Aké meno by ste si vybrali?

21. máj 2024

Aké meno by ste si vybrali? Dievčenské Anna, Katarína, Zuzana, Alžbeta.
Mužské meno: Jozef, Ján, Peter, Michal.
Ďakujem.

marianarem
21. máj 2024

Katarina a Michal.

nelly234
21. máj 2024

Zuzana, Michal

rooberta
21. máj 2024

Anna, Peter

autor
21. máj 2024

@marianarem dakujem, Michala uz v rodine mame, cize je to posledna moznost. Priklaname sa k prvym dvom menam aj po manzelovi. Tak Jožko alebo Janko?

simona1998
21. máj 2024

Veľmi sa mi páči Anička alebo Zuzka 🙂. Keď máte v rodine Michala určite by som to vyškrtla zo zoznamu , myslím, že by to nebolo príjemne ani im ani Vám . Tak skôr Janko

thereisabear
21. máj 2024

Anna/Katarína a Michal. Keď z prvých dvoch, tak Ján.

autor
21. máj 2024

@simona1998 my sa prikláńame ku Aničke a manžel je Joži a chcel by meno po sebe, Jožko. Ale ja bojujem za Janka.

simona1998
21. máj 2024

Aha to som nevedela , že po manželovi . Ak je manžel Jozef a chce tiež syna Jožka , tak by som ustúpila . Pre chlapa to je radosť . U nas ma skoro každý chlap meno po tatovi 🙂nie všetci , ale väčšinou ano

pribinak
21. máj 2024

Peter a Zuzana

autor
21. máj 2024

@pribinak tak presne tieto dve mena ja vobec nechcem 🙂 V užšom výbere vyberáme medzi Aničkou a Alžbetkou a Jankom a Jožkom.

lenka.25
21. máj 2024

Tiež Zuzana a Peter

anketkarka
21. máj 2024

Anna alebo Katarína a Ján

maryetta
21. máj 2024

A nebudu mat po nom priezvisko? Na to by mal byt hrdy. A spravit kompromis ze ked on bude davat priezvisko tak ty vyberies meno 😉
Mne osobne by vadilo-maly/velky Jozo. Mlady/stary….

tamtumdo
21. máj 2024

Anna,Michal, Ján

myrepose
21. máj 2024

..Anna/Alžbeta a Ján

autor
21. máj 2024

Tak sme si vybrali Anička a Jožko. Pri najhoršom prípade Janko. Ďakujem za podnety.

babababka
21. máj 2024

Alžbetka,Michal.

walentina7
21. máj 2024

Všetky mená strašné. Prežitok.

terina25
21. máj 2024

Anna,Michal

simsalabim
21. máj 2024

Alzbeta. A chlapcenske ani jedno.

nikayla
21. máj 2024

Katarína a Peter. Vlastne všetky sú fajn, okrem Zuzany 🤭 (všetky, čo poznám, sú zvláštne)

melanta
21. máj 2024

Neurobila by som svojmu dieťaťu to, že by som mu dala meno Jožo. A neurobila som dieťaťu ani to, že by som mu dala meno po sebe. Tomuto som nikdy nepochopila. Dcéra má svoje meno, nie niekoho.

autor
21. máj 2024

@walentina7 ideme tradicnymi slovenskymi menami, chceme byt ini. V skolke je sama Ela, Vanesa, Mia, Eliška, Max, Teo. My si ctime nase korene a slovenske mena 😉 nehanbime sa za ne.

vsadeviem
21. máj 2024

Alžbeta, Michal

jana_eyre_2
21. máj 2024

Ja z týchto ponúknutých Alžbeta a Ján.. Janko a Alžbetka je strašne zlate.. meno Ján sa mi dlho nepáčilo, kým som pár mužov s týmto menom nespoznala a nepočula aktívne ako ich volajú, Jany, Janík, Janko, velmi som si to meno obľúbila..

autor
21. máj 2024

@jana_eyre_2 ja volam muzov Jany, Jozi, Pali, Robi. Nerobi mi to problem. Jan je manzelov brat, je mi zase divne davat meno po nom.

melanta
21. máj 2024

A vieš o tom, že Jozef ani Ján ani Peter nie sú slovenské mená? Ak chceš slovenské mená, tak potom - Bolestav, Svätopluk, Vlastislav, Pravoslav. Jozef aj Ján sú hebrejské mená, Peter grécke.

jana_eyre_2
21. máj 2024

Autorka ale ty si dávala výber mien do diskusie a na to reagujem, keď ti je divné dať meno po švagrovi, tak chápem ale mala si ho vo výbere..

jana_eyre_2
21. máj 2024

@melanta a aj to nie sú úplne slovenské, ale slovanské.. pravoslav je inak môj brat

autor
21. máj 2024

@melanta a ako zneli v povodnom zneni v hebrejcine? Tak potom sme asi zidia, lebo aj ja mam hebrejske meno aj manzel 🙂