Odoslaný balík obyčajne, bez potvrdenky

ivka1282016
19. júl 2018

Prosím vie mi niekto poradiť .
Posielala som pondelok knihy ako obyčajný list a pani mi dnes pise ,že ho stále nema .
A ja neviem ako to mam riešiť .
Keďže potvrdenie žiadne nemám .
Teraz si myslí ,že som nič neposlala .
Ďakujem

huxy
19. júl 2018

záleží na tom, aké poštovné si pani pýtala, vybrala. ja vždy pri predaji dám na výber, či chce doporučene, alebo obyčajne. v podmienkach mám jasne napísané, že za balík poslaný obyčajne, nezodpovedám. nakoľko sa nedá nijak vystopovať, ani nájsť. už sa mi stalo, že balík poslaný obyčajne nedorazil, asi raz. a raz sa mi zas stalo, v darovacej skupinke, že mi pani poslala balík obyčajne, mne neprišiel, a po asi 2 či 3 týždňoch sa vrátil odosielateľke, a vraj tam boli rôzne pečiatky rôznych miest, putovalo to kade-tade. bohužiaľ, ak sa niečo posiela obyčajne, je tam to riziko.

lus83
19. júl 2018

@ivka1282016 treba posielat vzdy doporucene. Podla podacieho cisla tak viete presne zistit, kde sa zasielka nachadza.

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@lus83 spraveze ,iba tak Posielam . Len pani chcela lacnejšie poštovné tak som sa dala ukecat.
Prvý krát som posielala obyčajne .
Vždy Posielam doporučene az mam doklad .
No uz viac takto nebudem posielať .

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@huxy dala som pani na výber sama chcela obyčajne ,keďže vždy Posielam doporučene ,tak neviem čo mám robiť teraz .
Svedomie mam čisté ,len ako ja teraz dokážem ze som to poslala .

janush
19. júl 2018

Este moze prist...teraz su dovolenky aj postarky maju...obycajne postovne je na zodpovednosti prijemcu, takze ak jej nepride ty za to nemozes a nic urobit nevies....

jajamalka
19. júl 2018

ak si kupujúca žiadala poslať obyčajne, ide to na jej triko. Že jej to neprišlo nie je tvoja chyba a ona sa na to môže sťažovať akurát tak na lampárni. Druhá vec je, že veľa pôšt pracuje v dovolenkovom režime, tak je možné, že zásielka ešte dorazí.

dee01
19. júl 2018

určite jej príde, a ty nemôžeš spraviť nič, kedže si to ona žiadala poslať obyčajne, tak nenesieš žiadnu zodpovednosť...

susul
19. júl 2018

Nech sa pani opyta na poste, ci tam nema zasielku, niekedy postarky nedorucia zasielku, co sa nezmesti do schranky. Len jej popiste rozmery balika, a kedy ste ho odoslala.

ivka1282016
autor
19. júl 2018

Posielala mi peniaze vopred ,tak som hotová s toho
Dúfam,že to príde .

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@susul ze dnes volala ,a ze ste tam nie je ,posielala som v pondelok .

susul
19. júl 2018

Ja som raz posielala obycajne plysovu hracku a dorazila za tri mesiace.

katka51282
19. júl 2018

@ivka1282016 viem ako sa cítite..na začiatku som jednej pani posielala šaty za 10 eur..rozhodla sa pre obyčajné poštovné..šaty nikdy nedorazili..trpko som oľutovala, že som jej ich neposlala doporučene, pretože ma obvinila z rôznych vecí a mňa to doteraz mrzí..😟..

danina09
19. júl 2018

mozes len cakat ci pride. ono sa niekedy neoplati riskovat a priplatit si za podaci listok

huxy
19. júl 2018

@ivka1282016 keďže sama chcela poslat obycajne,je to bohužiaľ jej zodpovednosť,ci dorazí. Ty nemusíš robit nic. A uz vôbec nie vracať peniažky. Môže byt spekulantka,skúša,co spravis. Možno balík ma uz doma,tvrdi opak. Ľudia su rozni

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@danina09 ja som jej vypísala poštovné
A mala.si vybrať ako chce poslať .
Vravím,vždy Posielam doporučene ,ale chcela obyčajne ,uz budem múdrejšia nabudúce a pošlem iba doporučene 😊

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@katka51282 však toto . Teraz ja neviem ani jej dokázať či som to poslala .
Fakt som s toho.na nervy .
Dúfam,že napokon príde

zuzkaska
19. júl 2018

No možnosť A/balík sa 'stratil' na pošte...možnosť B/ pani ho dostala a pod zámienkou, že jej nebol doručený bude od vás chcieť vytiahnuť 'svoje' peniaze (ktoré vám za veci uhradila)...možnosť C/ že ste ho vy neodoslala, do úvahy neberieme. Takže presne ako píšu ostatné, odoslanie obyčajnou poštou je vždy voľba aj riziko kupujúcej.

bucko555
19. júl 2018

ked si dala poslat obycajne treba ratat stym ze nepride...ja si davam tiez väcšinou obycajne poslat a minule 4 dni a balik nikde uz som sa s nim lucila a na druhy den prisiel ale urcite by ma nenapadlo obvinovat predavajucu ze neposlala aj to sa moze stat ale bohuzial ked clovek nechce riskovat treba priplatit

alenaja
19. júl 2018

@ivka1282016 ked uz niekto chce obycajne postovne, tak na jeho zodpovednost mu to tak poslem. Ale este pred odoslanim odfotim zabaleny balicek aj s viditelnou adresou a poslem foto do spravy.... aspon nieco. Lebo ako hovoris, inak to dokazat nevies.

alenky
19. júl 2018

@ivka1282016 ja posielam bezne obycajne a doposial stale dorazil balik. Baliky si aj odfotim zabalene s adresou a posielam kupujucej foto. Ja som presvedcena, ze je to klamstvo a zavadzanie medzi sebou, balik ma doma a tvrdi, ze neprisiel pretoze caka ci nahodou neziska aj tovar aj peniazky. To nie je na tvoju zodpovednost ona si priala obycajne. Ja tiez lacne oblecko zvyknem obycajne ale stale s rizikom ze mozno ani nedorazi

natalia1985
19. júl 2018

Ak kupujuci ziadal obycajne postovne je to na jeho zodpovednost,mne sa dokonca stalo ze az po tyzdni mi prisiel balik a tiez to bola obycajna zasielka ,
ak ste boli odoslat napr. V pondelok poobede nemusel odist odisiel az utorok takze maju nato dvamax 3 dni aby dorazil

janulka2811
19. júl 2018

Ja som teraz si tiež nechala poslať balík s tym že mi pani poslala aby bol balík sledovaný,radšej zaplatit 2€ naviac než potom takto sa dohadovat.

fotoarch
19. júl 2018

@ivka1282016 mam skusenost ze balicek cestoval 3 tyzdne po SR, ale prisiel! Kludne jej odkaz , nech ta kontaktuje tak o mesiac.😉 pianko

ivka1282016
autor
19. júl 2018

Ďakujem vám baby za rady, budem dúfať,že príde .
Tiež ma uz pri slov. Pošte nič neprekvapí .
Nabudúce uz takto neposlem .

bashka
19. júl 2018

a mna by to absolutne netrapilo, dali ste na vyber, vybrala si obycajne, je to vzdy risk. Hotovo. 🙂

dominika6
19. júl 2018

@ivka1282016 ja ked posielam obyčajne,vždy si odfotím na pošte pri okienku balík,ktorý pani poštárka oštítkovala..mám dôkaz,že ja som odoslala a teda vina na mojej strane nieje..viac neriešim

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@dominika6 to ma nenapadlo ,posielala som Prvý krát obyčajne .

dominika6
19. júl 2018

@ivka1282016 povedzte jej,že na jej žiadosť ste to poslala obyčajne,bude musieť počkať dlhšiu dobu,balík sa nájde..myslím že po čase,je úschovňa na pošte v Trnave
https://www.posta.sk/kontakty/postova-ohlasovna...

ivka1282016
autor
19. júl 2018

@dominika6 dakujem

novana
19. júl 2018

@ivka1282016, predpokladám, že i posledný. Nemáš doklad o odoslaní, no ona o platbe má. Keby prišlo na "lámanie chleba", výhovorky predávajúcich, že kupujúca to chcela obyčajne, neobstoja. Veľa obchodov som neurobila len preto, že kupujúca nechcela inak ako obyčajne. Našťastie nepatrím k tým, ktorí potrebujú predať za každú cenu a pristúpia na požiadavky kupujúceho. Dúfaj, že knihy dorazia, sú ešte na ceste krátko.