Zvlhčovač vzduchu. Poraďte lacný a dobrý

denisocka
26. feb 2009

Rozmýšlam kupiť do bytu nejaky zlvhčovač, niečo lacne ale nie šmejd 😝 . Odkedy sme vymenili okna tak vzduch je uplne hrozny,budime sa rano s upchatými nosmi a suchom v krku.Maly ma celu zimu problem s hlienami,muž zas stale bolave hrdlo .Hladam nejaky vhodný do spálne-teda aby nebol velmi hlučny, ultrazvukový, aby sa doň dali pridávať voňave esencie a išla don obyčko voda.No a aby netrebalo don dokupovať nejake nahradne filtre. Neviem či taky existuje,rada si dám poradiť.

Planovala som bud niečo lacne,ale značka neznáma,alebo niejaku "značku" od ruky .Mala som už vybraty Tefal baby-ale dočítala somsa ,že tam treba meniť nejaky filter na vodny kameň-a boh vie čo to stoji a kde to zoženiem

prosím,poradte . Kludne aj nejake konkretne typy - linky . Niečo cca do 40€ - ak vôbec existuje niečo za taku cenu 😝

zuzana581
28. feb 2009

DENISOCKA hej, to je ako ten sencor a ide doňho dať asi všetko. 🙂 Je nezničitelný by som povedala. 😀

denisocka
autor
28. feb 2009

tak teraz neviem,či kupiť šmejd nezmar http://z-obchody.zoznam.sk/p-118356-sencor-shf-... alebo ETU alebo TEFAL

zuzana581
28. feb 2009

DENISOCKA, ak ti môžem poradiť, tak si musíš premyslieť, že načo ho potrebuješ. Ak chceš pravidelne zvlhčovať byt tak, že ho napríklad zapneš každý podvečer, tak ti stačí aj tento a taktiež je dôležité, akú vlhkosť potrebuješ. Mne osobne (vlastne malej, kvôli častým laryngitídam) tento nestačí, ale je lepší ako nič. Len je proste slabý. Potrebujem kúpiť nejaký z väčším obsahom, s nastavitelným regulovaním vlhkosti a tak, proste vymakanejší. Inak by mi tento stačil a je fakt nezničitelný. Keď ho chcem očistiť, tak nalejem doňho horúči ocot a prekefujem a je jak nový a fičí ďalej. Raz som doňho dala sol a urobil mi v celom byte takú paru, že som ani nevidela, ale potvrdilo sa mi, že asi cca za hodinu bola para v celom byte, takže zvlhčuje dosť, ale musela by si tú konkrétnu miestnosť zatvoriť, inak ak je otvorený celý byt, tak zvlhčí cca o 10% maximum a ja osobne potrebujem viac.

denisocka
autor
28. feb 2009

zuzi a čo povieš na tie dva -tefal a eta?

zuzana581
1. mar 2009

Tú ETU by som brala, ak by nemala aj možnosť teplej pary. Je to zbytočné mať teplú paru (neni vhodná) a tým pádom aj drahšie ako bez nej. A TEFAL neviem aký.

denisocka
autor
1. mar 2009

ja som obe našla po 1350,takže sa už len rozhodnuť ktory?

ivulik2
2. mar 2009

a čo philips? som počula že su dobre ale asi budu aj drahe... viem že je jeden Philips AVENT ten mi odporučala kamoška vraj je špecialne vyvinutý koli deťom a je vhodný pre novorodencov a hned meria teplotu a vlhkosť v izbe. Má s ním niekto skusenosti?

eatygrenee
12. mar 2009

taky nějaký sháním....a pořád nevím...ale koupit musím, vzduch máme velmi suchý ☹

vitaka
12. mar 2009

http://www.obchodni-dum.cz/bionaire-cm-1/6462/

máme doma......má ho i bratr.....jsme spokojení........nevypadá nic extra.....ale je dobrý........a jinak do ultrazvukového bych nešla.......myslím že dítě by to obzvlášť nevnímalo dobře.

tucika
12. mar 2009

My mame Solac za 1300,-Sk a je vyborny!

soficianna
12. mar 2009

Teda mne osobne susenie pradla, polozenie misky s vodou na parapetu a pod, nijako nepomaha 😠 , naopak, hlavne v zime je pri suseni pradla v dome strasne tazky vzduch, musim otvorit okna, tak je ale kosa 😔.
Poriesila som to kupou ionizacneho cistica vzduchu chicco, ktory vytvara prijemny, precisteny/sviezi, nie chladny vzduch, zachytava drobne necistoty – chlpky od nasho psika, hoc velmi neplzne(westik), ale aj tak ako cistim tu masinku, je tam plno chlpkov prisatych a prachu.
Je celkom tichy, ale spat sa pri nom velmi neda, lebo predsa je to pocut.Pustame cez den..
Nas sluzi len na vymienani filtra v zavyslosti ako casto ho pouzivate..
Ja si potrpim na cistotu a sviezu vonu v dome a toto nam ku tomu len dopomohlo, takze spokojnost 😵 .

zuzana581
12. mar 2009

SOFICIANNA, ty máš ten ionizátor chicco? Tento: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... ? Ja som naňho už pozerala ale som sa bála aby to nebol nejaký hračkársky. Takže ty si s ním spokojná? Asi ho teda kúpim. Ionizátor je podla mňa perfektná vec. Ja potrebujem aj zvlhčovač, kvôli dcére, lebo trpieva na laryngitídy, ale ionizátor, je podla mňa hlavný.

soficianna
12. mar 2009

mozno vyzera ako "hrackarsky"vdaka tomu obrazku, ale predsa za tu cenu uz musi byt trosku kvalitny.nemozem porovnat s inymi, nemala som, jedine priatelky mali zvlhcovace vzduchu, tu ma ale zaujalo, ze zachytava necistoty, prach, neprijemny zapach a celkovo zlepsuje kvalitu vzduchu, a je to citit. prvy den ako som prisla z prace hovorim manzelovi, boze ako dobre u nas vonia, tak sviezo, vdaka cisticu 🙂

soficianna
12. mar 2009

...a pre deti je to vyborna vec, ved nam dospelym sa stale ucpavaju nosy od toho sucheho vzduchu, aj ked pernamentne vetrame, nepomaha tak ako toto. A zvlhcovac vzduchu sme si poriadili akvarko, trosku drahsi to zvlhcovac, ale ma to okrem ineho aj krasny esteticky dojem a ukludnujuce ucinky 😵 .

denisab32
12. mar 2009

zuzana581
- tak ja tiež rada testujem nové 🙂 a kúpila som ho, ale žiadnu podobnú zmenu ako opísala soficianna som nezaregistrovala....asi máme príliš čisto 😀

zuzana581
12. mar 2009

Vieš, čo DENISKA, to zmenu ani nemusíš zaregistrovať, ale určite tam je. Je to velmi dobrá vec ten ionizátor a určite by som ho ja osobne odporučila uplne každému. Na druhej strane zvlhčovač, by som odporučila iba tým, čo majú laryngitídy a tak. Inak netreba. Podla mňa.

denisocka
autor
30. máj 2009

halo,nič kvalitne a lacne ? stale nemám zvlhčovač 😔

soficianna
30. máj 2009

..kvalitne a lacne neexistuje, alebo, daj si vodu do pohara, vela Ta to nestoji 😉

denisocka
autor
31. máj 2009

tak vybrala som Topcom kidzzz 1801

dosa
31. máj 2009

denisocka, pozerala som si ho, precitala o nom, nepisu nic o filtroch, tak snad by mohol byt fajn. pozri si tuto aj "hodnotenia majitelov" http://www.biga.sk/zdravie/topcom-kidzzz-ultras... - je tam sice len jedno, ale nevadi 😉

ked ho vyskusas daj vediet. tiez som zacala nad takym niecim uvazovat, kym bude dalsia zima snad sa rozhodnem, len neviem ako si to doma podelime - najprv zvlhcim vzduch v detskej a ked deti pospia zoberiem ho do spalne? panko tam pise ze je dost nemotorny na prenos, tak neviem.

denisocka
autor
31. máj 2009

je dik za upozoremie,nejaky premudrety a velmi zručny muž písal,šak ja zhodnotim až mi dojde

denisocka
autor
31. máj 2009

no,požičiala som si lacnu metostanciu,či čo to a ukazuje 57% vlhkost,je sice už 2 den vonku zapršane počasie,takm neviem....a ten topcom čaka na zaplatenie

denisocka
autor
1. jún 2009

tak my si asi kupime odvlhčovač,v spalni rano 63% a vonku v daždi 58

dosa
1. jún 2009

denisocka, to je mozno teraz tak, ked je vonku uprsane, mozno mas aj otvorenu vetracku a vnutri sa nekuri. ale ked sa zacne v zime kurit, vetracku na noc neotvoris a mozno namerias ine hodnoty... a mate aj v tomto obdobi problemy s nosmi??? alebo len v zime?

denisocka
autor
1. jún 2009

no s nosmi v zime ,v lete s vyschnutym hrdlom.... tak ja neviem, ale my mame v zime problem s plesnou a mega mokrými oknamy z vnutra rano

dosa
1. jún 2009

tak to by ste mali reklamovat okna. mozno okna ako take su dobre, ale neboli dobre osadene, spravne by sa rosit nemali.

vyzera to tak, ze vlhka mate dost, skor by som teda uvazovala o cisticke (alebo pracke?) vzduchu. mozno vam tam vo vzduchu nerobi nieco dobre. skus sa popytat niekde, kde predavaju taketo veci, niekoho, kto sa tomu rozumie - ci vo vasom pripade potrebujete zvlhcovac, odvlhcovac, alebo pracku vzduchu 😉

denisocka
autor
1. jún 2009

no reklamovať nie,lebo prave ked su dobre osadene tak tesnia a neprepušťaju vlhkosť a týmpádom sa rosia,ked nadýchame litre vody

denisocka
autor
1. jún 2009

no tak vlhkost máme 59-63% ..... žeby som začala hladať ionizator,miesto zvlhčovača? mam chuť oplieskať tie peniaze,čo mam vyhradene na zvlhčovač 😀

standu
1. jún 2009

...my spime traja v spalni 4x2metre a nemame nic orosene....vlhko mate az az ked mate plesen.. asi skor tu pracku vzduchu

denisocka
autor
1. jún 2009

No v lete nemame orosene nic,zato zima je na zaplakanie