Zverolekár. Je tu nejaký?

mirka414
27. aug 2008

nasiel by sa tu medzi mamickami nejaky zverolekar/ka??budem mat steniatko a som daleko v cudzine a obcas by sa nejake zarucene inormacie zisli...

katulka2709
15. nov 2008

gangulienka tak natocila som ho doobedu 20 minut pekne lezal na deke ani sa nepohol za cely cas, vecer bol sam hodinu a pol a behal stale z izby do chodby a cakal, ale neknucal, len pobehoval. Neporiadok nerobi, tak som rada. Vcera bol uz sam asi 3 hodinky a vsetko ok, nenatacala som ho, a byt bol v poriadku, tak si myslim ze to zvlada dobre. Akurat neviem co vecer, zatial som mu nechavala rozsvietene, mozem ho nechat aj potme?

gangulienka
17. nov 2008

sirinka a nie su tie dva cudne predmety v creve nahodou bezoare ? (zmolky z chlpov ) u domacich maciek je to velmi caste, lizu si srst a z toho im vznikaju take chlpove gulicky ktore zostane v creve...

katulka kludne ho nechaj po tme, myslim ze mu to vobec nebude vadit 😉

sirinka
17. nov 2008

gangulienka no to uz nezistime, nechal to niekde von...mozno to boli aj mysacie hlavy, lebo v ten den som rano nasla tri mladata bez hlavy... 😠

vinka
27. nov 2008

Gangulienka mi umývame psovi labky mokrou plienkou ked príde z vonku.Kedže chodí po byte.A môžem to robit aj v zime?Minule ma to napadlo ked sme sa vrátili z prechádzky,že ich má studené zo spodu.A ked mu dám nato vodu či mu nemôžu odmrznút alebo niečo podobné. 😕 Začala som mu utierat suchou plienkou pre istotu aby som mu dáko neublížila. 😉

gangulienka
27. nov 2008

kludne mu mozes aj mokrou, to nevadi. Ale potom mu ich radsej osus suchou aby ich nemal uplne mokre, lebo v mokre a teple sa medzi prstami zvyknu mnozit kvasinky 🙂

vinka
5. dec 2008

Gangulienka mám dost závažný problém prosím skús mi poradit čo robit.Včera u nás rozsvecovali stromček v meste a bol aj ohnostroj.No a náš Zoro išiel zošaliet.Upokojit sme ho nemohly.A to je len štvrtina zo silvestra.Kamarátka mi povedala,že mu na silvestra môžem dat diazepan len nevedela kolko.Dá sa to lebo mu nechcem ublížit alebo ho nedajbože prizabit.Velmi pekne dakujem za odpoved.

lucia283
5. dec 2008

vinka moze diazepan,ale neviem kolko ti povedat no ja davam tabletku sedalin je mala a modra stoji cca 12-17 sk jedna a zaberie do 30minut ja davam dve pre istotu jedna je neviem ci nie aj na 10kg a da sa kupit u veterinakra no maju ju aj nejake petshopy.ja ju pouzivam aj na cestovanie aj ked staci stvrtka az polka kinedrilu,ale ja potrebujem tapku utlmit a so sedalinom mi pekne spinka...uplne ju to zmoze..

lucia283
5. dec 2008

gangulienka
mozem sa aj ja opytat?ja mam krizenu maltezacku a mame taky problmem uz ma 2rocky ale stale kaka nam v byte..neviem preco pustame ju pravidelne vonku a nieje problem ale niekedy pod stol a podobne ...nas stary veterinar nam povedal,ze to z trucu,lebo ju nechcem doma samu,ale uz podla man je na take stara no neviem....a inak ked som ju ockovala veterinar name nedal lysetku srdiecko,ale nejaky strieborny kovovy okruhli privesok na ktory dal nalepku...to je akoze nahradna lysetka,alebo???nechapala som tomu...moze to byt tym ze je to male mestecko alebo ako to je?dakujem za odpoved

lucia283
8. dec 2008

Co uz tu nik nechodi?:(

gangulienka
8. dec 2008

prepacte baby nejako som nemala cas sem kuknut 🙂
takze vinka mozes dat aj diazepam, len neviem kolko vazi ten tvoj havo...alebo aj ten sedalin je fajn jedna je na cca 7 kg....ale najlepsie je si ti dopredu odskusat kazdy psik je iny a ucinnost takchto liekov je velmi individualna tak treba skusit dat tbl, a uvidis ci bude pokojny a spavy ako dlho to bude ucinkovat ci treba neskor dat dalsie alebo dat hned vyssiu davku...nech vas ten Silvester neprekvapi...
lucia to s tm kakanim si aj ja myslim ze je z trucu...teraz po case to uz moze byt aj zlozvyk...treba ju normalne za to pokarhat nech vie ze to nesmie...s tou lysetkou kazdy rok je ina raz cervene srdiecko zeleny zvoncek teraz tusim je taky zlaty alebo zlty ovalik (aspon myslim lebo som teraz na materskej 🙂 )...ale tie lysetky si musi veterinar kupit tak ak si to nekupil tak Vam dal nieco ako nahradu...s tym ze je to male mestecko to nijako nesuvisi, lebo ako som pisala to zavisi od samotneho veterinara ci si tie lysetky zaobstara

lucia283
9. dec 2008

gangulienka
aha dakujem teraz na rok2009 je lysetka kvietok modry ci fialovy ci aka to je farba a na rok 2008 bolo srdiecko...takze asi sme dostali len tu nahradu a to mi celkom vadi,pretoze nieje tam ani adresa ani cislo veterinara a uz vobec nie cislo vakcinacie a to sa mi nepaci....tak neviem ci ockovat nebudem inde,ale inak som s nim celkom spokojna🙂a este sa chcem opytat ako ju potrestat??citala som,ze ak jej to ukazem alebo dam do toho nufacik tak ,ze sa moze stat ze zacne vykali skrivat alebo papat a tak sa bojim,pretoze mi ju nikdy neprichytime ako to tam dava ale uz ked to tam je:(tak neviem ako jej dat na javo,ze to nesmie...a este sa chcem opytat ake granule pre teba su dobre???teraz pouzivame eminent,ale inac sme krmili eukanubou,alebo royalom,ale pocula som rozne nazory aj na tieto granule,ze nevyhovuju kvalite a mma v tom maximalny zmetok a som z toho uz jelen .ze co jej mam kupit

mamicka30
17. feb 2010

Chcela by som sa spytat gangulienky, ci moze byt fenka pocas harania malatna, spava a malo prijimat potravu?

dsnadja
17. feb 2010

mamicka30....aj moja pudlička bola taka....ja som prišla na to že ked bola večer(teda lepšie povedane za tmy)sama doma a mala rozsvietene vždy vymyšlala a robila neplechu,tak teraz ked musime isť preč tak ju nechavam v tme a vtedy nič len spi...inak papame granulky cibau a su dobre....

nanynou
8. júl 2018

Ahojte chcela by som sa opýtať v sobotu sa nám narodili šteniatka, môžem ich dokrmovať psačím mliečkom? Alebo ako zistím že všetky cecali? Je to čivava a šteniatok je 7 , bolo ich 8 len jedno zomrelo :( kvôli nemu sme vlastne aj kúpili to psačie mliečko , lebo veterinár z vetline kliniky povedal že máme dávať nutrilon ale tak radšej sme kúpili aj psačie mliečko.. ešte sa chcem spýtať môžem ten nutrilon dávať fenke keď som ho už kúpila? 🙂 a keď budem odčervovať šteniatka tak treba pastu alebo môžu byť aj tabletky? Poprípade ako to mám 2 týždňovému šteniatku podať?? Ďakujem