 2016

Ved práve!!!! Si myslíte, ze lekár bude postupovat mimo zakon? A zahodí roky študia, diplom, reputáciu, svoje meno? Ved to nema ziadnu logiku...by bol samovrah!!!
Celý ten blog je písaný zdlhavo ako príbeh z červenej knižnice, dolezite fakty su tam roztrusene...proste ja keby som chcela upozornit verejnost na niečo zavazne, tak fakty zhrniem napr. pod seba...nepíšem to ako dajaky roman, komu sa chce čítať tolké litánie??
aaale nech je ako chce, musim ist pratat, varit 😀 😀 aspon dotyčna matka chudatko vidi, ze ak poziada o pomoc poslankynu tak sa riešenia nedočká...a keby to dala Markize alebo Jojke tak tí to vynesu na svetlo v cuku letu...

lucia78
10. sep 2016

@sardinka336 Prečítaj si komentáre na blogu. Rieši to a ten článok je pravdepodobne súčasťou stratégie ako dostať to dieťa k matke čo najskor. Úrady A inštitúcie teraz vedia, že ich sleduje verejnosť takže môžeme predpokladať, že budú konať čo najrýchlejšie. Snáď nájdeme teraz kydať aj na poslanca, ktorý sa zrejme ako jediný toho chytil len preto, že je poslanec.

sam2
10. sep 2016

@lucia78 preco riesime matku? No lebo neriesila ona. Bohuzial velky podiel viny ma na celom ona. Aj ked ako uz bolo pisane celkom uplne neverim ze sa to dialo az takto. Aj ked nepopieram ze sa take veci stavaju.
Takze preto matku riesime. V prvo rade sa mala zachovat inak!!! A nie teraz plakat. Opakujem NIKDY by som neprivolila aby za moje dieta rozhodovala pani za pultikom