Kniha s príjemným obsahom, vtipom a príbehom

30. dec 2023

Ahojte, posledné roky som prečítala množstvo kníh, všetko kriminálky a knihy z obdobia 2.sv.vojny. Ale mam pocit, že som toho presýtena... Hľadám knihu s príbehom, pozitívne ladenu, bez krvi a vrážd... Nejaký román, alebo hocičo, len nič motivačné ani romantické. Ani neviem, aký žáner hľadať, môže byť vtipná, môže to byť ľahké čítanie. Nevie niekto poradiť, kto už má prečítané niečo take? Hľadám na nete, ale nejako neviem nič nájsť podľa názvu a obsahu...

veve889
31. dec 2023

aj ja odporucam 100 rocneho starceka
https://www.martinus.sk/496497-storocny-starcek...

milanemila
31. dec 2023

Noo nie je to tak uplne bez vrazd, ale za mna fajn lahke citanie ked uspavam deti 🙂 Najomna vrahyna na materskej a druhy diel Najomna vrahyna na love od Elle Cosimano. Pacila sa mi aj Skrinka casu od Nikki Erlick, alebo Spomienky na neho, Neviditeľný život Addie LaRueovej.
Teraz som ale citala 2 dobre kriminalky po sebe Kurator a Zona smrti.
Teraz sa chystam na 7 sestier od Lucindy Riley a ak sa mi to bude pacit, tak aj ostatne z tej serie.

cacianka
31. dec 2023

Mne vždy urobia radosť, náladu,pohladia na duši všetky knihy od Lucy Maud Montgomery Anna zo Zeleného domu,celá séria tuším 9 dielov, a ostatné jej poviedky - všetky som mala z knižnice.
Alcottova a jej Malé ženy,Malí muži

avicii18
1. jan 2024

Robin od Zdeny Frýbovej je pekná kniha. Našiel som ju raz v knihobúdke a po prečítaní som ju posunul priateľke. Je to síce o psovi, ale ten je členom jednej zaujímajej rodinky. Riešia sa tam aj vzťahy, dokonca sú tam vcelku zaujímavé životné postrehy. A je to vtipne napísané.

cacianka
1. jan 2024

@avicii18 Frybova je fakt topka, všetky jej romány sú neskutočne prepracované, do detailov, v štýle že píše o "susedovom bratovi koňa kolegu"

andreatytler
2. jan 2024

James Herriot - "Vsetky velke a male bytosti" a potom celu seriu zo zivota zverolekara.

cacianka
2. jan 2024

@andreatytler potvrdzujem

beataxxx
2. jan 2024

Odporúčam všetko od Patrika Hartla, vtipne a inteligentne, Nóri sú tiež takí, že sa celý čas usmievas

allsa
4. jan 2024

Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre.
Sú 2 diely, je to taký cestopis, ale pre mňa super oddychovka, aj som sa zasmiala, aj niečo dozvedela z iných kultúr.

allsa
4. jan 2024

A ešte čo sa mi páčila je kniha Tá hudba mi v ušiach stále znie.

princezna_bosorka
5. jan 2024

skuste Dominiku Sakmarovu - cestopisy z dalekeho vychodu, ale take ine... vyborne som sa bavila a ma aj super IG profil.

a ak mate rada anticke baje, Madeline Miller by Vas tiez mohla bavit.

Elena Ferante sa neda opisat jednoducho, no Genialna priatelka je epos ako sa patri.

tolko moje tipy....

bu1bu
5. jan 2024

Dnes som dočítala od Pavla Dvoráka: Moja čínska dekáda. Odporúčam, výborná!

isis234
6. jan 2024

@princezna_bosorka Genialna priateľka bol i serial

helenapx
23. jan 2024

Láska na tanieri