Zvládnem to sama?

23. jún 2020

Ahojte maminky. S partnerom sme sa rozišli a tak som si začala hľadať prácu nech sa osamostatnim aj s malou dcérou. Prácu som našla ale 100km ďaleko, chcela som menšie mestečko kde budú nájmy a byty lacnejšie a to sa mi aj podarilo. Len mám strach či to sama v úplne cudzom a ďalekom meste spolu s malou zvládneme samé. Podarilo sa to vam niektorým? Vzali ste dieťa a odišli ste preč ? Neviem čo týmto hľadám asi len take povzbudenie že sa to dá. Nejde mi o peniaze, skôr o čas. Či všetko budem stíhať a zvládať. A hlavne nikoho tam nebudem poznať. Ale my mamy sme predsa silne nie? Najradšej by som uvítala vašu osobnú skúsenosť lebo toto pochopí len žena ktorá si tým prešla.

petkaaa
23. jún 2020

Ja len, že ti veľmi držím palce. Určite to zvládneš 🍀

77daniela77
23. jún 2020

Spoznas tam urcite novych ludi ci uz v praci alebo aj cez dieta.Urcite to zvladnez,ved uz ten krok co si urobila tymto smerom je toho dokazom,len pokracuj smelo takto dalej.

m_o_n_c_a_k
23. jún 2020

Ja som sa pred troma rokmi rozviedla a bála som sa či zvládnem hypotéku a prácu a ešte výchovu dieťaťa, ktoré nastúpilo práve do 1 triedy. U mňa bolo dôležité, aby som si našla byť aj starší, ale náklady aby boli minimálne na hypo. Podarilo sa. Ďalšie dôležité bolo, nájsť si prácu tak aby som stíhala školu. Ľahké nebolo ani to, že sme sa odsťahovali z Kysúc na juh Slovenska a teda problém s tým, že ak nevieš maďarsky, málo kde ťa zamestnajú. Aj napriek tomu sa mi to podarilo. Dokonca som bola v práci onedlho povýšená. Vyžadovalo si to samozrejme veľa energie, odhodlania a aj rozvahu. Vedieť co chceš a co nechceš a podľa toho sa sebaisto rozhodovať. Teraz sa sťahujeme do BB s láskou môjho života a fajn človekom a čakáme spolu bábätko. Všetko sa dá. A každá odhodlaná matka urobí všetko preto, aby to bolo čo najlepšie pre dieťa. Tak tiež mám kolegyňu čo ostala s malým sama v podnájme. Vďaka mojim radámm ma už aj ona svoj byt a je šťastná a sebestačná. Určite je dôležité, že aj keď rodina nie je nablízku aby ťa podporili. Ja som to šťastie nemala, ale je to určite výhoda.
Prajem ti všetko dobré.

77katarina
23. jún 2020

No neviem či to zvládneš sama s dieťaťom v cudzom meste a hlavne nájsť si prácu iba ráno cca od 7 do 16 hod. si myslím, že v dnešnej dobe je obrovský problém aspoň u nás Nitre. Ak budeš mať niekoho kto Ti s dieťaťom pomôže, tak sa to dá zvládnuť, lebo fakt si nájsť prácu iba na ranné smeny bez víkendu je ozaj masaker ... hovorím z vlastnej skúsenosti, ja mám prváčku a teraz ma vyhodili 1.6. z práce po vyše 21 rokov a naozaj som žiadnu prácu na jednu zmenu nenašla ak aj áno tak do 17-18 hod. ☹ a za 500 euro v čistom.

zuzubb007
23. jún 2020

Ženy sú silné určite to zvládneš aj sama je to o zvyku, samozrejme je dôležitá aj pracovná doba teda podľa mňa ideálna do 15:30-16:00 ináč čo s dieťatkom keď bude choré keďže malé deti furt dačo nachytali vo škôlke tak či sa ti bude mať kto starať pretože v praci tiež nebudú podľa mňa akceptovať nonstop ocrky lebo zo skúsenosti seba aj iných mamičiek dieťatko ochorie medzi bacilmi my sme mali týždeň doma raz za mesiac dva urcite, dá sa všetko keď sa chce ja som si našla perfektnú prácu s dvomi deťmi vo veľkom meste s pracovnou dobou nejdem ani dráždiť proste keď sa chce a príde šťastie všetko ide

autor
23. jún 2020

@zuzubb007 a presne týchto chorôb sa bojím jedine riešenie vidím že by som si našla opatrovateľku v tom prípade... ale zas nerada by som tu ostala len kvôli tomu.

77katarina
23. jún 2020

Opatrovateľku ? A čo stojí na hodinu ? U nás 5-6 euro.

autor
23. jún 2020

@77katarina našla som práveže do tretej by som robila čo si myslím že je fajn lebo áno máš pravdu nájsť prácu len na ranné smeny to je umenie... a paradox je to že ja som z veľkomesta prácu hľadám už pól roka a nenašla som nič čo by mi časovo aj platovo vyhovovalo.. rozhodla som sa teda že by sme odišli do menšieho mesta s nižšími nákladmi na byt a tu prácu som zohnala za dva dni🙈 jediná nevýhoda je v tom boli by sme tam úplne samé

autor
23. jún 2020

@77katarina neviem nikdy som to nemusela riešiť takze netusim v akej cene sa to pohybuje 😱 ale teda cely plat by som nechcela nechať opatrovateľke

autor
23. jún 2020

@m_o_n_c_a_k fuha gratulujem nech všetko dobre dopadne 😘 no ja som ešte stále na rodicaku ale malú by som dala do škôlky niekde berú aj skôr než dovŕši tri roky, nemám inú možnosť

autor
23. jún 2020

@petkaaa ďakujem 🍀🍀🍀

77katarina
23. jún 2020

Tak potom to je super. Tak v tomto prípade to zvládneš určite. Ja bývam v Nitre a tu nájsť prácu na jednu smenu do max. 16 hod. je nemožné pokiaľ nemáš známosti. Možno by som aj našla, ale škola je až od 6,30 hod. takže na 6 ráno u mňa nehrozí. Ja práce hľadám už skoro 2 mesiace, čo som sa dozvedala, že ma prepúšťajú a nič som nenašla. Mne tiež nemá kto pomôcť, lebo sestra býva 100 km odo mňa a tiež ma rodinu a mama mi pred 14 rokmi zomrela.
Určite to sama dáš keď máš takúto super prácu 🙂 🍀

midka
23. jún 2020

@m_o_n_c_a_k drzim palce,, pekne si to napisala,,,, citit z toho velky kus rozvahy,,,,

77katarina
23. jún 2020

u nás v Nitre neberú takéto malé deti do škôlky kvôli miestu iba do súkromnej

mogaa
23. jún 2020

Keď máš nájdenú prácu, hneď si nájdi aj nejakú študentku alebo dôchodkyňu k dieťaťu ak bude choré....škôlku už v meste asi nezoženieš - teda štátnu kedže už je po pirhláškach...ale treba popozerať súkromné škôlky a dieťa dať aj tam.....a neboj, určite sa to dá zvládnuť.....budeš mať plat , rodičák - treba požiadať aj o výživné od otca dieťaťa....nevyhnutné výdavky máš prenájom, strava, škôlky a v prípade nutnosti opatrovateľka(ak bude dieťa choré)

laguna28
23. jún 2020

To je super, celkom pekne sa ti to naštartovalo. Keď môžem poradiť, určite by som na tvojom mieste oslovila maminky zo škôlky, či by ti v prípade potreby malú nepostrazili. Niektoré možno budú ochotné keď sú napr. nezamestnané. Ale verím že to zvládnete. Držím palce

marylinmary
23. jún 2020

Drzim ti palce. Je to len o tom chtici, ak je toto co chces tak to zvladnes, najdes si tam znamych myslim bez problemov 🙂

deti95060810
23. jún 2020

ako ďaleko máš rodičov? Alebo možno že mám pobléž nejakú vzdialenú rodinu - len o nej nevieš.... popr. nejaké zabudnuté sesternice, ujkov.... NIČ?

matapo
23. jún 2020

...zvladnes to, je fajn ze mas dievcatko, budete partacky, tym ze budete samy dve velmi vas to zblizi. ide to jasne aj s chlapcami, ale ti ked dojdu do isteho veku tak fakt potrebuju urcity muzsky vzor a aj urcitu prisnost, taku tu otcovsku. Zvladnes aj pracu aj hypo aj skolku, ja som s troma detmi financne nemame problem ale kolotoc okolo nich neustale, okolo domu, cela domacnost,... cas nemam na seba absolutne ziaden, snazime sa robit vsetko spolu, chodit vsade spolu,...da sa to s jednym dievcatkom to urcite das.

autor
23. jún 2020
autor
23. jún 2020

@77katarina no to ti verím pozerala som aj Nitru a presne nič čo by mi vyhovovalo a nájmy tiež drahšie

autor
23. jún 2020

@matapo to mi je jasne že ten otec bude chýbať aj celkovo kompletná rodina ale bohužiaľ.. inak to nejde a nájsť v tomto obdobi prácu ešte k tomu keď mám malé dieťa je pre mna neuveriteľne takze nerada by som o tuto príležitosť prišla 😏

petulisko
23. jún 2020

Ahoj. Verím že to zvládnete. Začiatok bude možno tažký ale zvyknete si a malá ( veď to letí ako voda) ani sa nenazdáš a bude už veľká baba... Myslím si, že v každej dobrej práci pochopia to že si sama s malým dieťaťom. Držím ti palce...

marikost
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sidon
3. jan 2024

ahoj, ako sa ti usporiadal život?