Zranené dieťa pri nehode

kiks_1
7. nov 2017

Ahojte,
chcela by som vás poprosiť o rady, lebo ja som bezradná.
Včera poobede mal môj manžel dopravnú nehodu. Pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu, do druhého si nevšimol prichádzajúce osobné auto a narazil doň. Podľa neho bolo auto v mŕtvom uhle a navyše išlo aj rýchlejšie ako je predpísaná rýchlosť (odhad). V osobnom aute do ktorého narazil sedelo cca ročné dieťa a bolo prevezené do nemocnice na ošetrenie, hoci matka najprv nechcela prevoz, ale naliehal na ňu policajt, podľa našich informácií si ho nechali na pozorovanie. Proste nebolo zranené, iba pozorovanie. Autá veľmi poškodené neboli, nejaké pokrčené plechy, podľa nás škodová udalosť.
Na mieste mu bola uložená pokuta 150 eur, ale nemal pri sebe toľko peňazí, tak ju neuhradil a povedal, že ju uhradí ešte v ten deň. Večer sme ju už uhradiť nevedeli, lebo od neho peniaze nezobrali, vraj sa to bude riešiť.
Okrem toho sme videli tú autosedačku, tak je dotrhaná, špinavá, podľa nás úplne nevyhovujúca, je to O.K.? Ako sa voči tomu ohradiť? Viete mi niekto vysvetliť prečo už teraz nemôže uhradiť pokutu a ako ďalej? Vodičský preukaz zadržaný nebol

mondolina
7. nov 2017

@kiks_1
Ty už co vymýšľaš aké fantazmagorie?

lubi40
7. nov 2017

@kiks_1 detska sedacka na prednom sedadle ma mnozstvo vyhod. Napr. ak jazdis s dietatom sama, tak ho mozes ovela jednoduhsie skontrolovat na prednom sedadle. Naozaj neexistuje padny argument na to, aby dieta vo vhodnej autosedacke nesedelo na prednom sedadle, pokial je airbag vypnuty.
Mrzi ma, co sa vam stalo, verim ze je to velmi blby pocit (odhliadnuc od financii), ale zial vina je na vasej strane a musite znasat dosledky...

lubi40
7. nov 2017

@kiks_1 inak este mi napadlo, ze ak bolo dieta na prednej sedacke, to znamena, ze vy ste do nich museli vrazit z lava. Lenze v takom pripade, ak by mal auto v slepom uhle, tak by ho teda nemohol vidiet v spatnom zrkale a ani v bocnom zrkadle na strane sofera. Bocne zrkadla na strane sofera su, ale uz velmi casto (ak nie bezne) lomene tak, aby zabranovali vzniku slepeho uhla. Ak som teda spravne pochopila ako doslo k nehode, potom protistrana moze agrumentovat tym, ze vy nemame na aute vhodne zrkadlo.
Ako argument je to uplna hlupost, ale je to argument podobnej urovne ako spinava autosedacka...

kiks_1
autor
7. nov 2017

@lubi40 Náraz nebol na strane kde bolo dieťa. Dieťa sedí na pravej strane a náraz bol na strane vodiča. Mne je fuk, že tá autosedačka bola špinavá, ale ročné dieťa nemá čo sedieť v takej autosedačke a ešte na prednom sedadle v smere jazdy.
Ja viem, že manžel spravil chybu, ale jednoducho nesúhlasím s tým, že bude znášať aj tie dôsledky, za ktoré zodpovedný nie je.

lubi40
7. nov 2017

@kiks_1 no, to ci je alebo nie je zodpovedny, tak na to su ini, aby to posudili.
Inak ja byt na na vasom mieste, tak skor zomieram od strachu, ci som nejakemu dietatu neznicila svojou blbostou zivot, nez by som riesila, za co budem:nebudem platit.

kiks_1
autor
7. nov 2017

@lubi40 Nemám čo zomierať od strachu, lebo som videla, že tomu dieťaťu nič nie je, čo potvrdili aj záchranári, ktorí prišli na miesto nehody a zato, že policajt prehovoril matku, aby išla s dieťaťom do nemocnice platiť určite nebudem. Chyby robí každý z nás, dnes sa to stalo nám, zajtra sa môže inému. Na autách sú pokrčené akurát plechy, nič viac.

0silvia0
7. nov 2017

@kiks_1 nestalo sa, ale mohlo sa stať všeličo...

kiks_1
autor
7. nov 2017

@0silvia0 Áno mohlo, potom by som sa k tomu postavila inak. Pokiaľ by bol niekto na mojom mieste, tak by súdil inak.

andrbeata
7. nov 2017

@kiks_1 Ak si myslíte, že pokuta, ktorú vám vyrubia nie je adekvátna, môžete podať odpor do 15 dní a tým pádom začne správne konanie. Trovy za konanie, ale znášate vy. V každom prípade, ale musíte počítať s tým, že 150 eur je najnižšia možná pokuta, ktorú stanovuje zákon za porušenie pravidiel v cestnej premávke, s dôsledkom dopravnej nehody, takže menej to určite nebude.

sasa1310
7. nov 2017

@kiks_1 podľa vyhlášky, ktorá je stále platná dieťa môže sedieť vpredu v sedačke. Mimochodom, keby nemohlo, tak dotyčná dostane tiež za to pokutu.
A to, že si ty myslíš, že nemôže sedieť vpredu je bezpredmetné. Najprv si naštuduj zákony a potom tu píš.
A nerozumiem, prečo ste takáto múdra neboli pred policajtmi

katka2602
7. nov 2017

Prepáč, ale si malý pán na to, že sa Ti nepáči, že dieťa sedelo v predu. Zákon nezakazuje, aby dieťa nemohlo sedieť na prednom sedadle, tým pádom je do toho teba veľké houby, že ho tam mali. Po ďalšie pokiaľ sa idem preradiť 3x si pozriem či môžem, ako prepáč ale tvoj muž spôsobí nehodu a ty sa ideš vyhovárať na poškodených?? Úprimne, chcela by som vidieť, ako by si reagovala keby si bola na ich mieste a je úplne jedno, kde sa nachádza sedacka. Čo sa dieťaťa týka, po akejkoľvek nehode by som s ním šla do nemocnice, pre vlastný pokoj. Ty si akože teraz nasratá, že šli s dieťaťom do nemocnice a vy budete musieť asi zaplatiť viac €?!

viera27
7. nov 2017

@kiks_1 "Nemám čo zomierať od strachu, lebo som videla, že tomu dieťaťu nič nie je, čo potvrdili aj záchranári, ktorí prišli na miesto"

sorry, ale toto je taka kravina. XY veci mu moze byt, preto aj ostalo na pozorovanie. Napr. taku tlakom sposobenu krvnu zrazeninu v mozgu tazko u dopeleho rozoznat, u deti je este menej priznakov, ak vobec nejake su. A kopec dalsich veci je moznych, radsej ani nespominat, co ani pri vzsetreni neodhalis bez zobrazovacich moznosti, nieto volnym okom! Policajt mal absolutnu pravdu a matka babatka jednala akurat tak v soku. A vy budte radi,ak nebudete mat na krku ublizenie na zdravi.
Rozumiem, ze sa chcete teraz vsemozne vyhnut pokute a dalsim konaniam, ale smola, tomu sa jednoducho nevyhnete, tuto bol jediny vinnik - tvoj manzel. A cim skor sa s tym zmierite, tym skor to bude za vami

sasa1310
7. nov 2017

@kiks_1 a na tvojom mieste by som riešila skôr poisťovňu, či ti vôbec preplatí všetky škody spôsobené tvojím mužom. Modliť sa, aby si poškodená s dieťaťom nežiadala o preplatenie ujmy na zdraví dieťaťa a môže si kopec vecí ešte nárokovať, napríklad aj na preplatenie náhradného vozidla počas opravy jej auta 🙂

kiks_1
autor
7. nov 2017

Áno, ide mi aj o to. Ja netvrdím, že manžel nebol na vine, ale na mieste nehody som bola ja a sama viem, že asi krvnú zrazeninu v mozgu mať nebude, nakoľko je to nemožné pri takom náraze.
Ja som sa prišla sem poradiť, ale keďže ma tu bude každý iba súdiť a radiť nikto, tak to veľký zmysel nemalo.

kiks_1
autor
7. nov 2017

Poisťovňu mám doriešenú, manžel pracuje v poisťovni, takže si budeme riešiť po svojom. A inak, od známeho lekára som sa teraz dozvedela, že dieťaťu vôbec nič nie je a dnes bolo prepustené domov. Auto má pojazdné, stačí jej zotrieť farbu z nášho vozidla a max. tak vytlačiť plech. Prefúkať auto vôbec nepotrebuje a poisťovňa jej to hradiť nebude, tým som si istá. Ona sama povedala na mieste nehody, že nič sa nestalo a ona 25 ročné, dovezené auto riešiť nebude. Okrem toho, vieš čo si tam môže nárokovať.
Radila som sa a to odvolanie podám aj keď zaplatím do plusu 30 eur, ale dovtedy poisťovňa nič hradiť nebude a určite sa tam zmienim aj o autosedačke, podľa informácií čo som dnes dostala, tak môžu dostať pokutu a tú rýchlosť auta tiež nenechám tak. Naše auto išlo 30 km/hod a ich 61 km/hod.
Ďakujem, už my stihli poradiť iní a inde.

0silvia0
7. nov 2017

@kiks_1 ja som stále nechápala ako to s tou autosedačkou myslíš, ale pravdepodobne ak by bola autosedačka vzadu, máš pocit, že by dieťa bolo viac chránené a policajt by vôbec neposlal matku do nemocnice s dieťaťom na pozorovanie? Tak si to myslela? Lebo mne stále nedáva logiku akú úlohu má pre teba autosedačka vpredu v tejto celej záležitosti...

kiks_1
autor
7. nov 2017

@0silvia0 Sa čudujem, že tá autosedačka vôbec nevymrštila decko a keď to povedal dnes manžel policajtovi, tak jeho odpoveďou, bolo potiahnutie pleca a pritakanie a on mu poradil, aby to riešil.
Tá autosedačka bola podľa výzoru pre deti do 36 kg a to decko má 11 mesiacov, čo som sa teraz dozvedela.

viera27
7. nov 2017

@kiks_1 ale vsak ti poradili baby aj presne vysvetlili na predchadzajucej strane, co sa deje a preco sa to deje a co bude nasledovat (ci uz dopad na vasu pripadnu poistku, preklasifikovanie skutku atd atd). Len asi nie si spokojna s odpovedami, ale tak fakt tam nic nenavymyslas. Takto to jednoducho je a bude. Ak druha vodicka nebola ozrata, tak jednoducho ziadny podiel a znizovanie dopadov na vas nebude. A to este sa modli, aby ju nezacal boliet chrbat. Dalsia vec, ktora sa neda absolutne dokazat, ani vyvratit a vy mozete hradit dlhodobe pn.
Inak teraz si zober tu druhu vodicku. Ide si tak niekde s dietko, napali to do nej nejaky nepozorny onyyyy. A ona ma poskodene auto, za ktore nedostane plnu nahradu a hodne tych pochodzok po servisoch a poistovniach a uradoch. A ma skomplikovany zivot, prisla o prachy, vecer namiesto doma v pohodli utisuje nervozne dietko v nemocnici. a keby este vedela, ako vas trapi jej sedacka, tak uz by ju mohlo aj roztrhnut.

kiks_1
autor
7. nov 2017

@viera27 Manžel sa jej na mieste ospravedlnil, že ju nevidel a hovorí jej, že mohla zatrúbiť a ona nato, že si nevšimla, že prechádza do pruhu, lebo si všímala len semafor, aby stihla zelenú, lebo sa ponáhľa a ona sama vravela, že aby sme nevolali policajtov. Má nato aj svedkov a tí jej sami povedali, že išla rýchlo, čo si aj priznala. Bola takisto vinná ako manžel a spoluvina existuje, to mi dnes povedal jeden policajt.
Od lekára viem, že im nič nie je. Ona odmietla vyšetrenie hneď a dieťa bolo prepustené, ani škrabanec.
No, neviem podľa teba bola ktorá taká odpoveď, ktorá vystihuje podstatu veci a obstála by.
Ale O.K., ja si to doriešim po svojom, tu je to zbytočné rozoberať, lebo poprípade urobíte z manžela arogantného a neschopného vodiča.

katka2602
7. nov 2017

@kiks_1 pokiaľ si neriešila sedačku na mieste už ju nikto riešiť nebude, nemáš ako dokázať v akej sedačke dieťa sedelo. Spomenút to môžeš, no aj tak si myslím, že ju nikto riešiť nebude, keďže v tomto prípade nejde o sedačku a dieťa prepustili tak je všetko ok. Ale inak si neviem celkom predstaviť 11m dieťa v sedačke pre 36kg dieťa, veď to by ho popruhy nepriputali. Prečo ste tu sedacku neriešili hneď na mieste? Bol by o tom záznam, teraz to je len slovo proti slovu. Aj, keď si myslím, že sedačka tu vôbec nehrá žiadnu rolu, tu by hrala ak by bolo dieťa zranené a to riešili rodičov.

kiks_1
autor
7. nov 2017

@katka2602 Decko v nej bolo doslova stratené, toľko k tomu. Navyše tá sedačka sotva spĺňala bezpečnostné kritéria, bola v hroznom stave a to sú ochotný potvrdiť aj svedkovia nehody. Ono, čo sa robili fotky, tak tam by ju malo byť vidieť. Ak by bola sedačka O.K., tak policajt asi nebude pritakávať.

sasa1310
7. nov 2017

@kiks_1 a čo má autosedačka spoločné s pokutou, ktorú tvoj manžel dostal za spôsobenú nehodu?

kiks_1
autor
7. nov 2017

@sasa1310 Môj manžel pokutu uhradí, ale nech si platí aj matka, bola takisto vinná. Neviem akú hodnotu má výpoveď svedka, ale svedkov máme 3, takže možno niečo aj zváži.
Ja som tiež nespala celú noc a nie je mi to jedno, ale jednoducho nie som ochotná tolerovať, aby manžel znáša následky celej nehody sám. Už len tá rýchlosť nie je v medziach povolenej rýchlosti.

katka2602
7. nov 2017

@kiks_1 ked nebola ok mal ju policajti riešiť na mieste a nie pritakat už po vsetkom, vieš ako sa hovorí, po vojne je každý generál. Také veci sa rieši na mieste. Hlavné je, že je dieťa ok, takže potom je vysoká šanca, že vám ostane výška pokuty 150€. A opakujem, keďže dieťa je ok tak je úplne bezpredmetné riešiť sedačku. Tá by sa riešila, keby malo dieťa poranenia, pred ktorými ju mala sedačka chrániť a vám by dali vyplatenie náhrady atď, potom by si sa mohla odradiť na sedačku.

katka2602
7. nov 2017

@kiks_1 a ešte dodám, máte svedkov na čo??? Že šla 60 namiesto 50??...rýchlosť meraná nebola a opäť to je slovo proti slovu. Tu súd neberie do úvahy kamery v autách, tak isto bude brať do úvahy, že si myslíte, že šla 60 lebo vy ste šli 30 😒 nič z toho neviete dokazat. Jej jediná chyba bola to, že asi prekročila rýchlosť o 10 km ale nikoho neohrozila a neobmedzila. Prepáč, ale to je také slovenské hľadať vinu všade okolo, alebo keď, mne zdochla koza tak nech tebe zdochnu dve. Ona nenesie vinu na tom, že do nej tvoj muž tresol. Merali policajti brzdnú dráhu? Ak nie tak jej ťažko dokážete akou cca šla rýchlosťou.

sasa1310
7. nov 2017

@kiks_1 takže podľa teba tam boli všetci na hlavu padnutí, aj policajti, lebo ty si myslíš opak. Mám dosť

mondolina
7. nov 2017

@kiks_1
Matku vodičku môžu riešiť za prekročenie rýchlosti aj napomenutím, aj to je druh sankcie, o Tom rozhoduje niekto iný a nie Ty

kiks_1
autor
7. nov 2017

@katka2602 O.K., rešpektujem Tvoj názor, ale ja to tak nechať nemienim a to nielen kvôli autosedačke, ale aj kvôli rýchlosti a pod.. @sasa1310 ja netvrdím, že policajt je padnutý na hlavu ani jedným slovom, práve to bol policajt, ktorý mi povedal, že existuje aj spoluvina, tak nevykrúcaj moje slová.

sasa1310
7. nov 2017

@kiks_1
akože a čo ty s tým chceš robiť? 😀 Lebo ty si myslíš. Poisťovák sa nezaprie. Vychcanci jak hovado

mondolina
7. nov 2017

@kiks_1
Nechapes stále že TY nie si kompetentná o tom rozhodovať?miesas jablká s hruskami, jedna vec je spôsobena dopravná nehoda, druha vec jej priestupok prekročenie rýchlosti, ktorý bol podľa mňa vyrieseny na mieste.