Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

jolly84
10. mar 2012

Moje top mena : Tamara, Diana, Julia - Juraj, Andrej, Marek, Norbert 😉

katkanova
10. mar 2012

nas chlapcek sa vola michele kedze priatel je talian a od malicka mal pre syna vysnivane prave toto meno. premyslite si dvakrat ci dat dietatu nezvycajne meno - zijeme v uk a vsetci ho volaju misel a myslia si ze je dievcatko... 🙂

evickapooh
10. mar 2012

majdom- Janko nie je slovenske meno?!...ale tiez biblicke,zevraj...zidovsko-grecko-latinske.... zvycajne-nezvycajne....ja mam Noemi (povodne Naomi) a Lea.....chcela som zidovske mena...respektive biblicke mena....este by som chcela mat chlapceka,Jakoba 🙂 ....

sharmana
10. mar 2012

Už som to niekde písala, ale fakt nechápem, čo sa tu všetky maminy poslovančujú neuveriteľne... Dať dieťaťu meno to neznamená, že musí byť hned podla nášho kalendára a podobne... Dievčatá sa nozaj raz vydajú, tak tu nie je namieste tvrdiť, že musí meno pasovať k priezvisku.. A čo ak si váš synček vezme jedného dňa cudzinku a bude sa volať Charlotte Jánošíková? no a čo...
Nech si dá každá matka meno aké sa jej páči, pokiaľ nie je hanlivé, tak v tom ja nevidím problém. Už sa prestanme konzervovať, to je podľa mňa trápne a prežité... Nie každému sa musí páčiť meno Jano, Juro, Peťo, Andrej, Anka atd.. Aj naše mamy si postupne pridávali cudzie mená.... V kalendári je meno Erik a pritom v tej dobe to bolo meno nezvyčajné tak ako dnes niektoré krútia hlavou nad menom Nicoletta, či Vivien a podobne...
Mne sa páči napríklad meno Morten, je to norske meno a ak by s tým môj manžel súhlasil, dala by som ho synovi... Alebo aj meno Morgain pre prípadnú druhú dcérku... Math... Ale aj typickejšie pre naše prostredie Patrik, či Filip, Kristínka... A to tiež nie sú slovanské mená...
Inak slovanské mená sú úplne iné, než si niektoré mamičky a budúce mamičky myslia, v tom prípade by sa vaše detičky mali volať: Rastislav, Bohuslav, Svetozár, Slavomila a podobne... Iba toto sú slovanské mená.. Všetky ostatné, ako napr. Hana čo je hebrejské meno, alebo Petra má grécky pôvod... Tak čo, aké meno teraz vyberiete pre svoje dieťa, aby bolo slovanské? 😀
Meno Roland je tu už sto rokov, poznám 34 ročného Rolanda, takže už vtedy boli mamičky priekopníčky 😀 Mám pocit, že sme v dnešnej dobe staromodnejšie než naše matky 😀

majula111
10. mar 2012

moj 1 synček sa volá po tatinovi Martin,druhému som už vybrala meno ja,pretože mužov navrh bol Florián-koli tomu ze je hasic,ja som od mlada chcela ondrejka,a ked sa mi malinky narodil,bol uplne ako svokor,tak som mu dala druhé meno po ňom Alojz k priezvisku sa to hodi,a svokor sa ho nedozil,tak nech ma aspom takto menovca.inac sa mi hrozne páčilo meno Neo ale chcela som slovenske.

kbenuskova
10. mar 2012

Oskar a Klara, lebo maju v mene pismeno R.

korenbaba
10. mar 2012

Alžbetka...lebo nám pripomína čestnost a nevinost tej z Perinbaby a zároven silu královny🙂)

nikolik88
10. mar 2012

@sharmana dobre napísane moje slowa 🙂 😉

komisakpd
10. mar 2012

moje deticky sa volaju Maxim...volame ho Maxim...🙂) a Rita..volame mu Rita..🙂) nepouzivame zdrobneniny..mne sa paci ked sa deti, a potom vsetci volaju tak ako sa volaju, bez zdrobnenin a inych podob..🙂

langkofel
10. mar 2012

Ja mam dcerku Leonie. 😉

elenka.k
10. mar 2012

ha ha, ja som ako prvé chcela dať: Ronaldo (podľa jedného futbalistu) mn. chcel: Mareka, nakoniec sme mali Elenku - voláme ju Eli, - po mne, babke, prababke, praprababke .... 😵 Každý: to je aké meno, že také nezvyčajné.... a úplne typické starééééé, no pre nás krásne! Pri mojom druhom tehot. som túžila po Liane, na ňom sme sa zhodli s mn. (slovenské meno) a prišiel na svet Marek ( to bolo také nečakané, od dr. na 99,99% to bude dievčatko) tak už som nechala po mn. a voláme ho Marko 🙂 Ako tu viaceré z Vás písali, pre každú mamičku (otecka) je to "meno" vždy to najkrajšie, lebo to ide o ich dieťatko.

bellie
10. mar 2012

Starší syn sa volá Tomáš (úplne bežné a často dávané meno) a mladšia dcéra má dve mená Simona Mia (nevedeli sme sa doma dohodnúť, ktoré z týchto dvoch mien dáme, tak sme dali obe 🙂 ) Myslela som si, že ani Simonka ani Mia nie sú časté (pri synovi bol asi každý druhý chlapec na sídlisku Tomáško 🙂 🙂 🙂 ), ale zrejme som sa mýlila, lebo Simoniek je veľa a meno Mia je tiež už bežné 🙂 Ale nevadí 😉 Je veľa krásnych mien, je to vec vkusu aj názorov, ale mená nami vybrané pre naše detičky sú vždy tie najkrajšie 🙂 🙂 🙂

skajinka
10. mar 2012

Ja mam dvoch chlapcov: Samuela a Bruna.A mne moja mamka dala meno Scarlet.A to tu este boli komunisti!🙂vsetci sa cuduju ze sa tak volam a nie som babätko🙂lebo dnes je to uz normalka,no vtedy to az taka normalka nebola.No proste mam modernu mamcu🙂

nelicefo
11. mar 2012

Moja kočka sa volá Mária-v dnešnej dobe asi nezvyčajné.🙂 Ale chcela som Noemi strašne 😉
čo sa týka nezvyčajných mien kamoška má Sallmu 🙂

dani84
11. mar 2012

Moja dcerka sa vola Celine Marie 🙂 A ak raz este budem mat dceru, tak sa bude volat Loriana Ella a ak bude chlapcek tak Jannick Julian 😵

miskax2
11. mar 2012

ja som dala svojim dcerkam abycajne mena ale jedna moja kamaratka ma pekne a nezvycajne meno vola sa Elégia ale volaju ju klasicky ELI 😀

jabera
11. mar 2012

mám chlapca s menom Bernard 🙂

jokers303
11. mar 2012

my mame Biancu a chlapceka sme chclei Noel🙂

kokorunecka
11. mar 2012

My máme Beatrice (Beatriče) a preto, lebo sa mi neskonale páči dielo Božská komédia od Dante Alighieriho a v ňom sa jeho milovaná volala Beatrice 🙂

eeffka
11. mar 2012

Malvina, lebo je v SK kalendari a nema ho kazde 2. dievca, starsia je Sabina tiez s uvedeneho dovodu, + obe mena spolu pasuju.

hronacka
11. mar 2012

my máme dievcatko Manuelu a vsetci ju volaju Mendy uz od narodenia..... 🙂

danielllka
11. mar 2012

my máme tiež také obyčajné mená- Dominik a Alexandra, no naši známi majú detičky Ester, Judita, Ráchel a Šimon 😎 (židovské...)

miminkaya
11. mar 2012

René 🙂

cipsinka
11. mar 2012

My cakame Lujzu 😉 😉 😉 😉 Pol rodiny s tym nie je zmierena a netrapi nas to uz 😉 😉 😉 Pouziva sa aj v zahranici ale je aj pekne slovenske a hlavne nie je ich milarda 😉 😉 😉

gruspierka
11. mar 2012

My máme Natáliu a Nicolasa, kedysi netradičné, no dnes už bežné mená. Ale kamoška má Damiána a Yasminku, tie sú tiež krásne. 😀 😎

izdova
12. mar 2012

Naša je Kaia. Chlapec mal byť Leo. ale mala som vybraté ešte Lea,Mia,Zoe alebo Zoi,Maia...Páčia sa mi krátke mená ale nechcela som úplne zahraničné. Kaia je aj na Slovensku, ale predsa som ju chcela odlýšiť, aby si nemysleli že je Karolína. A k priezvysku sa perfektne hodí 🙂 Najprv som chcela mená našich mám Valéria Maja, ale priateľ zatrhol. Ono ani Kaia mu veľmi nevoňala 😀 Momentálne u nás v Lučenci letí už dáky rok Emma a tento rok Lilly Lillyen. Mne sa nepáči že každá moja kamarátka má Emmu alebo Lilly. Nuda...ale bábiky sú prekrásne 🙂 🙂 🙂

t1na
26. mar 2012

My chceme mena na M...obidvaja sme totizto na M...zatial najviac sa nam paci Micah a Mirabel...mne sa paci aj Maximo ale manzel nesuhlasi....poznate este nejake pekne nezvycajne mena na M? aj Matias sa mi paci ale nehodi sa az tak k priezvisku

irriss
26. mar 2012

Obavam se, ze za par let to bude dost "tragicke" ohlednuti...

Exoticke a cizi jmena podrezavaji rodne koreny - jmeno by mel byt "rodny koren" (jasne zarazeni do reality) a ne kousek z (vymyslene-vysnene) pohadky 😒

pingu1
26. mar 2012

mne sa paci Joanna, ale nedala by som ziadne nezvycajne meno, lebo je mi to proti srsti

rossalinda
31. mar 2012

ahojte moja prva dcera sa volá ZOJA a druhá ZIVA 🙂