Elektronická čítačka kníh

danielalaura
6. nov 2018

Zdravím vás mamičky keďže sa už blížia vianoce začíname zháňat darčeky a chcela by som kúpiť elektronickú čítačku kníh len neviem podla. Čoho vybrať viete. Mi poradiť???

vulka
6. nov 2018

Nejak extra sa v tom nevyznám, ale malý postreh. Mame sme to tiež chceli kúpiť a nekúpili, lebo jej vadilo, že to musí držať v ruke a LCD displej škodí očiam. Samozrejme sú aj iné. Možno niekto poradí .

danielalaura
autor
6. nov 2018

@vulka ja to chcem mužovi na vianoce deti ešte nevedia čítať... On dosť číta tak si myslím ze je to Vhodny darček

babyliss
6. nov 2018

My máme Kindle Amazon. Číta sa oveľa lepšie ako na tablete. Neťahá oči, dá sa čítať aj na slnku. Večer svieti, ale nie tak silno ako mobil alebo tablet. Používa ju dcéra, 10 ročná. A som spokojná hlavne s tým, že sa na tom dajú len čítať knihy, a nie surfovať po internete. 😉😃

avanka
6. nov 2018

ahoj, ja mám čítačku už 2 roky a je to tá najlepšia vec pod slnkom, mám Pocketbook touch lux 3, je podsvietená, čo by malo byť naj kritérium, prečíta všetky formáty, je malá, zmestí sa do nej tisíce kníh..
určite choď do nej, to, že ničí oči, sú len fámy od tých, ktorí ju nevlastnia 🙂

avanka
6. nov 2018

a presne, na dovolenke používam len ju, neťahá oči a na slnku priamom tie super

liz_lemon
6. nov 2018

aj ja mam Kindle, je to vyborna vec, predtym som citala na tablete, ale citacka ma iny display, vobec to netaha oci
odporucam kupit s podsvietenim, aby sa dalo citat aj v noci

hivanik
6. nov 2018

@danielalaura ....moj tiez vela cita a kupil si ju aj kvoli tomu, ze ked lieta tak ma tam kopec knih a zabera to malo priestoru...vysledok je taky, ze radsej si precita klasicku knihu....ma to ine caro...

simsalabim
6. nov 2018

@danielalaura ja mam Pocketbook Touch Lux uz neviem ake cislo. Mam ju uz asi 4 roky bez jedineho problemu. Som velmi spokojna, zvlada rozne formaty knih a moznost podsvietenia roznej intenzity je super.

danielalaura
autor
6. nov 2018

@babyliss presne také ničo hľadám dik pozriem
@avanka doky za info ja sa nevyznám a nechcem kúpiť hlúposť

danielalaura
autor
6. nov 2018

Žienky ďakujem veľmi pekne pre letím internét a snáď niečo sa mi podarí vybrať pomohli ste veľmi

avanka
6. nov 2018

@danielalaura ĺen vela krat sa stretnes s tym, ze klasicka kniha je lepsia, kvoli voni a tak..ano, aj ja som knihomol obrovsky, citam v priemere 150 knih rocne, citacka usetri peniaze, miesto..ja striedam klasicke knihy z kniznice a citacku

matazirafa
6. nov 2018

My máme pocket book, tiež spokojnosť.

@vulka čítačky majú elektronický papier, obrazovka je teda na inom princípe ako tablety a spol. takže neťahá oči, je to ako čítať normálnu knihu.

nerya
6. nov 2018

V prvom rade treba pozerať aký formát čítačka podporuje, Kindle má MOBI, niektoré preferujú epub, niektoré PDF, dnes už je ale veľa takých ktoré podporujú viaceré formáty, taktiež chvalabohu existujú programy na konverziu z PDF do mobi alebo tak, ja osobne to využívam lebo môj Kindle síce PDF otvorí a prečíta ale niekedy je to moc malé, od toho sa potom odvíja hľadanie a kupovanie e-kníh. Druhou vecou je či podsvietený displej alebo nie .. neviem či tie podsvietené netahaju potom v tme oči, nemám vlastnú skúsenosť ešte. Tretia vec je či dotykovú alebo s tlačidlami, ja osobne nemám rada upackany displej, mam obyčajný tuším ink displej, stránky sa posúvajú tlačidlami na boku čítačky a som s tým spokojná. Štvrtá vec sú funkcie čítačky, moja je na knihy a má wifi aby som si prípadne mohla stiahnuť knihy prostredníctvom amazonu, niektoré ale dnes už majú kalkulačky, prehrávajú hudbu a neviem čo všetko ešte podľa mňa v čítačke zbytočne. Treba tiež zvážiť výdrž batérie a ja som pri kúpe čítačky pre mamu brala ohľad aj na jej osobnosť takže som vzala prach a vode odolnú 😂 lebo viem že je schopná ju položiť kamkoľvek 😉 a samozrejmosťou by malo byť nejaké pekné puzdro 😉 aj keď ja som svoju dosť dlho nosila v hrubej ponožke 😉

avanka
6. nov 2018

a ano, pocketbook ma wifi, je to super pri posielani knih z mailu...puzdro som si kupovala na aliexprese za cca 10 euro, je perfektne

veronice
6. nov 2018

Ja mam tiez pocketbook touch lux 3 s podsvietenim a pripajam sa k spokojnym uzivatelom 🙂 dobra vydrz, pekne sedi do ruky, zozenies na nu aj pekne obaly a precita m ozstvo formatov. U mna prave mnozstvo kompatibilnych formatov rozhodlo medzi touyo a kindle. Ja na nu nedam dopustit 🙂 A este ma na nej bavi lahky prenos knih do citacky - zaregistrujes si citacku, dostanes speci email a potom uz len staci ked posles knihy na mail citacky a mas 🙂 je to parada 🙂

danielalaura
autor
6. nov 2018

@avanka tomu verím ze čítačka nenahradí knihy ale na prenos a pri decká h mi príde praktickejšie tak uvidíme ale dik

danielalaura
autor
6. nov 2018

Ďakujem veľmi pekne za rady všetkým

vulka
6. nov 2018

@matazirafa Ale záleží to od toho akú čítačku si vyberiš. Máš 2 typy - prvý je so systémom E-Ink a druhým je klasický LCD displej

alicakem
10. feb 2019

Ahojte, čítačka e-kníh je skvelý produkt. Keď veľa čítate je naozaj na nezaplatenie. Ja som si nedávno zakúpila Amazon Kindle Paperwhite, ktorá má naozaj vynikajúci displej. Vybrala som si na základe článkov z internetu napri. https://www.testado.sk/najlepsie-citacky-elektr... a s výberom som veľmi spokojná 🙂

armica152
17. mar 2019

ahojte, možno trocha od veci, som fakt asi dosť blbá. Kúpila som si konečne čítačku s tých najlacnejších Pocketbook 3 Basic, no neviem ako si ju nastaviť. Nastavila som si pripojenie na mail. aj som zadala tú mailovú adresu - stále mi to píše že mi odoslali na mail nejaký link na overenie, no ja sa na ten mail cez žiadnu ikonku tam neviem dostať. Knihy som si skúšala cez martinus poslať priamo do čítačky, napísalo že odoslalo, no v čítačke sú neni. naozaj neviem čo s tým mám robiť. Budem rada ak by mi to niekto trošku polopaticky vysvetlil, ďakujem moc.