Kniha o výchove dieťaťa

bajuss21
12. máj 2022

Maminky. Mám čoskoro dvojročnú dcérku, veľmi temperamentnú a tvrdohlavú. Máme veľmi náročné obdobie vzdoru a netušila som doteraz ako dokáže skúšať také malé dieťa, aké scény vie robiť....je veľmi precitlivená, všetky emócie prežíva veľmi intenzívne a je to pre mňa neskutočne náročné. Hľadám knižku, niečo kde by som dostala "návod" ako na ňu. Rady ako sa k nej správať, ako ju navádzať správnym smerom. Bojím sa, že zlyhám a chcem ju nasmerovať najlepšie ako viem. Veľmi pekne ďakujem 😊

evica17
12. máj 2022

@bajuss21 ja urcite odporucam: ako hovorit s detmi aby nas pocuvali a ako pocuvat aby nam doverovali.

zuzahajdulka
12. máj 2022

@bajuss21
- Naomi Aldort - kniha Vychovávame deti a rastieme s nimi
- kniha Respektovat a být respektován
- kniha Nejsou stejné (asi existuje aj slovenska verzia, ja poznam len cesku)
- kurz Výchova Nevýchovou (za mňa je toto najlepšie)

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
12. máj 2022

dobrá stranka je: Deti sú taky lidi je aj na fb a kniha Ako prezit rodicovstvo. Aj nerozbitné deti napriklad je fajn.

ichbinich
12. máj 2022

Este ma napadla:
Harvey Karp - The Happiest Toddler on the Block
Elisabeth Pantley - The No-Cry Discipline Solution
Laura Markham - Peacefull Parents - Happy Kids

Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze univerzalny navod neexistuje. Mozes sa naucit rozne triky a skusat. Mozno zaberie, mozno nie. Mozno zaberie dnes, ale za tyzden uz nie.

petraj122456
12. máj 2022

Aha rodičovstvi !! Kniha presne na toto obdobie… plus si pozrite stránku nevychova, robia prednášky o emociach deti a ako ich zvládať

mimi408
12. máj 2022

Výborná kniha: Výchova výchovou. Teraz som ju dočítala. Odporúčam.