Angličtina, potrebujem poradiť dobrú knihu

katarina1210
2. júl 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať na dobrú knihu z angličtiny, ktorá ma dostane späť do aktívneho využívania tohto jazyka. Dlho som rozprávala aktívne, ukončila som aj stupeň C1. Avšak potom prišlo smutné obdobie v mojom živote a viac ako rok som nepoužívala tento jazyk. Nemám problém pozerať seriál v angličtine bez titulkov. Avšak už s tým rozprávaním je to horšie. Poznáte nejakú naozaj dobrú knihu? Čo ma znova v angličtine rozbehne a možno aj kvalitne rozšíri moju slovnú zásobu? Ďakujem

hettinka
2. júl 2018

@katarina1210 kniha ta rozprávať nenaučí. Treba ti komunikovať. Ale na slovnú zásobu je dobre toto https://www.martinus.sk/?uItem=74373&gclid=CjwK... alebo existuje zo iste aj Advanced. Ak máš c1, volila by som advanced.

katarina1210
autor
2. júl 2018

@hettinka parkrát za týždeň mám možnosť komunikovať v angličtine + pozerám filmy, seriály... Ale stále to nie je ono. Možno robí svoje aj psychika, keď som dlho nehovorila, že mám určitú bariéru. Každopádne ďakujem za tip 🙂

hettinka
2. júl 2018

@katarina1210 v knihe je aj CD s nahrávkami. Tiež som zo dala dcere na tréning cez prázdniny, tu intermediate, ona sa len chystá maturovať. Je to delené na komunikačné okruhy, najlepšie, čo sa mi v poslednom čase dostalo do rúk.

rybka16
3. júl 2018

Poradím ti trik, ktorý používam ja. Som prekladateľka, ale nie tlmočníčka, takže jazyk používam pasívne a aktívne len písmom. Mám rada rôzne články o vede, tak keď si chcem nejaký prečítať, čítam si ho nahlas. Mozog tak trochu oklameš, že to hovoríš ty, ale pritom vlastne čítaš. Nalepí sa na teba slovná zásoba aj gramatika a fakt potom nie je problém s rozprávaním, aspoň u mňa nie. Alebo ešte robím to, že sa doma sama so sebou rozprávam po anglicky. Možno si niekto bude ťukať na čelo, ale pre mňa je to dobrá taktika.

lucpro1
3. júl 2018

@katarina1210 ked chces zlepsit rozpravanie tak jedine rozpravanim, najdi si cez skype niekoho z anglicka s kym sa budes rozpravat, s tym ti knihy nepomozu

shades3
3. júl 2018

No, ja som mala dobru anglinu zo skoly, sla som s nou na rok do Ameriky a bolo to mega tazke. Najviac mi pomohli knihy - citala som vsetko, co mi prislo pod ruku, z kniznice - nie ucebnice, normalna proza. Jasne, ze rozpravanie je naj, ale knihy a filmy prave s titulkami (aj pocut aj vidiet/citat) je super. Potom som zila 5 rokov v UK a pre mna knihy naj pomocnik. Cize urcite dobry napad, ja odporucam take, co vas bavia - netreba si hladat slovicka. Z kontextu pochopite obsah...

ivana_uz
11. júl 2018

Ahoj 🙂, rada by som Ti ukazala iny sposob, ktory mna navratil do sveta anglictiny. Su to zdarma kurzy od BBC na internete. Je tam toho velmi vela a rozne veci, ktore su naozaj do zivota. Forma je zaujimava a prakticka. Tiez by som Ti rada ukazala svoj postup ako som sa ucila jazyk , mozno tam najdes nieco inspirativne.
https://uspor-zivot.eu/2018/01/07/priprava-na-c...
https://uspor-zivot.eu/2018/01/21/priprava-na-s...

Drzim palce!