Kniha s príjemným obsahom, vtipom a príbehom

30. dec 2023

Ahojte, posledné roky som prečítala množstvo kníh, všetko kriminálky a knihy z obdobia 2.sv.vojny. Ale mam pocit, že som toho presýtena... Hľadám knihu s príbehom, pozitívne ladenu, bez krvi a vrážd... Nejaký román, alebo hocičo, len nič motivačné ani romantické. Ani neviem, aký žáner hľadať, môže byť vtipná, môže to byť ľahké čítanie. Nevie niekto poradiť, kto už má prečítané niečo take? Hľadám na nete, ale nejako neviem nič nájsť podľa názvu a obsahu...

deti95060810
31. dec 2023

daj sa do skupiny Všetko o knihách...
tam ti isto poradia

isis234
31. dec 2023

Táňa Keleová-Vasiľková, Zdenka Wenzlová Švábeková, Alica Eštoková - spisovateľky

moonlight1210
31. dec 2023

Su to starsie knihy, ale skus Betty Macdonaldova. Lahke romanove citanie, s vtipnym pohladom na jej zivotne eskapady a starosti. Hoci zazivala velmi zle obdobia v zivote (zle manzelstvo, starost, ako sa po rozvode s detmi vobec uzivi po cas svetovej ekonomickej krizy, atd.), z knih to vobec necitit, lebo vsetko berie s humornym nadhladom.
Zalezi, aky druh humoru mas rada, ale ak ti sadne ten jej, tak miestami sa budes smiat nahlas.

Ak mas rada fantasy, tak Terry Pratchett a jeho seria o Zemeploche (knihy sa ale daju citat jednotlivo, nie nutne vsetky). Velmi humorne ponata parodia na fantasy pribehy. A hlavne postavy si napriek tomu zachovavaju tvoje sympatie svojou povahou (kedze vedia byt aj laskave, starostlive k druhym, pomahat si, atd. Nie je to cisto o komedii pre komediu.).
Rovnako ako u Betty, ak ti jeho humor sadne, budes sa smiat aj nahlas.
(Podobne Adam Douglas a jeho Stoparov sprievodca po galaxii. Sice to nie je vyslovene vtipne, ale stale lahke, humorne a blaznivy dej.)

Zenske romany ako take necitam (tie, kde hlavna hrdinka a jej zivot chce byt brana vazne), tak neviem poradit.
Ked uz tak, tak cervenu kniznicu (harlekynky, atd.). Maly format, precitane za dve hodiny, jednoduchy dej, vopred dany koniec, hrdinka je vzdy ta spravna zenska, mozem kludne vypnut mozog. Uplny relax. Ani caj nestihne vychladnut.

buberova
31. dec 2023

Mne sa veľmi páčili Malé ženy od Louisa May Alcott

jaskolka
31. dec 2023

@moonlight1210 Betty bola neuveriteľná spisovateľka, za mňa top-Ja to zvládnem. Aj o ťažkej a v tých časoch aj pre mnohých smrteľnej chorobe písala tak, ze človek ani nevnímal, ako to museli v ten dobe prežívať ľudia, keď im povedali v podstate "rozsudok smrti"

lelelienka
31. dec 2023

Betty MacDonald jednoznacne, napisala viacero knih zo zivota na slepacej farme, resp. o inych svojich zazitkoch, budes sa vyborne bavit, je to lahke, na odreagovanie

thereisabear
31. dec 2023

Poslední aristokratka

cacianka
31. dec 2023

Ondrej Sokol : Ako som vozil Nórov 1 a 2, ...Kórejcov
Fallet: Zelňačka

cacianka
31. dec 2023

@deti95060810 a v ktorej skupine je tento príspevok ? 😉🤣

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
31. dec 2023

@cacianka asi nevieš, ale je skupina na Mk ktorá má presne tento istý názov... toto nie je skupina, to len napísala na fórum...

doriiis
31. dec 2023

Dušan Budzak -Mrcha Hnusna

bu1bu
31. dec 2023

Kde všade som (ne)zomrel.
Ľahká, vtipná, cestopisna. Včera som ju dočítala a úsmev stále keď si na ňu spomeniem. ☺️

liliana8
31. dec 2023

Lucinda Riley-Sedem sestier (vsetky knihy z tejto serie su super🙂)

eeffka
31. dec 2023

Ako som vozil norov 1.2

rude_baby
31. dec 2023

Čítam to isté ako ty, a už som toho bola presytena 😂Muž, ktorého asi poznám - to bolo také fajn. Ani pre sladené, ani krvak. A ešte Katarína Durica je fajn, ale v Slušných dievčatách ide aj o znásilnenie, tak to nie je light..

bubuzu
31. dec 2023

Ako som vozil Norov je fajn. Ešte aj Erland Loe má fajnu trilógii Dopler. Ľahké, vtipné. Dobre sa čítaju aj knihy o Storočnom starčekovi. A potom Stopárov sprievodca galaxiou je fajn. Ronald Dahl má skvelé neotrle poviedky.

babababka
31. dec 2023

Dominika Sakmárová autorka-vtipné,relax cestopis

janinah
31. dec 2023

Muž.ktory stojí za to

liz_lemon
31. dec 2023

@janinah toto je uzasna kniha, patri medzi moje najoblubenejsie

janinah
31. dec 2023

@liz_lemon áno,keď si spomeniem ako odchádzala od frajera a izbu mu dávala do pôvodného stavu,tak sa smejem aj teraz

liz_lemon
31. dec 2023

@janinah ano, to je taka kniha, ktora sa da citat aj viackrat, je zabavna aj romanticka

autor
31. dec 2023

Veľmi, veľmi pekne ďakujem za každý príspevok! ❤️
V podstate si viem predstaviť prečítanie každej knihy, ktorá tu bola spomenutá, nič z toho nie je také, čo by mi vyslovene nesadlo. Tak idem niečo objednať, nech niekde začnem. Ešte raz veľká vďaka...

viestta
31. dec 2023

Vajce a ja, Mary a ja, Ktokolvek moze robit cokolvek Pre mna, balzam na dusu v kazdej chvili

leyah
31. dec 2023

Kniha ,, Láska kde si,, a to mne nasadne hocičo 🙂

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
31. dec 2023

toto bola taka vyslovene oddychovka a pohladenie na dusi: https://www.martinus.sk/629601-pribeh-arthura-t...

lauriik
31. dec 2023

Hypoteza lasky
Dom na azurovom pobreží - to bolo krásne
Hodiny chémie
To najlepšie zo mňa alebo hocičo od Nicholasa Sparksa
Historky z tinderu - je to len česky

autor
31. dec 2023

Ďakujem ešte raz 💕 Už mam v košíku 7 kníh, som vďačná za to, že sa dajú kúpiť aj čítané knihy a v zľave, ale tak doprajem si povianočný novoročný dar. Sama sebe 😊

stanulienkat
31. dec 2023

Forrest Gump. Storočný starček, ktorý preliezol okno...atd. neviem ako sa to presne vola.

anonymous87
31. dec 2023

A ja odporucam knihu Diabol menom laska 🙂