Najkrajšie dievčenské mená
Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána
Stručné zhrnutie
- Rodičia často porovnávajú medzinárodné a slovenské dievčenské mená a pri výbere používajú online databázy mien a knižné menné kalendáre (v diskusii boli uvedené babynamesworld.com, babynology.com a kniha "Tehotenstvo s úsmevom").
- Pri mene, ktorý nie je v slovenskom mennom kalendári, niektorí diskutujúci uviedli, že matrika môže požadovať doklad o používaní mena v inom štáte a poplatok, iní tvrdili, že známe medzinárodné mená (napr. Emily) sa väčšinou zapíšu bez dokladu; odporúča sa overiť požiadavky priamo na miestnej matrike.
- V diskusii sa opakovane spomínali populárne mená ako Ema, Laura, Nela, Viktória, Sofia, Sara, Vanesa, Timea, Mia, Olivia, Zara a Chiara, pričom rodičia zdôrazňovali potrebu zvážiť priezvisko a možnosť zdrobnenín.
Najčastejšie otázky
Q: Ako overiť, či je meno v slovenskom mennom kalendári?
A: Skontrolovať možno Slovenský menný kalendár v knihe "Tehotenstvo s úsmevom" (uvedené v diskusii) alebo online na stránkach ako krstne-mena.eu a rodina.cz; matrika tiež vie overiť, či je meno akceptované.
Q: Musím platiť na matrike, ak dám dieťaťu meno, ktoré nie je v kalendári?
A: V diskusii sa uviedli dva postoje: niektorí tvrdia, že matrika žiada doklad o používaní mena v inej krajine a poplatok, iní uviedli, že bežné medzinárodné mená (napr. Emily) sa zapisujú bez dokladu; odporúča sa kontaktovať konkrétnu matriku pre presné informácie.
Q: Kde nájdem medzinárodné mená a ich významy?
A: V diskusii boli odporučené weby babynamesworld.com a babynology.com, ďalej buducamamicka.sk a databázy ako krstne-mena.eu; niektoré mamičky spomínali aj články a knižné zdroje s významami mien.
Q: Ako vybrať meno, aby sa hodilo k priezvisku a malo peknú zdrobneninu?
A: Rodičia odporúčali porovnať celé meno s priezviskom a vyskúšať možné zdrobneniny; v diskusii boli uvedené príklady zdrobnenín: Olívia → Olili, Lili, Livka; Nela → Nelka.
Q: Ktoré dievčenské mená boli v diskusii označené za momentálne populárne?
A: Najčastejšie spomínané mená boli Ema, Laura, Nela, Viktória, Sofia, Sara, Vanesa, Timea, Mia, Olivia, Zara a Chiara.
Q: Existujú návrhy na menej bežné slovenské mená?
A: Áno, v diskusii bol zdieľaný rozsiahly zoznam zo Slovenského menného kalendára s príkladmi starších alebo menej používaných mien ako Justína, Marína, Dorotka, Ludmila či Ľubica.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pri výbere mena rodičia často odporúčajú zohľadniť, ako meno znie s priezviskom a aké zdrobneniny z neho vzniknú.
- Ako zdroje na inšpiráciu sa bežne používajú online databázy mien (napr. babynamesworld.com, babynology.com) a knižné menné kalendáre.
- Medzinárodné mená sú v súčasnosti populárne vedľa tradičných slovenských mien.
Sporné názory
- Pri zápise mena, ktoré nie je v slovenskom kalendári, sú dve protichodné skúsenosti: buď matrika požaduje doklad o používaní mena v inej krajine a poplatok, alebo niektoré známe medzinárodné mená (napr. Emily) zapíšu bez dokladu.
- Niektorí rodičia preferujú originálne zahraničné mená kvôli originalite, zatiaľ čo iní uprednostňujú tradičné slovanské/slovenské mená z dôvodu ľahšej výslovnosti a súladu s priezviskom.
Otvorené otázky
- Aké sú presné a jednotné požiadavky konkrétnych matrík pri zápise mena mimo slovenského kalendára?
- Ktoré z momentálne populárnych mien zostanú ojedinelé a ktoré sa v budúcnosti stanú úplne bežnými?
- Ako vybrať meno, ktoré bude dobre fungovať aj v dospelosti a v medzinárodnom kontexte?
Spomenuté značky a firmy
babynamesworld.com,babynology.com,buducamamicka.sk,rodina.cz,krstne-mena.eu,alinka.sk,Zara
Spomenuté produkty a metódy
Slovenský menný kalendár,meniny,zápis mena na matrike,doklad o používaní mena v inom štáte,poplatok za zápis cudzieho mena,význam mien,overenie mena cez online databázy,zdrobneniny mien
Miesta a osoby
Slovensko,Česko,Rakúsko,Viedeň,Egypt,Banská Bystrica (BB),Sásová,Fončorda,Monika Hilmerová,Marina Anissina,Dr. Vodecký
@kalifa28 jaj,jasne 🙂 fakt netusim.mozno je africke ako ty hovoris.podla mna je krasne.layla znie tak zensky,nezne,no je to aj silne meno 🙂 zena s tym menom je predurcena na dobry zivot. 🙂 inak aj stella je krasne aj luna aj ava...zahranickych je straaasne vela krasnych mien 😉 no dcerke by som asi vzdy dala meno z nazho zakladneho gregorianskeho kalendara 😉
@maggie2 😀 😀 😀 ty si uuuplny blazon!!! ( v dobrom myslene 😉 ) to co ty uz na menach riesis ,ze layla sa podla vyznamu blondynkam nehodi 😀 😀 😀
mna by ani nenapadlo zas takto strasne rozpytvavat meno.ak je pekne a spaja sa mi s niecim prijemnym,dobrou spomienkou,tak by som ho dietatu dala.nech uz znamena cokolvek.aj beckhamovci dali synovi meno cruz co je zvacsa dievcenske meno a tu su 😉
@maggie2 ahoj už sme si spolu par krát pisali o Nicole ak si spomínaš...no to je mužov favorit kotré je podľa teba lepšie aj k priszvisku Balková aj k tím drobcom čo už mame doma Nela,(popripade Nelie mm hovorí že je krátke ale pkené( Nicole, Olivia, Silvia, Adriana...viem, že uprednostnuješ slovenské mená dcerke som dala madarské meno lebo som sa bala zdrobneniny s olívii lebo mojej mame ani švegerinej sa vysvetliť nedá nič aj tak komolia meno aj Timeike lebo maja mama ju vola Timuša a svokra Timka hruza oboje my ju volame Timeika a ja aj Timea ale mm len Timeika takže on trvá len na meno ktoré sa da krásne aj takto povedať....takže
@maggie2 maggie ved uz neries tu afriku.ked pocujem to meno,tak to vo mne evokuje silnu zenu,milu,neznu,no silnu- a nie nejaku domorodkynu.nikdy by ma nenapadloz,e je to africke meno.ja to poznam len v spojeni s usa.z piesne,z americkych filmov.nie je dobre takto chorobne rozpytavat mena,potom ich cloveku sprotivis 🙄
@lucinka1104 ahoj moja, jasné že sa pamätám na Teba 🙂 .... nie neuprednostňujem slovenské mená, vôbec nie. Aj maďarské mená sú podľa mňa pekné a máte pekné priezvisko, všetko sa k nemu hodí. Olivia je krásne, aj Nicole je dobré. Aj ostatné čo si uviedla 🙂
@maggie2 nie, ty nerozumies.mne je toto vsetko uuuplne jedno.nezaujima ma to.zaujimaju ma len tie mena v tom kalendari uvedene.z tych budem ja vyberat meno pre moje deti.nezaujima ma historia.pokial bude aj v nasledujucich rokoch mat moj syn meniny 29.9,tak nemam co riesit.ja nerozpytvavam nema a kalendare ako ty.mna to nezaujima.
@maggie2 nie, nic s nimi nema spolocne.kdeze?a pri datume 1 jula je moje meno len tak z prce uvedene 😠 http://calendar.zoznam.sk/month-sk03.php este raz uvadzam stranku kde je jasne napisane,gregoriansky kalendar (dany mesiac) a slovensko.tam su pri datumoch mena rospisane.je to ten zakladny kalendar(ten rozsireny ma teraz nezaujima) z ktoreho mena ja mienim svojim detom vybrat.ja nechapem preco tu riesis hluposti a moju zkladnu pointu nechces pochopit.jednoduchsie moj postoj k veci uz vysvetlit neviem.
@cherryblossomgirl jej,tak tam si vzdy predstavim tu krasnu lanu lane zo smallville 😉 su mena,ktore v cloveku evokuju nejaky pocit,nejaku spomienku a to je pri tych menach,resp pri vybere takych mien pre dieta velmi dolezite.lana je krasne,skvely vyber 😉
@bobocka svätá prostota, ako Ti to už mám inak napísať? To že je v kalendári uvedené že 1. júla má meniny Diana, nemá nič spoločné s tým, či je to kalendár gregoriánsky alebo hociktorý iný. Gregoriánsky kalendár znamená že sa ráta istý počet dní v roku a to už cca 500 rokov, a nie to, aké mená sú uvedené, napríklad aj v tom odkaze čo si dala. Gregoriánsky kalendár majú skoro všade vo svete a jeho obsahom nemusia byť Tebou deklarované mená z toho odkazu. /tuším len izraelci,Tibeťania, Etiópania a krajiny Islamu inak rátajú roky-majú svoje vlastné kalendáre-ale opakujem tam nejde o mená, ale o rátanie dní a rokov/
@maggie2 toto je posledny krat co ti pisem,lebo mi iba tlak dvihas.NEZAUJIMAJU MA TIE HISTORICKE BLBOSTI!!!!ani to,ze sa tam rataju roky ci dni ci cokolvek ine.mna zaujima len to co vidim pred sebou na papieri.ked raz niekto nazve zakladny kalendar ktory mame vsetci na kuchynskej policke gregorianskym,tak to je pre mna gregoriansky kalendar!!!! skutocne pozadie toho nazvu mam v pazi!!!! ked je raz na linku ktory som ti uz dva krat postla napisane,ze ten kalendar je gregoriansky,tak je to PRE MNA kalendar gregoriansky! mna nezaujimaju tie "fakty ",ktorymi sa tu ty ohanas.je mi to jedno.spravnost veci je mi ukradnuta.pisem to co mam ja zauzivane.jednoducho nechces pochopit co ja pisem,ty menami a kalendarmi zjavne zijes. uz sa viac s tebou o tom bavit nebudem.po prve ma zjavne pochopit nechces a po druhe je to uplne zbytocne,lebo sa bavime o totalnej sprostosti a o niecom co je neskutocne nepodstatne (aspon pre mna urcite) a iba co tu pri tejto tuposti stracam cas.pokial nemas inu duchaplnu vec tykajucu sa mien,tak tuto debatu o "gregorianskom" kalendari z mojej strany koncim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@maggie2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akoze na teme o menach sa skutocne ohurovat nemusim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je skor tvoja parketa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som totizto od zaciatku netvrdila,ze mam pravdu.ani raz som netvrdila,ze mam ja pravdu.bol to moj pohlad na vec,no nikdy som nepovedala,ze tak to aj skutocne je.len,ze tak to ja vnimam a tak ja veci nazyvam.len ty si to proste vidiet nechcela.pre mna pravda o nazve daneho kalendaru nie je totizto podstatna.pre teba ano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@maggie2 btw presne tak to bolo aj s tou laylou.mna absolutne vobec netrapi co hovoria mudre knihy o tom mene,co akoze podla nich znamena.ja mam isty pocit pri pocuti toho mena,paci sa mi a to,ze ho nosia nejake africke max tridsiatnicky, ci sa skor brunetam hodi 😀 neskutocne nepodstatne pre mna.to je ta pointa.pre teba je dana vec straaasne dolezita a ohanas sa faktami,ktore su podla vsetkeho naozaj faktami,no pre mna to nic neznamena.keby niekto ten dany kalendar nazval kalendar fera a joza,tak ho volam kalendar fera a joza. 😀 nazov je nepodstatny.podstatne je to ako si to clovek vysvetli sam pre seba.uz chapes?netvrdim,ze je to tak ako ja hovorim,ale pre mna samotnu ten nazov ostane taky aky som ja napisala.aj ked oficialne taram hluposti. 😀 chapes uz konecne,ze mne na spravnosti veci nezalezi? 😀 😀 😀

Nas drobcek sa vola Maximko.. Tiez sme rozmyslali nad Timotejom,Leonardom,..
Ked raz budem mat dievcatko chceli by sme bud Lianu alebo teraz sa mi strasne paci meno Johanka