Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

strapanik
27. júl 2010

Jajus, to kreslo je super, hned by som ho brala. Ale na balkon mi asi nevojde ☹ , Asi musime najskor postavit dom. 😎 Ja budem mat tiez 30-ku v marci. Kolkeho je tvoj muz? Ja som 23.marec.

jajus
27. júl 2010

strapanik, muž je 15. marec, tak to budete piť tesne posebe 😀 ja mam 2.jula.
My celkovo mame okruhly buduci rok. Mamina ma 50ku, moja krstna mama a krstny oco maju 50ku, stara mama 70ku, teta 40ku.
no na balkon ho asi nenarveš, tak len ostáva stavať domček 😀 😵 My sme to kreslo pozerali už hroooozne dávno v BA v kike ho mali, hroooozne sa nam páčilo ale tiež sme bývali v paneláku a bola na nom hrooozna cena 😅

iwuskaaa
27. júl 2010

Lucka, tak Majovi odkáž, že čo mu odkazujem ja! 😀 😀 😀 ...možno sa polepší 😅
Ja dobre, len ma všetko bolí, všade pichá, cítim sa ako pár dní pre pôrodom a to mám ešte relatívne času dosť 🙄 . Najradšej by som už išla do pôrodnice, ale zase radšej nech ešte drobec vydrží, je mu tam dobre 🙂 .
Janka, už máte aj Vy novú posteľ?
My už asi tri týždne sme sami v spálni, Davidko je vo svojej izbe, vo veľkej posteli. Prvú noc sme mali tiež takú, že spinkal sám do tretej, potom prišiel sám k nám, teraz už prespí od večera do rána nepretržite 🙂 . Veľmi som sa toho bála, že si nezvykne, ale nemal s tým problém. Cez obed tam vie potiahnuť ešte dlhšie ako spával v postielke.
No Vy to máte horšie, keďže Tobinko má izbičku hore na poschodí.
Tak na budúci rok nás viacerých čaká 30 😵 alebo 😨 😝 😀

kodada
27. júl 2010

ja som 21. marca 🙂 tak tych oslav bude asi viac
Ivi dobre sa mame, konecne sa zacal Tomi aspon plazit, 9 mes. 9 kg a 4 zuby .... a surodenec 😎
dnes odchadzame do Ciech ta svagrinou, a v piatok naspat

zvalka
28. júl 2010

@kodada jeeej dadka kedy bude babatko? Blahozelam a nech to dobre dopadne. Tamarka sa tiez plazi,na 4 sa nedava. A vazime vyse 8kg. A uz viete,co to bude?

lucka23
28. júl 2010

janka tak vy idete poriadne zurkovat bud. rok. 😀 😀 😀 😀 😀

ivka odkazem ale ci to bude mat nejaky efekt pochybujem. teraz travi dost casu s jednym kamosom, je to jeho spolocnik vo firme a mam trocha obavy z toho ci si vzajomne netlacia kaleraby do hlavy. 😠 lebo je poslednou dobou straaaasne mudry. 😠 🙄 davidko je sikulka ze uz vo vlastenj izbycke spinkava a ze ten prechod tak krasne zvladol. 😵

zunka
autor
28. júl 2010

Dadi, ja som to tušila, keď si mi minule písala na FB, tak som si to nejak domyslela......super gratulujem

lucka23
28. júl 2010

dadi ja som myslela ze sa este len snazite a nie ze ste uz aj zamiesili. 😅 😀 tak aj ja sa pripajam a gratulujem 🙂

jajus
28. júl 2010

ahojte, dadi tak gratulujem a nech je tehuľkovanie prijemne a bez komplikacii 😵
No Lucka to budu zurky a grilovačky 😀 😀
ivka tak to naozaj Davidko super zvládol, takto pekne spinkať. My sme tuto noc tieš krásne prespali, na Tobiaska stále plati len vysvetlovať a donemoty vysvetlovať ( ja som mu včera nahovorila, že postieľka zanim plakala ked v noci prišiel ku nam a musela som ju hladkať, tak tuto noc tam krásne prespal 😀 )

iwuskaaa
28. júl 2010

Dada, gratulujem...ani ja som nečakala, že ste takí šikovní 😀 . Prajem príjemné tehuľkovanie a úspešný koniec 😉 .
Janka ako krásne si mu to vysvetlila, no podarení ste 🙂 😵 😀 . Tiež bude Tobiasko spinkať vo svojej postielke, to mal iba prvú noc takú, tak nebojkaj 😉 ...
Lucka, tak na to radu neviem, chlapi keď majú takého kamaráta, čo si myslia, že je "svätý", tak je s nimi ťažko pohnúť 😒 .

marys001
28. júl 2010

@kodada ahoj som tu nova prihlasena ale citam vas uz dlhsie mozem sa ta opytat? zistila som totiz ze mame takmer rovnako stre deticky a ze cakas uz druhe tak sa ta chcem opytat ty este kojis? a inac gratulujem k tehu 🙂 chceli ste taky maly vekovy rozdiel? pytam sa na to preto lebo aj mne sa ta myslienka paci a ....... 😎

annie13
28. júl 2010

@marys001 ja som kojila ked som uz bola tehu ale musela som prestat kvoli zdrav. problem stimuluje to maternicu a tak, hrozi potrat a podobne ale kazdy znasa inak
a maly vekovy rozdiel je riadna fuska to mi verte, mam dost, maly sa chce hrat na piesku na preliezkach a mala v kociku nevydrzi len reve surodenecky kocik odmieta uplne
@kodada gratulujeme aj my
mimochodom aj ja som marcova 8 na MDZ

marys001
28. júl 2010

@annie13 takze neodporucas maly vekovy rozdiel lebo mne sa to celkom pozdava aj ked ja mam teraz velmi zive dietatko a momentalne velmi vytrvale lebo odmieta sunar a uz druhy tyzden si zvykame nan a nic ja uz sama neviem co s nou, ci ju zlomim alebo nie !!A inac dakujem za radu 😉

annie13
29. júl 2010

@marys001 nieze neodporucam teraz by som ich uz nedala za nic velmi su zlaty Branik sa stara o Vikinku neublizi je nosi plienky kocikuje atd
len druhykrat by som pockala aspon do tych 2 rockov aby uz nebol na plienkach a bol samostatnejsie
a tretie na 100ˇ% uz nechcem 😀

iwuskaaa
29. júl 2010

@marys001 ahoj 😉 , čo sa týka vekového rozdielu, je to veľmi individuálne. Niekto si pochvaľuje menší a niekto starší vekový rozdiel. Ja, keď som otehotnela, veľa som čítala o rozdieloch a odborníci sa zhodovali v tom, že najideálnejší je práve dvojročný vekový rozdiel. Ja to zatiaľ posúdiť neviem, ale o mesiac Ti budem vedieť povedať aj na základe vlastných skúseností 😉 . Veľa záleží od toho, aké je prvé dieťatko...či je živé, alebo skôr tiché, samé sa prehrá...potom dám vedieť 🙂 .

annie13
29. júl 2010

ako vravi IVka je to individi
Branko je zive dieta ale Viky zase opak takze da sa
kojime sa a prespi mi celu noc akurat ze kocik velmi nemusi

jajus
29. júl 2010

ahojte, aj ja si tiež myslim, že je to individualne a veľa záleži na prvom dietatku, ale určite je jednoduchšie ked daš prve do škôlky a plne sa môžeš venovať druhemu a po obede ked už je manžel doma môžeš sa venovať tomu čo pride zo škôlky a manžel si bude uživať miminko. U nás to tak vyšlo, no ani teraz to nebude bez starosti čaka nas adaptácia v škôlke čo bude pravdepodobne pre nas dvoch Tobiaska a mna hrozne ťažke sme citliví a dosť na seba naviazaní ☹ potom detske choroby zo škôlky ( dufam, že nas budu obchádzať)
strapanik už si bola s materskou ? Prosim ťa kedy maju strankove dni bola som tam dnes, lebo vždy pracovali vo štvrtok s materskou a maju zmenu prac. dni. Maju to tam divne napísane ale vyrozumela som, že asi každy deň okrem toho štvrtku.

iwuskaaa
29. júl 2010

Janka, zvládnete to obidvaja, neboj nič 😉 .
Ja som včera náhodne stretla pani z UPSVaR, čo k nej patrím a povedala mi, že materskú musím doniesť aj jej, pretože teraz poberám rodičovský príspevok od nich. Janka, nebude to tak aj u Teba, keď Tobiasko ide mať tri roky až koncom septembra?
No a potom som si volala do práce, tak tiež im mám papier doniesť, oni za mňa vybavia sociálnu poisťovňu, keďže som zamestnaná u nich. Tak aspoň tam nemusím ísť.

marys001
29. júl 2010

@iwuskaaa tak ja budem cakat ze co my ty povies z vlastnej skusenosti ze ako to je budes to mat najcerstvejsie z nas . A mne chodi manzel z roboty vecer okolo 21 hod takze ja sa velmi nespolieham na to a vetsinou som sebestacna vo vsetkom!!!Ale zase cez den my pomaha manzel s malou teraz takze zatial sa to da aj kej mala je velmi ziva . 🙂

jajus
29. júl 2010

Ivka ano ale na UP ideš až s vyrozumenim zo socialky ( čo je v budove GTsystem). Aspoň tak mi to na UP povedala ta pani.

zunka
autor
29. júl 2010

Baby, ja mám z týchto vašich socialok riadny chaosm,,,to je vždy také komplikované 😠 , alebo to možno ja som taká trubka 😀
Iwka, som riadne prekvapená ako malý pekne spí v izbičke sám. Šimonko bude spať mimo spálne až keď sa ožení,...nemáme miesto na detskú izbu 😀

strapanik
30. júl 2010

Janka, ja som na socialke nebola, matersku som poslala do prace, oni to maju poslat na socialku (ako pisala aj Iwka), takze teraz len cakam na vyjadrenie. Myslim, ze ja na urad prace nemusim ist, kedze od nich nepoberam ziadne davky.
My sme uz tiez spekulovali nad vekovym rzdielom deti (a to nemame este ani jedno!) a najviac sa mi pozdava variant dva roky. Iwka, tebe to vyjde uplne presne 🙂 Ale uvidim, co budeme vraviet, ked sa narodi nasa mala slecna. 😀

strapanik
30. júl 2010

Este by som sa chcela spytat, ci vam v porodnici v ZV poradili (naucili vas), ako spravne dojcit. Alebo sa na to vykaslali?

iwuskaaa
30. júl 2010

Zuzka, vraj kým sa neožení, no ty si teda expertka 😀 😀 😀 .
Janka, tak ja neviem, ja mám v tom tiež poriadny chaos už 😠 ...mne to vysvetlila tak, aby mi vedeli pozastaviť dávky od nich, keďže materskú budem poberať vyššiu...tak ja sama neviem na čom som! 😠
Strapanik, podľa toho na ktorú sestričku asi natrafíš, veľa záleží od toho. Ja som mala veeeľmi obľúbené dve sestričky, jedna z nich bola laktačná poradkyňa. Tá sa naozaj tomu perfektne venovala, dala si záležať a dokázala pri mne presedieť aj hodinu vkuse, len aby sa malý poriadne napapal. Dala si na tom záležať a výsledok stál za to. Neviem aké sú iné, nemám skúsenosti. Škoda, že tam už nieje, odišla pracovať do BB. Nemôžeš sa hanbiť stále sa pýtať, ak Ti niečo nebude jasné, na to pamätaj, lebo doma to bude horšie, nebude Ti mať kto poradiť. Nieje hanba sa pýtať, ver mi 😉

iwuskaaa
30. júl 2010

Baby, nemáte náhodou kontakt na metabolickú amb. vo Zvolene? Janka, Vy tam nechodíte náhodou? Ďakujem

jajus
30. júl 2010

ahojte, no stou materskou je to poriadne domotane, ja som papiere odniesal na socialku a teraz čakam na vyrozumenie, ktore zaniesiem na UP.
Strapanik musiš sa pýtať, ked nebudeš niečo vedieť, sestri su tam nato aby poradili, kým si tam, ako píše Ivka doma budeš odkázana len na seba.
Ivka my chodime ku Chlupisovej endokrinologička. Takže neporadim ale myslim, že lucka ma lekarku, ktora v takom obore pracuje.
Zuzka som sa zasmiala, že ked sa ožení 😀

zvalka
30. júl 2010

@iwuskaaa - zajtra pozrie mm v karte, mozno najde. aj sa tam chcel objednat, ale nejaky divny sa mu zdal ten doktor, tak nakoniec bol v BA. ale mozno ma kontakt aj do zvolena.
@strapanik - no mne aj pomohli, ale som sa pytala, same od seba nejako neriesili, pravdupovediac, cakala som trosku viac. 😅 ale nastastie sme to zvladli a kojim este aj teraz 😵 😵 😵

zvalka
30. júl 2010

@iwuskaaa a papiere su uz u kamci - dakujem.

zunka
autor
31. júl 2010

@strapanik mne malého doniesli potom asi tak 3 hodky po pôrode, ja v ošiali šťastia, že si ho môžem pochytať, som vôbec nepočúvala čo mi povedala sestra, ale to tak 2-3 vety ohľadne kojenia a odišla a ja som potom netušila čo robiť 🙂 . Pamätala som si akurát, nejakých sedem minút - to že max 7 minút si ho mám nechať na jednom prsníku a potom na druhý. A kedže som sa nevládala pohnúť tak som netušila, že ako si ho mám preložiť na druhú stranu (to som po ležiačky) - tak som ho v perinke aj v zuboch ťahala po posteli 😀

kodada
1. aug 2010

ahojte, hlasim sa spat z ciech, bolo super
ste ma baby zaskocili co ste vsetko vydedukovali z jedneho smailika 🙂
strapanik, k tomu kojeniu, mne doniesli vecer maleho na izbu, a sestricka odisla, ked sa vratila po 10 min. som jej povedala ze neviem co robit z malym tak mi vsetko pekne vysvetlila, ukazala ako prikladat maleho aj polohy a uspesne sme kojili do 8 mes.