Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

petullia
11. jún 2009

cawte... my sme monitor kupili a velmi chvalim... tiez je Dudi uplne zdravy, ale bola som vzdy kludnejsia, ked som videla ako dycha. podla mna to boli dobre investovane prasule. 🙂

zvalka
11. jún 2009

jajus, vy ste mali monitor dychu? 🙂
peti, a nechcete ho teraz predat? kupovali ste novy?

jajus
11. jún 2009

mirka ano mali sme a tiež si to chválim ,v nemocnici tam ho mal stále zapnutý takže som si povedala, že ho určite chcem aj doma a používala som ho dllllllllho do roka. Bola som v noci kludnejšia, že je pod kontrolou a keby niečo nezaspím a ani nebudem vedieť ked sa malemu bude niečo diať. Ono niekedy som od unavm spala ako zarezaná. Ja odporúčam

zvalka
11. jún 2009

A kupovali ste nove a potom ste to predali?

jajus
11. jún 2009

😀 ano kupovali sme nový a máme ho odložený pre druhe dufam, že sa dovtedy nepokazí

iwuskaaa
11. jún 2009

Ahojte 😉 ,
včera som normálne nebola na nete, už ma hysáky chytali 😀 ...
Janka a Lucka, mne sobota nevyhovuje, idem na Poľanu na víkend 😵 trošku si oddýchnuť 🙂 . Uvidím, ako bude reagovať Dávidko, prvý krát bude spať mimo domova 🙂 . Ale postielka je vybavená, tak snáď sa mu bude páčiť 🙂 .
Včera sme boli v poradni, ďalšie očkovanie máme za sebou, o týždeň ešte Prevenar a potom už iba v 15 mes. a v 6 rokoch 😵 , tú 3 ročnú vraj zrušili 😕 ...
A tu je čo nové?
Tak niekedy budúci týždeň u Rytiera??? 😉

lucka23
11. jún 2009

no skoda ivka. tak snad buduci týzden nam to vyjde. uzite si pekný vikend. 😉

iwuskaaa
11. jún 2009

Lucka ďakujeme 😉 .

kodada
11. jún 2009

ahojte babulky, trochu vas zanedbavam ... sefka mi nakydala plno roboty na doma, tak zarezavam ;-/
ja budem mat monitor od svagrinky ... takze dalsiu vec budem mat vyriesenu 😀

ja mam inu otazku, mali ste elektronicku opatrovatelku?

arimzv
11. jún 2009

ahojte.
zvalka , my sme tiez mali, od 2-6 mesiaca veku. natka bola, aj je, drobunka, tak som sa bala SIDS, sice bola zdrava, ale chcela som mat aspon nejaku poistku kym nemala pol roka. my sme ho mali pozicany zo spankoveho laboratoria z BA, maju stranku chrapanie.sk, stalo nas to vtedy 250 sk na mesiac.
dadi, my nemame, mame maly byt, takze natku pocujem, ale je to podla mna dobra vec, keby som mala peniazky navyse tak si kupim, to by som mohla zbehnut aj vonka so smetami alebo s pradlom.
podla mna je to do domu dobra a uzitocna vec.
kamarati maju aj taku s malickou televiziou, a da sa to prepojit aj na normalnu telku.
Iwka trojrocnu zrusili? my sme boli dat v pondelok ockovat zltacku a nam doktorka zas povedala, ze o rok preockovanie spolu s trojrocnym ockovanim. asi v tom maju bordel.
iwka pozdrav odomna prosim Frantiska S. 🙂 ale ozaj 🙂

zvalka
11. jún 2009

Iwus,co ty? Monitor dychu...Jaaj,musim kazdu osobne vyzyvat? 😀

lucka23
11. jún 2009

dada ja tie vysielacky odporucam hlavne ked byvas v dome. ja ich vyuzivam doteraz. aj ked bol malý malý a spaval v kociku na dvore aby som s nim nemusela na dvore sediet dala som mu do kocika vysielacku a sla si nieco robit dnuka. 🙂

mirka vsak aj tak si spravis podla seba. baby ti to odporucia podla mna to az tak potrebne nie je tak si vyber 😀 😀 😀 pre kazdu je dolezite nieco ine. 😉

iwuskaaa
11. jún 2009

Mirka, jasné pozdravím 😉 . Spoľahni sa 😀 , ale vážne 😉 .
Asi v tom majú veru bordel, každý ináč vraví, mne napr. včera kamoška vravela, že hexa sa pichá v roku a malému ju pichla už včera, tak neviem ako to vlastne je 😕 .
Dada, my máme elektronickú pestúnku a sme veľmi spokojní, v kľude si pozeráme telku, alebo sedíme na balkóne a nemusíme natŕčať uši 😀 .
Monitor dychu sme my nemali, ale keby boli nejaké náznaky, alebo komplikácie už v pôrodnici, tak určite kúpime. No každý má iný názor, musíš sa Zvalka rozhodnúť sama 😉 . Dajú sa kúpiť v záruke aj použité, popozeraj babybazar, bazos...majú veľa ponúk 😉

kodada
11. jún 2009

Vdaka Miri ... aj ja si to tak predstavujem, dam male spat amozem aspon vybehnut na dvor ...

jeeej Miri, ty uz mas krasne tehu brusko 😉

zvalka
11. jún 2009

Dakujem.ja viem,ze si spravim podla seba 😉 ale zaujima ma,ci ste to vy kupovali,a ak ano,ci ste boli spokojne... 😉 vas nazor je pre mna dolezity,aj vase skusenosti.dufam teda,ze vas tym neotravujem.proste chcem vediet rady mamiciek...a som rada,ked ma nieco zaujima a odpoviete mi kazda,ako to je u nich 😵 dakujem 🙂

zvalka
11. jún 2009

Ale dadi 😀 to len vecer 😀 cez den nic,aj oblecko nosim este all netehu 🙂

kodada
11. jún 2009

a ake znacky pestunok mate ?

lucka23
11. jún 2009

mirka pre teba http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5844107 a urcite nas neotravujes 🙂

dada toto je zase pre teba http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6000258 . tieto su fakt super a mozem odporucat vsetkými 10. su aj v iných farbach.

lucka23
11. jún 2009

jej mirka super brusko. 😵 😵 😵 a krásne saticky mas na leto

kodada
11. jún 2009

lucka ja sa bojim o dosah, mi mame stary dom, s hrubymi murmi ... a tam pisu ze 5 km, to by bolo super 😉

lucka23
11. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5638842 dadi ja mam tieto ale tie isto nekupuj lebo budes v nichchytat vsetky deti susedov len nie svoje. 😀 😀 😀 na tieto kazdý nadava. ale tie topcom si pri 2 kupim isto. 😀

kodada
11. jún 2009

lucka a kedy zacnete pracovat na druhom 😉 leto uz je tu

zvalka
11. jún 2009

dakujem Lucka za tip 😵
tak som rada, ze si to pochopila...vam tu vsetko pride take samozrejme...ale ked ja cakam prve babo, tak ani neviem, co vlastne je mozno zbytocne kupovat, a co fakt vyuzijem...kamoska ma januarovu Lauru, a ta mi uz tolko veci povedala, co su zbytocne a ani nemam kupovat, tak to mi fakt pomoze taketo rady...maminy, co maju skusenosti uz vedia poradit...nam prvorodickam sa zda vsetko NESKUTOCNE POTREBNE 😀 😵

lucka23
11. jún 2009

mirka pre to to chapem. mna by vtedy tiez potesilo keby ma niekto klepol po prostoch ked som denne nakupovala same "potrebne veci" bez ktorých by sme s malým neprezili. 😀 😀 😀 este ze existuje MMb a mohla som sa potom toho zbavit. 😅 😀

dada na druhom neviem kedy. nevidim to ruzovo tento rok. 🤐

iwuskaaa
11. jún 2009

Lucka, ten monitor dychu je super cena, to si ho kde vyhrabala 😀 ? Presne tak, ešte že existuje MMB a podobné stránky 😵 .
Dada, my máme Philips, sme veľmi spokojní 🙂 .
Mirka, na to sme tu 😉

jajus
11. jún 2009

Ivka ako už spinkáte dobre? O pol 9 ma tobinko vzal za ruku že je čas isť spať a tahal ma do postele darmo tu bol sarký a starká. 😀
Ozaj predala som dva obrazy 😎 😀

arimzv
11. jún 2009

jani super, gratulujem, potesi 🙂
Mirka ako hovoria bratia koalovci na Minimaxe - sme tu, abychom pomahali 🙂

arimzv
11. jún 2009

ozaj, mali ste uz po ockovani dietatka reakciu aj hnacku? natka mala v utorok tu zltacku a dneska mi zacala hnackovat aj slabu teplotu, tak neviem ci je to viroza alebo reakcia. tak zaspala na ciernom caji, chudatko tak jej bolo pocut pohyby v brusku ked som ju uspavala. a ozaj, zaspinkala bez nasho uspavacieho havka. asi z nej uz ozaj bude velka skolkarka 🙂
Lucka aj dneska vecer ste nedali plienku? teraz myslim planovite? ked si videla ze Luky vydrzi?

lucka23
11. jún 2009

nie mirka dnes som dala. 😀 mozno robim chybu ale memam odvahu ho zamerne nechat spat bez plienky. 😅 asi to najskor vyskusam cez obedny spanok. 🙂
natalke posielame boztek nech ju hnacky netrapia. my sme sa este proti zltacke nedavali ockovat. mame len pneumokoky.

arimzv
11. jún 2009

dakujeme za boztek, istotne pomoze 🙂
aj ja planujem to vyskusat najprv cez obedny spanok, hlavne aby v skolke nepotrebovala plienku, ked bude mat nocnu plienku aj do troch rokov, pripadne viac, tak mi to nebude vadit. ale chvalim Lukaska ze vydrzal, skoda ze im nevidime do hlaviciek, ze co si tak vecer myslel Lukasko ked plienku necitil