Vaša obľúbená kniha

28. dec 2021

Som vášnivá čitatelka 🙂 knihy milujem a čítam každý den🙂 aka je tá vasa obľúbená? Inšpirujte ma🙂

liz_lemon
28. dec 2021

@simsalabim aj moja je oblubena Dom duchov, citala som ju pred vyse 20 rokmi, ale stale na nu myslim, ze to bolo nieco uzasne

janarochester
28. dec 2021

Jana Eyrová

simsalabim
28. dec 2021

@liz_lemon ja som ju dostala pod stromcek, ked som mala 15-16 a odvtedy sa k nej periodicky vraciam 👍 Mam doma vsetky knihy od Allende, ale tato - jej prvotina - je top.

liz_lemon
28. dec 2021

@simsalabim ano, mas pravdu, tato je top, citala som aj ine, ale Dom duchov je najlepsi

liz_lemon
28. dec 2021

Na jih od hranic, na západ od slunce - Haruki Murakami
Mladý Dônč - Peter Pišťanek
Mizerná karma - David Safier
Zuzka Klamárka - Sisa Siseková
Ja sa nebojím - Niccolo Ammanetti
Nahá profesorka - Peter Šesták
No a ja/Pouta - Delphine de Vigan Pouta
cestopisy Mileny Holcovej
Dědina/Vrány - Petra Dvořáková
Štrikovaní frajeri - Denisa Fulmeková

tenty
28. dec 2021

Kde raky spievajú

mauduska
28. dec 2021

Zlodejka kníh 👌

pampeli
28. dec 2021

Prísľub úsvitu 💘

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missviolet
28. dec 2021

Zlodejka knih, Tien vetra, Trinasty pribeh

moonlight1210
28. dec 2021

@ladycat2021 sen o cervenom pavilone je auper.

moonlight1210
28. dec 2021

Mika Waltari - Egyptan Sinuhe.
Nikdy som nenasla tak dobre napisany historicky roman, pri ktorom som mala pocit, ze som priamo tam s nimi, v tej dobe.

moonlight1210
28. dec 2021

No a Agatha Christie. A uplne vsetky jej knihy. Aj tie pod pseudonymom.

ladycat2021
28. dec 2021

@moonlight1210 ano .. ale vieš pre niekoho to moze zdĺhavé a nudné, lebo sú to fakt hrubé knihy .. to ma ale neodradilo.. ja mam na knihy slabosť ☺

zzkmetova
28. dec 2021

.

nikayla
28. dec 2021

Chalil Dzibran Prorok ❤️

anelehka
28. dec 2021

@viestta Mary a ja viem snáď naspamäť 😊

ladycat2021
28. dec 2021

Knižnú sériu Harry Potter by som si rada znovu po veľmi dlhom čase precitala 🙂

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
29. dec 2021

Dennik Anny Frankovej, 1793 a 1794 na druhy rok vyjde dalsia cast 1795

lucka114
29. dec 2021

Mám rada knihy od H.P Lovecrafta

kormino
29. dec 2021

Elena Ferrante genialna priateľka,všetky čtyri časti,Johanes Mario Simmel Láska je len slovo a mnohé dalšie.Kriminálky od Nesba ,Bryndzu atd.

ladycat2021
29. dec 2021

Nankingsky masaker a Utesitelky .. za par hodín som to mala prečítané.. pre mna osobne, keďže sa zaujímam o tuto cast historie z druhej svetovej vojny, ma veľmi zaujalo .. doslova som sa nemohla odtrhnúť od tých kníh 😄

anjetta
29. dec 2021

Tento rok som sa začítala do kníh, kt. vyšli pred viac ako 80-90 rokmi - Rozvod, Srdce nedelené, Muž obety, Tri prstene, Ako som zabila svoje dieťa, Nemý mních (najkrajší hist. román)... Knihy písali / prekladali ľudia s neskutočným darom reči, vyjadrovania sa... spisovatelia s velkým S.... čo veta, to zážitok.
A taktiež som dočítala Lewisovky... Rady skúseného diabla pozná asi každý, na mna zapôsobil aj knihou Veľký rozvod a O zármutku ...aj dalsie sú super, ale nie sú to knihy na jedno popoludnie.. a musím na ne ešte dozriet aby som ich dokázala v plnosti pochopiť.😉
No a začínam s trilógiou Storočie, tak sa teším, čo to bude 🙂

marilora
29. dec 2021

Pápežka

monka105
29. dec 2021

Jedidiah Jenkins - To shake a sleeping self. 🙂

basska_b
30. dec 2021

@missviolet Ďakujem za inšpiráciu (Tieň vetra), čítala si aj ďalšie časti? Vraj sú 4 časti. Babka mi dala 50 eur na meniny, tak už viem, čo si kúpiť.

Zlodejku kníh som čítala, to sa mi tiež páčilo, len niekto v recenzii napísal, že je to "episodic" a to súhlasím, že tam boli take epizódy, zážitky ako vo filme, ale nie nejaka hlavná línia príbehu. Ale veď - život je nakoniec taký 😀 a ten rozprávač že je Smrť, to bolo mega 😀